Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 29, 2024, 07:16:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета - 2016 2 част  (Прочетена 169963 пъти)
 
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #135 -: януари 26, 2016, 17:45:34 »

Хахах мерси Нат  heart И аз понеже се усъмних и изрично питах лекарката, тя вика със сигурност момиче  Girl_hide Ама ще видим на следващите прегледи верно да не изникне нещо  blum
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: януари 27, 2016, 12:20:26 »

Минавам да помрънкам малко.

Първо ме стресна и събуди съседа, който от 5 години прави ремонт, но пак намери къде да пробива днес. Понеже много се стреснах, ми се стегна корема  NO (а от събота не бях имала контракции никакви) . Станах да ям, за да си изпия хапчетата, обаче всичко повърнах.  bad  После докато си слагах инжекцията, бебето ми ритна ръката и разместих иглата, та потече малко кръв  angry Еми, лягам да спя, да пробвам да рестартирам деня!  diablo
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: януари 27, 2016, 13:51:15 »

Здравейте и от мен!Наминавам само да напомня за нас,защото май няма нищо ново да споделя.Освен,че вече започна да ми става доста тежко,а къде е тя още...е,къде-къде има няма още 3м или казано 15 седмици.Как бързо си лети времето. Oh my ...

Вале,много се радвам да те видя тук макар и на финала вече.Разкажи ни малко за вас. give_rose
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: януари 27, 2016, 13:54:05 »

Панди, днес не ти е ден явно. Почивай си повече и дано да си успяла с рестарта.

Искам и аз да помрънкам малко.
Майка ми от известно време има проблем с хормоните. Къде ли не ходи и какво ли не й изписваха, а все й казваха, че е добре. Днес беше на преглед и са й открили Хашимото.  huhhuh.gif Не знам нищо за това заболяване, а четох, че напоследък е доста често срещано. Казали са й, че е добре да ми пуснат изследвания и на мен, както и да мина на ехограф, щом съм бременна. Само това ми трябваше сега да мисля и да се притеснявам.  cray
 
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: януари 27, 2016, 14:06:38 »

Миме, недей да се психираш сега. На теб THS и FT4 би трябвало вече, да са ти пуснати, поне при мен това беше първото изследване, което ми направиха.
Това е състояние, което трябва да се наблюдава, до колкото знам не нарушава качеството на живот.
Активен
mariestrellas
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #140 -: януари 27, 2016, 16:47:56 »

Миме, преди години и на мен ми диагностицираха тиреоидит на Хашимото, който след като родих изчезна, което според лекарите е най-очакваната и нормална реакция на организма след бременност. По принцип не е приятно да знаеш, че имаш поставена такава диагноза, но не е и болка за умиране. При много жени, особено след определена възраст, се появяват симптоми, които водят към това заболяване, но в много случаи не се касае за Хашимото, въпреки симптомите, защото те са от общ характер и са релевантни и за други заболявания. Както казва Панди не се тревожи и тормози излишно, защото това заболяване не променя качеството на живот. Е, да, има някои неразположения, но не е нещо сериозно при положение, че се хване навреме и се контролира медикаментозно. Та в най-общи линии това заболяване се изразява в поява на антитела в щитовидната жлеза, които са причина за това тя да променя структурата си - става по-прозрачна и дифузна повърхността й, да образува възли или да променя обема си в зависимост от проблема - хипо - или хиперфункция. Нивата на хормоните при диагностициран подобен проблем се следят периодично, но те не са основание за диагноза, т.е. диагнозата е комплексна и без ехография на щитовидна жлеза, както и доказана наличност на антитела при кръвните изследвания, не може да се гарантира за точна диагноза. По принцип когато имаш хипофункция на щитовидната жлеза нещата са по-благоприятни за лечение и с по-голяма вероятност за премахване на проблема. При хиперфункция последствията са по-сериозни и по-трудно се стига до напълно излекуване, но отново казвам, че не е повод за притеснение, ако проблемът е хванат навреме и се третира по правилния начин. Много трудно се поставя тази диагноза поради общия характер на симптоматиката - при мен симптомите бяха следните хронична умора, която беше съпроводена с две или три припадания, болка при преглъщане, занижена имунна защита, изтръпване на крайниците, задържане на течности,затруднено дишане, висока температура с втрисане без повод т.е. без да съм била болна или настинала, леко завишено кръвно налягане и много висок пулс, косопад, проблеми с паметта и промяна в структурата на ноктите. Ако пациентът започне прием на лекарства, трябва да е много редовен и да контролира състоянието си на често с различни изследвания, за да има успех. По принцип е важно да се знае дали има такъв проблем дадена пациентка, която да е в началото на бременността си, за да се вземе предвид евентуално състоянието й при предписване на медикаменти, които да не са противопоказни за нея и за да не се появи проблем при бебето, но за майка ти този проблем не съществува, така че можеш да бъдеш спокойна. Желая ти повече усмивки и спокойствие сега, защото това е най-важното. Всичко е поправимо и лечимо щом е открито навреме. Желая ти повече усмивки и релакс, защото това е най-важното за вас в този момент. Лека и приятна вечер!
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: януари 27, 2016, 16:51:19 »

Миме, не се шашкай излишно. Нека ти пуснат едни изследвания на хормоните на щитовидната жлеза, пък тогава да те насочва към ехограф.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: януари 27, 2016, 18:00:06 »

Благодаря ви, момичета!  heart

Панди, не знам дали са ми пусната тези изследвания. Все още не съм виждала резултатите от това, което ми изследваха. На прегледа ще питам и ако не ще искам направление. Майка ми ми каза за някакъв МАТ и THS, ако не се бъркам.

mariestrellas, много ти благодаря за подробния коментар. Беше ми много полезно да го прочета, защото не съм много запозната със заболяването. Притеснението ми идва точно от това и страхът, че съм бременна и ако имам такова нещо и аз, да не го предам на плода. Да, няма как да гадая, ще трябва да си пусна необходимите изследвания за успокоение.
Добре, че при теб всичко вече е наред.  smile
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: януари 27, 2016, 18:03:25 »

Миме, майка ми цял живот е с хашимото и нито аз, нито сестра ми имаме проблеми. (чукам на дърво и каквото още се прави). Към момента не пие лекарства, но се следи на определен период за показателите на хормоните.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: януари 27, 2016, 18:06:57 »

Миме, доколкото знам хормоните на щитовидната касата не ги покрива, така че няма смисъл да чакаш направление. Виж какво са изследвали на майка ти, пусни си ги и ако имаш отклонения се виж с еднокринолога и.
Не съм много компетентна по тази тема, ама не ми се иска, да стоиш и да го мислиш до прегледа ти. Аз в началото като си видях отклоненията на антифосфолипидните антитела и три дена до прегледа голямо мислене му ударих.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: януари 27, 2016, 18:32:31 »

Нат, дано и не се прояви при вас заболяването.  smile

Панди, понеже ти ме вкара в мисъл дали пък наистина не са ми пуснати въпросните изследвания, а ЖК ми е чак на 11-ти. Макар че не мисля, че са ме изследвали за това - казаха ми СПИН, васерман, ПКК, кръвна група, ей такива неща са ми пуснали. И аз не мисля, че ще съм спокойна да чакам до тогава.  nea Ще говорим и с Влади и ще видя какво ще правим.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: януари 27, 2016, 19:00:01 »

Към 40 лв са, щеше знаеш ако са ти ги пуснали според мен.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: януари 27, 2016, 20:02:53 »

Хашимотото не е нищо невероятно, често срещано е последните години факт.Това, че майка ти има не значи че и ти имаш.Особено ако тя се е сдобила с него на късна възраст.Пусни хормони за лично твое успокоение.Те  не се пускат на всяка бременна, а само на тези който са диагностицирани с проблем на щитовидната жлеза.Пускат се ТСХ, фТ3 и фТ4.Аз имам Хашимото много от преди да забременея, изкарах бременността си с него, родих и кърмих с Хашимото.През цялата бременност просто се следях стриктно.Малката няма наследен такъв проблем, изследвана е веднага след раждането както и като стана на 6 месеца.Сега на 2 години пак ще я изследваме, за всеки случай.

Не мога да се съглася на 100% с написаното за лечението на щитовидната по-нагоре, но не ми се влиза в полемика.Само ще кажа, че веднъж има ли проблем там, то той не се излекува, да жлезата се следи, да хормоните се коригират, но напълно излекуване няма.А повярвайте, чела съм и съм говорила с едни от най-добрите лекари в тази област в страната.

Мисля, че в темата на Бебеправещите бях описала доста подробно Хашимотото и всичко свързано с него, тук няма смисъл да влизам пак в детайли.

Според мен няма смисъл от притеснение при теб.
Активен
mariestrellas
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #148 -: януари 28, 2016, 16:03:59 »

Миме, не се стресирай излишно, а си пусни едни хормонални изследвания на щитовидна жлеза, повечето се поемат от касата доколкото знам, няма смисъл да се притесняваш излишно и да четеш кой какъв опит имал или нямал с подобен проблем. Аз не претендирам за най-меродавното мнение, също доста съм чела по въпроса, ходих при различни ендокринолози, лечението ми продължи две или три години и се радвам, че сега нямам подобни оплаквания. От време на време се проследявам, разбира се. Това заболяване не се онаследява, антителата са ТАТ и МАТ, а основния хормон, който се следи е TSH, но това какви хормони още да се изследват го решава ендокринологът.

Магито, предполагам, че ти имаш повече опит и си права в съветите си. И аз съм чела доста по въпроса и знам, че веднъж диагностицирана с това заболяване, трябва да си следиш състоянието и да си на някакъв определен режим на хранене, да отделяш повече време за сън и да избягваш стреса, доколкото е възможно, че трябва да приемаш лекарства до края на живота си и да си правиш контролни изследвания през определено време, защото това е вид автоимунно заболяване като диабета, което не се лекува, да се оперираш, ако се наложи и т.н. Но специално за Мимето не вярвам да има подобен проблем, а и най-чистото и бързо решение на съмненията й, за да спре да се притеснява излишно, е да се консултира с добър ендокринолог.
« Последна редакция: януари 28, 2016, 16:14:57 от mariestrellas » Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #149 -: януари 28, 2016, 20:48:34 »

Миме, спокойно, не се панирай предварително smile Стискам палци да ти е напразно притеснението и ходи си пусни по-скоро изследвания да ти е спокойно  Wink Целувки  heart
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines