Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 13:54:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 62   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Януари 2016 - ЧНГ  (Прочетена 221731 пъти)
 
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #720 -: януари 25, 2016, 15:32:22 »

Където и да сме ходили, винаги си плащаме кой каквото ял/пил...струва ми се малко нечестно аз примерно да съм яла една салата и минерална вода, а някой да се е разпукал от ядене и накрая всичко по равно  pardon Никога не ни е минавало и през ум да делим по равно, просто защото всеки си поръчва според възможностите/потребностите smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #721 -: януари 25, 2016, 15:39:30 »

Ми не знам, при тях така се прави, така си е прието. Може вьзможностите да се по-еднакви. Предполадам затова се е получило така с колегите на Фани, защото на италианците не им е и хрумнало нещо различно, просто това си се подразбира и не са се сетили, че на другите може да не са ясни техните социални норми.

Пьк сега като се замисля - като сме ходили на ресторант в Италия, една салата и една пица са горе-долу на една цена, а никой не ходи на ресторант, за да пие вода. Така, че  pardon
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #722 -: януари 25, 2016, 16:39:13 »

Поделянето на сметката много зависи и от компанията, в която си. Има 2 двойки, с които излизаме често...и сме си най-близки - с тях сметките винаги са по равно от общата, днес аз може да съм яла салата с минерална, ама утре ще ям повече...и бира ще пия повече от една. Разбира се, ако изляза с някой, който виждам в годината веднъж, ще си платя моето. Пък да не говорим..ако знам, че имам само 2 лв. в джоба...изобщо не е изключено.
Социума учи, така се оказа.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #723 -: януари 25, 2016, 17:28:02 »

Хахаха тази тема много ви е харесала.

Ааа, Ина, нашите въпросните приятели не са "бивши", още се срещаме.  pardon Момичето от двойката и на моминското си парти така издребни нещата, че направо ме хвана мен срам. Понеже кумата й не направи нищо по въпроса с организирането на партито, булката реши да излезем на заведение. На края на вечерта реши да си поиска по 5лв от всяко момиче за сметката. 5 лева! huhhuh.gif Та оттогава не ме учудват много подобни изцепки.
И аз се чувствам неудобно да тръгнем на гости с празни ръце. Винаги питаме какво да донесем, за да не се повтаряме.
Когато излизам някъде навън всеки си плаща неговото. Просто нямаме навика да се дели по равно, пък и не знам дали всеки би бил съгласен.  nea
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #724 -: януари 25, 2016, 17:31:32 »

Леле днеска аз правя сватбен сайт,че да не се изпозагуби родата в София,а вие сте се спукали от писане. Ние където и да ходим си смятаме и сигурно ще ви е странно,ама ако не сме се разбрали с ММ,че някой от двамата черпи или че го пишем на общата каса-всеки си плаща неговото. Аз така съм свикнала,че преди всеки път плащаше бившото гадже,а накрая излезе,че ме хранил и поил,затова да се избегнат коментари в пристъп на ярост-чисти сметки и помежду ни. А въпреки че уж сме горе-долу еднакви в обкръжението,това че аз не съм още съвсем финансово независима ни прави неспособни да платим нечие 12-годишно уиски или поне мен,така че не мога да деля сметки.Иначе ние само с кумовете,ако се разберем спонтанно да се видим се поръчва пица за вкъщи или нещо друго и се дели. И аз обичам да си правя рецептите,които са ми в to-do и да ми се възхищават как съм по-малка пък готвя по-хубаво от тях хахаха badgirl
   
Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.
Е,нямате насмогване днес !
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #725 -: януари 25, 2016, 17:39:39 »

Уф! Имахме сега среща в работата и си викам сега ако не им кажа след срещата няма кога  pardon Та обясних им се, те много се зарадваха, поздравиха ме (не че очаквах нещо друго), ама на мен вс епак си ми беше кофти, изчервих се хаха защото съм казвала много пъти, че много си харесвам работата, екипът, шефовете, колкото и от скоро да съм тук и ми се работеше още малко, понеже след 1-2 години много неща ще са различни най-вероятно smile Та така, казаха за отпуската, че не е задължително да я опуквам, ама ще питат ХР smile Питаха ме какво ще е, викам им момиче, освен ако на следващият видеозон не изникне нещо друго lol Посмяха ми се, че изобщо  не ми личи и си представиха как ще се развявам с корема пролетта и лятото lol И те така  blum Ама ми олекна!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #726 -: януари 25, 2016, 19:07:27 »

Много яка тема сте захванали и ми се пише, ама нямам сила.... Разказа ми се играта днес. Поне изчетох всичко. Айде, лека вечер!
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #727 -: януари 25, 2016, 19:47:22 »

Видя ли, Фери? Не било толкова страшно. И ти като мен- хем много ми е хубаво с бебе, хем и на работа искам.  blum
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #728 -: януари 26, 2016, 01:27:33 »

Подсещам Миленка за метъл-снимката ,,,Ма Миме и теб хич не си те представям с черни дрехи- хард..Толкова сте ми нежни и двете,скрити лимонки Wink
Наде браво на твоето момче.Само така Wink
Фери браво,че си споделила с колегите.Сега да те глезят повече,да не им дърпам ушите ..
Това с  плащането на сметките е много деликатна тема.Ние откакто сме заедно всичко ни е общо.Винаги съм държала като ходим на почивка да си делим разходите ( за всеки случай,ако се разделим,да съм спокойна,че никой не ме е издържал ) ,в смисъл тръгваме и двамата с по 1000 примерно,и плащаме всичко общо.Но имаме познати,които са женени от 7 годинии още са им разделени парите,а като излезем навън е голяма излагация...Тя плаща нейното,той неговото,,голям смях са.Не знам как си делят разходите за детето  shok
Аз най мразя дребнави хора.С близките ни приятели винаги делим на половина,независимо кой кво е пил,ял..Но имаме и двойки,които ме побъркват,,По десет минути чакаме да смятат,а пък за бакшиш да не говорим,Е много го мразя това,особено хора,които не оставят бакшиш.Ох полудявам.Сега друг е въпроса дали заслужава сервитьора,но ако ти е добър сервиза е престъпление да не се остави бакшиш.Или оправданието,на едни от познатите ни :"Абе ше и остава на тая бакшиш,на мен некой остава ми а"? Ох село селооооо,,,можеш да извадиш човека от селото,но селото  от човека -не можеш.
Сега като се замисля,май трябва да си направя "чистка" на познатите ,с които излизаме  tease
Миленка ме вдъхнови,та сега и аз гледам офертите,без да съм видяла графика на ММ .Ще помечтая малко.
Рони пусни сайта да го видим,ех колко е готино да организираш сватба,,,,искам пакккк heart
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #729 -: януари 26, 2016, 08:24:27 »

Добро утро.. smile

Наденце, аз съм пропуснала да честитя новата работа на Митко  blush Да се труди, да му доставя удоволствие и по-важното за жалост да изкарва достатъчно парички  pardon Каквото и да си говорим, дори жените понякога да са привилегировани да могат да работят, каквото си искат, та дори и с цената да не изкарват много.. При мъжете не е така  pardon Да си изкара парички и за пръстен и за памперси на бебето  blum 

Фери, браво.. Бях сигурна, че при теб няма да има драма от страна на работодателите и колегите.. По-цивилизовано ми се струва  good

Като споделяхте никове от мирката.. Как можах да пропусна да кажа моя.. kukli4ka^^^   crazy funnytooth funnytooth Имаше едно момче от моето село, което беше влюбено в мен, но съответно аз на 14, а той на 20.. Няма как да искаме едно и също нещо и въобще не ми влизаше в полезрението.. Разбрал, че на дядо ми са му викали Страхил-куклата, като млад и започна да ми пее всеки път като ме види "Мила кукло Барби, колко те обичам..Вечер не заспивам щом не си до мен.." (шлагер на Роси Кирилова).. хаха Така аз като трябваше да си измисля ник, веднага използвах това, така или иначе щяха да ме знаят  Wink

Лудница, какви години бяха.. Имах гадже, което се пишеше polkovnika^  funnytooth funnytooth funnytooth

Разсмях се за добро утро, сигурно ще ми върви много днес  girl_wink

СЪБУДЕТЕ СЕ  chee LOVING

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #730 -: януари 26, 2016, 09:10:54 »

Мятам се тайно и аз тук при вас.
На Надето за пореден път трябва да й се извинявам. Супер много се вълнувам около това какво разказва и всеки път никаква гласна/ писмена реакция от мен give_rose
Лоли, разби ме - селото от човека funnytooth Наистина е така...
Темата със сметките сме я коментирали и аз даже бях повдигала въпроса за моя приятелка, дето са така. Сега нали още е в майчинство и супер много трепери, като не й стигнат парите... Лошото на цялото това нещо не е между тях с мъжа й. Лошото е в начина, по който си възпитават детето. И двамата са с разбити семейства. Стимулът да създадат свое семейство ги е събрало, а в следващият момент не знаят как да я поддържат тази връзка. Не става дума и само за пари, а като цялостно отношение. Имат две жилища, а живеят заедно със свекървата, дето им се меси. Че и бабата и тях си е жива и здрава, дето е четвърто поколение... Защо не се върнат пак да са отделно, като в началото на връзката си - и те не знаят. Не че се стремя да им оправям проблемите, ама ми е странно цялото това нещо.
Ние рядко имаме чак такива проблеми с гостите. Като каним или ги каним на вечеря, кафе, или пък директно им заявяваме на гостите - Вземете вие мезе или нещо за салата, или... В прав текст. ММ така свикна покрай приятелите си, дето играят чат-пат карти заедно. То хубаво терен от нас, ама поне да не идват с празни ръце - я бира да вземат, я мезе - ММ вече не им спестява тези неща. Като не се сещат сами, ние им го казваме. На гости мразя да ходя с празни ръце - може нещо сладко да вземем, ама ще вземем. По-често питам директно какво да вземе.
От сутринта съм на метлата... вчера имах кошмарен ден, свързан със забутани документи. Имаме проверки и всичко трябва да е ток и жици, пък то никога не е било така. Прибрах се скапана. На всичкото отгоре намерих място да паркирам на 3 пресечки от нас, естествено в обратна посока от яслата. Днес съм и от по-рано, та сутринта едва дигнах детето. Търчи насам, после търчи натам за колата.... insane crazy tazran star Със скок се тръшнах вътре tease Егати Меркурия!
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #731 -: януари 26, 2016, 09:31:07 »

Добро утро  give_rose

За работата и бебето ще кажа само, че и аз не съм си мислила, че ще има проблеми, ама всичко си беше от мойта глава, щото както вика Фани искам хем на работа, хем бебе  pardon ММ ми вика е що не ми каза, че искаш да си работиш, щяхме да отложим бебето, викам му ааааа не такива работи не се отлагат заради кариера  Wink Иначе няма страшно Лоли, не сме се преработили, достатъчно разглезено ми е  blum

Това със селото...тру стори за съжаление  pardon
Не съм си писала в Мирка, може би съм една от малкото lol От чатовете на абв, минах на ICQ, после на скайп и тн...помня в чата на абв си бях ударила един лаф с едно момче бая сериозен и дойде време естествено да се видим, чукнахме си среща на Славейков, отивам с една приятелка, дебнем го от един ъгъл първо да го видим, после да решавам...е, не ми хареса, прекалено черничък ми беше  blush Плюхме си на петите с много смях и тва беше...после писа, писа момчето ама кой да му отговори   crazy

Аз пък бях смъкната с широки панталони, кецове и суичъри, страшна работа  Girl_hide

При нас въпросът със сметките се изясни още в началото като тръгнахме и сядаме някъде, накрая вадим и двамата пари (пуста гордост) и в един момент ММ вика, Маци, моля те като седнем някъде един да вади пари, няма значение ако се чувстваш по-добре, плащай и ти понякога ама да не вадим и двамата пари защото е много грозно, все едно сме непознати  smile Та тъй...ама обратни примери около мен с лопата да ги ринеш  girl_impossible
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #732 -: януари 26, 2016, 09:43:19 »

Добро утроо



* oie_268416mCw9CZKw.jpg (25.89 KB, 294x442 - видяно 148 пъти.)
Активен
Tinkata
Сватбар
***
Публикации: 278



Моят сватбен албум

« Отговор #733 -: януари 26, 2016, 09:58:00 »

Добро утро и от мен!

За деленето на семейния бюджет - и аз не го разбирам съвсем, но мисля, че всяка двойка си избира вариант, който да кара и двамата да се чувстват добре и комфортно, та не трябва да съдим според собствените си възприятия за нещата. Един може да се чувства сигурен, защото има общ бюджет, друг да се чувства сигурен, когато има лични пари, за които на никой не дължи сметка. Разни хора, разни идеали, важното е да всяка двойка да е щастлива с финансовия си избор  tease

При нас нещо много драма напоследък - удариха ММ с колата (за щастие на него нищо му няма) и сега в най-неподходящия момент сме без кола, а трябва да хвърчим по магазини и майстори заради апартамента, съответно и ремонта е скромната сума от 1600 лв. А пък имам чувството, че ако докато обзавеждаме тоя апартамент не се разведем, значи сме бетон хахахах

Моя ник в мирката беше kissme_  girl_wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #734 -: януари 26, 2016, 10:03:04 »

Тоя, ретроградният, нали уж свърши crazy
Днес обещават и температурите да се вдигнат и...пей сърце heart heart heart
По повод мои и твои пари в семейството smile Чужбинската ми приятелка беше тук в почивните дни, та ми разправяше за близначката на куклата Мон Лили. Те са на разделни бюджети със съпруга и, още от време оно -1975г. Ама реално хич не са били разделни, защото през първите 5 години от брака им той я издържаше да следва, после и две деца гледа и не е стояла гладна и жадна, гола и боса, когато не е имала приходи. Както и да е, сега и двамата са пенсионери и твърдо се делят, защото всеки прекарва на различни места и по различен начин времето си. Та за Коледа купуват и отделно подаръци на децата и внучето си. Мон Лили е коледен подарък на бабата от миналата година. Тази Коледа дядото купил абсолютно същата кукла, къде да помни човекът Wink. И сега трябва да плета дрехи за Ная, понеже другите са за Мон Лили и са си отделна работа. Даже молбата за това идва от дядото, с картичка и подарък за мен, във вид на шал. Хаха, от приятелката, без да знае какво има в пакета ми, също имам шал, поне е в други цветове  funnytooth Със сълзи съм се смяла, но хората си мислят еднакво и никой не се ядосва на другия, та няма гаранция какво ще се случи със семейството, описано от Али.
Някой от вас ще се захваща ли с Житния режим утре, та да си правим компания? Аз се чудя още, защото се иска да мислиш и казваш само хубави неща, да си изпълнен с благодарност и още ред духовни ограничения Wink. Пък и после ще стана мнооого добра и пречистена, а не съм сигурна, че ще мога да се понасям такава....


* 12573689_901484076636079_880722623875213852_n.jpg (59.43 KB, 960x720 - видяно 127 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 62   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines