Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 29, 2024, 23:19:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 68   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема-Октомври 2015-Обичам този месец!  (Прочетена 252354 пъти)
 
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #300 -: октомври 12, 2015, 13:52:46 »

Ахааа Бетер боза е станало хаха,

Али като каза Нова Година - имате ли планове вече кой къде ще празнува?
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: октомври 12, 2015, 13:57:51 »

Али, много се надявам да ти се подобри трайно настроението.. Направи напук на лошото време  lacnl8  blum

Миленка, ние в крайна сметка запазихме вила на Цигов Чарк, дано успеем да стигнем  girl_impossible  girl_haha Ще сме с кумовете и още няколко приятели (10тина човека, макс).. Някак вече не предпочитам масовите събития, както правехме преди.. Събираме се 30 човека и в крайна сметка се виждаш и си изкарваш вечерта с максимум 5-6  pardon
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #302 -: октомври 12, 2015, 14:08:17 »

Ние пък сме на път да се откажем от Вилата - предложихме вила като компромис хем за бебчо хем за приятелите ни, но те малко се оляха и забравиха главната идея... Хвърлиха се на мега луксозна вила в Пампорово с идеята само да се спи в нея и по цял ден да са по кръчмите и пистите.... С бебо това при нас няма как да стане... Искахме вила в някое вилно селище и с изкючение на 1, 2 разходки да сме си там, а с разбирането на приятелите ни.... Тотално се различаваме. Първо заради бебчо и второ - техния вариант ще ни излезе много пари, които нямаме... Все пак Пампорово е скъпо, особено ако искат нон стоп да се храним навън....

Та най- вероятно няма да ходим... Не можем да си го позволим... sad
Активен
Tinkata
Сватбар
***
Публикации: 278



Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: октомври 12, 2015, 14:10:06 »

Здравейте и от мен!

И на нас много ни се ходеше на волейбола, но изпуснахме билетите. Да се надяваме да се доредим за полуфиналите  Wink

Много обичам да готвя в гювеча, каквото и да сложиш става да си оближеш пръстите. Само сармички още не съм се научила да правя, а в гювеч стават най-вкусни  smile

Ние сега започваме ходенето по мъките с купуване на апартамент. Половината парички трябва да са с кредит и сега го умуваме - хем не искаме да се заробваме с много голяма месечна вноска, хем пък няма смисъл да купуваме нещо, което не ни харесва наистина. Дано намерим апартамент, който да ни хареса и да не е цяло състояние, че като гледам цените ми става лошо  angry
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: октомври 12, 2015, 14:17:58 »

Тинче, щом е само половината сте си направо супер  Bravo Ще успеете.. Ние имаме 21хил., а с обзавеждането ни излезе 170хил.. Считай, какво приятно заемче имаме  pleasantry хахах  angry  Няма, как не го приемайте като заробване.. Това си е супер инвестиция за ваше собтсвено местенце  heart

Миленка, на драго сърце бих те поканила с нас, ообаче сме 10 човека във вила за 9, яд ме е.. щяхте да се впишете идеално с представата си, защото нищо, че никой от нас няма деца.. Някак се набесняхме и сме по-кротки вече  pardon
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #305 -: октомври 12, 2015, 14:21:37 »

Нова година сега ми се вижда много далечна. Преди 30 минути беше обратното tease Ние още нямаме планове. При нас наскоро свекърите ни обявиха, че ще гледат племенника, да го имаме предвид. С други думи in-law се е постарала отрано да върже гащите. Сега няма да се учудя 30 пъти да смени плановете с цел да провали нашите. Няма да е за първи път. Ние не че имаме още такива blush Честно, ходи ми се на заведение. Хич не ми се мисли вариант аз да готвя, да режа салати и тн. Не ми е до това. Нека малко ми слугуват и на мен girl_haha
Искам да обявявате темичка за подаръци yahoo Тъкмо ще имам възможност да се включа пак. Ако бях на работа - забрави! Освен от някоя денонощка да купя шоколад и шампанско, друг подарък нямаше да имам възможност да приготвя Wink
И вкъщи се гледа активно волейбола. Снощи пак се събрахме с нашите с тази идея. Хахаха, при нас има разменено гостуване за всеки мач.
Тинче, това с жилищния въпрос е много стряскащо в началото. Голямо мислене и обмисляне е. После като тръгнат нещата, по-лесно става. И да ти кажа нещо, което ми каза кумицата (работи в банка) - целта на банката не е да ти вземе жилището. Целта им е да си взимат парите. Ако го закъсате, са склонни на компромиси и преразглеждане на кредита. Нали разбираш - ако ти вземат жилището, ще трябва да го продадат. Това съвсем не е лесна задача.
Фери, пиши си новата фамилия - забравих в предния пост да кажа.
Мари, не си мисли, че всеки ден шия. На моменти съм. Последната седмица го хванах само 2 пъти. През другото време беше много гадна дневната светлина, а сега шия цветове, дето ми трябва слънчево време.
Активен
Tinkata
Сватбар
***
Публикации: 278



Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: октомври 12, 2015, 14:30:57 »

Напълно сте прави  good Просто сега сме малко като ударени с мокър парцал, но ще се окопитим. Ако нямахме помощ щеше да е къде-къде по-страшно, а и е вярно, че банката няма интерес да трупа жилища за продажба  Wink

Ние май никъде няма да ходим за Нова година, ММ е на смени и се пада на работа тогава. Лошото е, че и Коледа е на работа и мисля да остана да си бъдем двамата на първата Коледа като семейство, но ще ми е много странно да не си отида във Видин - досега винаги съм го правила, имам и имен ден тогава (както и бабчето ми), освен да се вдигнат всички при нас на гости, току виж вече в новия апартамент  Wink

В обедната бях до мола на Стамболийски - другия уикенд ще връщат ДДС от всички покупки, така че си е намаление с 20% на абсолютно всичко. Ако някой планува покупки  blum
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: октомври 12, 2015, 14:39:14 »

И аз да пожелая честит рожден ден на Еми и да кажа, че и на мен ми липсва.

За Нова година - никакви планове нямаме. Миналата година - направих една баница с късмети и това беше. Даже не дочакахме до 12, толкова бяхме уморени, че си легнахме към 11 още да спим. А баницата я ядохме сутринта.  girl_wink Като нищо и тази ще е такава.  pardon
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: октомври 12, 2015, 14:47:23 »

Тинче, пожелавам ти такава Нова година.. Когато живеехме във Варна и Илиян почти винаги работехме, тогава нашите идваха у нас.. Не е същото като в бащината къща, ама си е супер.. Пък и вярвам ще бъдете семейство с нов дом, тематично си е  Wink

Менианте, децата не полудяват ли от емоция, около фойерверките и тн?
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #309 -: октомври 12, 2015, 14:57:03 »

Тинче и ние сме във вашто положение с апартаментите... много зависи кои квартали сте харесали. От опит ти го казвам -1. направете списък с условията , които искате да покрива апартамента
2. Тръгнете по огледи - дори да ви е под/над бюджета отидете
3. разберете с кое сте склонни да направите компромис - винаги има такъв, но докато не тръгнете по огледи няма как да разберете кой точно е... Дали ще бъде квартала да не е точно който искате, или апартамента ще е за ремонт, или няма да има кухня, или няма да е на ТЕЦ/ще бъде на ТЕЦ - все ще има 1 нещо с което ще трябва да направите компромис.. Идеалният апартамент , който да покрие всичките ти желания - ами чисто и просто ще излезе 2но на бюджета , който си напавила.... винаги става така...
та затова казвам че компромис винаги се прави все с нещо...

Аз пък се чудя бебето как ще реагира на шума около НГ....
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #310 -: октомври 12, 2015, 15:05:46 »

Да, компромис се прави. При нас това беше с цената - малко над очакваното за нас, но пък за сметка на това след покупката сме дали не повече от 2000 лв по жилището. И то беше по-скоро по наше желание, а не от необходимост. Другото беше с етажа - ММ го е страх и беше поставил предел, пък ние надхвърлихме с един точно funnytooth
Хахахах, при нас Дребната е тренирана. Мине се не мине из нашия квартал се гърми crazy нас ни дразни, Мънинка си спи и хич не й пука. Щом успя да заспи на обяд наскоро, когато военните си пускаха "Внимание, внимание, опасност от атентат/ бомбена атака/... УИУИУ" star
Щях да казвам и за сока - на наша близка с онко заболяване са й казали сок от арония да пие. Много ми е стиснигърлов, ама пък ако започна да пия, може вечно млада да остана Wink
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: октомври 12, 2015, 15:07:09 »

Тони, обикновено са заспали преди масовата истерия, която започва 10-тина минути преди 12 и свършва около 1. И обикновено ги проспиват. А и аз не съм им особен фен.



Активен
Tinkata
Сватбар
***
Публикации: 278



Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: октомври 12, 2015, 15:16:37 »

Миленка, за сега само на един оглед бяхме, уточнихме си условията с една позната брокерка и сега чакаме да започне да ни води. Усещам, че най-вероятно ще направим компромис с квартала, понеже не трябва да е нещо, което да изисква сериозен ремонт, за да не стане така че много месеци да плащаме хем наем, хем кредит... Но не се знае какво ще ни хрумне в процеса на гледане  Wink
Али, и мен ме е страх от високите етажи, но усещам как се пречупвам и ставам ок и за 6 етаж примерно (за мен това е мноооого високо)  smile

Моя приятелка беше взела тапички за уши за бебето за НГ, сложи ги малко преди фойерверките докато спеше и изобщо не усети данданията навън  good

Аз пък започнах да пия пшенична трева и дали действа, дали си внушавам, но много добре се чувствам. Както казва ММ какво значение има кое от двете е, нали крайният резултат е добър  blum
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: октомври 12, 2015, 15:22:37 »

Здравейте smile

Тия дни сте ми спретнали добро следобедно четиво smile

За размяната на подаръци - аз съм ЗА! Една година ми подариха нещо странно, което още се чудя какво да правя (казвам го, защото отдавна не пише, а ме човърка да го изпея), ама пък като се сетя за козунака от Ваня..... хубави спомени smile

За празниците тази година е ред да се асоциализираме пак. Минала обикаляхме родителите, ама за тази сме ги предупредили ще има Пандешка Коледа. Сигурно, защото не живеем сами, и ни се вижда толкова готино да сме си само двамата за празниците  heart smile

За чуждите езици, вярно, че всички "знаят" английски сега, ама това беше модерно да се учи в училище и това знам. Немския от две години се каня да си го припомня, ама явно не съм се мотивирала достатъчно.

Волейбол и ние гледаме, все пак кумувете ни са волейболисти. Кумата от скоро се изживява като бивша волейболистка, защото иска да се реализира в сферата на образованието си, макар че без опит и в чужда страна не е лесно. Но щом успя да вземе С1 ниво по френски за две години (и то с 88%), като сама се готвеше, мисля, че още много ще постигне.

А за интервюто на Вики - мъжа ти не беше ли Теодор, а не Тодор? Написано е като от не особено добър журналист и ако не беше с вас нямаше да ми е интересно след третия ред.

С наште като избрахме този апартамент ми се видя мега готиния, след 2 години с квартира с мебели от 60те и 70те, и после по общежития, доста ми беше паднала летвата. То е панелка в Люлин на последния етаж, но мен ми е екстра пу пу. Само сестра ми да се махнат  diablo
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #314 -: октомври 12, 2015, 15:37:46 »

Такаа ето ме отново днес  smile

За жилищата не знам какво да кажа...защото нямаме опит, само знам, че сега е доста благоприятен момент, четох статия по този въпрос Wink Преди 2 години леля ми си търси, беше дигнала ръце от новото строителство, в крайна сметка си взеха панелка, но разположението е супер, вярно че доста ремонт му удариха, ама то е заради техните си капризи  pardon Но, предполагам, като с всяко друго нещо, трябва да се направи компромис с нещо или няколко неща Wink Иначе, вие можете да си ремонтирате една стая примерно и да се нанасяте....малко е неприятно да живееш в ремонт, ама пък парите, които трябва да дадете за наем, ще си ги инвестирате в новата къщичка smile Относно цените и кварталите - знам, че в Надежда и Люлин са най-ниски...Надежда е ОК, имат си метро, сега ремонтираха северния парк, доста е уреден  good

Бройте ме и мен за подаръците  good

Али, новата писах, готово ми е СВ-то за нови подвизи  Girl_hide Ще се пускам за нов отдел, стискайте ми палци, че са малко сложни там нещата  blush

За НГ винаги решаваме в последния момент smile Дано да сме попривършили с ремонта дотогава и да можем да се съберем в нашата къща  blum
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 68   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines