Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 18:30:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни 2015  (Прочетена 153581 пъти)
 
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #270 -: април 15, 2015, 10:35:14 »

sunray  give_rose
posum, а ти за кога си?
С предишната бременност имаше списък на първа страница, с термините та се ориентирах от там коя мама за кога е ако няма лентичка  blush
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: април 15, 2015, 10:39:14 »

Около Петровден.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: април 15, 2015, 12:53:27 »

И аз мисля че е добра идея да има отпред списък с термин и пол н децата. Миналия път имаше.  и аз не съм се настроила за раждане въобще , не го мисля. Макар че трябва да подавам някакви молби за избор на екип, да запазя ВИП стая и тем подобни.А и всеки път като ходя на курс ща не ща се сблъсквам с болнична атмосфера.
Повече ме притеснява как ще се оправям след това. аз винаги всичко планирам предварително. А сега просто не мо га никакъв план да направя. ще трябва сериозна помощ , а най ми е добре като съм сама с Ники. Но той самия си е много малък и от много помощ и внимание има нужда.
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #273 -: април 15, 2015, 14:45:30 »

Мамчето, страхотно коремче, много добре изглеждаш. А как добре звучи, че аз очаквам бебето тия дни, пак ми е едно невероятно, ама съвсем наближи, термина ми е за петък, но дори и да пренося пак остава малко.
Относно гнезденето, не знам да ви кажа дали заради бебето или пролетно така, но и аз чистих по основно и тия дни опитвам уж да потдържам, ама пак станало много мръсно.
Може и да съм питала, ама пак стигнах до въпроса дали да си купя термометър за стая и вода? Вие какво мислите?
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: април 15, 2015, 15:25:51 »

Аз съм с такъв термометър едновременно за стая и вода на авент 39 лв.  Беше като едно синьо цвете е. Измерва за секунди температура.  Удобно е защото си стои в банята , виждаш колко градуса е , а после във водата го слагаш. Мек е и децата го харесват.
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: април 15, 2015, 16:19:04 »

Здравейте момичета.Ако имате желание за списък с дата на термин,пол на бебето и др(примерно първо или второ или трето дете smile ) аз мога да ви направя на първата страница от темата.Изпратете ми на лично съобщение информацията и аз ще се заема Wink Ще започна списъка с инфо от старата тема Wink
Лека бременност на всички  give_rose
« Последна редакция: април 15, 2015, 16:23:02 от miauka » Активен
mariola85
Гост
« Отговор #276 -: април 15, 2015, 18:16:34 »

Грета земи си поне термометър за стая. Ние имаме един обикновен за стая но и бебфона ни показва градусите вътре. За водата не ни трябва душа ни има автоматична настроийка за 37 градуса вода така че не се притесняваме за това. Wink

Според нашата педиатърка градусите са следните за стая

20-21 са нормалните градуси
25 за къпане
18 за спане.

Ние честно поддържаме 21-22 градуса за спане, но спи само с едно одеяло.
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #277 -: април 15, 2015, 18:33:41 »

Аз бях гледала тоя като на Руми, две фунции в едно. Моят душ също има градуси, но за стаята нямам и да видим накрая, за сега нямам време да поръчам по нета, че ако отида да раждам няма кои да го вземе май. Освен като родя да купя, ама аз ако първите дни се справа без, значи няма да ми е нужен.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #278 -: април 15, 2015, 18:38:28 »

Това за градусите добре звучи - мисля че е и нормално. На семинара на който бяхме, ни обясняваха че бебето се обличало по схемата ти +1, т.е. ако ти си по тениска навън и ти е добре, то трябва да е с тениска + връхна дрешка... примерно...
Не знам -това така ли е? Как мислите?

Ето и аз да се похваля с коремчеее:



Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: април 15, 2015, 19:16:20 »

До едно време е така, но като станат на 2-3 м. по мое усмотрение започвам като себе си да го обличам. С каката така бях, за спането на хладно 18-19 градуса е ОК. Имам термометър за стая, за вода твърде не съм ползвала с каката и мисля да не купувам сега, ще го карам на усет.  girl_wink
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: април 15, 2015, 19:24:03 »

Аз не съм съвсем сигурна как трябва да се облича лятно бебе първите един два месеца. Първите два месеца новпроденото не м8же да си регулира температурата.
После ми е ясно.бебетата са много по чувствителни към жегата от възрастните и не мисля че трябва да се обличат плюс една дреха. Това за зимата важи. Имайте предвид че зимния кош допълнително много затопля и там е минус една дрешка.
 Чудря се много за климатиците. В пловдив е много топло, но не знам за новородено дали е ок климатик. Прегряване е още по зле де. Така че сигурно ще сме на климатик.
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #281 -: април 15, 2015, 20:06:40 »

Каката като се роди (края на юли) дълъг ръкав й обличах може би първата седмица и после си беше с боди с къс ръкав и чорапки и завита с тънко чаршафче. Като цяло не съм я навличала много през който и да е сезон.
Извеждах си я на терасата още от втората седмица като постепенно увеличавах времето и се сещам, че първата й дълга разходка беше на 20-я ден. Не съм я извеждала може би само като вали или духа много силен вятър, е и при много ниски температури.
Термометър за стая имахме някакъв, но не съм го ползвала, а за ваната - тя си има вградена. Първия месец обаче съм си я къпала на чешмата направо, като я държах с една ръка през гърдите (много ми беше удобно така) и общо взето на допир съм определяла градусите. И сега мисля така да процедирам.
milenkata много добре изглеждаш  give_rose
Активен
sise1902
Ентусиаст
**
Публикации: 90



« Отговор #282 -: април 15, 2015, 21:27:09 »

Много хубави коремчета сте показали момичета. Нека бебовците вътре не ви тормозят много smile

Фани, благодаря за инфото. Колкото повече наближава датата, толкова повече почвам да се самоуспокоявам и да си повтарям, че и това ще мине.   yahoo

Аз съм си взела термометър за ваничката с вода, но мисля първоначално да къпя буболечката на мивката директно-стига да успея да се справя. Иначе за стаята имаме термометър и хидрометър в едно.

Относно обличането... на училището за мами ни обясниха, че най- лесно ще се ориентираме по крачетата и ръчичките. Ако не са студени и сини, значи всичко е наред. По- скоро ни предупредиха да не претопляме бебетата.
Активен
sise1902
Ентусиаст
**
Публикации: 90



« Отговор #283 -: април 15, 2015, 21:36:51 »

Ето го и моето коремче smile


* Untitled.jpg (58.56 KB, 932x597 - видяно 99 пъти.)
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #284 -: април 15, 2015, 22:04:42 »

Ооо страхотни снимки.. Мисля и на моя мечок такава да направя
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines