Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 17:13:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни 2015  (Прочетена 153769 пъти)
 
mariola85
Гост
« Отговор #30 -: март 18, 2015, 10:21:06 »

Пънки супер за шийката! Ехааа тя 45мм това си е направо шийка за първия триместър. На ръка не знам как мерят но мен винаги на УЗ са ми я мерили и си е най точно. Хубаво че си ги впрегнала малко всички и си си починала. Драматизирай малко, охкай пъшкай да ти помагат. За малката много тъпо значи. Има ли още надежда или?
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: март 18, 2015, 10:30:39 »

А няма ли шанс да идват баби или да наемаш жена за по 2 часа примерно да ти помага когато ти е най-натоварено?
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: март 18, 2015, 10:34:19 »

Пънки ,много се радвам ,че всичко е ок и че си ги изюркала всички вкъщи.Сигурна съм ,че с двете дечица няма да ти е лесно ,но и съм сигурна че ще се справиш .По добре навреме родено и здраво бебе ,отколко после помощ!Пушка си ти !
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: март 18, 2015, 10:52:44 »

Мариолка аз пъшкам, ама моя мъж като му се оплача нещо и почва да ме гледа лошо, щото сега "нищо ми няма". Нищо, че в понеделник когато той гледа дребната беше гроги и само се оправдаваше, че аз имам рутина, пък той не. Все едно това го прави по-малко уморително.
Фани то вариант за жена има, ама аз не съм много навита чужд човек да ми гледа децата. Поне за сега пея тая песен, пък като се роди малчо ще видим. Но то вариантите не са много, понеже не мога да отделям много средства, естествено плащането ще е на ръка без осигуровки. А и за няколко часа незнам какво може да ми помогне. То в момента около Алекс са баби и я занимават и тя пак все при мен кисне, а като се появи и ревността към бебчо, едва ли ще се съгласява да стой далеч. Та ще се уча да дайствам едното с едната , другото с другата ръка.
Истината е/както каза Ванчето/, че да ми е живо и здраво второто, пък от него зависи колко ще ми е леко. Ако е кротко като Алекс и си спи и яде, няма да е такъв зор. Но ако реве и не иска да яде, наистина ще е ад. Предполагам, ча поне с храната няма да има проблем, ама то божа работа.
За яслата много ме е яд, че баща ми се биеше през гърдите, че уредил нещата, а сега се оказа, че нищо не е направил. И така и аз не успях да предприема нищо, понеже бях сигурна, че той е направил и няма смисъл 10 човека едно и също да правят. Даже вчера нищо не казах, тояй почна да ръчка и да обяснява как са го подвели и аз така го насосих. В крайна сметка заради него сега нещата на моя гръб лягат. Ама както и да е. Живи и здрави другото се оправя.
Напорследък от бременността ли, ама всички ме дразнят. ММ ми се кара, че все за пари мисля. Пък то всичко с пари се купува. Аз всичко до стотинката смятам и като нещо не стане почвам да се паникьосвам. Той пък обратното, все едно ги копа в двора. А като почна да смятам покрай дребното колко пари ще трябват и лошо ми става.
Майка ми пък ме дразни, че аз съм си виновна, защото трябвало да изчакам година две с второто, да се възтановя от първата бременност, Алекс да тръгне на ясла. И общо взето защото съм бързала сега ми е трудно! Отдебно ми обяснява колко ще ми е трудно, ама да не разчитам, че те ще ми помагат с свекърите. Не че нямало да го правят, ама все пак да не рачитам на това, ми сама да се оправям, пък тяхното да е бонус.
И общо взето все едни такива неща, дето само една бременна има нужда да чува...
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: март 18, 2015, 11:24:39 »

Жената може да ти помага в домакинството например. Имала съм моменти когато не съм можела до магазина да ида. Друго си е когато знаеш, че има кой да ти пусне прахосмукачка, да изчисти банята или да ти стерилизира шишета или да ти простре прането. Ако има кой да те отменя в тези неща гледането на 2те къде къде ще ти се улесни  good аз си имах жена, която ми взимаше някъде 1.50-2 лв на час. Не сядах да пия кафе с другите майчета из парка - и готово! Не съм се разорила, но ми беше мирна главата и не съм се молила на майка или свекърва. Най-мразя да се чувствам длъжна на някого - било то и роднина, не са ми купували жилище, не са ми го обзавеждали и не смеят да се месят за нищо. Адски си права за парите, макар че и аз съм си малко широки пръсти, та хич не съм добър пример за спестовност
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: март 18, 2015, 15:17:23 »

Пънки то от контракции те и омеква шийката, така че може това да е преценил другия лекар. При всички случаи малко почивка ще ти се отрази добре.
Няма ли как да пуснете връзки или в друга ясла да пробваш?
И аз се притеснявам как ще се справим.ама толкова много хора се справят и ние ще успеем. То реално Ники и Алекс имат 4 месеца разлика. Но всяко зло за добро. Поне така е по малък риска от зарази за Алекс и Бебчето. На есен ще я приемат. Ще избутате няколко месеца.
и аз съм си мислила за жена, ама като се знам каква съм и искам всичко да си правя сама и се чуда, ако наема жена за какво реално ще я ползвам. Имам чистачка и това си ми е достатъчно удобство.
А то реално аз не виждам какво толкова има като разход за второто бебчето. Освен памперси и АМ, а ако кърмиш почти няма разходи.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: март 18, 2015, 17:10:47 »

При вас сигурно е така, все пак с по-малка разлика  crazy обаче при мен всичко наново - количките ми са изпочупени, дрешките всичко рокли, отровно розови или червени, леглото да речем, че като сложа обиколниците няма да си личи толкова, че е розово  girl_wink Шишета и биберони абсурд да се ползват от преди 7 години, отделно правим детска  blum чак сега си давам сметка колко неща имам да купувам  pardon йеееееее  Wink да живее шопинга. Днес му ударих голяма разходка - от работа направо с колежката по магазините, после кафе, сега прибрах каката и я храня... Верно ше го изтърся на някой баир туй детИ  blum
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #37 -: март 18, 2015, 17:36:09 »

Ето ме днес, Фани, аз ако гледсам календарните месеци, вчера влязох в 9, а иначе в петък 36 седмица.
Както и да го гледам остана малко, дето викаш, мен чак ме хваща страх да излизам, да не го изтърся някъде навън, мисля че ще ми е по-удобно, ако ме хванат болки и съм си у дома. А и както пише навсякъде, карам бременност по учебник, ами уморявам се за 15 мин, ето изгладих 3 неща и седнах, а не бях така.
Във връзка с мъжете, ами моя отнесе тая сутрин на рано едно конско, не са като нас, все им се стррува, че без причинно се оплакваме или изискваме нещо. Сушах бебешките дрешки на сушилника и ми идва на ум, че пуши в кухнята и ако е така дрешките може да замиришат на цигари, ставам и да, пуши си спокойно и хич не му е. Та така, лоша съм от 6ч сутринта.
Фани , при вас не отмениха ли тоя празник на пролетта, че то направо зима било в БГ.
Аз чакам да ида на 26 да ми вземат секрет за бактерии  и мисля началото на април да отида на ехограф, май малкото се е врътнало и вече не е главично, това ми се струва от ритниците, а дано да греша.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: март 18, 2015, 17:53:53 »

Пънки разбирам те за всичко, важното е да си спокойна сега. Всичко ще се нареди. От къде на къде ще ви дават акъл кога трябва да имаш второ дете. Много жени предпочитат малката разлика, ако се бяхте забавили сигурно щеше да има "не трябваше толкова да чакате...." . Хич не обичам някои да се меси за тия неща. Нито пък държа да ми помага някои, дано не се налага, дано всичко е наред.


Утре съм на консултация и вече нямам търпение. Иначе и при мен като при Фанимира младежа рита силно, но е доста по мързелив от кака си, която риташе почти нон стоп  tease
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: март 18, 2015, 18:06:22 »

Пънки разбирам те за всичко, важното е да си спокойна сега. Всичко ще се нареди. От къде на къде ще ви дават акъл кога трябва да имаш второ дете. Много жени предпочитат малката разлика, ако се бяхте забавили сигурно щеше да има "не трябваше толкова да чакате...." . Хич не обичам някои да се меси за тия неща. Нито пък държа да ми помага някои, дано не се налага, дано всичко е наред.


Утре съм на консултация и вече нямам търпение. Иначе и при мен като при Фанимира младежа рита силно, но е доста по мързелив от кака си, която риташе почти нон стоп  tease
Ще стискаме палци за прегледа и да не забравиш да се отчетеш!!! ей туй не трябваше да чакате съм го чувала в различни варианти през последните месеци, като "май досега не се получаваше братчето,а?" все едно сме искали, а не сме можели. Добре, че беше от етървата, която хич не ми д..еме какво мисли или говори!  angry  а на майка съм й свикнала на глупостите и хич и не я слушам какво ми приказва - щото нали не е като в аптека вкъщи и ми се чуди, че сега не смогвам да си сложа в ред къщата, пък как съм щяла да успявам с 2те   bad а аз не обичам така, трябва да си имам мъничка "кочинка" иначе не мирясвам
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: март 18, 2015, 19:52:03 »

То с деца няма как да не е разхвърляно.на мен не ми пука особено. И трохи има навсякъде, ама какво прави. Давам игнор на всичко.на който не му харесва , да си оправя.
Фани , забравих за бутилките, те ще са нови. Самите шишета през година май се сменят, а на крайниците през няколко месеца. И аз съм с термин в началото на юни,  но живот и здраве края на май ще се ражда ме.  не знам кога ще стане детската , днес взимаха размерите за последно , да видим дали ще увеличат цената. Дрешки трябва. Чудя се за кенгуру. Досега съм нямала.но може да е практично с две деца. И бебе фон нямам, но тъй или иначе няма големи покупки за купуване, та някой ако иска да се изяви. Макар че като гледам никой нищо не казва за разлика от първия път. Явно второто минава без особен интерес.  много е гадно и да се износват дрехи, казвам го като второ дете. Тъй че особено като порасне бебчето мисля да му взимам нови неща.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: март 18, 2015, 20:25:53 »

То при нас като са различен пол, няма кои знае какво за доизносване. Още повече вече по големите дрешки, те си стават изцяло момчешки или изцяло момичешки  Wink

Купих хавлия - бяла с влакче  blum Харесва ми. Купих си една нощница, другата седмица ще ходя за още една, че пък само сиви и еднакви, ще ми се да си купя две различни  blush
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: март 18, 2015, 20:46:42 »

За миналото раждане си взех 2 нощници , които толкова се спраха че в болницата бях с миниЖуп.  После много се смяхме защото в родилната половината момичета бяха със същите нощници и на всички им се бяха свили и беше мн смешно. Сега взех една пижама и се чудя за нощница, защото тези двете ми стоят.така и повече не съм ги сложила. Но са и много къси.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: март 18, 2015, 21:23:04 »

При нас пък не дават с твоя нощница в болницата - техните били стерилизирани. За вкъщи не знам дали има смисъл да се купува
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: март 19, 2015, 08:56:25 »

В нашата болница пък не разрешават с пижама и в много болници е така, така че Руми първо попитай най добре. Секцио или нормално ежедневно се следят лохиите и оперативната рана, ако има такова.  Wink
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines