Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 30, 2024, 15:35:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 64   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна Тема Март 2015. Честита Баба Марта  (Прочетена 238353 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #255 -: март 10, 2015, 15:51:34 »

Може би залепва, защото още не е достатьчно горещ тигана, когато се сложи месото?
И аз обожавам печени зеленчуци  heart
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #256 -: март 10, 2015, 15:56:33 »

Това щях да напиша и аз.Моя мъж редовно ми прави такива поразии по тиганите.Плясва пържолата преди да се е нагорещил тигана и после го кисна с вода преди да го измия.Иначе го съсипвам
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #257 -: март 10, 2015, 15:59:46 »

Абе вие тефлонови тави в съдомиялните ли пускате? Аз навсякде четох че не трябва?

Иначе и една моя съквартирантка беше. "Изчистила" тефлоновия тиган с мрежичка, лъщеше направо, а ние без да знаем че е вредно си го ползвахме месеци наред... Нищо ни няма. Wink
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: март 10, 2015, 16:21:02 »

Друго си е тефлона. Как са готвили едно време без него не зная... girl_impossible
Аз пък съм манияк на тема посуда, щом в 7 метра кухня вече нямам място и се чудя кое къде да сложа. Имам около 6 тенджери и само 3 тигана, 4 тави. А бе да има... Даже сега искам да си купя още една тенджера. Тиганите обаче не си ги пускам с съдомиялната. По принцип пише, че може, но можело да увреди покритието и не ми се рискува.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: март 10, 2015, 16:37:09 »

Пускам тефлоновите тигани, защото те, така или иначе са ми повредени от миенето на съквартирантките ми.. За Делимано си пише, че няма никакъв проблем. Аз имам една тава с тефлоново покритие, ама никак не ми е удобна, понеже е прекалено голяма, а ние сме само 2-ма. При нас в найййййй-добрия случай едно ядене се яде 2 пъти, но с уговорки, та си имам една друга кръгла най-обикновена тава, която използвам далеч по-често..  pardon

Едит: Като каза Пънки за кухнята. Мерих нашата, че ми беше интересно, дали наистина е толкова малка, колко ви се стори за цената.. е 6м си е(не ми се струва никак малко-даже имам бая излишно място), просто е на три разделена и на снимките.. признавам зле съм я снимала  pardon
« Последна редакция: март 10, 2015, 16:40:01 от alexandrova_90 » Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: март 10, 2015, 17:11:24 »

Ина, сигурно не е бил добре загрят тоя тиган. За пръв път ми се наложи да го кисна 1 ден преди да го измия.  girl_impossible
Зеленчуци на грил тиган  heart мога да живея на това. Морковите стават като карамелизирани мммм smile
Посуда вкъщи има и все не ми стига.  crazy Имах 3 тенджери, от които използвах само 2. Скоро си купих едни нови на Peterhof и съм доволна. И приличат на малки кръгчета с дръжки.  heart
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #261 -: март 10, 2015, 17:14:57 »

Александрова, има израз, че някой е "стара къща". Демек всичко има - и полезни, и неполезни неща Wink Аз преди време нямах много посуда за готвене - 2 тави, подариха ми обикновени тенджери (кофти са като цяло) 5 броя и 1 тиган. Обаче после като взехме - уок, грил тиган, дълбока тава, керамична тенджера... То се събира във времето.
Обаче с чашите мога заведения да отворя girl_impossible Мъжо е работил в домашни потреби, майка и тя много чаши и чинии имаше и си избирах, като се нанесохме в собствено жилище. Сега имаме 2 вида чаши за уиски (8+12 бр), чаши за безалкохолно 4 вида, ракиени  - на столче, без столче 2 вида, за греяна ракия, 2 вида купи за сладолед, 2 вида за бира на столче, едни за вино, за кафе и чай не ги броя......... laugh По принцип предпочитам от един вид повече бройки. Това с 6-те броя не е за мен. Изпочупихме и ние не малко, ама ще ги засилим скоро на вилата тия, които не се събират в сметките ни.
Нансита, ехееее, за първи път виждам такава форма. Откъде ги намери? Много обичам такива изчанчени неща Wink
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: март 10, 2015, 17:40:10 »

Днес тъкмо тръгнах да пиша, но набързо излязох и не успях.
И аз две лета работех на морето в кухня и е доста зле положението. Сега, когато ходим на ресторант и като знаем какво може би е в кухнята, зле ни става.
Иначе Кошмарите е интересно предаване. Със сигурност има голяма доза ПР в цялата работа, но мен ще ме е срам да си покажа кухнята, ако е в такова състояние.
Капките не го следя редовно. Само от време на време. Сега гледам, че и други предавания ще почват.
Интересно ми е да видя това за двойките- Женени от пръв поглед.

Тони, честит ти тиган. За тези Уок тигани ли става въпрос? Ако е така, много са удобни.  blum
Иначе и ние имаме грил тиган. Страхотни пържолки стават на него.  Wink
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: март 10, 2015, 17:55:07 »

Аличка, от Вивре си ги поръчах. От време на време пускат много хубави неща на изгодни цени. Трите тенджерки са 60лв и са с 5-слойно дъно. Да не им правя голяма реклама на тия от Вивре,ама не съм случвала на лош продукт до сега. good
Гледах сайта на марката, ама нямат фирмени магазини в БГ. Най-близо в Румъния.   nea
И аз чакам да пуснат женени от пръв поглед. Любопитно ми е каква е поредната глупост там smile
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: март 10, 2015, 18:20:12 »

Ах, момичета, ама много ми е трудно да ви смогна.. smile

За посудата.. тъй като ние още се борим за строеж на нашето любовно гнезденце се въздържам, въпреки че толкова чинии, чаши и сервизи разни съм накупила, че ми е официално забранено да купувам до второ нареждане, защото вече няма къде да прибираме нещата.. А мен мама ме е учила да купувам малко по малко, а не после на куп всичко, а и то си ми е мерак де smile Ще чета отзивите ви и ще си водя бележки.

А за тефлоновите истории ме разсмяхте. И ние имаме подобен случай с баба ми, което пък от друга страна ме подсеща за друг комичен случай. Преди години брат ми си имаше градинка с райграс на две години. Много си се грижеше за него, буквално го подстригваше, тореше.. беше много мекичък и да ти е кеф да ходиш бос. Баба, по стечение на обстоятелствата дойде да живее при нас и един ден се прибираме от училище и тя прекопала градинката. Даже се скара как може да държим такава трева. Насади си доматки, краставички..  tease

Иначе аз бях на зъболекар. Два кариеса ми оправяха, че след бременността много ми се влошиха зъбите. Винаги съм ходила само за зъбен камък, ама дойде моментът и за пломби, няма как.

Еми, много сладка снимка smile
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #265 -: март 11, 2015, 08:53:53 »

Добро утро!!! smile

Ние по-миналата година за Коледа купихме на майка ми тиган с тефлоново покритие, който продавача обясни, че не е най-хубавия - с двойно пръскане. Оказа се, че наистина е страхотен и омлетите излизат точно като на рекламите по ТВ. На следващата Коледа купихме и на Митко на майка му същия. И след 1 месец като се нанесохме да живеем отделно и на нас си купихме, та и тенджере си купихме абсолютно същото (червени в тон с масата хахаха)! Ама каква е марка е, не знам, не е иначе някоя известна, щом не я запомних.

always_and_foreve, Капките мина сефте един лайф, имаш време да наваксаш. А Женени от пръв поглед и аз го чакам с нетърпение!!! Много ще е забавно!  heart
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: март 11, 2015, 08:59:48 »

Добро утро  give_rose

Днес нямам нищо интересно все още за споделяне  pardon От известно време съм се вманиачила да си купувам червила.. Днес скандализирах колегите с ново.. Казаха, че ми отива, ама ме оглеждат - всеки.. "По-често се гримирай" .. Та, аз съм с една спирала (всеки ден) и само едно червило +...  crazy Като знам преди 11 и 12 клас, всеки ден се гримирах - пълна програма, фон дьо тен; сенки; молив/очна линия; спирала; гланц.. Правех се на 25-годишна, сега като съм на почти 25 ми се ще да изглеждам на 18 и не слагам нищо, освен спирала и евентуално фон дьо тех  girl_haha DANCE
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #267 -: март 11, 2015, 09:10:52 »

Хахаха, аз откакто се запознах с мъжа ми червила не ползвам - много му лепнели crazy Но без молива, очната линия и спиралата не ме търси. И аз започнах по-малко сенки да слагам, по-скоро е по-рядко... Иначе съм си фен на Чифели от време оно. Фон дьо тен мразя - ужасно ми е като усещане, ама и не мога да се оплача от лоша кожа. Ползвам (чат-пат) крема на Garnier ВВ крема просто за тен Wink
С тия реалитита ме отказаха за пореден път от телевизията като явление. Сега някаква простотия ще има и за гласовете в главите на хората. Абе, луди ад искаш! Обявявам стачка и не гледам нищо вече lol
ani_ogbg, girl_impossible Аз съм в шок с тоя райграс!
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #268 -: март 11, 2015, 09:19:15 »

Аз не съм си променяла много стила на гримиране от тийнейджърските години - и тогава, и сега не долюбвам фдт и си слагам само за специални случаи. Сенки винаги слагам различен цвят, но откакто открих Уау ефекта на спирала на Мейбълин Рокет, не слагам толкова черно. Руж слагам винаги. И червило или много по-често Балсамчето на Нивеа черешка, то си е като червило, хем не много наситено, а пък придава червенина на устните и мирише страхотно! Та така - дневния ми грим се състои в сенки, спирала, руж и балсамче. Аз обожавам грима, несбъднатата ми мечта е да бъда гримьор. Но някой ден ще изкарам един курс по грим и тогава ще се кефя как ме рекламирате в темата за грим.  yahoo
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #269 -: март 11, 2015, 09:25:41 »

О, за подобни курсовеми е мерак от години. Специално маникюр и грим са ми под кожата влезли. Завладяла съм компютъра и само нокти, гримирани модели и прически съм насваляла biggrin ММ се ококори, като видя един ден колко място заема папката ми shok
Аз не съм си променила чак стила, но по-скоро действам по-бързо, че малката е готова и тя да се наклепоца, докато ме гледа. Обожавам на Мейбълин цикламената спирала - най- ми пасва.
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 64   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines