Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 01:24:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 47   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Февруари 2015  (Прочетена 169656 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #630 -: февруари 27, 2015, 16:02:59 »

mariola85  heart heart heart
Моите съквартирантки бяха от Варна и Бургас и освен за пиперките, имах спори за "дънкито" и "джинсито". А ММ много смешно казва "една доматка".

Пък един мой познат все едно ни е чел темата днес и е постнал това smile

http://ibl.bas.bg/bulgarian_dialects/
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #631 -: февруари 27, 2015, 16:04:39 »

Mоята баба лее куршум, така че специално в това от дете вярвам. Виждала съм го с очите си. На мен поне 4-5 пъти ми е лят куршум по различни поводи - ако щете вярвайте - от каквото съм се уплашила, такава форма придобива куршумът......... huhhuh.gif give_rose

За врачките - повечето са шарлатани , които с малко познания по психология и разбиране от микроекспрешън веднага могат да навържат що за човек си и да ти "познаят" Обикновено ти говорят повече за настоящето или за миналото.....
Все пак има някои феномени като баба Ванга , които не могат да се отрекат...
При нас свекърва ми си има една при която ходи от години, известна е затова няма да я споменавам, но не мога да си изкривя душата, че е добра. При нея обаче не се допитваш за "това гадже ще ме зареже ли".. При нея са сериозни неща, говори бързо насечено  -все едно получава факс.... Рядко те оставя ти да я питаш нещо, обикновено влизаш и тя започва да говори леко несвързано каквото вижда, твърди че не всичко и е разрешено да ти каже и ти казва каквото може... Знам че много е помагала със съвети на техните на Фил, за дом , за работа, за бизнес, за лични отношения... досега рядко е бъркала....

Аз първия път като отидох при нея с мечо ходехме от 3-4 месеца - Влизам и ме застреля направо..
Цитирам:

"Трудно ще забременнеш с тея нерви мойто момиче, няма да стане така. Трябва да се махнеш от тая работа, на която си - там не ти е добре и стреса ти е много. Но ще имаш дете, с Филип ще е, като му дойде времето.Успокоиш ли се ще забременееш и ще си бременна като се жените" Oh my ...

Още не и бях казала "здрасти". Просто го изстреля ей така. После започна да ми говори за изпитите ми в университета (аз точно тогава завършвах магистъра) - Една думичка не съм я питала, за 10 минути беше цялата работа, изрицитира каквото имаше и каза че няма какво повече да ми каже...........Ние от 3 месеца ходим , тя за сватби ми говори хахаха smile Не и повярвах чак толкова, реших че по-скоро ми казва каквото искам да чуя....


По нататък като се сгодихме отидохме да я каним, казахме и че за юни тази година, и тя само се усмихна и вика - "няма да е 2015 сватбата, друго има да става тогава. Тая година трябва да се ожените. "
Ние и двамата бяхме позабравили каквото беше казала преди  и съответно не та не - 2015та ще е.

Тя само се засмя и каза - "на голям празник ще е пък ще видим"
Оженихме се на Никулден както знаете - голям празник, бях бременна на сватбата...

Такива ми ти работи smile
« Последна редакция: февруари 27, 2015, 16:10:37 от milenkata » Активен
flutter
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #632 -: февруари 27, 2015, 16:09:26 »

Milenkata, освен да кажеш сега коя е жената? lol
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #633 -: февруари 27, 2015, 16:10:05 »

Миленка,  Oh my ... Като слушам такива неща и настръхвам... Тя тая жена си е познала 1:1  shok Коя е??
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #634 -: февруари 27, 2015, 16:13:26 »

казвам на лични smile

Пак казвам - ние и вярваме. Има хора които не и вярват - не на всички може да помогне, казва че енергиите на хората са различни, случвало се е и да гони хора преди да са влезли още при нея - тя си е малко чалната и странна. ПОнякога не я разбираш какво ти казва и ти говори с недомлъвки, но като мине време ти светва крушката smile
« Последна редакция: февруари 27, 2015, 16:16:23 от milenkata » Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #635 -: февруари 27, 2015, 16:21:10 »

Иха...доста точни прогнози е дала. Я пусни на лични,ако няма да те затрудня. Дано не ми се налага да я посещавам...ама все пак.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #636 -: февруари 27, 2015, 16:27:08 »

И Баба Ванга е гонела много хора. Знам много случаи от разкази, аз съм в разковничето на нещата и приказки всякакви.
Една двойка чакала да влезе при нея и тя излязла и казала (абсолютно в момента ще перифразирам) "Ти нехранимайко такъв, защо ми идваш с тази тука, я си ходи при жената и децата! Изчезвайте от тук!"
Активен
flutter
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #637 -: февруари 27, 2015, 16:28:11 »

Milenkata, ако може и на мен името на жената. smile Мерси!
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #638 -: февруари 27, 2015, 16:32:51 »

Момичета , аз като някоя свекърва да ви кажа, ако сте вярващи ( в цръква) имайте на предвид че ходенето при екстрасенсии врачки и баячки е абсолютно забранено от цръквата. Ако някой е ходил не трябва да стъпва в двора на цръквата даже, и с пости само може да му се опрости. Аз никога не съм стъпвала при такава.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #639 -: февруари 27, 2015, 16:40:08 »

Мариолка, знам го това. И Баба Ванга е отричана от църквата. Едни смятат, че трябва да бъде провъзгласена за светица, други я отритват тотално. Но истината в настоящето е, че на Рупите има църква и в нея се правят сватби и кръщенета. Има попове, които изнасят литургии там. А това е нейния храм.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #640 -: февруари 27, 2015, 17:05:33 »

Това за църквата и аз съм го чувала...

По съвет на тази същата, когато ходя на църква и си запалвам свещичка, не трябва да я оставям в църквата, а да си я взема да ми догори вкъщи. Тя казва че човек в Божия храм е най-отворен и открит и душата му се отваря и ако някой ти мисли лошото чрез оставената свещ може да ти го предаде.... huhhuh.gif Колко е вярно не знам, но понякога (не винаги) си взимам свещите да ми догарят вкъщи...

Иначе това ми е странно малко - църквата тях ги отрича, но те не отричат Бог и светците...

Тук е малко разделението вяра и църква.... За мен са различни неща и аз като един виден критик, винаги съм трърдяла че вярвам в Божите закони, не в църковните закони - има голяма разлика.

Ванга доколкото помня също е почитала големите Християнски празници, а тази моята даже си спазва постите и е много набожна....

Като с науката и вярата -  уж си противоречат жестоко , но според мен човек може да вярва в теорията на Дарвин и да я подкрепя, както и че земята според науката е създадена за много повече от 7 дни, и едновременно с това да отправя молитви към Бог, да празнува Рождество и Възкресение или да вярва във възкресението... Това според мен не го прави по-малко вярващ..... Двете неща лично за мен не се самоизключват....
Не мисля че в съвремието някой нормален човек спазва всички строги закони на християнството (някои от които според мен са престъпления срещу човека)
« Последна редакция: февруари 27, 2015, 17:08:11 от milenkata » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #641 -: февруари 27, 2015, 17:08:56 »

Да, католическата и източноправославната църква отричат гадателите. Маалко изключение са молитвите, отправени към Св. Киприян, за лош късмет и болести.
Съвсем скоро обаче слушах размисли на теолог по повод събитията в Париж, относно това, че вярващите християни са над нещата, тоест интересуват се от живота в отвъдното, тук пребивават за съвсем кратко и няма нужда да доказват вярата си тук, а когато отидат там. Цялата работа се въртеше около факта, че мюсюлманите се обиждат, когато хулят Мохамед, а християните смятат, че не са по- лоши християни, ако гледат по- отвисоко и не отдават такова значение на думите в този свят.
Та и тази забрана би могла да се тълкува като помощ за тленното тяло, а не за духа.
Мариолка, те католиците минават по-тънко. Изповядат се, наказват ги да кажат молитви и - готово. Няма пости, няма мъки и терзания.  Wink
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #642 -: февруари 27, 2015, 17:18:36 »

Де да знам, според мен са прави да ни го забраняват. Какво ще се бъркаш на съдбата и да знаеш какво те чака, вместо да се бориш да бъдеш по добър човек и да изживееш живота си пълноценно и да се радваш на хубавите изненади. Като имаш проблем, нужда от съвет сядаш с половинката, семейството и го решаваш, за какво ти е по баячки и врачки да ходиш.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #643 -: февруари 27, 2015, 17:24:58 »

Правя голяма разлика между съдба и Бог. Съдбата за мен е това, което ти е предопределено, нещо, което чака във времето, за да ти се случи задължително. Вярвата в Бог е момента, в който вярваш, че ще ти се случат хубави работи, че дори да имаш лош момент, той ще отмине и ще се справиш с него. Вярвам в Бог, в съдбата не вярвам.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #644 -: февруари 27, 2015, 17:28:11 »

Като имаш проблем, нужда от съвет сядаш с половинката, семейството и го решаваш, за какво ти е по баячки и врачки да ходиш.

Попринцип съм безкрайно съгласна с теб, но понякога човек се отчайва и може би тогава се допитва до такива баячки и гледачки... Обикновено когато проблемите са външни, а не вътрешни - т.е. не могат да се разрешат от разговор с човека.

Доколкото знам преди години в на ММ семейството изведнъж са им се срутили нещата. Майка му все казва че в продължение на две години нещата са били много трагични и все лоши неща са им се случвали едно след друго. Проблеми в бизнеса, фалит, семейни раздори с роднините довели до прекратяване на отношенията, съдилища, жалби , загуба на имущество... Едно след друго гадости.... Тогава тя е потърсила тази жена.
Каза че го е направила спонтанно и просто защото вече е била отчаяна че семейството им е пред разпад (колкото и силно и здраво да е едно семейство, винаги има кризи и моменти на нестабилност).
Жената им е дала съвети и малко по малко са започнали да се оправят...

Пак казвам - може и случайност да е било, но всеки има право да вярва в каквото иска, и щом семейството на ММ вярва че тази жена им е помогнала, дори да се самонавиват, в това няма нищо лошо.... Важното е човек да се чувства добе smile tease give_rose

ПОне така си мисля аз
Активен
Страници: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 47   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines