Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 04:54:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дреболийки - 19  (Прочетена 143788 пъти)
 
Shaiya
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 256



« Отговор #180 -: юни 29, 2014, 19:35:26 »

Малко вдъхновение  Wink

http://1prekrasenden.com/category/%D1%81%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%B8/
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: юни 30, 2014, 09:45:13 »

Използвах почивния си понеделник и направих тейбълки.
http://prikachi.com/images/305/7436305i.jpg
В стила на етикетите за ракия са. Ще се сгъва на две. Чудя се къде да ги печатам. Приемам съвети.
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: юни 30, 2014, 12:51:20 »

blackisback, много са свежи! За съжаление не мога да ти помогна по върпоса с печатането  sad

Момичета, да се отчета и аз какво свърших вчера. Вече си имаме книга за сватбени пожелания и възглавничка за пръстените. Все още не съм много убедена, че възглавничката ми харесва - струва ми се малко прекалено натруфена, но... Да видим какво ще бъде мнението и на младоженеца. В краен случай имам достатъчно време да спретна още някоя друга...


* Book_2.JPG (63.92 KB, 480x622 - видяно 154 пъти.)
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: юни 30, 2014, 12:53:02 »

Ето я и възглавничката за пръстените. Мисля си дали да не потърся някоя бяла кутийка с размерите на възглавничката и да я сложим вътре... Мисля си, че ще изглежда по-добре, отколкото само така


* Ring_pillow.JPG (41.31 KB, 336x336 - видяно 2482 пъти.)
Активен
tinycat
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: юни 30, 2014, 14:16:07 »

blackisback, много ми харесват картичките и това ,че са като етикетите! Ако си от София ти препоръчвам Мания за принт - има ги на много места, имат голям избор от хартия и картони, освен товап лотират, режат, сгъват...каквото искаш може да ти свършат.  smile
mina, много готини цветове си избрала за твоите дреболийки.  smile
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: юни 30, 2014, 16:27:24 »

Ох, и аз много си ги харесвам и сега използвам повода, че имам време, та пиша на най-сигурните гости. И съм пред чуденка: как да изпиша родителите? Някак си с имена...хем това са си им имената, хем ми звучат странно. Пък мама, татко не върви...Бабите и дядовците само с титли си ги пиша, че те и така се обръщат един към друг.
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: юни 30, 2014, 18:01:06 »

blackisback, предложение относно тейбълките на родителите: можете да си ги надпишете, използвайки кавичките "тъща", "свекърва" и т.н... Или "от днес вече и тъща".... Нещо такова, хем е лично, хем е нещо различно, но пък си е вярно...
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #187 -: юли 01, 2014, 14:28:37 »

Друг вариант е да напишеш титлата и името..

Примерно:

Мама Гери, Татко Боби, Баба Ваня....
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: юли 01, 2014, 15:25:39 »

Ух, никак не ми звучи като си го представя sad Не знам как ще бъде, засега вариантът с тъща, свекърва и тн. ми се струва приемлив. Малко и шеговит в крайна сметка, така или иначе няма да е формално с пълните имена на всички - някои ще са си както се обръщаме към тях.
Активен
prikazensvqt
Любопитен
*
Публикации: 21


« Отговор #189 -: юли 01, 2014, 15:37:24 »

Ух, никак не ми звучи като си го представя sad Не знам как ще бъде, засега вариантът с тъща, свекърва и тн. ми се струва приемлив. Малко и шеговит в крайна сметка, така или иначе няма да е формално с пълните имена на всички - някои ще са си както се обръщаме към тях.
аз ги бях надписала " Добри's майка" ; " Калина's майка" и т.н  за родата хихихиихи посмяха се малко..
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: юли 02, 2014, 12:24:38 »

Момичета, имам нужда от помощ! Двете ми шаферки ще хвърлят късметчетата на излизане от църквата. Но нещо не ми харесва идеята късметчетата да са в кошнички. Т.е. не харесвам кошниците. Някой може ли да помогне с предложение какво да използваме? Мислех си за варианта да им ушия по една чантичка тип "бонбон" за късметчетата от същия плат, който използвах за роклите им, но ще се смачкат, та този вариант отпадна... И сега съм на никъде.  sad
Активен
dementia
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



« Отговор #191 -: юли 02, 2014, 12:43:35 »

mina_ аз съм виждала късметчетата да се слагат на таблички (подноси ) и така се хвърлят. Ти пак ако искаш можеш да си ги украсиш, за да изглеждат по-празнично. За друго не се сещам
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: юли 02, 2014, 15:57:02 »

Благодаря ти, dementia! И аз за това си мислех, но ми се искаше да проуча и други идеи. Преди години, когато бях кума на сватбата на мои приятели, си спомням, че късметчетата бяха на един поднос. Спомням си, защото на излизане от църквата аз ги хвърлях и без да искам на няколко пъти уцелих младоженците lol Изрично съм предупредила шаферките ми да внимават да не ни целят! lol
Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #193 -: юли 03, 2014, 07:04:28 »

Да може в поднос е добра идея  Yes Аз пък искам да питам, освен късметчета пред гражданското хвърля ли се жито и стотинки. Ние няма да имаме църква и само пред гражданското ще хвърляме късметчета и... друга не знам  Wink В крайна сметка решихме колкото са годините на булката, толкова броя ще има.
Активен
formite
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 341



« Отговор #194 -: юли 03, 2014, 13:27:27 »

Идеята за "късметчетата" идва от обичая на влизане на булката в дома на младоженеца свекървата да хвърля над нея жито. Общо взето житото има важна част в много ритуали. Според мен днешната си форма са придобили, благодарение на някоя сръчна кума, която не е искала да събере всички гълъби пред църквата  blum и да напълни старателно направената прическа на булката с жито, което много удобно ще се настана и в пазвата на всички близкостоящи.
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines