Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 13:35:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месец на Труда и Просветата Май 2014  (Прочетена 61268 пъти)
 
mariola85
Гост
« Отговор #30 -: май 07, 2014, 13:48:04 »

хм аз се чудя дали да взема спален комплект, имаме нужда от такъв  pardon. Панди в мола тук има страхотни халати на Панагюрище аз ще мина тия дни да видя за спален комплект искам такъв с олекотена завивка, хем подарък за двамата  Wink

Vivi20 ти ме подсещаш когато ходих втората година на бригада в Сащ. Взехме и една баба с нас от мк, беше със зелена карта да ходи при сина си. Прешиният път когато ходила охраната я бяха гонили по летището защото тръгнала да излиза без да е минала през митницата, и втората година с нас, и отива баба Мара и им казал " НОН Шпикинг Инглиш" и те я пуснали  shok. беше голям образ
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #31 -: май 07, 2014, 13:52:09 »

Свекърва, докторите няма нужда да са млади, за да са хубави, особено пък ако са бургазлии, ние сме красиви хора (и много скромни!  blum)

Около нас пък никой не се жени, само имам точно тия месеци 100 срещи - 10 години завършване на училище и 5 магистратура, ама така като си гледам шкембенцето, никъде няма да ходим.  sad Има само една среща септември там може и да ни огрее, макар че сигурно само аз си въобразявам, че тогава ще ми се ходи повече от сега. smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #32 -: май 07, 2014, 14:18:12 »

О, те на рецепцията и по големите места знаят. Уличните ситуации са проблем. Искахме да отидем на едно място, където имаше изложение на фолклорни носии и храни от Испания. Аз носех карта с разпечатка и точни указания с кой рейс и как да стигнем. Ама те да вземат да разкопаят и да сложат обиколен маршрут....Питам на спирката на немски, на английски, приятелката на френски, гледат ни като телета. Жената на чист български показа как се копае, как се яде и танцува, каза два три пъти Испания, автобус и те я разбраха. Да си призная, тя също им разбра обясненията на испански и каза "ясно, вървете след мен".


* Isp4.JPG (59.84 KB, 461x346 - видяно 203 пъти.)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #33 -: май 07, 2014, 14:22:42 »

Ето още една от типична испанска улица. Да видите що е народ.....


* IMG_Isp2.JPG (58.12 KB, 646x485 - видяно 199 пъти.)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #34 -: май 07, 2014, 15:05:11 »

Ето и една от плажа в 19ч. Зад гърба ни е Сиера Невада със заснежени върхове.


* Plag.JPG (31.73 KB, 461x346 - видяно 189 пъти.)
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: май 07, 2014, 15:17:24 »

Ах, че хубави снимки smile Много се радвам!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: май 07, 2014, 15:32:53 »

svekarva, страхотно изглежда smile Сега ми се прииска по испански пример да ударя една сиеста. Толкова ми се спи, че си направих кафе, а от юли не съм пила  Coffe


Vivi20, така си е, красавици сте бургазлийките Wink едната ми приятелка е бургазлийка и където и да отиде, все ухажори тръгват след нея. не ви е лесно  Wink

ani_ogbg, като се замисля, права си за Испания. Спомням си, че в Макдоналдс в Барселона не можеха да ни разберат, че искаме Чийзбургер, в Бъргъркинг също ни объркаха поръчката, а не тези места си мислех, че ще ни разберат на английски.

mariola85, не халати, а хавлии за плажа ни трябват. По прицип съм си харесала в Икеа, защото са широки и ще може да си се търкалям. А и все още имаме един не употребен ваучер за икеа от сватбата  Wink
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #37 -: май 07, 2014, 15:39:09 »

pandapanda много съм зле  crazy хихи, ами и хавлии има, ние си взехме птреди 2-3 години едни огромни от там с мнооого малки дефекти бяха две за 50. ама много са хубави персон и половина са smile

Свекърва много си хубава  Girl_hide
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #38 -: май 09, 2014, 11:36:19 »

ехооо къде сте бре всички?

Сигурно не танцувате петъчния танц  Dance2 hiphip Аз си пуснах отпуска за утре така че днес ми е последният работен ден от седмицата  blum

Искам за другата седмица да си поръчам едни стиснати палчета от вас ( вторник и четвъртък )  good

Слагам ви следобедна закуска, cronuts, новото американско изобретение ( донът+кроасан) не мога да го ям но пък мога да го гледам  blum

Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #39 -: май 09, 2014, 12:02:13 »

Аз само ще се включа да кажа, че мисля, че е супер глупаво това да ти дадат няколко почивни дни и после да ги отрабоваш в събота. Като 1 и 6 са празници, дай тях за почивни, а който иска да си вземе отпуска. Така те задължават 1 седмица да не ходиш на работа, а в после в събота един труд кипи, да ти умре коня просто. При нас си дават, които дни са си почивни, ако по средата има нещо сам си решаваш какво да правиш, много хора си работят при нас в такива междинни дни.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #40 -: май 09, 2014, 12:11:50 »

Vivi20   то и тук можеш да избираш, или отработваш съботите или си пускаш отпуска за тях, аз примерно или работя по празниците или пускам отпуска за съботите. Работя за чужденци и по принцип няма какво да правя събота и затова почивам или съм я отработила вече. И тук хората имат избор но се изкушават за повечето почивни дни и после мрънкат като трябва да работят съботите  Wink Ето в нашата фирма почти никой няма да работи утре, а на 31 ( другата събота когато се отработва) вместо да работим шефовете ще ни карат на Тим Билдинг във Велинград Girl_hide
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #41 -: май 09, 2014, 12:40:07 »

Нямам това предвид, имам предвид, че на 2 май не може да работиш, а ти измислят някакъв ден за отработване, ами аз може пък да искам да си почивам на 1-ви и на 2-ри да си работя, от какъв зор ще ми го дават уж почивен и после да работя 6 дни поредни, че и в събота?! Макар че моите приятели в София, които работят в международни фирми, на тях изобщо не им пука от нашите празници и всички си работеха около празниците.  pardon

Аз след малко отивам на обяд и вече нямам търпение да свърши деня, общо взето хич не ми се работи напоследък. Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #42 -: май 09, 2014, 13:04:01 »

Ами то само банки, училища и държавна администрация се съобразяват с измислените разместваници. При нас в търговията е абсурд да не работим толкова дни. Правим разни врътки и работим "по график", което си е напълно законно и позволено. Не даваме отпуски за сливане на повече почивни дни, то тогава има най- много работа crazy. Аз, като почти пенсионерка, не влизам в това число и точно по празниците пътувах. Туристическите агенции са големи тарикати, екскурзията е с около 100- тина лева по- скъпа от другите. Пък в Испания хич не им пука, всичко на Първи май беше затворено. МОЛ- овете също, както и всяка неделя. Музеите задължително почиват всеки понеделник, ако датата на празник съвпада с понеделник, взимат си го допълнително следващия ден. То и в Америка е така - не се губи празничен ден ако се падне в събота или неделя, почиват в понеделник. Тук най- голям проблем са банките....Много банкомати остават без пари, а ние, за да внесем оборота на магазините, даваме луди пари за извънредно идване на кола за трезора.
Аз ще работя утре, че и в неделя вероятно. Иначе няма заплати и ще ме бият Wink. Отделно тичам всеки обяд да обслужа майка ми. Не съжалявам, защото иначе щеше да се отпусне и да не прави опити да става от леглото. Сега повече се страхува /пък и аз също/ да не падне, та само вървя плътно до нея.
Миналата година по това време само за ядене на ягоди говорехме Wink. Не зная, може и да са вкусни мелезите кроасан - донът, но този розов крем направо ме потриса nea
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #43 -: май 09, 2014, 13:13:47 »

svekarva то и при нас е така по празниците делим се кои ще работи на някои от тях, но тази година отсекох и казах няма да работя, и сложих колегата да работи. И правих заплатите от вкъщи. Че при нас ги даваме на 5-я работен ден от месеца, обаче диванетата са банкротирали ( чети служителите)  и цялата фирма работеше по празниците за те днес да имат заплатки.

Иначе и в Македония нищо не работи в неделя. Всички магазини са затворени само кварталните работат, и ако празника се пада в събота се почивка петък, неделя- понеделник. Там якото е и на муслиманските праници се почива, плюс на почти всички христянски празници ( 2 август, за черешова задушница, Богородица) и итн, плюс добавиха и някъкви други празници ( ден на ВМРО примерно) абе купон им е smile

Ти броиш вече ситно, още 8 месеца до пенсия нали? реши ли какво ще правиш след това? То все едно те питам какво ще правиш след като се дипломираш? Как върви магистратурата на малкия син?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #44 -: май 09, 2014, 13:35:49 »

Хехе, сега има изпити момчето. Декември ще се дипломира официално, та съм канена да го видя. Съпругът беше за големия син, сега на мен ми е ред и ми се полага да ходя Wink. Явява се и по разни интервюта за работа през лятото, дано извади късмет. От две места му отказаха след трето интервю. Утешава се, че беше в Далас, пък там лятото е ад.
Аз доста усилено мисля....Ако големият се напъне и роди, и ме повикат, може да е работата след пенсия. Wink. По принцип, гледането на майка ми ми е в кърпа вързано, но предпочитам да се плаща на човек, а аз да съм ангажирана с нещо друго. Съвсем сериозно се заглеждам в цингетата в парка, ако реча да се захващам с фотография. Първо ще е безплатно...Освен това, една от познатите от фото - курса е акушерка и ме е ангажирала да и подготвям фона за снимки на новородени. Да сме живи и здрави, че да не стане като на Чудомир работата, дето казва "Чудех се какво ще правя след пенсия, пък то - раци съм щял да развъждам!"  Wink
Като гледам обаче празното бюро на колежката...истина е, ще се пенсионирам. Лошото е, че ще го закъсам откъм компания, защото приятелките ми са докторици и ще работят до последно из частните си кабинети. Най- много по любов да тръгна  girl_wink
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines