Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 20:17:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 178559 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #300 -: октомври 15, 2013, 09:09:18 »


Та изискванията ми са:
- да е висока (и аз и таткото сме дълги и по-нисък вариант въобще няма да ни е удобен);
- гумите да са големи (за да не се клещя по дупки и тротоари);
- дръжката да е цяла (да може да се кара с една ръка и да се закачи чанта например);
- да е лека;
- от комбинираните модели (със зимен, летен кош и столче за кола);
- по възможност до 600 лв  pardon


Извинявайте, че отново ви нахълтвам в темата, ама това все едно аз съм го писала lol Само допълвах за себе си - да е с 4 единични гуми.
Проблемът е следният - големите гуми най-често са помпащи. Ако са помпащи, под 12-14 кг количката не може да слезе. Понякога отива даже към 15-17 кг. За мен това е супер много.
Аз си бях поставила максимум 11-12 кг. Високата дръжка е нещо изключително рядко срещано. Аз съм 1,80, а мъжът ми е 1,96. Не знам как в скандинавските страни си намират колички pardon А за висока дръжка, която да се регулира и количката да е лека... Почти невъзможна мисия! Колкото по-високи са дръжките, имам чувство, че толкова са по-тежки, уж за стабилност.
Комшийката ми беше с Бебе комфорт - 9,5 кг, с единични гуми. Обаче като височина на дръжката не знам как е, защото тя е средна на ръст. Тук обаче отиваме на цени от порядъка на 1200-1300 лв.
Бях дала един сайт в темата за покупките за бебето. Виж там дали ще се ориентираш. Покупката на количката иска много гледане в интернет преди да тръгнеш по магазините good И в крайна сметка се налага все с нещо да се направи компромис nea
Активен
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: октомври 15, 2013, 09:26:49 »

Flyin, Scarlett ще разгледам моделите, които сте отбелязали  Wink

Alichka, съгласна съм с теб. Вчера дори ходихме след работа и на живо малко да придобия представа, че само снимки гледам в нет-а. Наистина като ги пробвах повечето модели ми се сториха тежички, което и за мен е проблем...ноо ще развием мускулатура покрай бебоците и в един момент ще ги подмятаме само с единия си пръст количките  blum Предимно големите гуми са помпащи се, мъжа ми не му допадна това, не иска такива, вярно че вероятно возят меко, но го притеснява колко са издръжливи. И на цени се нагледахме, бюджета, който съм определила не са малко пари, но на фона на преобладаващите цифри..направо сумата изглежда скромна  crazy Но все пак това беше просто първи досег за придобиване на начални впечатления. Предстои още много да гледаме, пък и може покрай НГ да пуснат промоции, знае ли човек.

Иначе мъжа ми вече хареса кошара  pardon Едвам го изритах от магазина. Обяснявам му, че ще купуваме чак след НГ, че още много ще разглеждаме, не та не. Тази била, пасвала перфектно на цветовете на другите ни мебели и се люлеела (неговото основно изискване за кошара), чак тръгна да говори с продавачката за запазване, но не му позволих . Понякога е толкова спонтанен, че ме изумява. Цяла вечер мери с рулетката из стаята, защото това било кошарата.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #302 -: октомври 15, 2013, 09:47:40 »

За новогодишни промоции се съмнявам - поне за повечето магазини в България. Но се сетих нещо друго. Миналата година търсех количка за първата ми бременност и съответно критериите ми бяха същите. Повечето марки правят зареждане с новите модели (за следващата година) от средата на ноември до средата на декември. Новите модели, цветове, най-често са с по-високи цени или пък (по-рядко) правят намаления на старите с цел да ги изчистят.
Хиполенд например всяка година правят "черен петък" с наистина големи намаления. Проблемът е, че трябва предварително да си си харесала марка, модел, цвят и да си сигурна в кой магазин точно я има количката (или друга стока), за да си рано сутринта там. Промоционалните им цени важат само за изложените неща и няма как да си поръчаш нещо друго.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: октомври 15, 2013, 09:48:19 »

Момичета, молбата ми е за покупките да си пишем в темата, за да сме полезни и на тези след нас.

Благодаря!
Активен
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: октомври 17, 2013, 13:26:15 »

Взимам си бележка за покупките Wink

Сега за вчерашния преглед.
Бебока е пораснал и всичко изглежда наред. Пол отказа да ми каже лекарката: "по- нататък" и бяха думите, за мен е ок, когато види, тогава.

Иначе този преглед беше доста неприятен от гледна точка, че ми взе проба за цитонамазка и микробиология и ми беше много болезнено. Никога досега не ми се е случвало, чак час след прегледа още ме наболяваше   sad От няколко дни имам болки ниско долу в корема и гърба, споделих, че всеки ден стават все по-силни. Пусна ми урина и тази вечер ще видим резултата. Надявам се да не е някое възпаление, че съм имала проблеми с цистит в миналото и никак не искам да се повтарят нещата.

Като изключим това, кръвно, килограми, всичко си е ок, както и бебчо, очаквам да видя какви ще са резултатите.

Поздрави от нас в този дъждовен и мрачен ден smile
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: октомври 17, 2013, 14:01:39 »

Seagirl, поздравления за добрите резултатите от прегледа!
Що се отнася до болките ниско долу в корема и кръста - да не са контракции? Чувстваш ли втвърдяване или е само болка? Док какво каза по темата?
Пази се и всичко да върви по мед и масло.  good
Момичета, а вие как сте с ходенето до тоалетна - няма да преувелича, ако кажа, че от сутринта съм ходила поне 15 пъти да пишкам. През нощта също ставам поне по 2-3 пъти. А като знам, че ще станат още по-начесто в края на бремеността направо...  blush
Активен
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: октомври 17, 2013, 14:18:35 »

Честно казано не реагира по някакъв начин като и споделих за болката. Само каза, ще пуснем една урина, да не е бъбречно възпаление и след резултатите ще видим  pardon

Втвърдяване няма, просто пробождащи болки от ляво на дясно и в кръста, но много ниско долу, последните прешлени до опашката едва ли не..
След 2 часа ще видим какво ще заключи.

С пишкането сме активни вечерно и нощно време, почти на 15-20 мин, като заспя поне едно 3 пъти ставам. Засега през деня нормално.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: октомври 17, 2013, 14:30:59 »

Аз съм с абонамент в тоалетната, голямо пишкане пада.Моя мъж се бъзика че няма да му стигнт пари за тоалетна хартия.
Активен
Nine
Ентусиаст
**
Публикации: 146



« Отговор #308 -: октомври 17, 2013, 18:01:15 »

Отдавна не съм писала в темичката, защото ме е страх да споделя каквото и да  било.... сложно е. Имам заболяване от 13 годишна и сега имам проблеми. Наложи се да вземам редовно кортизон, който пък може да предизвика раждане.... За сега бебо е  добре, не знаем пола, защото не искаме да знаем с  таткото. Имам едно голямо притеснение и за  това  ви пиша. Сестра ми преди  година роди второто си дете и едвам оживя след като разви ХЕЛП. Сега аз се притеснявам да не съм развила синдрома на ХЕЛП. От една седмица след  всяко хранене съм със разстройство, вдигам и кръвно ( аз  по принцип съм с  кръвно 90/50, а сега ми е  120/70). В понеделник съм на преглед, че  доки беше в отпуска а не исках да  ходя до друг лекар. Та имам въпрос към вас. Някоя от вас запозната ли е  със синдрома на ХЕЛП???
Аз  също съм абонирана в тоалетната, ходя през нощта поне 3 пъти и не мога да се наспя.
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: октомври 17, 2013, 19:25:08 »

Аз също често посещавам WC-то.През нощта по 2-3 пъти, през деня не ги броя.От известно време съм на магнерот. Отначало беше 3 пъти по 1, но напоследък поради зачестилите контракции доки ме посъветва да вдигна дозата на 3 пъти по 2.Иначе хормоните са ми ок, както TSH-то така и FT4.Забравила съм вече с първата бременност как е било но момата много шава, има нощи в които не мога да си намеря място. Да е жива и здрава, да ритка милата ми защото така ми е по-спокойно. Ние сме на консултация на 1 Ноември, тогава ще видя панделата отново живот и здраве.

Цунки по коремчетата мили момичета!
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #310 -: октомври 17, 2013, 21:12:25 »

Nine, в коя седмица си? Според мен си стресирана от случилото се със сестра си и това те кара да си поставяш сама диагнози. Според мен това кръвно е нормално и не бива да се тревожиш. Чела съм малко за това рядко заболяване, но си има доста симптоми. Аз също съм обикновено с много ниско кръвно, но сега ми е като твоето. Доки, каза да го следим и да не се тревожа, ако не стигне поне 140 горна граница.
Пожелавам ти спокойствие и здраве! smile
Аз пък пишкам само веднъж на нощ, а денем съвсем нормално 2-3 пъти. Но пък ме болят ребрата и не мога да спя особено.
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: октомври 17, 2013, 21:49:23 »

Сестра ми преди  година роди второто си дете и едвам оживя след като разви ХЕЛП. Сега аз се притеснявам да не съм развила синдрома на ХЕЛП. От една седмица след  всяко хранене съм със разстройство, вдигам и кръвно ( аз  по принцип съм с  кръвно 90/50, а сега ми е  120/70). В понеделник съм на преглед, че  доки беше в отпуска а не исках да  ходя до друг лекар. Та имам въпрос към вас. Някоя от вас запозната ли е  със синдрома на ХЕЛП???
Nine, мила, дано няма причини да се безпокоите за каквито и да било заболявания. Честно казано, аз съм съгласна с Roxanne, не виждам защо 120/70 да е високо кръвно, а и доколкото знам при бременните жени поради повишеният кръвен поток кръвното налягане също е по-високо от нормалните стойности за жената преди бременността.
Освен това, ако те следи съвестен лекар, ще забележи изменения при кръвната ти картина. Ако имаш все пак някакви сериозни притеснения, най-добре питай лекаря си или отиди при специалист, защото по форуми сериозна медицинска помощ не можеш да намериш  nea
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: октомври 18, 2013, 07:08:06 »

120/70 е нормално кръвно налягане, въобще не е високо и не би трябвало нито ти нито лекарят ти да се притеснявате.Да може да не ти е комфортно, защото цял живот си била с по-ниско, но науката медицина казва, че това е нормално кръвно налягане.
Активен
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: октомври 18, 2013, 08:45:33 »

Nine, стискам силно палци и ти и бебчето да сте добре. Вероятно си наплашена от случилото се със сестра ти и това е нормално, но не забравяй че въображението е по-жестоко от всяка истина. Отиди при лекаря, обсъдете твоите притеснения, нека назначи необходимите изследвания и да се види какво е положението. Нямам познания в областта, но те съветвам да не правиш прибързани изводи, всеки от описаните симптоми може да се дължи на хиляди други неща. Опитай се да си спокойна доколкото можеш и задължително отиди на преглед.

Sabeva_07  и на мен вчера ми изписаха магнерот, заради болките, които имам от седмица вече. Предписа ми доза 3х2 таблетки, като четох листовката ми се стори висока, но ще пробвам как ще ми понесе. Притесни ме, че може да доведе до стомашни неразположения, но ако се появи такъв симптом, ще намаля дозата.

Поздрави на всички smile
Активен
ane_li_a
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 96



Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: октомври 18, 2013, 08:59:10 »

И аз за пишкането съм се абонирала. През нощта ставам 2 или 3 пъти, през деня пак често ходя и най-вече вечер. Ние вчера бяхме на преглед, всичко е отлично каза докторът и е момиче smile baby_girl
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines