Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 16:50:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Следдъждовна, преддъждовна седмица - 10 - 16.06.2013  (Прочетена 29243 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« -: юни 10, 2013, 07:52:17 »

Здравейте! Започва нова седмица good За мен започва със страхотна новина за ново форумско бебе, а в личен план е доста тъжна, защото си заминава големият син. Какво да се прави, хубаво е когато децата си идват, тежко е, когато ги изпращаме......Но такъв е животът, рано или късно пиленцата отлитат.
Пожелавам на всички успешна седмица, много усмивки и хубави вести.


* nedelja.jpg (50.57 KB, 699x480 - видяно 327 пъти.)
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: юни 10, 2013, 08:20:37 »

Ах, свекърва представям си какво ти е. На мен ми е много криво, когато се разделям с наще дори за няколко дни и нямам търпение да се върна да ги видя. А при теб нещата са .... те са далече, ти си майка (знам колко липсват децата на майките си). Дано скоро пак да си дойдат!
И аз пожелавам на всички успешна седмица!
И малко да се похваля- това, за което стискахте палци миналата седмица стана! Взех си всички необходими кредити в университета, предадох си дипломната работа за рецензия и ако всичко е наред на 17. юли съм на защита! И преди сватбата може и да завърша едно вишУ  danceg
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: юни 10, 2013, 09:08:42 »

Здравейте момичета, за мен седмицата започва малко тъжно, но се надявам скоро да ми се повдигне духа.
Свекърва, напълно те разбирам. Когато майка ми си заминава винаги ми е много мъчно, но все се успокоявам, че най-важното е че сме живи и здрави и успяваме да се виждаме макар и за по малко. Така че горе главата, нали сме тук, ще те забавляваме  give_rose
Ratatui, браво! Заслужаваше си стискането на палците. Успех и на защитата, и скоро да си с вишУ good
Успешна седмица ви пожелавам, да е изпълнена с много нови и положителни емоции  Flower
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: юни 10, 2013, 09:54:32 »

Здравейтееее smile
Свекърва рано рано ни е направила седмичната тема give_rose И аз не обичам разделите, защото много ме натъжават. Макар и моите родители да са на по-малко от 50км от нас, всеки път, когато свърши гостито и е време да си ходим ми става мъчно. Такъв е животът smile
Не бъдете тъжни, вижте какво прекрасно време е днес и как хубаво се смее слънчо Sunshine
Рататуй, форумските стиснати палци винаги помагат Wink Радвам се, че е станало и с твоя случай и ти желая успех със защитата, но ти е останала по-лесната част give_rose
Как прекарахте уикенда? Нашият мога да кажа, че беше много приятен и разтоварващ, но свърши много бързо и сега пак се почват апартаментските истории ... Моля, кажете ми от къде да си купя вълшебна пръчица, че да я размахам и всичко за миг да се подреди?


* 971279_10151439637191980_1493948406_n.jpg (40.13 KB, 480x438 - видяно 299 пъти.)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #4 -: юни 10, 2013, 10:47:10 »

m0onlight и аз все се каня да препрочета първата част на Хари Потър, май там се даваха подробни обяснения от къде се купува вълшебна пръчица  Wink
И ние имахме хубави почивни дни, вчера се събрахме родата по майчина линия. Хем да отпразнуваме нейния рожден ден, хем да изпратим гостенина. Цяла събота готвих и се приготвях, но си заслужаваше. Майка ми беше много щастлива, защото е трудноподвижна и това е възможност да е сред хора. Беше и племенникът, обърна къщата, ама какво да се прави като няма деца, с които да си играе. Милият, той беше единственият, който по детски наивно попита как така я няма булката /той е виждал снахата само на снимки от сватбата/ и какво толкова важно има да прави в София. Майка ми взе, че го чу и се опита да реве, но и скръцнах със зъби. Аз вече свикнах, явно ще е така. Ще я виждаме по летищата, когато се изпращаме и толкова. Някои неща не стават, колкото и усилия да полагам.  nea Опитвам се да гледам философски на нещата, но......Нужна ми е една твърда приказка от Киви по въпроса Wink
Та така, наистина да се порадваме на хубавото време, че май пак ще се разваля.
ratatui, пак ще стискаме палци, когато потрябва!
tsve4e, разчитам на вас да ме забавлявате, иначе нямаше да се бутам между млади хора Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: юни 10, 2013, 11:06:01 »

да си призная честно, ако мъжът ми си идва в БГ-където е той, там съм и аз. Но това съм си аз де, явно има по-модерни жени от мен.. pardon От друга страна и аз избягвам комуникация със "свекървата", но това на твоята снаха ми идва в повечко като количество заобикаляне.
Аз съм адски уморена от екскурзията до Габрово. Явно безсънието си  каза думата, а и стомахът ми нещо се повреди по средата на двудневието ни там. Но съм доволна, защото видях чудесен град и места.
успях днес да ида до дъртите и ми дигнаха кръвното, не знам какво ще ги правим с майка ми, стават невъзможно трудни, нахални и се държат мега неблагодарно. отдавам го на това че не разбират какво се случва, но все пак е леко изнервящо и би тр да ни улесняват живота, а не обратното.
Очаква ме пазар, разходка до Икеа, да видя това онова и да хапнем нещо от техните работки в ресторанта им.

една табличка-веселячка и успешен ден на всички.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #6 -: юни 10, 2013, 11:14:46 »

Здравейте, мадами smile

Аз съм приятно изморена след Габрово този уикенд  и мноооого доволна!

Свекърва, днес като че ли не съм толкова в отбора "страшна снаха" и май няма да мога да кажа някоя твърда приказка в защита на снахата. Вие предполагам сте я поканили за празника на родата?
София - Пловдив не е колкото от тук до луната и поне заради един шопинг тур за обувки и фото-ваканция можеше да се разкара и до вас... ама... младите да си се разбират, не знам каква им е договорката за отношения и посещения на "новата рода". Като знам колко ограничено е времето им тук всеки път, то кого по напред да видиш.

Въпроса си е сериозен де, защото виждам, че го преживяваш и някой ден ще трябва да делите и внуче, а то е колкото на едните, толкова и на другите баба и дядо. Сина ти притеснява ли се от факта, че снахата не идва на Пловдив, или ти не смеещ да го питаш?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: юни 10, 2013, 11:17:20 »

Здравейте, мадами smile

Аз съм приятно изморена след Габрово този уикенд  и мноооого доволна!

. Сина ти притеснява ли се от факта, че снахата не идва на Пловдив, или ти не смеещ да го питаш?
този въпрос наистина е важен и би представявал и важен показател за техните отношения, освен за тези към теб.  good
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #8 -: юни 10, 2013, 11:31:14 »

Да, канихме я и лично и индиректно. Синът ми го приема съвсем нормално, точно по тази причина и аз съм спокойна поне за отношенията им. Той ходи в София за един ден, редно е и да кажа, че и ние със съпруга ми бяхме поканени на вилата им в София. Явно комуникацията трябва да става на софийска територия и тесен семеен кръг. Тяхното семейство не поддържа контакти с роднини, така разбират живота. Ние, аз и съпругът ми, имаме силна връзка с роднините си, децата ни са почти на една възраст и имат много общи спомени точно от такива срещи. При нас няма начин да не си помагаме, кой с каквото може. Синът ми е първият женен от нашето чупило, нищо чудно и другите бъдещи снахи да са такива. Тогава няма да е изобщо странно. Пак казвам, тя е едно дете, бабите и дядовците си не ги помни, починали са много рано и не знае какво значи любов на баба към внуче.
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #9 -: юни 10, 2013, 12:05:27 »

Свекърва, аз добре разбирам твоята снаха, аз се прибирам в бг максимално веднъж в годината, често пропускам и годишното прибиране, т.е. доста рядко. Имам мнгоо силна връзка с родителите ми и те много много ми липсват, когато съм си във варна моя мъж си знае, закон е да съм всяка секунда от това ценно време при тях, ако той иска да бъде с мен трябва да дойде във варна, ако ли не си остава във София. В повечето случаи обаче той идва с мен, може би имам късмет, че си имаме море и това също допринася той да си е при мен при летните ни посещения на бг.
За въпроса, какво ще стане когато имаме деца съм се замисляла, и няма да е лесно, но смятам че ще намерим разрешение, тогава не мога да мисля вече само за себе си. Тогава ще мисля за повече глави наведнъж и трябва да бъда справедлива, не смятам да лишавам децата си от баби и дядовци, нито от единия чифт, нито от другия, но докато съм си дете на мама и татко и не самата аз майка, си мисля егоистично, колкото и "лошаво" да звучи, но искам да бъда всяка секунда до родителите ми, когато мога, защото не се знае колко дълго ще имам още тази възможност.
Активен
dixie
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 281



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: юни 10, 2013, 14:21:08 »

Мрявка, абсолютно е така. Това само, който е далеч от дома и близките си го разбира. 
 svekarva,  може момичето наистина да е много привързано към родителите си, още повече като казваш, че е едно дете. Но аз все си мисля, че като се появят дечица нещата ще се променят и балансират. Wink
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: юни 10, 2013, 15:16:01 »

Аз може да не живея в чужбина, а на по-малко от час от нашите, но и при нас е така всяка седмица сме при мойте родители, а моя мъж рядко вижда техните, въпреки че и те са в София. Давам си сметка колко егоистично постъпвам, но аз съм единствено дете и обожавам нашите. Родила съм се късно и откакто дядо ми /който адски обичах почина/ искам да прекарвам възможно най-много време с нашите докато мога.
Свекърва, ако бях на твое място щеше да ми е много тежко. Поне твоето дете си е било при теб и си го видяла. Защото аз гледам да си завлача мойто пате с мен и не ми пука дали липсва на някой.
Леле, като си прочетох поста- ми аз съм ужасен човек  girl_impossible Самото зло! Ама, какво да се прави smoke
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #12 -: юни 10, 2013, 15:55:17 »

 Следдъждовна, предъждовна, настояща дъждовна...как си заваля само в София  smile Любимото ми време. Ако зависеше от мен, щеше да има такова възможно по-често. А едно от най-хубавите неща са топлите (може и не чак толкова) летни дъждове  yahoo Даже и проливните  smile

ratatui , честито за изпитите! Ще чакаме виртуална почерпка след 17-ти юли за успешната защита на дипломната работа  smile

 Муунче, какви са тези ремонтни дейности, с които се товариш?  beating  Една бъдеща майка трябва да е само и единствено консултант и ОТК. Тоест само да даваш наставления и да надзираваш дейността  blum

 Свекърва, трудно ми е да си представя как се чувстваш, понеже не съм била от твоята страна  sad Аз имам малко особени отношения със свекърите си след сватбата. Може би и друг път съм споменавала, добри хора са, просто станаха някои неща. И макар да е простимо, не съм пътувала до родното място на съпруга ми оттогава. Но никога не съм го карала да идва при моите родители, понеже смятам, че не е редно щом аз не ходя при неговите, той да идва при моите. Би ми било гузно и неудобно.
 Та мисълта ми е, че може да има някаква причина (за нея може да си знае само тя), заради която снаха ти да не идва на гости. Извън твърде ограниченото време, в което е в България. Ала дори и да няма, аз като единствено дете, ако виждам родителите си за по 2 седмици общо годишно, едва ли бих отишла никъде другаде. Трябва да чувствам другото семейство толкова близко, колкото и моето, за да отида. Което все пак дава повод за надежда. С времето може да намерите път едни към други и тя да ви приеме за достатъчно близки, за да има нужда да се вижда с вас  give_rose
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: юни 10, 2013, 20:01:55 »

привет
аз цял ден уча и ми писна вече  Wink тук не е валяло

Вчера си направихме хубава разходка  smile ще кача няколко снимки в албума, после ще ги изтрия  give_rose
относно отношенията със свекърите, при мен всичко е наред, имам голям късмет и го ценя, много са свестни и много ни помагат  smile дано винаги е така!

поздравче http://vbox7.com/play:992644ee3d
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: юни 10, 2013, 22:28:25 »

Привет и от мен smile
Ех колко е хубаво човек да намери време и да попрочете малко тук там какво се случва smile
Муунче не се претоварвай- да ти кажа вълщебната пръчрица е или мама или мъжа ти smile поне при мен беше така, друг варянт нямаш ( е имаш де, ама не е препоръчителен), пази се и гледай да си почиваш колкото се можеш повече smile
Езра не свърши ли семестъра вече? Няма ли почивак за теб? Как е подготовката за сватбата на сестра ти (май не е минала, по мои спомени)
Свекърва по повод снаха ти, не й се нерви, както са написали и другите важното е, че синът ти не те забравя и се прибира, по-важно и по-хубаво нещо от това няма smile
ЕЙ как ви завидях за Габрово, ако знаете..... diablo heart
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines