Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 14:46:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Седмица на абитуриентите и славянската писменост  (Прочетена 26211 пъти)
 
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« -: май 20, 2013, 08:33:27 »

Здравейте и честита нова седмица! give_rose
Понеже през последния месец не бях особено активна в седмичните теми, днес реших да се реванширам, отваряйки новата тема. Честно казано доста се затрудних със заглавието - някак не ми е звучно, а и двете неща - славянска писменост и култура и абитуриентски балове звучат малко парадоксално в едно изречение, имайки в предвид комерсиализираните абитуриентски балове напоследък, голяма част от които граничат с откровена простащина.

И въпреки това пожелавам на всички абитуриенти и завършващи да преследват всяка своя мечта, докато не я изпълнят! Да се насладят на последните моменти от детството и да посрещнат с нови сили предстоящите изпитания на живота! Бъдете смели и позитивни!



« Последна редакция: май 20, 2013, 08:40:27 от ivelka » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #1 -: май 20, 2013, 09:07:34 »

ivelka, чудесна тема с много хубаво заглавие! good Ние ще си мислим за нашите абитуриентски балове /аз и за тези на децата/, за срещите със стари съученици и хич няма да ги смесваме с изключенията.
Ще ми е интересно да чуя какви спомени имате, пък ако може и някоя снимка да покажете....Миналата година на Росита момчето завърши, сега имаме ли пак абитуриенти?
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: май 20, 2013, 09:39:06 »

Свекърва, благодаря ти!  give_rose
Върнах се назад във времето и в спомените си, търсейки снимка от бала, понеже се наложи да прегледам едни от най-старите си албуми във Фейсбук. Много добра идея да си покажем снимка от бала. По мое време нямахме цифров апарат и за това снимките са от лентов такъв blush Ето ме мен, очаквам с нетърпение вашите smile
Абитуриентски бал 2006 година Wink




« Последна редакция: май 20, 2013, 09:40:47 от ivelka » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: май 20, 2013, 09:48:22 »

много си секси , мацкооо heart
и планината зад теб-супер гледка! Моите абитуриентски сте ги виждали в ФБ, червена рокля и червено  цвете blum .

Лек ден на всички, ние сме по лекари днес...

Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: май 20, 2013, 11:07:05 »

Здравейте, мацки! smile

Ооо, моят бал беше в далечната 1991г. Имам снимки, които са подредени в албуми, може би някой ден, в неопределеното бъдеще, ще се наканя да ги сканирам и кача на компютъра.

Аз в събота имах неприятен инцидент с колата, като резултата е купчина ламарини в автоморгата. Но аз съм жива и здрава, като по чудо се разминах с няколко драскотини и една синина, въпреки силния удар. И естествено вече се оглеждам за оферта за друга кола. biggrin 

На всички желая една хубава и успешна седмица!  Sunshine
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: май 20, 2013, 11:54:52 »

Здравейте и от мен,

Завръщам се тук тази седмица, че предната много изборно беше потръгнала, а мен не ми беше до това.


ivelka, много секси си била (ти и сега си де blum )

Росита, радвам се, че си добре и че си половително настроена, успех с новата кола  Good luck

Тези дни може и да сложа и мен като абитуриентка, ама не се харесвам много в главата  funnytooth
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: май 20, 2013, 11:57:14 »

изрежи главата тогава, дай да видим роклята tease girl_haha
нещо не ще да ми отваря фотобъкета със сватбените ти, по принцип него не ми го признава компа явно. sad
ще ти гледам снимките на срещата, то се е видяло.
Активен
Mulan
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 342



« Отговор #7 -: май 20, 2013, 12:06:58 »

Привет и от мен give_rose
Ивелка ,направила си много хубава темичка good Роклята ти е била много красива,а и ти самата си прекрасна give_rose
Аз също не бях много активна миналата седмица ,но тази ще гледам да се включвам по-честичко Wink
Росита,имала си ужасно преживяване,но наистина най-важното е ,че си добре и само с леки наранявания,пък на колата -ма*ната й...тъкмо повод за нова blum
Еми ,ако не е нахално,ще се радвам да качиш поне една снимка от бала,за тези които не могат да те видят във фб girl_wink
Аз ще гледам да кача също някоя снимка,само дето за сега се затруднявам с откриването им pardon
Днес съм приготвила прясна лимонада и затова ви черпя и вас,макар и виртуално smile

« Последна редакция: май 20, 2013, 12:12:46 от Mulan » Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: май 20, 2013, 12:12:23 »

Момичета, благодаря ви!  give_rose Истината е, че не се харесвах много, защото цялата съм омазана с крем за изкуствен тен (то е видно tease ). Тогава така се налагаше, защото три месеца пред бала се разболях от сериозна бронхо пневмония и не спирах да кашлям. На самия бал още не бях оздравяла напълно, тогава за три месеца съм изпила 4 вида антибиотик и инжекции ми биха и какво ли не и не можаха да ме оправят angry Та мисълта ми беше, че бях се буквално зашила и подула в лицето от кашляне, ужас бях... На изписването 5 дни преди това съм с по-малко грим и си личи лицето ми какво е бяло и кръгло blush
Иначе роклята е измислена лично от мен и шита от моя роднина. Всички декорации и елементи по нея аз си ги купувах, плата аз си го избирах, всичко... Така ми излезе за около 90 лева цялата рокля  pardon
А вие като няма да качвате снимки, поне споделете някой спомен от бала blum
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: май 20, 2013, 12:17:57 »

http://prikachi.com/images/870/6128870Z.jpg
снимката е хартиена,после  преснимана с фотоапарат и качена на компа, моля за извинение. роклята  е на Жана Жекова ( голяма простакеса, но добре се шие там )(корсет и пола всъщност ) е с плат който като релеф наподобява дървесни линии . тук не се вижда добре, но  ще намеря по натам и други да кача. Много ми е любимо това сребърно колие с кристали, все още си го имам. Към него вървяха обици цветя и пръстен с цвете огромен. blum
Аз от бала нямам кой знае какъв спомен - все ми беше едно. Тогава ходех по гаджета и на 5 вида уроци и балът ми беше като ден почивка от всичко.
« Последна редакция: май 20, 2013, 12:22:59 от emmmmmy » Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: май 20, 2013, 12:24:37 »

Еми, супер си, много ти отива червено, а какви устни сам.... heart heart
Забравих да пиша, че планината зад мен е част от тази, на която ще ви водя на разходка в неделя на Габровската среща  blum
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: май 20, 2013, 12:56:21 »

Ето и моята рокля - Романтика 2005, за съжаление вече не я откривам в нета smile Роклята много си я харесвам и днес smile

http://i39.tinypic.com/1feoih.jpg


п.п. на снимката съм с учителя по география, ако се чудите кой дядо е до мен smile
Активен
Mulan
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 342



« Отговор #12 -: май 20, 2013, 13:05:56 »

Ето ме и мен blum

Помня ,че нямах никакво желание да завършвам и още по-малко ми се занимаваше с цялата дъндания около бала pardon Но нямаше как,трябваше да зарадвам майка ми,защото тя го очакваше повече от мен blum Пообиколихме няколко магазина и аз се спрях на може би третата рокля,която премерих.Бях решила ,че няма никакъв шанс да облека черна рокля,но в крайна сметка бях с точно такава biggrin Като цяло от самия ден на бала нямам кой знае какви спомени,просто се забавлявахме,много танцувахме и накрая посрещнахме изгрева от най-високата точка на града smile Сега след по-малко от месец ми предстои абсолвентския бал,който чакам с много по-голямо нетърпение yahoo yahoo
« Последна редакция: май 23, 2013, 21:12:51 от Teo » Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: май 20, 2013, 14:10:55 »

Здравейте, сладурки! smile
Радвам се, че тази седмица ще сте по-активни, че да си бъбрим сладко сладко по женски girl_wink
Ивелка, супер темичка и заглавие си спретнала give_rose Ех, върнахте ме в далечните спомени ... Далечени, защото аз имам спомени само от бала ми след 8-ми клас - други балове не съм имала. В 12-ти клас измислиха да нямаме бал, а да се ходи на екскурзия, избра се дестинация и турагенция, при която някъде седмица преди да заминем стана ужасен инцидент и загинаха доста български деца. Съответно настана паника и ужас какво да правим - повечето се отказаха, останалите смениха дестинацията, но не и турагенцията - аз бях от първите, защото семейството ми беше изпаднало в ужас и реших да им спестя още побелели коси smile Абсолвентска също не съм имала заради "сериозните" ми колеги, накрая се събрахме една групичка и си го отпразнувахме частно Wink Може да ви изненадам, но и след магистратурата също нямахме завършване Xixixi Честно казано не съжалявам за нито едно неотпразнувано завършване, винаги съм намирала начин и време да го направя с приятна компания smile За съжаление снимки от далееечния ми бал от 8-ми клас нямам, защото са от фотоапарат с лента и са прилежно архивирани от майка ми в родния ми град blum Спомням си само, че роклята ми беше шита по мой модел, 2 вида плат се купуваха, после 2 чифта обувки, 2 различни чанти - детска му работа crazy
Всички сте прекрасни give_rose Мулан, теб те виждам за първи път - много си хубава give_rose Емчо, твоята не ми се отваря, ще я изровя от фейса blum
Тук във Варна настава голяма суматоха около баловете - вдигат целия град на главата си и са много смешни ... да не кажа жалки, т.е. жалка картинка ... да гледаш жестове и маниери на хлапета, които се мислят за голяма работа, момичетата са полуголи, покатерени по колите, крещящи "1,2,3 .." .......... Не осъзнават как ще ги понамачка животът след някоя друга година. Ще ми бъде интересно да ги видя и тазгодишните дали са по-зле от миналогодишните или не Wink
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: май 20, 2013, 14:38:21 »

Здравейте дамии  smile
Ивелка, страхотна тема  give_rose
Всички сте много хубави  Bravo Аз от бала нямам снимки в електронен вид  pardon Трябва да преснимам някоя и друга снимка. Честно казано нямам кой знае какво за разказване от деня на бала - няма да изненадам никой като кажа, че ние бяхме в ресторант в Слънчев бряг /за учениците в Бургас това си е нещо нормално/. Вечерта бяхме в ресторанта на един хотел, след това продължихме до сутринта в дискотека. Когато сутринта "рано" се запътихме към хотела, хората вече отиваха на плаж  blum Беше запомняща се вечер, защото за първи път целият клас беше заедно до сутринта, това не ни се случваше докато учим.
За сегашните абитуриенти не ми се говори...Отчаяна и разочарована съм от простотията, пошлостта и безвкусицата. Абсолютно се присъединявам към мнението на Муун и наистина ги съжалявам,защото нямат представа как живота връхлита и ...ако не си готов се сриваш. За съжаление сегашните 12-то класници излизат необразовани и с никакви реални възможности и знания, разчитат на външност и маниери. Можещите и знаещите деца - се насочват към университети в чужбина  nea Искрено се надявам да не съм съвсем права в изказванията си, но за сега това, което виждам е в тая посока.  angry

Колкото до мен днес, хич ме няма. Изкарах ужасен уикенд, защото дядо изобщо не беше добре и се занимавахме с болници и доктори  angry Надявам се, че го позакрепихме. Роситка, направо ме застреля с новината за катастрофата, та съвсем се довърших в неделята. Съответно вчера вечерта почти не съм спала и днес съм парцалче  blum Естественото продължение на нещата беше, че днес шефа ме вбеси още в 9.30 сутринта  beating , та от там целият ми ден не върви. Сега се занимавам с безумните изисквания на Агенцията по храните и разработване на НАССР план, което е най-ужасното и затормозяващо нещо, което  може да ми се случи  tease Тааааа такива ми ти работи. Чета ви, за да си усмихна деня!Поздрав от Бургас
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines