Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 22, 2024, 21:31:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Родителите?  (Прочетена 154853 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: януари 26, 2007, 15:32:45 »

Аз свекър нямам, само свекърва.
Никак не й викам. Майко да й кажа е абсурд. За 7 години /времето преди да се оженим/ и лельо не съм й казвала. Дори се шегувам с приятели като им разказвам как като сме при нея и телефонът звънне, а тя не е някъде наоколо, не го вдигам понеже съм сигурна, че търсят нея и ще трябва да се провикна, за да я извикам. А как да я нарека!? По име да й кажа  Mad girl , то и името й е едно.... Никодима
Той на моите родители казва лельо и чичо   girl_wink
Е все някакъв вариант трябва да има.Не може така даже без име  Oh my ....Ами и тя е човек жената и тя душа носи.Я какъв момък ти е родила и възпитала.А и според мен най-малкото заради възрастта трябва да ги уважаваме хората.
Активен
buba_mara
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 47



Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: януари 26, 2007, 15:42:58 »

Като се роди дете, живот и здраве, ще й викам баба Ники  sarcastic
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: януари 26, 2007, 15:49:01 »

Като се роди дете, живот и здраве, ще й викам баба Ники  sarcastic
Е да!Това е много добро решение на проблема,а и мисля че много хора го практикуват. good
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #138 -: януари 26, 2007, 16:28:37 »

Като се роди дете, живот и здраве, ще й викам баба Ники  sarcastic
Е да!Това е много добро решение на проблема,а и мисля че много хора го практикуват. good
това напоследък  е доста често срещано обръщение и разрешение на проблема и аз най-вероятно ще прибягна към него blush
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: януари 26, 2007, 16:32:53 »

моето бъдеща свеки се казва Елисавета но всички и викат Ели.Аз реших без да я питам дали може да и викам така а тя иска неиска ще се примери защото е по добре от нищо
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #140 -: януари 26, 2007, 16:35:59 »

И аз смятам че по име е най-добре- по-приятелски звучи, а и нотката на уважение си я има.
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #141 -: януари 26, 2007, 16:38:00 »

И аз смятам че по име е най-добре- по-приятелски звучи, а и нотката на уважение си я има.
да така е,обаче на някои хора им е трудно и си държат на традициите...
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: януари 26, 2007, 16:45:10 »

аз по -абсурдна традиция от това не знам diablo
даже го чуствам като предателство към собствената си майка ако викам на друга жена "майко",че какво като се веня за сина и.а ако тя ме уважава няма да ме принуждава да правя нещо което не искам а аз я уважавам като се обръщам към нея на име а не никак
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: януари 26, 2007, 16:47:23 »

аз по -абсурдна традиция от това не знам diablo
даже го чуствам като предателство към собствената си майка ако викам на друга жена "майко",че какво като се веня за сина и.а ако тя ме уважава няма да ме принуждава да правя нещо което не искам а аз я уважавам като се обръщам към нея на име а не никак
Така да!Това е друго все пак е уважение.И така трябва. good
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: януари 26, 2007, 23:26:31 »

Като се роди дете, живот и здраве, ще й викам баба Ники  sarcastic

моето бъдеща свеки се казва Елисавета но всички и викат Ели.Аз реших без да я питам дали може да и викам така а тя иска неиска ще се примери защото е по добре от нищо

аз по -абсурдна традиция от това не знам diablo
даже го чуствам като предателство към собствената си майка ако викам на друга жена "майко",че какво като се веня за сина и.а ако тя ме уважава няма да ме принуждава да правя нещо което не искам а аз я уважавам като се обръщам към нея на име а не никак
Така да!Това е друго все пак е уважение.И така трябва. good

Момичета, абсолютно съм съласна с вас!!! good
Активен
Инка-маслинка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1208



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: януари 29, 2007, 15:02:43 »

Здравейте на всички! Още съм нова в този форум-отдавна го чета, но чак сега се престраших да се регистрирам! За съжаление попаднах на тази тема така болна за мен! Според мен всички тези обръщения са толкова досадни, че ........... Плачещо момиче
Като ви чета мненията ви съм съгласна с вас, но не е толкова лесно, колкото го описвате. Сядаш и започвате да си говорите като стари дружки. Не става при всички. Някои хора са израснали на село, и тези неща не им се нравят!!!!За съжаление!!!! sad
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: януари 29, 2007, 15:14:06 »

Така си е наистина. Аз все още не съм се престрашила да кажа мамо и няма и да стане, просто така съм устроена. Но в интерес на истината и на име не съм казала, многоми е кофти  girl_impossible. Няколо пъти си казвах, че сега като седнем на масата ще тийна едно за кураш и ще заговоря на тази тема, но като седна и не намирам думи. Мисля си на сватбата да и кажа на саме, че не мога да я наричам майко, въпреки, че я уважавам и че най-добре е да и казвам по име. Сватбата е далече обаче.
 Тудничко си е  hysteric Като се престраша ще пиша какво ми е отговорила.  Cray
Активен
Инка-маслинка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1208



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: януари 29, 2007, 15:17:23 »

Не знам Iulia но с теб все едно мислим еднакво-аз по същия начин мислих да направя-все ми беше на езика, а с бъдещия ми съпруг сме заедно вече почти 5 години и аз през това време не можах нито веднъж да се обърна към нея по какъвто и да е начин. Просто не мога. А за "майко" просто да забрави-АЗ ИМАМ ЕДНА МАЙКА И ЕДИН БАЩА!!!!Дори не мога да я почувствам като такава. Дори с лицемерие или без него пак не мога, защото не искам!!!! Плачещо момиче
Активен
buba_mara
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 47



Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: януари 29, 2007, 15:20:51 »

Здравейте на всички! Още съм нова в този форум-отдавна го чета, но чак сега се престраших да се регистрирам! За съжаление попаднах на тази тема така болна за мен! Според мен всички тези обръщения са толкова досадни, че ........... Плачещо момиче
Като ви чета мненията ви съм съгласна с вас, но не е толкова лесно, колкото го описвате. Сядаш и започвате да си говорите като стари дружки. Не става при всички. Някои хора са израснали на село, и тези неща не им се нравят!!!!За съжаление!!!! sad
Моята свекърва също живее на село и там тази традиция е жива. Но няма как да ме накара да й кажа "майко". Пък и скъпият е на моя страна.
Активен
Инка-маслинка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1208



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: януари 29, 2007, 15:25:36 »

Здравейте на всички! Още съм нова в този форум-отдавна го чета, но чак сега се престраших да се регистрирам! За съжаление попаднах на тази тема така болна за мен! Според мен всички тези обръщения са толкова досадни, че ........... Плачещо момиче
Като ви чета мненията ви съм съгласна с вас, но не е толкова лесно, колкото го описвате. Сядаш и започвате да си говорите като стари дружки. Не става при всички. Някои хора са израснали на село, и тези неща не им се нравят!!!!За съжаление!!!! sad
Моята свекърва също живее на село и там тази традиция е жива. Но няма как да ме накара да й кажа "майко". Пък и скъпият е на моя страна.
Абе те не че живеят там, но са живели и двамата - и свекъра, и свекървата, сега вече не, но както майка ми казва селянина си остава селянин - и аз съм на това мнение. Тя просто робува на хорското мнение, едва ли не още малко и с форуглица ще дойдат да ме вземат-не ги обичам тези неща. Според мен най-важното беше тя да ме попита как ще бъде и за двете /за да се чувстваме по-добре/да й казвам и тогава щяхме по някакъв начин да се разберем, асега - наникъде tease
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines