Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 07:46:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да си купим булчинска рокля по интернет - 5 част  (Прочетена 158678 пъти)
 
liliette
Ентусиаст
**
Публикации: 109



« Отговор #330 -: април 09, 2013, 14:10:09 »

Мая, роклята е великолепна. Аз нямам много опит с онлайн поръчките, но ми хареса това: "We will refund you for items returned within 7 days of you receiving them, for any reason. A full refund will be given if items are returned in their original condition."
Активен
Butterfly1987
Ентусиаст
**
Публикации: 117



Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: април 09, 2013, 14:13:57 »

Здравейте,

да попитам от кой сайт излиза най-евтина доставката? От milanoo ili dhgate?
dhgate е китайски сайт, а milanoo какъв е, мислех, че и той е китайски?
И някой вече пробвал ли е да напишат на колета, че е вечерна рокля вместо сватбена с по-ниска стойност, за да не се плаща мито и ДДС?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: април 09, 2013, 14:22:16 »

Здравейте,

да попитам от кой сайт излиза най-евтина доставката? От milanoo ili dhgate?
dhgate е китайски сайт, а milanoo какъв е, мислех, че и той е китайски?
И някой вече пробвал ли е да напишат на колета, че е вечерна рокля вместо сватбена с по-ниска стойност, за да не се плаща мито и ДДС?

когато тръгнеш да слагаш в кошницата ти калкулира колко ти е доставката в миланото.
А за митото  сме изписали сума ти назад, моля върни се и прочети. Успех!
Активен
Butterfly1987
Ентусиаст
**
Публикации: 117



Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: април 09, 2013, 14:49:55 »

когато тръгнеш да слагаш в кошницата ти калкулира колко ти е доставката в миланото.
А за митото  сме изписали сума ти назад, моля върни се и прочети. Успех!
Да, аз доста изчетох в предните теми и повечето се оплакваха,че въпреки че е написана ниска стойност имат проблеми с митниците,защото са се изучили вече и се налага да си вадят разпечатки за платежните от Paypal и банките, и си плащат накрая митото и ДДС-то.
Но имаше едно от момичетата (сега не се сещам кое беше),които си поръчало вечерна рокля (бяла) и се отървала от тези проблеми. Затова питах дали някой е пробвал тази стратегия, дали продавачите се съгласяват да напишат 'вечерна рокля' вместо сватбена рокля и дали минава без мито.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: април 09, 2013, 14:57:37 »

Да, аз доста изчетох в предните теми и повечето се оплакваха,че въпреки че е написана ниска стойност имат проблеми с митниците,защото са се изучили вече и се налага да си вадят разпечатки за платежните от Paypal и банките, и си плащат накрая митото и ДДС-то.
Но имаше едно от момичетата (сега не се сещам кое беше),които си поръчало вечерна рокля (бяла) и се отървала от тези проблеми. Затова питах дали някой е пробвал тази стратегия, дали продавачите се съгласяват да напишат 'вечерна рокля' вместо сватбена рокля и дали минава без мито.
според мен си е риск и така, защото са се научили от митницата и са затегнали контрола, както каза съфорумка в друга тема. Виж в темата за подаръчетата, там съм предложила друг вариант за поръчка, чрез посредническа фирма. има поне 5-6 добри фирми, които срещу малък процент ще ти свършат работа и ще платиш по- малко пари отколкото евентуалното мито. аз за 4 рокли и едно було платих 80 лв такса на доставчиците, което е нищо. в тяхната такса се включва и митото, как се оправят на митница си е тяхна работа. просто  потърси в гугъл  посредници  за онлайн пазаруване.
« Последна редакция: април 09, 2013, 15:13:04 от emmmmmy » Активен
maya_the_bee
Ентусиаст
**
Публикации: 116



Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: април 09, 2013, 15:08:31 »

Какво имаш предвид под доставчик? Че имам чувството, че не е ДОСТАВЧИК  biggrin Т.е. EMS, DHL и т.н. И между другото доставките до БГ са много скъпи - над 60 долара с DHL, от Китай до тук е 15 паунда, в най-лошия случай 30 при по-тежки рокли (а този сайт до колкото помня е китайски).

А ако доставчик е продавача (дано не се лъжа, ама това трябва да е), ето линк към този на тази рокля, имат и реални модели smile

http://www.dhgate.com/wholesale/store/ff8080812e32cde8012e56766b9646ef.html#prod-seller-prodname

Casky под доставчик имах предвид точно продавача, не се изразих правилно. Видях доста реални снимки на рокли, дано са техни наистина. Вдъхват ми доверие, но исках и вашето по-опитно око да каже.
Мисля, да ги помоля да ми изпратят снимка на дантелата, която ще ползват за модела, ако нямат снимка на вече шита рокля.
Активен
pavletutka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 258


10.08.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: април 09, 2013, 15:19:10 »

Моята беше с безплатна доставка. Мислех че куриера ще е Fedex но я доставиха с DHL. Накарах китаеца да напише че е само Рокля и цена 10 $. За сведение и милано и dhgate са китайски- реплики  good
Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: април 09, 2013, 19:38:34 »

liliette струва ми се трудничко да си получих роклята, да прецениш, че ще я връщая и тя да стигне обратно в Китай до 7 дни.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #338 -: април 09, 2013, 20:35:17 »

Изобщо не се надявайте на това, че ще се връща...само с опция връщане на пари и закупуване на друга тук. Нещата не са толкова бързи и на pavletutka най-вероятно са я пратили с DHL точно защото са закъснявали (и моята беше с куриер, а трябваше да е с EMS). Отделно тези разкатаванки с връщането са за сметка на клиента, което си е поне 30 паунда отгоре в най-добрия случай.
« Последна редакция: април 09, 2013, 20:39:47 от casky » Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: април 09, 2013, 21:08:57 »

casky, именно.
Ако някой реши да връща резултата най-вероятно ще е – набутваш се с пари за куриер, а роклята не стига навреме и гориш с голяма сума smile
Активен
pavletutka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 258


10.08.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: април 10, 2013, 13:44:08 »

casky не закъсняваха, 15 дни им беше срока на изпълнение + от 5 до 7 беше за куриера.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #341 -: април 10, 2013, 13:56:45 »

Аз помислих, че стандартно не си била с куриер а с пощите, както и да е Wink Моята си беше с пощите доставка над месец, но понеже закъсняха с изпълнението ми я пратиха с куриер за тяхна сметка girl_wink
Активен
osinko
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #342 -: април 10, 2013, 16:30:15 »

Някой поръчвал ли си е от този сайт???  http://www.pweddingdresses.com
Мислите ли че е надежден. Писах на китайчетата и много бързо ми връщат отговор, но не могат да ми предоставят снимки на изработени от тях рокли. Иначе може да се плати с peypal crazy
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: април 11, 2013, 06:14:13 »

забелязала съм,че момичетата не се доверяват на шивачи,без реални снимки,аз също мислех да поръчвам моята по нета, но снощи обикаляхме да видим, дали ще ми стои добре кройката коята съм харесала и намерих РОКЛЯТА, утре ще я капарирам,много се доближава до това,което искам, а и цената също ми е изгодна
Активен
pavletutka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 258


10.08.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: април 11, 2013, 07:44:07 »

Да си призная ли нещо, не бях обличала нито една рокля, само тази която поръчах. Много ми ми хареса полудях по нея, майка сметна че ще ми стой добре и я поръчах.
Доверявам се на шивачи, но не можело да ми я шие майка ми. Даже сега нали ми е малко дълга свекито каза да не я скъсява тя.  blush
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines