Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 21:27:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта - 12 част  (Прочетена 180684 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: април 05, 2013, 10:52:14 »

Аз също съм се спряла на слънчогледите, но никъде не могат да ми кажат окончателна цена, защото никой незнае. Казаха, че се очаква цените да са по-ниски от сега, защото тогава им е сезона, но не могат да кажат с цифри колко.
Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: април 05, 2013, 14:59:32 »

Callisto какво включва украсита на масите, която фирмата предлага?
Освен слънчогледите, какво друго ти се върти в главата?

Кой е града, ако не е тайна smile
И ние сме като вас, извън София, в града на милото smile
Активен
Macito
Професор
****
Публикации: 389


« Отговор #257 -: април 05, 2013, 15:09:22 »

Аз пък съм се насочила към калии - бели, жълти. Някой има ли някакви красиви идеи с тези цветя?
Активен
Callisto
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40



Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: април 05, 2013, 15:15:54 »

Callisto какво включва украсита на масите, която фирмата предлага?
Освен слънчогледите, какво друго ти се върти в главата?

Кой е града, ако не е тайна smile
И ние сме като вас, извън София, в града на милото smile

Ами.... нищо smile Покривки, калъфи за столовете и цветни панделки, всичко друго трябва да го мислим ние. Освен слънчогледите не съм измислила друго lol Има интересни идеи със свещи, но не знам.
Зависи от масите....много искам да са кръгли, но в ресторанта има само 10 кръгли, а доставката от София ми идва скъпичко. За кръгла маса само висока ваза е добре, за правоъгълни трябва да има още нещо според мен. Не знам дали ще е добре 10 кръгли и останалите правоъгълни....

Сватбата е в Петрич smile


Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: април 05, 2013, 16:09:01 »

Ходила съм в САЩ на бригада няколко години, две от които работех в ресторанта на един голф клуб. За времето ми там съм работила на около 10 сватби. Като цяло не си спомням много, но това което се е запечатало в съзнанието ми са вазите. И при нас масите бяха кръгли за 8 до 10 човека. Много младоженци наблягаха на големи вази по средата, което винаги се оказваше грешка. Да, много е красиво, но много нефункционално. В момента, в който гостите се настаняваха гледаха как да се отърват от вазите, тъй като нямаха достатъчно видимост на масата, не можеха да си говорят спокойно със седящите срещу тях.
Иначе украсата може да е не много голяма ваза с цветя посредата и около нея в кръг наредени свещи, от тези малките чаени. Това беше най-често употребяваната маса и не седеше претрупано.

Нашата сватба е в Карлово, там поне има избор на агенции за украса. Самият ресторант също предлага доста неща и ние се спряхме на него. Ще ти споделя какво предлагат, пък ти може да харесаш нещо като идея. Сватбата ще е в градината (http://www.hotel-yaev.com/), където има 5 беседки и един навес за по-големи маси. Цвета ни е бордо. Беседките ще украсим с бордо балони. Столовете ще са с бели калъфи и бордо панделки, масите ще са с тишлайфери в бордо. Предлагат различни стъклени вази, тези които аз съм харесала са не много високи и са с по-голям диаметър, ще ги напълним наполовина с цветен пясък и ще сложим по една голяма свещ вътре (от тези дебелите). Около самите стъкленици ще сложим бели цветя (не е решено какви), които ще контрастират с тишлайфера. Градината е достатъчно пъстра и ми казаха, че не си заслужава да инвестираме в живи цветя, които на следващия ден ще увяхнат. Дадоха идея да ги заменим с купа с плодове (примерно банан, портокал, червена ябълка, зелена ябълка). По тревата ще бъдат разпръснати фенери в различни големини. Мисля че най-големия е около 40см. Номерата на масите вече съм ги напечатала и ще купим рамки за снимки от Икеа (по около 2лв.). След сватбата тези рамки ще ги подарим на роднините с по една наша сватбена снимка вътре.
В джъмбо продават малки фенери по 2лв. Те също стават за декорация на масата, има и вази на прилични цени. Свещи можете да вземете от карфур, кауфланд.
Друга идея, която ни дадоха от ресторанта е да следим промоциите на цветя в Бриколаж, Практикер и т.н., например орхидеи. Купувате необходимия брой цветя, купувате от цветните кашпи, след това пак може да ги подарите. Между другото в бриколаж кашпите са доста скъпи, в Дружба има магазин на много прилични цени.
Като се сетя още нещо пак ще пиша.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #260 -: април 05, 2013, 16:48:16 »

Градината е невероятна Oh my ... И всичко, което си намислила Bravo Ще стане супер сватба heart
Активен
evyevy
Професор
****
Публикации: 406



« Отговор #261 -: април 05, 2013, 17:20:00 »

   Ели, развълнувах се, докато четях...представих си сватбата ти през твоите очи и съм сигурна, че ще е прекрасна. Хубави идеи имаш - поздравления!
Активен
Mulan
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 342



« Отговор #262 -: април 05, 2013, 17:29:08 »

Ели ,имаш наистина невероятни идеи и съм сигурна ,че всичко ще бъде уникално ,като в приказка heart Градината наистина е разкошна ,прекрасен избор good give_rose
Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: април 05, 2013, 18:24:38 »

Благодаря ви smile

Аз като видях снимките и се влюбих в това място  Girl_hide После и на живо го видяхме – със сняг и след това без. Всякак е красиво!
Активен
formite
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 341



« Отговор #264 -: април 05, 2013, 18:29:54 »

Само да вметна, че на сватбата, за която писах (в темата за подаръците) гостите си взеха номерата на масите за спомен  и шишетата от ракията и др. Като цяло почти цялата украса беше прибрана от гостите. А нямаше как да си оставим подаръците или да не ги забележим ,защото когато младоженците минаха за наздравиците, шаферките (6 на брой) им помагаха  като 2 от тях раздаваха туите.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #265 -: април 06, 2013, 17:18:49 »

Момичета имам нужда от съвет smile
Някой ползвал ли е услугите за украса на :http://charmybride.com/index.php
Днес ходихме на среща с тях и малко ми е притеснено да ги наема, без да знам дали някой е ползвал тях за украса  girl_impossible. Търсих из темите но не намерих обратна връзка от никой.

Ако някой знае да ми пише или на лични или тук smile

Благодаря ви много! give_rose
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #266 -: април 07, 2013, 02:54:20 »

Elistoilova, тази градина е като от приказките, много красив избор сте направили! Bravo heart
Нашата сватба ще е на голф игрище и ще имаме също големи фенери пръснати по поляната, в чуденка съм само още дали да са хаотично пръснати или подредени като пътека в тъмнината. Освен това реших украсата по масите да е точно във височина, което ти не препоръчваш и разбирам защо, но решението е тънки високи прозрачно стъклени вази, това избрах аз и на върха им ще има пищни композиции от бели и розови цветя. Така смятам че няма да е проблем комуникацията на масите, и въпреки това шатрата ще бъде с по-пълно пространство във височина.  Около тях на всяка маса ще има по пет различни големини свещи в прозрачни стъкленици отново, така смятам, че всичкото стъкло по масата ще се осветява много романтично. Нашата маса решихме да няма никакви воали и драперии, а просто дълга покривка от много тежък плат падащ свободно надолу, отгоре ще има малко цветя и много свещи smile
Моята идея е и с тортата да направим по различно представяне, като много цветя и свещи или и аз незнам трябва да прегледам картинки още из www.
« Последна редакция: април 07, 2013, 02:57:49 от Мрявка » Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #267 -: април 07, 2013, 14:48:54 »

Момичета имам нужда от съвет smile
Някой ползвал ли е услугите за украса на :http://charmybride.com/index.php
Днес ходихме на среща с тях и малко ми е притеснено да ги наема, без да знам дали някой е ползвал тях за украса  girl_impossible. Търсих из темите но не намерих обратна връзка от никой.

Ако някой знае да ми пише или на лични или тук smile

Благодаря ви много! give_rose
Mariola, честно казано се обърках в сайта им - предлагат толкова много неща... Малко ми е хаотичен, и ако решението зависеше от мен, нямаше да имам смелостта да го взема. Много зависи какво се е случило на срещата и какво са ви показали. Проучи и Сватбарите - нещата, показани в сайта са доста добри http://www.svatbarite.com/ Успех и пиши какво сте решили!  give_rose  give_rose  give_rose
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #268 -: април 07, 2013, 15:00:11 »

Mariola, честно казано се обърках в сайта им - предлагат толкова много неща... Малко ми е хаотичен, и ако решението зависеше от мен, нямаше да имам смелостта да го взема. Много зависи какво се е случило на срещата и какво са ви показали. Проучи и Сватбарите - нещата, показани в сайта са доста добри http://www.svatbarite.com/ Успех и пиши какво сте решили!  give_rose  give_rose  give_rose

благодаря ти много Josephine®, ще им дам един шанс в събота, че нещата които ми предложиха за 250 лева са много интересни, ( високи вази пълни с цветна вода и водни перли, цветни топки, тейбъл рънери, салфетки, идват инсталират украсата и после си я прибират)  и си писах с едно момиче от форума, тя е поръчвала много неща от тях, кутии за подаръци, подаръчета за гости и покани и е много доволна всичко е било изпълнено точно. Ще пиша другата седмица да ви кажа дали ще ги наемем smile
Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: април 07, 2013, 17:04:02 »

Мрявка със сигурност ще бъде много романтично с толкова много свещи  good
И на мен ми се иска да има повече свещи, но не съм го доизмислила, тъй като се притеснявам, че като сме навън ще угасват бързо.
Ако вазите са достатъчно тънки и високи може би няма да има проблеми. Може да пробваш, слагаш вазата и сядате с годеника един срещу друг и тествате smile

Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines