Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 12:27:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 6  (Прочетена 217762 пъти)
 
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: декември 10, 2014, 12:32:04 »

Ние си търсим манастир за църковен ритуал в тесен семеен кръг, можете ли да препоръчате нещо около София? Иска ми се да е нещо изпитано, защото по сайтовете не мога да се ориентирам къде се правят венчавки. Има бонус точки, ако самото място е красиво и има добро отношение от страна на свещениците... Била съм в "Свети Мина" и имам хубави спомени, но чета много противоположни мнения...  boredom
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: декември 10, 2014, 12:53:28 »

Нашата венчавка беше в Лозенския манастир. Прекрасно място, препоръчвам ви го!

http://lozenskimanastir.org/galeria/kraq_na_lqtoto/15.htm
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: декември 10, 2014, 14:43:17 »

Наистина изглежда прекрасно, благодаря ти! Изглежда е и на удобно място, веднага ми стана фаворит. Понеже ще правим църковния ритуал в отделен ден и само с най-близките хора, ми се искаше да е място извън града, по-близо до природата, където ще усетим емоцията от цялото нещо. А искаме да е на друг ден, за да не е сред цялата лудница на сватбата, просто някак ми се иска да е по-лично и съкровено... На такова място мога да си представя да се венчаем  butterfly
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: декември 10, 2014, 15:06:41 »

Ние се венчахме тук само с кумувете и родителите ни. Мястото е наистина прекрасно!
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #319 -: декември 17, 2014, 13:07:11 »

Нашата венчавка беше в Лозенския манастир. Прекрасно място, препоръчвам ви го!

http://lozenskimanastir.org/galeria/kraq_na_lqtoto/15.htm

Мястото е много красиво и романтично и едно от малкото все още НЕкомерсиализирани. Ние също го избрахме за нашето тържество, както и много наши приятели. Намира се в непосредствена близост до магистралата на изхода на София в посока Пловдив. Не зная защо се нарича Лозенски, село Лозен е от другата страна на пътя, това е по-близо до Равно Поле може би. Само имайте предвид, че това е девически манастир и трябва предварителна заявка, защото там няма свещеник, идва от друго място. Също така има възможност вие да повикате такъв, ако имате познати или предпочитания.
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: декември 17, 2014, 14:07:55 »

Deliysky, много благодаря за полезната информация! Действително имаме познат свещеник, би било прекрасно, ако може той да ни венчае, ще проуча въпроса smile
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #321 -: януари 07, 2015, 08:48:59 »

Някой има ли наблюдения от църквата свети Пантелеймон в Бояна? Гледах снимки в интернет, но друго си е от първа ръка, хубава ли е, светла ли е, двор има ли? При записването за час за църковен ритуал искат ли се кръщелните свидетелства?
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #322 -: януари 07, 2015, 10:40:09 »

Църквата е много хубава има дворче, но не е много светла по мои спомени. Но то като се замислиш почти всички църкви не са особено светли.... smile Мисля може да стане за сватба.
Кръщелни се искат при плащане на цялата сума навсякъде без значение от църквата. Няма смисъл да ти ги искат на капарото. И се искат и вашите и на кумовете, но навсякъде е различно. Нашите само ги погледнаха и не искаха копия, чувала съм че на места искат копия а на други места нищо не искат... Трябва да питаш в църквата good
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #323 -: януари 07, 2015, 11:24:26 »

Ами значи след днешната среща с Гого Кехайов ще ида в събота в църквата да попитам (надявам се тогава да има някой там). Ех, сглобяват се нещата лека-полека yahoo
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #324 -: януари 07, 2015, 12:00:07 »

Специално да го поздравиш и да му кажеш че си чакаме снимките с нетърпение smile
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #325 -: януари 07, 2015, 23:28:31 »

Аз нещо не мога да се ориентирам с тоя Св. Панталеймон, излизат ми в гугъл снимки на Боянската църква, в която доколкото знам не е разрешено да се правят ритуали, помагайте, дайте снимки плс give_rose
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: януари 09, 2015, 19:03:55 »

Давам инфо за Света Троица на Константин Величков. Днес ходихме да се запишем, попа беше изключително любезен,направи и голям компромис с избрания от нас час. Цената е 170лв. като включва и таксите за снимане и хор. Даде ни да погледнем и едно албумче с украса,която аз съм виждала на сватба в тази църква и тогава много ме впечатли. Решихме да се възползваме и от украсата,смятам че придава много празничен вид,за нея се доплаща 40лв.
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: януари 10, 2015, 12:36:22 »

lorka888, и ние сме там. smile Там кръстихме милото миналата година и останахме много доволни. Кога е вашата сватба?
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: януари 10, 2015, 13:38:34 »

На 21-ви Юни. smile
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #329 -: януари 10, 2015, 17:50:33 »

Момичета, правят ли проблеми за венчавка в събота? blush
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines