Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 17:31:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В ПЛОВДИВ - 15 -та част  (Прочетена 181655 пъти)
 
magi1
Любопитен
*
Публикации: 29



« Отговор #195 -: февруари 11, 2013, 09:24:58 »

Здравейте на всички, моля споделете информация за DJ с  добър английски език, имаме препоръки само за Емил Дрехаров, ще си направим среща с него, но е хубаво да имаме  поне още една алтернатива.
Вече имаме дата 25 август.
Голямото колебание идва за избор на фотограф, но вече сме стигнали до консенсус с кои да направим среща. Видео няма да ангажираме, ще снимат приятели и после ще да дадем материала за  професионален монтаж и обработка. Не го правим за да пестим средства, просто гледахме такова филмче на приятели и беше много забавно и страхотно smile, по време на ритуала единия им "оператор" от вълнение беше обърнал камерата и изглеждаше много забавно и нестандартно. Просто професионалист ще  сглоби гледните точки на приятелите ни, ясно е, че не залагаме на качество в техническо отношение, а на емоционалната страна на нещата.
Последно решихме сватбата да бъде около 45 човека, за съжаление няма за тази бройка как да ангажираме "Санкт Петербург", "Тримонциум" или "Новотела" - това са моите фаворити. Освен това ни се иска да е в градина за да не тормозим Пушачите. Другата идея която ни хрумна е за сватба в пиано-бар, някой правил ли е такава в Пловдив?

Благодаря ви предварително smile
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: февруари 11, 2013, 09:51:34 »

magi1 в пианобара има своята нестандарнтост като решение, но първо там е тъмничко за тържествени снимки. Второ едва ли ще може да се предложи петстепанно меню на гостите. Трето обичаи,като кумско хоро и надиграване с кумовете, едва ли може да бъдат осъществени. Зависи вие какво искате и как си предтавяте вашия ден.
АЗ ДЖ - по мое мнение Дж е там за да пуска музика, а не да държи речи. А за стандартните поздрави едва ли му трябва високо ниво на английския. Но пак зависи от вашите представи.
Една съфорумка пише за Дж Миро. Той беше на нашата сватба и всичко се получи много добре и много весело. Но той се включваше с по едно изречение между песните, не повече, и така хората са забавляваха на музиката, а не на Дж-ски речи.
« Последна редакция: февруари 11, 2013, 10:07:15 от punk_girl123 » Активен
Фотография Русинов
Ентусиаст
**
Публикации: 57



« Отговор #197 -: февруари 11, 2013, 10:02:13 »

Здравейте на всички, моля споделете информация за DJ с  добър английски език, имаме препоръки само за Емил Дрехаров, ще си направим среща с него, но е хубаво да имаме  поне още една алтернатива.
Вече имаме дата 25 август.
Голямото колебание идва за избор на фотограф, но вече сме стигнали до консенсус с кои да направим среща. Видео няма да ангажираме, ще снимат приятели и после ще да дадем материала за  професионален монтаж и обработка. Не го правим за да пестим средства, просто гледахме такова филмче на приятели и беше много забавно и страхотно smile, по време на ритуала единия им "оператор" от вълнение беше обърнал камерата и изглеждаше много забавно и нестандартно. Просто професионалист ще  сглоби гледните точки на приятелите ни, ясно е, че не залагаме на качество в техническо отношение, а на емоционалната страна на нещата.
Последно решихме сватбата да бъде около 45 човека, за съжаление няма за тази бройка как да ангажираме "Санкт Петербург", "Тримонциум" или "Новотела" - това са моите фаворити. Освен това ни се иска да е в градина за да не тормозим Пушачите. Другата идея която ни хрумна е за сватба в пиано-бар, някой правил ли е такава в Пловдив?

Благодаря ви предварително smile

Здравейте,

Споделям мнението на punk_girl123, пиано бар ще подходящ, ако става дума само за официална вечеря.След като Ви е необходим DJ с английски, разбирам, че ще има типичните ритуали за една сватба.На базата на това, което описвате мисля, че може да проверите р-т Мемори.Подходящ е за сватби с по-малко хора, има изискана и атрактивна атмосфера, както и градина за пушачите ( в градината има и пиано  biggrin )
Успех!  good
Активен
magi1
Любопитен
*
Публикации: 29



« Отговор #198 -: февруари 11, 2013, 10:36:51 »

Благодаря Ви, за споделеното мнение . Относно обичаите - не смятаме да имаме всички обичаи, обмисляме и др. вариант за място, който ще споделя на по-късен етап, защото още не е сигурно. Но поне датата е сигурна, защото сватбата трябваше да е март, но нямаме време за подготовка и сега последно остава август, повече няма да отлагаме, защото накрая може и да не се оженим smile

Очаквам още предложения за dJ искам да е с добър английски, за да може свободно да комуникира с гостите от които поне 15 ще са от чужбина.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: февруари 11, 2013, 10:44:34 »

magi1 ако толкова държиш да Дж с английски, защо не се срещнеш с няколо и провери знанията им лично. Все пак Дж е човека отговорен за музиката, а не превод в ефир. Има много добри Дж, но относно това кой колко добре се справя с английския ще трябва сама да си прецениш!
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: февруари 11, 2013, 11:21:36 »

една приятелка ан гажира Дрехаров заради английския,но се наложи да го прекъснат,защото английския му не беше на ниво,меко казано. Не мога да препоръчам друг,но по добре да не знае от колкото да говори глупости.
Активен
Фотография Русинов
Ентусиаст
**
Публикации: 57



« Отговор #201 -: февруари 11, 2013, 14:34:12 »


Очаквам още предложения за dJ искам да е с добър английски, за да може свободно да комуникира с гостите от които поне 15 ще са от чужбина.

В темата за DJ напоследък се коментира тези случай с чуждестранни гости, може да прегледате и да прецените допълнителни варианти:

-Някой от гостите, който владее добре и двата езика, да превежда след DJ
-Да наемете преводач
-Компаниите да са слети, така че някои да превеждат на чужденците, без да има официално водене и на двата езика

Добре е да имате в предвид, че работата на DJ е да се грижи за купона и това според мен трябва да е водещото при избора му, а не владеенето на английски, но Вие ще си прецените най-добре.  smile
Активен
KristinaB
Любопитен
*
Публикации: 27



« Отговор #202 -: февруари 11, 2013, 14:45:26 »

Здравейте! Да се включа и аз по отношение на г-н Дрехаров! Не съм съгласна, че нивото на английски му е под всякаква граница! Той е и нашият избор за музикално оформление на нашата сватба точно защото е способен да води сватби не само на английски, но и на немски. Бяхме през Декември при него,за да обсъдим детайли и да се запознаем като приятелят ми беше с мен, а той не говори български. Общуваха свободно без да има проблеми. Той обясняваше доста от нещата на английски, за да не се налага аз да превеждам допълнително! Това, което много от нас разбират като свободно владеене на даден език, е доста относително. Бих ви посъветвала просто да се срещнете с него и да говорите! Няма друг начин да разберете дали е това, което си представяте и очаквате! Успех!
Активен
Evi
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 12



« Отговор #203 -: февруари 11, 2013, 18:04:03 »

Голямото колебание идва за избор на фотограф, но вече сме стигнали до консенсус с кои да направим среща.

Маги, моят избор е Яков. На мнение съм, че снимките са последното нещо, с което трябва да се прави компромис. Разгледах много снимки, на много фотографи, кой от кой по-добър, но без колебание се спрях на него. Надявам се след като мине сватбата ни да съм останала със същото впечатление за него. smile

Относно въпросът с DJ на английски, ми се върти вариант с DJ, добър сам по себе си, независимо от нивото на владеене на чужди езици, и отделно водещ, който да бъбри на необходимите езици без притеснение. Предполагам обаче, че това ще е по-скъпо удоволствие.
Активен
magi1
Любопитен
*
Публикации: 29



« Отговор #204 -: февруари 11, 2013, 18:30:06 »

Много Благодаря на всички, които дадоха мнение по въпроса. Радвам се, че има място където да общуваме.
Оценявам помощта  ВИ. smile
Активен
Фотография Русинов
Ентусиаст
**
Публикации: 57



« Отговор #205 -: февруари 11, 2013, 18:47:20 »

Маги, моят избор е Яков. На мнение съм, че снимките са последното нещо, с което трябва да се прави компромис. Разгледах много снимки, на много фотографи, кой от кой по-добър, но без колебание се спрях на него. Надявам се след като мине сватбата ни да съм останала със същото впечатление за него. smile


Димитър Яков е невероятен талант, винаги зареден с усмивка, която предава и на младоженците и намира начин да ги предразположи за снимане.Убеден съм, че след сватбата положителните впечатления за него ще са много по-големи.  good
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: февруари 11, 2013, 19:53:32 »

Благодаря Ви, за споделеното мнение . Относно обичаите - не смятаме да имаме всички обичаи, обмисляме и др. вариант за място, който ще споделя на по-късен етап, защото още не е сигурно. Но поне датата е сигурна, защото сватбата трябваше да е март, но нямаме време за подготовка и сега последно остава август, повече няма да отлагаме, защото накрая може и да не се оженим smile

Очаквам още предложения за dJ искам да е с добър английски, за да може свободно да комуникира с гостите от които поне 15 ще са от чужбина.
Защо просто не си наемете добра водеща с английски? Бояна Мерджанова е с 4 езика и почти всички сватби интернационални ги води тя. http://www.youtube.com/watch?v=2cDC5291K74&feature=share Изнесен ритуал на български и немски. http://www.youtube.com/watch?v=hVkhj5OeQw0&feature=share Не мога да не кажа,че дж беше под всякаква критика и то е очивидно. През цялото време звучеше менделсон,което просто ме разби. ДЖ Дими например при такъв ритуал сменя поне 10 музикални фона и тогава нещата стоят по различен начин. Споменава точно Дими,защото е от малкото дж които го правят без да им се казва и подчертава.
« Последна редакция: февруари 11, 2013, 20:33:39 от Nina Style » Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #207 -: февруари 11, 2013, 20:41:58 »

Здравейте на всички, моля споделете информация за DJ с  добър английски език, имаме препоръки само за Емил Дрехаров, ще си направим среща с него, но е хубаво да имаме  поне още една алтернатива.
Вече имаме дата 25 август.
Голямото колебание идва за избор на фотограф, но вече сме стигнали до консенсус с кои да направим среща. Видео няма да ангажираме, ще снимат приятели и после ще да дадем материала за  професионален монтаж и обработка. Не го правим за да пестим средства, просто гледахме такова филмче на приятели и беше много забавно и страхотно smile, по време на ритуала единия им "оператор" от вълнение беше обърнал камерата и изглеждаше много забавно и нестандартно. Просто професионалист ще  сглоби гледните точки на приятелите ни, ясно е, че не залагаме на качество в техническо отношение, а на емоционалната страна на нещата.
Последно решихме сватбата да бъде около 45 човека, за съжаление няма за тази бройка как да ангажираме "Санкт Петербург", "Тримонциум" или "Новотела" - това са моите фаворити. Освен това ни се иска да е в градина за да не тормозим Пушачите. Другата идея която ни хрумна е за сватба в пиано-бар, някой правил ли е такава в Пловдив?

Благодаря ви предварително smile

magi1, защо не провериш във винарска изба Тодорофф? Това беше моят тотален фаворит, но мястото е подходящо за сватба в по-тесен кръг - точно като вашата!  good Искрено се надявам да ти допадне! Има прекрасна градина и малък бутиков хотел с ресторант - прелест!  give_rose
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #208 -: февруари 11, 2013, 21:46:12 »

 Нина Стил, не знам водещата колко добре се справя с воденето на немски, но адмирации за видеооператора !
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: февруари 11, 2013, 21:50:52 »

Нина Стил, не знам водещата колко добре се справя с воденето на немски, но адмирации за видеооператора !
Аз не погледнах кой е снимал,но сега ще погледна. Защо,къде му е грешката? Предполагам,че погледнато през твоя професионален поглед сигурно има какво да се желае още,но лично аз не се заглеждам много.
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines