Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 11:32:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИ!!!! ЧАСТ 10  (Прочетена 150268 пъти)
 
maya_the_bee
Ентусиаст
**
Публикации: 116



Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: февруари 02, 2013, 16:19:16 »

Някой има ли представа колко човека събира долната част на овалната зала в р-т България. Към момента вървим към 110.
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #286 -: февруари 02, 2013, 16:32:02 »

Някой има ли представа колко човека събира долната част на овалната зала в р-т България. Към момента вървим към 110.

До 130 няма проблем.
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: февруари 02, 2013, 21:25:04 »

Вече официално да се похваля и аз, че си имаме ресторант! yahoo В крайна сметка се спряхме на "Диана 3". Като мине събитието ще пиша, за да споделя опита, а до тогава успех на всички търсещи! smile
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #288 -: февруари 02, 2013, 21:45:07 »

Някой има ли представа колко човека събира долната част на овалната зала в р-т България. Към момента вървим към 110.

Някои настаняват част от гостите и на втория етаж!
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #289 -: февруари 02, 2013, 23:26:04 »

Някои настаняват част от гостите и на втория етаж!

Това с настаняването на гостите на втория етаж е много неизгоден вариант. Нямат пряка видимост към всичко, което се случва долу, а там ще се развиват основно събитията. Това е гаранция за дискомфорт на тези от втория етаж и съотвентон доста по-малкото съпричастие, към всичко което се случва, включително и актвността на дансинга ще е по-малка. Препоръка от мен - постарайте се да съберето гостите на един етаж, за да се чувстват всички участници във Вашият празник.
Би могло да се настанят гости на втория етаж ако горе са минимум 60-70 души за да има необходимата атмосвера и там.
Ако на втория етаж са 20-тина души това определено ще ги кара да се чувстват отделени от основната група.
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #290 -: февруари 03, 2013, 16:44:55 »


 Аз съм на същото мнение, но все пак съществува като вариант!
Активен
qgeorgieva
Любопитен
*
Публикации: 25



« Отговор #291 -: февруари 03, 2013, 19:13:48 »

По темата за допоръчването и ние сме малко объркани... От ресторанта ни предложиха и двата варианта - лимит за допълнителни поръчки напр. 200лв. или който си поръчва отгоре, съответно си заплаща. Но работейки в подобна сфера /детски партита/ ми се е случвало да съобщавам на нетактични клиенти, че трябва сами да си доплатят нещо и ситуацията е доста неприятна. Чудно ми беше тези сервитьори как точно съобщават: "Еми това вие ще си го платите". Не знам как да постъпим, който вече е минал по този път да споделя.
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: февруари 03, 2013, 19:31:42 »

ma6ka_ според мен може да инструктирате ресторанта да приемат допълнителни поръчки - кафе, сокове, мляко, но без редбул, 15 год. уиски и тн глезотии  smile сигурно съм, че ще съдействат  good по този начин гостите ще се чувстват спокойни ще поръчват, а ще се "презастраховате" срещу несъобразителните  Wink повечето хора се съобразят с поръчките (особено в тези кризисни времена...) при всички случаи е добре да имате или лимит или да ги помолите да ви съобщават като сметката достигне до пр. 200 лв, 300 лв и тн, за да знаете как се движат нещата  good а най-добре е да си имате някой, който докато се забавлявате, да отговаря за тези неща, а не да ви дърпат сервитьорите при всяка поръчка  Wink
Благодаря за съвета. Координатора със сигурност ще следи и тези неща. Но мисля да предупредим ресторанта, че няма да плащаме ред бул-и и скъпи уискита  blush
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: февруари 03, 2013, 21:01:50 »

Чудно ми беше тези сервитьори как точно съобщават: "Еми това вие ще си го платите". Не знам как да постъпим, който вече е минал по този път да споделя.
Те си имат начин, при нас нямаше проблеми или лоши отзиви след това. Разбира се, не пречи да попитате как го казват точно. Не за друго, а за да сте спокойни. Но по принцип това е масова практика, вие все пак ги каните да  ги почерпите и кувертите които плащате са именно  с тази цел. Не сте длъжни да имате неограничени ресурси. А и при коректни гости, няма как да се получи ситуация от типа на тези, които са ти разправяли. good Действай смело smile.
Активен
jursey
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #294 -: февруари 04, 2013, 01:00:32 »

Здравейте и от мен. Прочетох доста от частите на темата, но намерих само няколко коментара за ресторант, който е един от вариантите ни, а именно ресторант Лебед в Панчарево. Преди няколко години бях на сватба там и останах с приятни впечатления, но сега видях, че са сменили интериора и е доста тъмничко, а другото нещо, което ме притеснява е разположението но масите и по-точно това, че са няколко дълги маси. /по-принцип предпочитам кръгли и ми си иска да са такива/ Моля ако някой скоро е присъствал или имал сватба там - да сподели. Аз продължавам да търся ресторант, но колкото и да съм разгледала досега..... за жалост не се впечатлявам особено sad Иначе планираме сватбата да е юли, гостите около 120, а нещата на които държа са да има голям дансинг, градина или по-голяма тераса и не на последно място да е чисто и уютно smile Ще се радвам ако някой намери време да ми драсне 3,4 реда smile
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #295 -: февруари 04, 2013, 01:39:14 »

Лебед е доста тъмничък, но виждам, че се харесва на хората. Преди време имаше проблем с обслужването, но напоследък изглежда са си взела бележка и са вдигнали нивото доста. Проблем не значи зле, просто това е реномиран ресторант и е нормално там изискванията да са големи. Твоите изисквания са проблем за София, такива ресторанти са малко или по точно трябва да приемеш известни компромиси.Може да провериш в Одаджийски.
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: февруари 04, 2013, 10:01:04 »

Най-накрая и аз ще се похваля с ресторант - х-л Аякс  yahoo  Yes  danceg Сега ще ви споделя малко от ходенията и оглежданията :
1. Х-л Атлантик - всичко там беше много изискано и обслужването беше на много голямо ниво. Ние седнахме да вечеряме там и после се срещнахме с управителя. Всичко беше изключително вкусно, сервитьорът не позволи чашите да са празни. Гледката е уникална, има дълга тераса, на която се излиза от ресторанта (добре за пушачите). Има куверти като описаните в сайта, + още 2-3 ни показа управителя. Оувъртайм - 100 лв. Има проблем с музиката след 10.30 ч., намаляват я значително, но управителя каза че позиционират колоните срещу дансинга, за да е по-силна там. Уелкум дринк - 150 лв., прави се в градината около басейна. Правят само по 1 сватба на ден. Без такса за алкохола, не се вкарват бира и безалкохолни - 1 мин. вода 330 мл.-1,60 лв., 1 безалк. - 2,80 лв., нещо такова беше. Предлагат договор, където всичко уговорено е в писмен вид, също и приемо-предавателен за внасяните напитки. Плащането е 30 % капаро, останалото в края на вечерта на сватбата. Нас не ни харесаха единствено трите огромни колони през средата на помещението, видимостта е ограничена. Изглежда малко и нз как ще се съберат 70 човека там, въпреки, че той каза, че се събират. Комплименти - дегустация, младоженски апартамент, има около 10 % отстъпка за настаняване на гостите ( 80 лв. им е двойна стая)
2. Х-л Берлин - Много е красиво, изглежда много стилно. Ресторанта е за до 85-90 места. Градината - страхотна и за уелкъм дринк и за изнесено, хубава гледка. Кувертите бяха от 45-57 лв. Предложиха вегетариански и детски също. Безалкохолните и водата са по 2 бр., не по един. Каза ми управителката, че за нашето тържество 65 човека няма да има такса бушон (което май значи, че за повече ще има, не попитах Hmmm ) Оувъртайм-200 лв., на нас ни се видя много. Увери ме, че проблем с музиката няма. Предлагат ако искаме тортата от тях - 4лв. на парче. Комплименти - дегустация, младоженски апартамент. Намаления за стаите за гости - около 10-15 % пак. Много е красив, но нещо не ни грабна, нз защо, може би отношението беше малко..давайте че бързам.. Hmmm
3. Х-л Шато - Аз наистина се поинтересувах и отидох до там. Много красиво изглежда, бутиково и малко "арт". Градината е просто невероятна  Girl_hide Куверти - 36-46 лв. Включва се и пресен хляб, 1 безалк. 250 мл., 1 вода 500 мл. Обаче имат такса бушон 5 лв. на човек за неограничено внасяне (т.е. и бира и каквото там друго искате) Оувъртайм - 100 лв., твърдяха, че няма проблем с музиката, но аз отсреща видях няколко къщи, макар и наистина на практика са си в гората. Има вариант за украса от тяхна страна, зависела като цени от това какво и колко искаме (свещи, цветя, воали и т.н.) Комплименти - дегустация, малдоженски апартамент, 20 % отстъпка за гости. Готвят вкусно. Главния проблем-градината събира според мен и над нашите 65 човека, но е леко терасирана и ми се струва, че трябва да сме отделени леко, но пък има нещо като детски кът. Вътре - абсурд, най-много 40 човека. Тя се опита да ме убеди, че се отварят вратите на двата салона и става, ...не вярвам.(то е мини ресторантче и лоби бар, едно до друго е, като две зали).
4. Х-л Аякс - нашият  girl_wink Значи, ресторантът им не работи нон-стоп, само за събития и тържества. Наемат готвачи и сервитьори от Cultgourmet кетъринг (фирмата била на собственика на х-ла). Куверти - 38-45 лв., имат и детски 17-19 лв. и вегетариански. Внасяне на алкохол - без такса, но без бира. Внасят се и ядки. Оувъртайм - 100 лв. Ресторантът е предимно в червено, капацитет 107 места. Малко са им протъркани калъфите за столове, но вярвам, че ще намерим решение. Изглежда много красиво и просторно, има колони, но не пречат на видимостта и не са през средата. Безалкохолни - вместо на 330 мл., предлагат да слагат 2 л., излиза една идея по-евтино, като се сметне - 6лв. кола продукти, 1.5 л. вода - 2.50 лв. Градината е страхотна, с фонтанче. За градински сватби наемат кръгли маси от кетъринга - 25 лв. със сатенени покривки. Градината е много пищна и не й трябва много украса. Има проблем с музиката след 10 и 30, но твърдят че се оправят те с полицията и ние дори не разбираме (има доста къщи наоколо), намаляват музиката, но не значително. Уелкъм дринка е супер, защото те поставят маси и сервитьори, за което не се доплаща, а ние си взимаме шампанското (не от тях). Комплименти - дегустация, младоженски апартамент и стая за кумувете, намаления за гостите (окло 60-70 лв. двойна стая с намалението).
Имам и оферта от Парк ин на Радисън, но не съм ходила до там, защото кувертите започват от 55 лв. pardon
Ако иска някой, мога да му я изпратя. Еми това е от мен, малко се изхвърлих, сори  blush Ще пиша допълнително след тържеството и ако има други уговаряния  girl_wink
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: февруари 04, 2013, 11:03:42 »

В р-т "Лебед" бях на сватба преди 2 година. На мен ми хареса. Обслужването беше добро, храната беше вкусна. За условията нищо не мога да кажа, бях гост smile
Интериорът беше тъмен, но младоженците го бяха използвали добре. Покривките и калъфите на столовете бяха черни, а декорацията беше в жълто. Получи се добре - имаше контраст. До колкото разбрах по-принцип използвали бели покривки и черни калъфи. Имало опции и за бели калъфи, но те се заплащали допълнително. Само това зная като условия и то е от преди 2 години.
Активен
jursey
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #298 -: февруари 04, 2013, 12:00:38 »

Deliysky и ma6ka_  благодаря ви много за бързия отговор! Ще продължавам да разглеждам, а ако се спра на някой задължително отново ще се консултирам smile
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #299 -: февруари 04, 2013, 12:01:11 »


 Честито на adi4ko, че са намерили своя ресторант!  smile Впечатленията ми от " Аякс" са от август, 2011 и от тяхна страна към младоженците всичко беше  good! Тогава младоженската маса беше разположена от ляво на пътеката, така че имаше видимост към всички гости и се създаде хубава, задушевна атмосфера. Към украсата имаше едни червени рози във водни чаши, които се съчетаваха добре с обстановката. Менюто също беше едно от наистина добрите, както и обслужването! Градината е идеална за изнесен ритуал и уелкъм дринк, снимки - всичко беше чудесно и е много удобно. Младоженците имаха време и за една допълнителна фотосесия в Ловния парк. Не знам, в каква часова зона ще сте вие, но най-горе  има и една панорамна площадка, на която по залез е  yahoo!
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines