Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 18, 2024, 23:31:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Последна скорпионска(дъждовна) седмица 19.11-25.11  (Прочетена 34883 пъти)
 
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: ноември 19, 2012, 21:31:30 »

Здравейте момичета  give_rose
Определено ми липсвахте тази седмица blum Ние изкарахме една зареждаща , прекрасна и много весела почивка и се завръщам с нови сили  Girl_hide
Жосефинче, стискам палцииииии  good good good
Езра, много се радвам, че изследванията са добри. Прекрасна тема  give_rose
Ние сега покрай евентуалната смяна на апартаменти и т.н. също се замислихме колко е трудно и какъв стрес е едно преместване. Но тези неща трябва да се преодоляват, в крайна сметка всичко се прави за по-добро. Гушки за теб Муннче  heart
Пънк малката ми племенница е на година и шест месеца - едва скоро й подарихме играчка. До този момент все дрешки.  pardon За момиченца има такива страхотни неща. Днес й купих едни страхотни пантофки от H&M , а инъче повечето дрехи ги купувам от Carnival Kids - това е подаръка, който ще получи за тази Коледа от нас:

Ами хайде момичета, пожелавам ви прекрасна вечер...само да спомена за Ивелка, че и аз съм сама няколко дни. По принцип съм свикнала, но никак не са ми неприятни тези моменти  Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #31 -: ноември 20, 2012, 08:32:06 »

Добро утро! Прекрасен мъглив, дъждовен, но топъл ден е, истинска късна есен  smile. Дърветата при нас вече пожълтяха.....Кактусът в офиса е с големи цветове, имаме и коледна звезда. С две думи - идва зимата.
Хубав ден на всички!


* 3 КАФЕ.jpg (6.09 KB, 316x159 - видяно 2467 пъти.)
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #32 -: ноември 20, 2012, 09:32:14 »

Хубав ден smile

Моят започна с ето тази статия,

http://www.momichetataotgrada.com/article/razvalnuvani/valneniq/zashto-obicham-maja-si-poveche-ot-deteto-si

което внесе в мен наеджда, че има живот след появата на децата. Не ме разбирайте грешно, просто напоследък се нагледах на жени, които се прикачиха към децата си напълно и нищо друго за тях няма значение. Хайде малко да ви поразмърдам на сериозна тематика.

Вие как мислите - редно ли е да не обичате децата си повече от мъжа си ( коригирам си поста за да добавя - когато той засужава да бъде обичан Wink щото има и друг сценарий, в който просте сте длъжни да си обичате децата повече)? И нормално ли е да се фокусират майките толкова върху бебетата и да забравят целия външен свят?
« Последна редакция: ноември 20, 2012, 09:38:54 от kiwi » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: ноември 20, 2012, 09:40:36 »

Добрютро, аз мисля че в равновесието е тайната и никога не трябва да загърбваме член от семейството си. В крайна сметка всички вкъщи са една енергийна единица- ако един е пренебрегван и недоглеждан, това ще се отрази и на останалите у дома. smile
Така че  good за статията.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: ноември 20, 2012, 10:26:45 »

Здравейте.
Отдавна не съм се включвала, но успяхте да ме провокирате. Тъй като нямам дете все още, не съм сигурна, че мога да бъда съвсем обективна, но мога да споделя какво мисля.
Напълно съм съгласна със статията. Не мисля, че ще обичам детето повече, не мисля изобщо, че тази обич може да бъде сравнявана...И не мисля, че трябва да се прекалява и преекспонира съществуването на детето. Не казвам да не си гледаме децата, а просто че човек трябва да държи и на самия себе си, а не да се обезличава.
Мъжът ми е този, с който сме израснали като хора, той е този, който ме разбира и подкрепя, този който е до мен на всяка цена и при всички случаи. Не мисля, че някога бих омаловажила това, пък било то и в името на детето.
Да не забравяме все пак, че мъжът е една от двата основни фактора, за да го има детето!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #35 -: ноември 20, 2012, 10:32:18 »

Аз ще кажа, че при мен двете любови се изявяват по различен начин и изобщо не могат да бъдат сравнявани. Гледам да не се фокусирам и да разсъждавам повече от необходимото /според мен/ в отношенията си, те са такива, каквито са. Не искам да губя моята си личност, аз съм и ще бъда различна от децата и съпруга си. Често се смеем на различни неща, пътищата ни си имат заобиколни пътеки и изобщо не мога да гледам на статията като на пример за подражание /и не искам/.
Съпругът ми не ми казва всяка сутрин, че ме обича, пък и не смее  Wink. Давам му правото да ми е бясен, както и аз искам да показвам същото към него понякога.
Киви, всяка жена различно се справя с хормоните и с майчиния инстинкт. Когато в първите години след раждането на децата се мъчех да сложа разума над инстинкта - да изтикам на втори план синовете, а да помисля за съпруга и за мен, изпаднах в депресия. И то след двете деца, когато се родиха и когато ставаха към 2 годинки, макар да се предполага, че с второто вече би трябвало да имам опит. Особено когато са били болни или са имали проблеми ми е било невъзможно да мисля за друго. А аз не съм от тези, които лесно пренебрегват собственото си аз. Слава Богу, когато децата станаха 3-4 годишни, мозъкът ми започна отново да работи избирателно и да насочва мислите и любовите /към децата, към съпруга и към мен/ в зависимост от ситуацията. Може при другите жени да не е така....
« Последна редакция: ноември 20, 2012, 10:44:55 от svekarva » Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: ноември 20, 2012, 15:41:05 »

Привет, сладурки girl_wink
Очите ми станаха на таблици, цифри и букви от тия справки angry shok Чак сега успявам да надникна тук и гледам сте изпаднали в размисли и страсти blum  Киви, разбрах какво искаш да кажеш - и аз се нагледах на майки, вглъбени и вкопчени в децата си, та чак им се чудя! crazy Светогледът им се преобръща и сякаш забравят всичко и всички и виждат само детето. Много пъти сме си говорили с мъжа ми, че като им се роди дете и повечето се променят и стават различни хора - много са "заети" да се занимават с детето и нямат време за друго. Не мога да изкажа обективно мнение, защото все още не съм родител, но силно се надявам да не получа такова "изкривяване" girl_impossible
Еми, Веси, радвам се, че пак се включвате да си побъбрим give_rose
Инловче, и ти ни липсваше yea Радвам се, че сте си изкарали чудесно и сте се заредили с нови сили danceg Доколкото виждам и вие сте на етап изчакване на банката - до кога горе-долу ще чакате?
Езра, поздравления за добрите изследвания give_rose
Мисля да си направя едно следобедно кафе, черпя и вас Wink


* 32288_414032361999389_805501353_n.jpg (31.71 KB, 560x675 - видяно 182 пъти.)
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #37 -: ноември 20, 2012, 16:08:47 »

Тук ме провокирахте и мен blum Доста философски разсъждения сте правили Bravo
Аз като майка пък не мисля, че обичам мъжа си повече от детето...даже май не мога да кажа и обратното. Просто това са различни видове обич. Да уточня, че съпруга ми е прекрасен...че и това се вземаше като фактор горе girl_wink
Но определено и не мисля, че с раждането на детето трябва да забравим себе си и личния ни живот. Всеки има нужда от време за себе си и време с половинката си...няма как да се отречем от всичко и от самите себе си в името на детето. Или по-точно има как, но не е редно. Това поражда редица други неща в бъдеще. То все пак не се е родило, за да ни разваля живота, а точно обратното smile Има баланс между всичко и е най-добре, когато го намерим smile
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #38 -: ноември 20, 2012, 16:30:05 »

При нас най-сетне напече слънце, макар и преди залез. Цял ден имахме едни гадни облаци smile

Радвам се, че взе да се получава раздумката. casky, ти като преминала по този път скоро ще ни разкажеш ли от какво ти се наложи да се откажеш? Какво ти липсва и липсва ли ти изобщо от живота преди детето?

Свекърва, хормоните при жените са голяма напаст, много е възможно да е било и от това. Иначе напълно естествено е, когато детето ти е болно да се погрижиш за него и това да ти е приоритет №1. Ти като майка на вече порастнали деца хубаво ни успокои, че всичко влиза в норма един ден.  Аз чета блогове напоследък на разни крафтърки покрай моето хоби и там гледам как успешно се съчетават хобитата с децата. Обаче дечицата са горе долу най-малко 3-4 годишни, явно това е границата.



« Последна редакция: ноември 20, 2012, 16:38:57 от kiwi » Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: ноември 20, 2012, 17:38:52 »

Аз да ви питам - какво ще приготвяте за вечеря днес? girl_wink
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #40 -: ноември 20, 2012, 20:01:06 »

Здравейте момичета! Отбивам се да кажа "здрасти"!  hi Пак бистрите интересна тема. smile Аз съм добре, това мога да кажа за момента! Wink
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #41 -: ноември 20, 2012, 21:04:31 »

Ехе - Дабулка, тъкмо се бяхме затъжили за теб. Къде се скри?
Активен
miauka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: ноември 20, 2012, 21:43:16 »

Добър вечер момичета  Girl_hide Аз съм от вечерните съфорумки  blum
Киви много интресна и полезна статия  good 
На мен ми предстои това важно събитие,но определено не искам да ставам от онези жени които единствената им тема за разговор е деца,пампеси,дрехи и т.н.Нормално е като ти се случва такова важно нещо като появата на нов член на семейството да го мислиш,говориш дори сънуваш.Но не бива да забравяме за живота който ни заобикаля.
За любовта аз обичам всички важни хора в живота ми по различен начин.Всеки има важна роля и не мога да кажа кой обичам повече и кой по-малко.Мъжа ми е най-близкия човек,той ме познава най-добре за мен той не е просто моя съпруг а и моя най-добър приятел.На него мога да кажа всичко дори такива неща които не мога да споделя с друга жена.Когато решихме,че искаме бебе не исках АЗ да имам дете а НИЕ.Някой хора след като разбраха,че съм бременна ме питаха "сега кое би избрала сватбата или бебето"  shok Това е най-тъпия въпрос на света  crazy За мен едното е продължение на другото и не бих могла да ги разделя.Аз го обичам именно защото ми е най-големия подарък от любовта на моя живот!
Искам мъжа ми да участва активно в отглеждането на бебон.Да го къпе,храни и всичко друго, за да се чувства част от всичко ново което случва. И като дете на разведени родители знам колко е важно мама и тате да се разбират и най-вече ОБИЧАТ  heart
Много ме впечатли последното изречение от статията "А на моето единствено, прекрасно и умно дете пожелавам да преживее любов като нашата…" наистина много хубаво!

Лека вечер на всички!
« Последна редакция: ноември 20, 2012, 21:47:05 от miauka » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #43 -: ноември 20, 2012, 21:45:38 »

DaBulka, а ремонтът как върви? Имате ли вече врата?
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: ноември 20, 2012, 22:30:01 »

Привет и от мен , наистина голяма тема сте захванли...
Киви разби ме с тая тема за лещата и зарзавата....много се изкефих и ми харесва, че е написана от мъж smile
Езра поздравления за изследванията, като има вяра и положителна енергия всичко се нарежда .
Цвети радвам се, че се завърна....браво на мъж ти добре се грижи за теб, това е мноого хубаво, да се оправяш на 100%, че иначе бой..хихих
Инлов много хубаво, че сте изкарали чудна почивчица и сте се заредили с нови сили за нови подвизи smile
Дабулка радвам се да те видя, как си?
Жозефин супер новинка за чертичките, поздравления...може да е рано, но стискам силно палци след второто кръвно изследване да потвърдиш радостната новина smile
Муунче какво ти готвене....днес вечеряхме навън, не ми се готвеше, а и честно казано цял ден мъдря какво да сготвя , но никаква идея не ме осени smile И без това мъжът е на строга диета и почти нищо не мога да готвя...
  Относно подхванатата тема не знам какво бих мога да кажа, не бих искала с нас да стане така. Това , което искам да постигна е както казвате в темата едно равновесие между всички членове на семейството и не бих искала нито един от тях да се чувства пренебрегнат или изоставен. Прекалено много обичам мъжа си и се надявам, че ако нещо не въври както трябва или се чувства пренебрегнат той ще си каже, поне до сега така е процедирал, ако е имало такива моменти. Моите приятелки с деца успешно съчетават семейния живот с излизания и обръщат внимание на всички- родители, приятели, мъже, деца...След като повечето хора успяват, трябва да успеем и ние. Свекърва дава обнадеждаващ отговор, значи всичко е възможно и допустимо smile
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 9   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines