Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 08:12:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА ВЪВ ВАРНА - 13част  (Прочетена 138508 пъти)
 
Ekaterina
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 41



« Отговор #420 -: февруари 11, 2013, 13:18:35 »

Може да има автентичен църковен ритуал извън църквата. И миналата година имаше доста такива и тази ще има! smile Някои църкви отричат подобно нещо /по наблюдения по-големите/, но такива ритуали постоянно се правят. Отчето подписва документите на място и ви ги дава, не е проформа..
То и по време на пост не се венчават уж, но историята помни много такива "изключения" smile
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #421 -: февруари 11, 2013, 15:55:34 »


 Аз веднъж съм присъствала на такъв "изнесен" църковен ритуал, който беше веднага след "изнесения" граждански - т. е на едно и също място. Действието се развиваше в един комплекс  "Борова гора" край Пирдоп. Самата шатра, където се извършваха ритуалите, се намираше сред дърветата - като природа беше много приятно, но иначе е малко странно... huhhuh.gif
Активен
Lalena
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 38



« Отговор #422 -: февруари 11, 2013, 16:05:06 »

Здравейте! Това лято беше моята сватба, но така и не се наканихме да си купим хубав сватбен албум smile бихте ли ми предложили нещо оригинално и хубаво?
Активен
KrassyAndreev
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 179



« Отговор #423 -: февруари 11, 2013, 16:26:24 »

Овощник. Аква парк-а. Много зеленина, върби, много пространство и въздух.
На зелените площи до басейна беше сложена арка, високи поставки за свещници, маса, клетка с бели гълъби...
Сватбата на моите братовчеди от Казанлък, Мъглиж по-точно.
След църковният ритуал, при който си имаше абсолютно всичко, както и подписването и връчването на свидетелството, дойде и жената от гражданското, която ги ожени и те се подписаха в книгата.
Това, което най-много ми хареса беше въздуха, пространството, мекотата на светлината на залеза във водите на басейна и леката хладинка...
А и Господ гледаше директно отгоре Wink Майтапа настрана, много повече ми хареса така, отколкото ходене на едно място за подписване... после на друго за църковен, после хайде пак на трето за изнесен ритуал с още едно подписване... за пред всички... 
А и станаха страхотни снимки на открито smile
Активен
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: февруари 11, 2013, 16:56:26 »

Здравейте! Това лято беше моята сватба, но така и не се наканихме да си купим хубав сватбен албум smile бихте ли ми предложили нещо оригинално и хубаво?
Здравей,
Ако имаш предвид класически тип албум, в който да наредиш снимки, преди няколко месеца купих много красив албум от фотото, което е на Цар Освободител, като тръгнеш от червения в посока Окръжна болница, малко след спирката на 20ката се намира smile В Джъмбо също имаше интересни видове, но там доста често стоките имат дефекти, така че хубаво трябва да се огледа  girl_wink
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #425 -: февруари 11, 2013, 20:14:24 »

Овощник. Аква парк-а. Много зеленина, върби, много пространство и въздух.
На зелените площи до басейна беше сложена арка, високи поставки за свещници, маса, клетка с бели гълъби...
Сватбата на моите братовчеди от Казанлък, Мъглиж по-точно.
След църковният ритуал, при който си имаше абсолютно всичко, както и подписването и връчването на свидетелството, дойде и жената от гражданското, която ги ожени и те се подписаха в книгата.
Това, което най-много ми хареса беше въздуха, пространството, мекотата на светлината на залеза във водите на басейна и леката хладинка...
А и Господ гледаше директно отгоре Wink Майтапа настрана, много повече ми хареса така, отколкото ходене на едно място за подписване... после на друго за църковен, после хайде пак на трето за изнесен ритуал с още едно подписване... за пред всички... 
А и станаха страхотни снимки на открито smile

E, колега, ти написа цяла импресия  girl_wink В моя случай нямаше никакво пространство - всъщност всички гости почти се бяха вкупчили около младоженците и не спираха да говорят през цялото време...А свещеника беше много възрастен и малко го проточи - във всички " нетрадиционни" неща, съществува известен риск -може и да се получи, но може и да е провал...

На мен нашите църкви ми харесват, а ако искаш да е извън градска среда - си има и достатъчно хубави манастири! За съжаление, тази особеност в България с двата ритуала, мноого усложнява всичко  angry

Като сме на темата- как стои въпроса с манастира в Св. Св. Константин и Елена? Там правят ли се сватби?
Активен
KrassyAndreev
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 179



« Отговор #426 -: февруари 11, 2013, 20:29:11 »

Снимах кръщене, църквичката е много малка, ниска и няма място за много гости.
Но е много приятна... А дворчето е чудесно, както и като цяло комплекса е приятен. Лятото има много хора... разбира се, както и проблема с паркирането е огромен smile
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: февруари 11, 2013, 21:03:12 »

Темата е СВАТБА ВЪВ ВАРНА.Не виждам защо трябва да става въпрос за Пирдоп,Мъглиж,Казанлък и т.н.Така написани постовете на професионалистите ги приемам само като трупане на мнения.Бъдете кратки ,точни и полезни и не водете разговори помежду си ,т.е. между професионалистите.
Активен
Lorelay
Ентусиаст
**
Публикации: 52



« Отговор #428 -: февруари 11, 2013, 21:05:50 »

Аз да с включа по въпроса за изнесения църковен брак. Също съм присъствала на такъв. Първо беше гражданският /по-скоро иммитацията му/, а после църковният. Добре се получава, няма разкраване за гостите, пък и за младоженците. Иначе ние за църковния брак се пряхме на манастира "Свети Константин и Елена", правят ритуала в двора, мнооого ни хареса   Wink
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #429 -: февруари 11, 2013, 21:49:39 »

Снимах кръщене, църквичката е много малка, ниска и няма място за много гости.
Но е много приятна... А дворчето е чудесно, както и като цяло комплекса е приятен. Лятото има много хора... разбира се, както и проблема с паркирането е огромен smile

 Аз преди година -две разбрах, че там се пазят частици от мощите на св. Валентин - това би трябвало да го прави много популярен за сватби!

Иначе ние за църковния брак се пряхме на манастира "Свети Константин и Елена", правят ритуала в двора, мнооого ни хареса   Wink

 Явно така се решава проблема с малката църква!  smile
Активен
Lalena
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 38



« Отговор #430 -: февруари 12, 2013, 16:14:49 »

Здравей,
Ако имаш предвид класически тип албум, в който да наредиш снимки, преди няколко месеца купих много красив албум от фотото, което е на Цар Освободител, като тръгнеш от червения в посока Окръжна болница, малко след спирката на 20ката се намира smile В Джъмбо също имаше интересни видове, но там доста често стоките имат дефекти, така че хубаво трябва да се огледа  girl_wink

По-скоро искам нещо ръчно правено, да не е класически албум.
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: февруари 13, 2013, 09:50:41 »

Обикновено фотографите предлагат ръчно направени албуми, може да попиташ някои от тях. Предлага се като отделна услуга, така че не би трябвало да е проблем, дори да не са снимали те сватбата ти. Направи ми впечатление един албум, който ми показа Леземан, правил го негов приятел, с който работят заедно. Снимките са направо принтирани на страниците, разбира се и дизайна го прави той. За съжаление нямам координати на човека, но предполагам, че няма да има проблем да се свържеш с него и да го попиташ Wink
Другия вариант е да видиш по агенциите или фирмите за ръчни украси и покани, те правят и сватбени албуми. Има доста голям избор, но това което споделих не бях виждала до сега.
Активен
skuki
Ентусиаст
**
Публикации: 70



« Отговор #432 -: февруари 13, 2013, 16:40:17 »

а някой от Вас смята ли да ползва услугите на Леземан? Аз разгледах страницата му и стила му ми допада, но тъй като все още не сме определили дата, не съм му звъняла. Някакви отзиви?
Активен
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: февруари 13, 2013, 17:35:33 »

а някой от Вас смята ли да ползва услугите на Леземан? Аз разгледах страницата му и стила му ми допада, но тъй като все още не сме определили дата, не съм му звъняла. Някакви отзиви?
Леземан снима с екипа си на сватбата на братовчед ми. Снимките са невероятни, но и трябва да имате малко по-висок бюджет отделен за това перо.  girl_wink

П.С.
Днес обикаляхме с една бъдеща булка по бутиците за рокли. В магазин Холидей имат намаления на готови модели, може да е от полза на някой  give_rose
Активен
skuki
Ентусиаст
**
Публикации: 70



« Отговор #434 -: февруари 14, 2013, 08:55:11 »

Честит празник, момичета! Пожелавам ви да сте все така обичани и да успеем да съхраним огъня в сърцата си! Весел празник!
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines