Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 20:22:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Покупки за бебето и детето" 17  (Прочетена 182756 пъти)
 
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: октомври 14, 2013, 15:12:06 »

Маги, тази количка ми е една от любимите, но аз нещо все на много висока цена я намирам в пълния й комплект. Сестра ми и тя е мераклийка да ми изпрати от Англия или да ми поръчат от Щатите, но аз все още не съм сигурна какво ще е. След толкова много гледане и препрочитане на информация и характеристика, основните неща които ще са ми приоритет ще са:
- Висока и по възможност по-лека количка, защото имаме много стълби на блока.
- Да има кош за новородено.
- Една обща, подвижна дръжка.
- Големи задни и по-малки предни единични колела (не помпащи гуми).
- Напълно легнало положение на лятната седалка.
- Регулируема поставка за крачетата.
- Голям сенник.
- Перяща материя
Това е основното. Като предпочитам да е модулна система, защото в цената са включени зимно чувалче за крачетата, дъждобран и чанта. Цена - 1000-1200 лв.
Основно съм се насочила към Peg Perego и Jane
Тази за момента ми е най на сърце, даже си има и кошче са кола


като мисля за покупка директно от Италия, за да се вместим в тази цена, защото разликата е горе -долу 200Е.
Mutsy в момента има реклама в едно бебешко списание за шаси + кош за новородено + лятна седала, но без чувалче за крака за малко под 1000лв, което също ме устройва, защото има универсални чувалчета до 50лв и чанти за по 30лв, иначе оригиналните са по 140лв всяко, но на сайта на Ивентас си излизат нормалните цени.  
Другата, която до скоро също ми беше фаворит обаче е с помпащи гуми и малко по-тежичка.
« Последна редакция: октомври 14, 2013, 15:17:23 от valia_diva » Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: октомври 14, 2013, 15:54:55 »

malinkata благодаря  give_rose Определено се спряхме на нея!И е лека и е маневрена идеална е за нас smile Като я вземем ще дам отзиви!
магито много ми харесва цвета на количката коята си показала!Чувала съм много добри отзиви за тази марка  good
valia_diva и двете ми харесват smile Определено е по-изгодно да си поръчаш от чужбина!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: октомври 15, 2013, 08:41:51 »

Валя, ти говориш за нова, а аз за втора ръка от Англия от ebay, където цените са в пъти по-ниски, а може да намериш нещо супер запазено.Тия пари за количка просто ги нямам и намирам варианти, за да постигна оптимално качество и цена.Един пълен комплект на Муцито втора ръка може да ти излезе около 150 лири, това е с всички кошчета, с кошчето за кола, с дъждобрани и т.н.С нея единственото което трябва да се внимава е какво е шасито.Едното е много тежко и трудно подвижно поне според мен.
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: октомври 15, 2013, 13:23:41 »

Маги, сестра ми все в Ebay гледа, но аз се притеснявам да не попаднем на повредена количка. Предполагам, че ако е карана по Лондонските улици няма да е раздрънкана имайки предвид добрата инфраструктура там. Бях си харесала дори едно Стоке, но след като цената му мина 250 паунда се отказах, а и много противоречиви мнения прочетох за нея. И все пак нещо ме дърпа към новото. Ако става въпрос за стара количка то и на сестра ми от племенника е тук, Чико на 8 години и половина, но е с две дръжки, с двойни предни и задни малки колела, а нашия квартал е целия с разбити тротоари до парковете и детската кухня и си правя сметка за нещо, което да ми е по-лесно да управлявам и най-вече качването сама по стълбите.
Аз се надявам от някои други неща да спестя, като например кошарката от племенника, ваничка, имаме и две различни кошчета за кола, кенгуру и др.  дребни неща, които са доста запазени, включително и помпа за кърма.
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: октомври 15, 2013, 13:44:16 »

Вале, в момента има същата количка, която си показала, с намаление в Айко.
http://aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=54&pid=75157
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #425 -: октомври 16, 2013, 11:25:50 »

Тъй като в няколко теми става дума за дървени креватчета, искам да ви кажа за нашите. Двете ни дървени легла са дадени от приятели и са на 4-5 години. Двете кошари, които имаме са от по-големите 70/140 см. Изненадата ми беше, че дори новите (и скъпи, и евтини) имат същите "дефекти".  В магазините най-често ги сглобяват и поставят матрака на най-долното ниво и тези недостатъци не се виждат. Става дума за чекмеджетата, които са отдолу.
Когато дръпнеш чекмеджето, не можеш на око да прецениш колко е дължината му. Оказа се, че чекмеджетата не са 70 см, а около 50. Реално другото място се губи.
Другият недостатък е, когато матракът е на по-високо ниво. Отдолу се получава дупка. Това, което е в чекмеджетата, се вижда през решетките и малко или много се праши. Сега ще слагаме поне 1 шперплат над чекмеджетата.
Та идеята ми беше да обърнете внимание на тези на пръв поглед дреболии.  Wink
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: октомври 16, 2013, 16:14:52 »

Дайте идеи за интересни играчки за дете около годинка
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #427 -: октомври 16, 2013, 21:59:05 »

Фийби, присъединявам се към въпроса ти smile

Маги, количката, която си показала е модел 2013, как сте я намерили втора ръка? Да не би да имаш предвид Мutsy 4 Rider (изглежда много подобно като шаси)? Аз имам Mutsy EVO и съм страаашно доволна - много лека, много маневрена, много компактна в сгънато положение, голям багажник. Единствения и недостатък е малко малкия сенник на седалката, който се компенсира с чадърче (и малко скъпите аксесоари) smile Бутах я дори на плажа лятото. Имам 2 приятелки с 4 Rider и не са особено доволни - много обемна и не помня още какво не им харесваше....
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: октомври 17, 2013, 07:00:38 »

Фийби, аз препоръчвам ето този тип кубове, с най-различни функции. Ние имахме подобен и си играеше с него:

http://www.toy.store.bg/p90089/obrazovatelen-kub-dyrvena-igrachka.html
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: октомври 17, 2013, 09:23:31 »

Шасито ще е на LIGHT STANDARD, иначе в момента имаме URBAN STANDARD шаси, което е ужасно тежко за мен и много не маневрено.
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: октомври 17, 2013, 09:48:33 »

Ние имаме Mutsy 4 Rider Light и съм много много доволна. Прекрасна количка, много удобни кошове за детето, голям багажник, много маневрена и с регулираща се на височина дръжка, което за високи хора си е задължително. Не е от най-леките, особено като детето стане по-голямо и си я натоварил с багаж, но аз не я нося на гръб, така че това не е от особено значение за мен. Качеството на тази марка е страхотно, препоръчвам го с две ръце - първа или втора употреба няма значение, много са здрави. 
Активен
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: октомври 17, 2013, 13:44:28 »

Здравейте момичета,

Ето коя количка ми хвана окото тези дни.
Kinderkraft 6, 3 в 1. Ако някоя опитна мама има впечатления, ще се радвам да сподели. Като цяло, малко надвишава бюджета ни, комбинирана е, средно тежка (зависимост от шасито), но гледам я само на снимки, трябва да проверя и на живо как е. Споделям като идея ако някой също я хареса, не видях (от това, което изчетох) този модел да се споменава.


За кошарка, определено искаме дървена и с люлееща функция. Проблемите са два, недостатъка, който е споменала иAlichka, че като е повдигнато матрачето, се виждат чекмеджетата и разбира се всичко, което е в тях ще се праши. И че люлеещия механизъм изисква допълнителни 5 см. отстояние от стената. Ние сме доста ограничени в пространството и тези 5 см. страшно ни бъркат. За сега успях да открия най-тесен вариант 60см. В най-лошия случай, люлеенето ще отпадне и това е  pardon


* 0_beige_3in1_1.JPG (62.48 KB, 800x800 - видяно 320 пъти.)
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: октомври 17, 2013, 13:55:52 »

Seagirl за количкана незнам, но за кошарката размерите са стандартни 140/70 или 120/60. Едва ли ще намерите други, освен ако не си я поръчате някъде. Но пък тогава идве проблема и с матраците, който също са съобразени с тези размери.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #433 -: октомври 17, 2013, 14:00:31 »

Seagirl, за количката - на мен лично много ми харесва good Не е невъобразимо тежка в сравнение с масовите колички на пазара. Виждам по сайтовете, че може да си вземете 2 в 1. Самата кошница за кола се ползва сравнително малко време, а за 100 лв разлика може да си вземете столче за кола, което да е 0 и 1 група. Разбира се, в този случай отпада варианта столчето да се ползва върху рамата.
Активен
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: октомври 17, 2013, 14:24:53 »

Punk, мерси за инфото за кошарките..поръчката не е вариант, именно заради матрака. Веднъж се занимавах с такъв казус (матрак по поръчка) и вече ми е обеца на ухото. Ще се люлеем на ръце явно..

Alichka, и аз не държа столчето да става на рамката, може да вземем отделно за 40-50 лв., но пуста му работа, мъжа ми не иска и да чуе. Решил е, че трябва стола за кола да става и за количката и това е. Наши приятели ползват усилено столчето за кола вместо летен кош и така си спестяват мъкненето и на двете при разходки и мъжа ми покрай тях е решил, че и ние така трябва да напрвим  pardon Обработвам го да си промени мнението ..бавно и полека до успеха  Xixixi
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines