Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 01:30:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИ!!!! ЧАСТ 9  (Прочетена 198502 пъти)
 
Kanna
Ентусиаст
**
Публикации: 136


« Отговор #300 -: август 31, 2012, 13:08:38 »

Разбира се. Защо ще ми е украса, като щях да имам готова от приятелка. Отговорът беше, че имат договор с фирмата и ще е некоректно да не го изпълнят. И както вече написах...че ще взема една част от приятелката си, и все нещо ще има, дето да не ми го направи приятелката ми. Bravo
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #301 -: август 31, 2012, 14:42:14 »

И за 200лв. губят клиенти за 5000лв. примерно.  crazy
Активен
Kanna
Ентусиаст
**
Публикации: 136


« Отговор #302 -: август 31, 2012, 14:49:00 »

И за 200лв. губят клиенти за 5000лв. примерно.  crazy

Може би рядко ги губят, защото е рядкост /предполагам/ моето - да имаш сръчна и умеятелна приятелка, която да помогне с украсата. Иначе наистина ми е трудно да си го обясня. crazy
Активен
dani_dilov
Любопитен
*
Публикации: 27


« Отговор #303 -: септември 01, 2012, 11:02:12 »

Делийски и ДиджНИК   представих  опростено нещата  за основните неща при  калкулирането
Вярвам в вашият опит и наблюдение доверете се отчасти и на моят житейски опит  когато в семейството си имаш поне двама човека работещи или работили в сферата на ресторантите /готвачи,счетоводители ,калкуланти/и то повече от 3 години мога да изкажа мнение
Видно е и разбираемо примерно че кувертите за сватба са на едни по високи цени от чисто алгебричният сбор на  обичайните цени  на всяко ястие салата и прочие  включени в менюто на ресторанта.
ОК въпроса е  защо понякога или по често ресторантите забравят това и тръгват с леки мошенически номера .
Определено се намаля грамажа  и прочие и прочие ..Не смятате ли че само по 30-40 грама да намалят грамажа на салатата и при 100 гости те икономисват поне 10 порции салата -вече калкулирани от тях в кувертите но не произведени тоест продуктите си остават в кухнята
И само това ли е  хубаво куверта е 50 лева 100 гости 5000 лева -просто след като това е цената на ресторанта  и младоженците са го приели и платили защо хитруват надребно ........Направете и изнесете договорените и демонстрирани на дегустация ястия ...А не на свършен факт
Определено смятам че има пълно покриване на всички разходи  плюс достатъчно добра печалба  калкулирани в куверта

Определено смятам че над 90 процента от ресторантите хитруват и  неползват необходимите по количество продукти  за производство примерно на 100 порции а ползват продуктите за  направата на 80-90 порции и след това ги разпределят в 100 чинийки
Ето ти непроизведени  поне 10 и повече куверта което автоматично минава в перо печалба
« Последна редакция: септември 01, 2012, 11:31:08 от dani_dilov » Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #304 -: септември 02, 2012, 21:59:42 »

Г-н Дилов, с последния ви пост съм напълно съгласен. Не е нормално да правиш оборот 5000+лв. само за една вечер ( с много добра печалба) и да се пробваш да хитруваш на дребно. Да, за съжаление правят го поне 80% от ресторантите, което говори лошо за тях и техните собственици! С това съм съгласен, но има и много други, коректни до последната стотинка. Не бях съгласен с предният ви пост, в който се опитвате да им сметнете печалбата.
Активен
Sunny_83
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #305 -: септември 08, 2012, 20:59:42 »

Здравейте момичета,
Нашата сватба сме я планирали за юни следващата година. girl_wink В момента започваме проучване на ресторантите в софия за около 100-120 човека.  *YAHOO*Моля ви да споделите мнение за ресторанта в ЦАРСКО СЕЛО. Интересуваме  обслужването, храната, обстановката.....благодаря ви smile
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #306 -: септември 09, 2012, 02:34:43 »

По зададения въпрос - има още какво да се желае от въпросното място, докато достигнат нивото което да отговаря на исканата от тях цена. Повече инфо има назад в темите.
Активен
Sunny_83
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #307 -: септември 09, 2012, 17:33:47 »

Информация в темите назад почти няма- с изключение на едно мнение, в което се споменаваше, че храната на самата сватба нямало нищо общо с дегустацията преди това.
Моето впечатление от посещението ни на място /малко преди да започне сватба/: положително- управителката ни отдели доста време и ни отговори на всички въпроси, за разлика от управители в други ресторанти, които ни тупваха в ръцете менюта и цени и нямат буквално 5 мин да отговорят на въпрос / нямат време или не им се занимава..../, отрицателно- в 4 часа / сватбата би трябвало да започне 6-7 часа/ безалкохолните и минералната вода бяха сервирани по масите, безалхоколните бяха отворени!! Лично управителката ни беше уверила на срещата с нея преди това, че така в нейния ресторант не се прави. sad
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #308 -: септември 09, 2012, 17:43:19 »

Били сте в ресторанта, поговорили сте си, добре. Ако е съществувала възможност да останете поне още 2 часа, през който да наблюдавате работата на персонала, щяхте да си направите съответните изводи. Това е ресторант, който претендира, че е реномиран. Освен това куверта не е много евтиничък. От тези факти  следва, че и изискванията към въпросното място трябва да са по-високи, тоест....... не може да се сравнява с останалите. Затова си мисля, че има върху какво да се поработи още. Отивайки в 3-звезден или 5-звезден хотели еднакви очаквания ли имате?
Активен
Kanna
Ентусиаст
**
Публикации: 136


« Отговор #309 -: септември 09, 2012, 17:43:54 »

О, те всички твърдят, че подобни неща не се прави в ресторантите им. Или хайде, за да не обобщавам, да кажем, че повечето го твърдят. Не мога да ти дам актуална информация за Царско село. Миналата година, май месец, отпаднаха като вариант за нас, но не си спомням по каква точно причина /но при всички положения е била основателна/.
Съветвам те, каквото и да решиш уреди и най-малките детайли в банкетното споразумение или договорът, който ще сключите. Не се притеснявай, че ще изглеждаш дребнава...представи си, топли, отворени напитки...това автоматично означава, че няма как да бъдат подменени със студени. А не всеки предпочита лед.

Успех и дано се появи някой със свежа информация. good
Активен
jelly007
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19



« Отговор #310 -: септември 10, 2012, 12:30:16 »

Сватбата ни мина вече - 08.09.2012г. Беше в хотел Вега - София, ресторант Стара София.Нямам никакви забележки към ресторанта,много се постараха и нямаше никакви издънки. Постоянно доливаха алкохол и безалхоколно (то беше безплатно и неограничено,заедно с питчици хляб).Въпреки че управителя беше в отпуск, защото имаше годишнина от сватбата, всички наши изисквания, за които бяхме говорили бяха изпълнени.
 Препоръчвам горещо ресторанта, а и хотела, в който имахме апартамент и който беше огромен и много красив. heart good
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: септември 13, 2012, 16:33:27 »

Здравейте и от мен! Моята сватба беше преди почти 1 година, но ето че сега ще помагам на сестра ми с организацията и изчетох темите оттогава насам, за да мога да се ориентирам. yahoo

Понеже някой беше питал за ресторант на около 2 часа от София, имам едно предложение и едновременно питане за Комплекс "Яев" http://www.hotel-yaev.com/hotel.htm

Много ми харесва като обстановка, особено за лятна сватба в градината покрай басейна, но за цени и отзиви не намерих никаква информация. Нашия видео оператор ни беше похвалил този комплекс миналата година, но ние вече бяхме запазили ресторанта и не му обърнахме много внимание. Ще се радвам, ако някой сподели опит или информация give_rose
Активен
Vilisity
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #312 -: септември 17, 2012, 18:41:36 »

 Здравейте,
Аз също подготвям сватба и съм харесала хотел Шератон.Някои има ли информация за него-цена на куверти,предлагат ли украсяване на залата .
 Благодаря предварително.
Активен
Kanna
Ентусиаст
**
Публикации: 136


« Отговор #313 -: септември 19, 2012, 08:41:16 »

Здравейте,
Аз също подготвям сватба и съм харесала хотел Шератон.Някои има ли информация за него-цена на куверти,предлагат ли украсяване на залата .
 Благодаря предварително.

Здравей! Информацията, която имам е оскъдна, но все пак: кувертите започват от 35 Евро => 70 лева. Предлагат се зали, не ресторанти... Украсата не се включва, могат да ти препоръчат външна фирма, но и ти би могла да си я избереш. Успех.
Активен
Vilisity
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #314 -: септември 19, 2012, 12:25:20 »

   Благодаря,тези дни ще отида на място да видя какво предлагат.
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines