Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 15:35:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИ!!!! ЧАСТ 9  (Прочетена 198712 пъти)
 
viki88
Новак
*
Публикации: 16


« Отговор #165 -: август 01, 2012, 07:01:52 »

Фантазия май се казваше този в Овча Купел  smile
Активен
petenceto0
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: август 01, 2012, 08:36:25 »

В Овча купел има и още един който събира 200 души, казва се Китенска перла.
Активен
MuMeTo
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



« Отговор #167 -: август 01, 2012, 10:44:57 »

Даже края на септември,началото на октомври с petenceto0  give_rose ще можем да изкажем лични мнения и впечатления за "Китенска перла" подкрепени с видео и снимков материал!!!  blum
Активен
tupunci
Любопитен
*
Публикации: 31


« Отговор #168 -: август 04, 2012, 11:24:13 »

Благодаря за отговорите!
Отзиви за Гранд хотел "София"?
Активен
viki88
Новак
*
Публикации: 16


« Отговор #169 -: август 07, 2012, 09:30:46 »

В Гранд хотел София кувертите са над 80лв. Имат две зали, но по голямата може да я ползвате ако нямат друго по важно събитие там. Както каза управителката -"няма да ни е рентабилно да ви дадем голямата зала ако има запитване за по голямо мероприятие". По малката зала всъщност май е самия ресторант. Цветовете са тъмни и масата на младоженците е на пътеката пред бара. Ние бяхме там преди поне три седмици и още чакаме офертата. Вие сами си преценете дали си струва. Успех
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #170 -: август 07, 2012, 11:12:48 »

Относно избора на ресторант водещи бяха следните акценти (в непоследователен ред):
- комфорт на гостите - въпроси като климатизация, тютюнопушене, лесно настянаване и т.н.
- видимост на гости и младоженци,т.е да няма колони, да има светлина и уют. Важно за всички е, за да се чувстват равнопоставени, както трябва да бъде на такъв тип тържество.
- капацитет - приблизителния капацитет да отговаря на съответния брой гости. Ще дам пример със Скт. Петербург в Пловдив - да, просторен ресторант, но прекалено огромен. Празнотата или прекалената сбитост на маси не създава приятна атмосфера.
- професионално отношение - персонала на ресторанта, съответно организатор, управител или друго лице за контакт, трябва да бъде професионалист. Задължително! Недопустимо е да не се спазват договорени и поети ангажименти при никакви обстоятелства. Попитайте колко сервитьора за колко маси отговарят - така може да избегнете неприятни изненади с препълнени пепелници и липса на вода за гостите например. При огледа "хвърлете едно око" на облеклото/униформите на персонала и отношението им докато сте там. Вижте и покривките - може да звучи странно, но измачкани покривки, изгорени от цигари, с петна, биха развалили най-прекрасната украса. 
- друга сватба в същия ден - отново ключов въпрос. Това би довело до много проблеми с аранжировка, украса, обслужване, хигиена, храна.
- меню - трябва да бъде много добре обмислено. Освен за алкохол и безалкохолни, помислете и за основните ястия и салати. Повечето избират пилешко филе, но много малко ресторанти съумяват да го съхранят свежо и крехко до поднасянето. Същото важи за салатите. Един съвет - помолете да сервират салатите след настаняване на гостите. В противен случай може да изсъхнат, а залата да се ароматизира приятно на лук. Съобразени детски куверти и куверт за фото, дж, видео са задължителни.
- озвучаване - къде и как са разположени колоните, съответно дали цялата зала е добре озвучена, евентуални ограничения

Останалите въпроси като цени, такси, свободна консумация и т.н. ся коментирани много пъти. Това бяха водещите детайли за нас.  give_rose

За Гранд Хотел София - двете зали се разделят с параван. Мокета - червен, стените - дървена ламперия в тъмен цвят. Има големи колони и в двете зали, отново облечени в дървена ламперия. Залите не са подходящи за сватба според мен за разлика от градината.  smile
« Последна редакция: август 07, 2012, 11:18:09 от Josephine® » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #171 -: август 07, 2012, 13:00:19 »

 Без да предизвиквам полемика да вметна, че ресторантът няма отношение към озвучителното оборудване, неговия вид, брой, разположение. Никой от ресторанта не е компетентен да даде отговор за озвучаването като услуга. Така, че сте в грешка !
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #172 -: август 07, 2012, 13:13:06 »

Без да предизвиквам полемика да вметна, че ресторантът няма отношение към озвучителното оборудване, неговия вид, брой, разположение. Никой от ресторанта не е компетентен да даде отговор за озвучаването като услуга. Така, че сте в грешка !

Напълно сте прав! Това зависи от ДЖ. Имах предвид евентуални пречки за разпределение на колони и ограничение за звука, силата на музиката и т.н. Повечето хотели както градините намаляват музиката заради настанените гости. Когато има колони и чупки залата също предизвиква проблем. Но да не навлизаме в детайли.
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #173 -: август 07, 2012, 19:48:49 »

Пачоран е прав в случа, когато ресторанта ви дава насоки за озвучаването, тези насоки са съобразени единствено с факта - как заведението да си подреди по удобно масите и столовете и как селвитьорите най-безпрепятствено да минават. Няма нищо лошо в това от гледна точка на ресторанта но от гледна точка на озвучаването със сигурност в 99% от случаите не е подходящия вариант.
Затова препоръката е когато се уговаряте с ресторанта да обсъдите опция - Дж да може да си разпредели техниката така че според него всичко да е както трябва. Същото се отнася и за местоположението на Дж в заведението.
Активен
stefana_d
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #174 -: август 08, 2012, 21:43:14 »

Искам да споделя моето мнение за Зала "Флоримонт Експо". Февруари месец капарирах ме залата и я запазих ме за 08,09,2012. днес 08,08, ми се обади някакав младеж, които ми каза че залата има някакъв технически проблем и залата се затваря за неопределн период от време. Не се доверявайте на тези мошеници.
Активен
marina_kb
Ентусиаст
**
Публикации: 124


« Отговор #175 -: август 08, 2012, 22:19:24 »

това е много неприятно, stefana_d.  Казвай, ако трябва да помагаме с нещо
Активен
wosic
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #176 -: август 08, 2012, 23:15:10 »

И при мен се получи същото за Флоримонт Експо. Моята сватба е на 25.08 и днес ми се обадиха да ми кажат, че имат технически проблеми и затварят залата за месец и половина !!! Не знам как ще намеря друг ресторант за след 2 седмици.. а вече сме платили за фотограф, DJ, изнесен ритуал, торта, украса и т.н. Направо нямам думи .......
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #177 -: август 09, 2012, 07:57:16 »

Момичета, имате ли договор? Или поне документ за потвърждение за платено капаро и резервация, в който да е вписана датата? Когато ангажирахме нашия ресторант и платихме капарото, ни издадоха подобен документ, в който са описани най-важните акценти. Дали не можете да поискате някакви неустойки?
Активен
wosic
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #178 -: август 09, 2012, 08:09:55 »

имам бележка за капаро, договор - за съжаление не. Предполагам, че в такъв случай най-много капарото да ни върнат..
Активен
stefana_d
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #179 -: август 09, 2012, 08:18:53 »

Имам само касов бон за платеното капаро и нищо друго. надявам се да намерим ресторант, защото всичко е готово. Поканите са раздадени на гостите, украсата е готова. Много не коректно постъпват "Флоримон".Бъдещите младоженци да имат едно наум, ако изберат този ресторант.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines