Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 23:16:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на Hecate - 10.06.2012г.  (Прочетена 90873 пъти)
 
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: май 17, 2012, 23:01:54 »

Няма да се съглася, но всеки има право на мнение. Първо не прилича на оригинала като изработка, а ме увериха, че ще е така. Второ, ме излъгаха, че всичко ръчно се шие, със седмици!, а накарая я скалъпиха за няколко часа. Те явно масово ги скалъпват така в последния момент и имат пракитика по въпроса. Държаха ме до последно в напрежение. За априлската проба не я бяха почвали, а от нея не я бяха пипали. Роклята стигна до този етап с още 3 часа връщане и забележки.
Както казах за човек, които е виждал и мострата, и моята на живо, разликата е от небето до земята.
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: май 17, 2012, 23:07:46 »

Свекърва, права си за уроките Wink не бях помислила за това всенародно зло smile
На 24.05 съм на пробна прическа, харесала съм тук и от едно списание кок. Ще видим какво ще излезе. Пак ще покажа снимки.
Активен
ПРИНЦЕСКА
Любопитен
*
Публикации: 41



« Отговор #92 -: май 18, 2012, 08:58:51 »

По принцип за да се ушие една рокля са нужни няколко седмици - месец - най - много два. А ти си я поръчала още през Декември...  Oh my ... Нормално е да не бързат, имайки предвид, че не си бързала, а през всичкото това време през ателието им са минали страшно много абитуриентки. Да, тъпо е, че са я залепили и т.н., но в края на краищата дори на по - детайлните снимки нищо грозно не виждам лично аз - роклята ти е страхотна и ти стои добре.... даже прекалено добре!  give_rose
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #93 -: май 18, 2012, 09:07:19 »

 Мила макар роклята да не е същата като оригинала, една добра шивачка или вие с майка ти можете да
я оправите и да изглежда прилична. Макар фирмите да искат месец и половина предварителна заявка реално една рокля се шие цифром и словом 3 дни, седмица да сложим ако се налага доставка на плат
( повечето платове и дантели са им налични на склад ) това е реалното ушиване на роклята. Дала си им предостатъчно време  good Въпреки това ще бъдеш красива булка, защото излъчването щастие ще бъде на първо място  give_rose

Amour♥Occasion - един ден като станеш булка и не получиш мечтаната рокля ще усетиш усещането, макар че не ти го пожелавам и тогава ще разбереш, че ужилването на пчела е къде, къде по-приятно от не добре ушита мечтаната булчинска рокля. Изказването ти е крайно неумесно  NO


Активен
Amour♥Occasion
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 24



« Отговор #94 -: май 18, 2012, 09:09:24 »

Ама аз вече имам рокля и съм предоволна smile И нямам търпение да си я облека като стана булка. Просто съм пряма. А някои булки прекалено много се вайкат... а такива булки никак не се харесват на продавачите. Нищо лично, но не обичам разглезени хора.
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #95 -: май 18, 2012, 09:18:03 »

Здравей, Hecate,

Вчера много мислех за това, което ти се е случило в Асеновград и цял ден не ми излезе от ума. Не съм писала досега в темата ти, но винаги са ми били интересни постовете ти във форума. Ако ми позволиш, ще кажа и аз моите впечатления за роклята - на пръв поглед е напълно нормална и в много хубав цвят рокля. Силуетът е добър и моделът - също. На втори поглед действително се забелязват и недозалепените елементи, и това, че стои някак леко недозавършена. Това обаче първо е поправимо от човек, който умее да шие, дори и непрофесионално, а второ, на сватбата булката се движи толкова много, че никой не успява толкова детайлно да й огледа роклята. Определено има защо да си сърдита, защото първо, независимо какво са казали, за подобно изпълнение и забавяне, плюс нервите накрая, парите наистина са й дошли в повече, аз не бих дала толкова, но при подобни обстоятелства няма как да рискуваш.

Дооправете й елементите и огледайте хубаво деколтето. Според мен под дясната мишница трябва малко да се пристегне лентата под набора на деколтето, защото стои леко увиснала и сякаш има набрано в повече. Аз не съм шивач, но на мен това ми направи впечатление. Всички тия неща може спокойно да ти ги оправи майката ти и да стане бонбон. Недостатъци има, но не са непоправими, щом основата е както трябва. И гледай ведро, ще мине и това, а и ти колкото и да си перфекционист, гостите в голямата си част няма да са такива, така че гледай напред. Успех в подготовката!

Amour&Occasion, мисля, че това дали една фирма трябва да се рекламира от нейн клиент си е право на клиента и ако той е преценил, че не е доволен, то това може само да стимулира фирмата да наблегне на оправянето на проблемите, а не да се стига до такива сцени, каквито са били при Hecate. Фирмата си е в класическо некачествено изпълнение и забавяне и колкото и да си затваря очите човек, това са си основания за това да не си получат въобще парите. 
Активен
ПРИНЦЕСКА
Любопитен
*
Публикации: 41



« Отговор #96 -: май 18, 2012, 09:27:43 »

Само не разбрах защо се оплаква на нас, вместо да говори с продавачките? Да се изправи като пич и да им каже какъв е проблема...
Иначе роклята си ти е супер, както вече казах, усмихни се малко остава до големия ден не си пълни темата със сръдни  Girl_hide
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: май 18, 2012, 09:47:04 »

А според мен темата ми се напълни с твърде много продавачки от въпросния магазин, но това си е мое мнение. Каквото съм преценила, че е поправимо, е било отбелязано.
Постът на Деничка отразява напълно това, което и аз мисля.
Аз съм много трезво мислещ човек и никога не бих толерирала някой да ме нарича "разглезен", най-малкото защото никога не съм си позволила да се глезя с нищо. Дори не се оплаквам, просто предупреждавам. Форумът е за това - да е полезен. На мен ми е бил полезен в много случаи. Когато работиш, трябва да го правиш като хората. Колкото повече българи се научат да влагат доза перфекционизъм в работата си, толкова по-добре за всички ни. Добре свършената работа не може да бъде заменена със сладки приказки преди или с нападки след това.
Активен
ПРИНЦЕСКА
Любопитен
*
Публикации: 41



« Отговор #98 -: май 18, 2012, 09:54:48 »

Искрено се надявам да не работиш като психолог. А сега се успокой и се радвай на сватбата си  give_rose
Активен
desirer
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 190


« Отговор #99 -: май 18, 2012, 09:58:57 »

Първо честита темичка Hecate , пожелавам ти от тук на татък само положителни емоции с организацията на големият ден! Много усмивки и приказно изкарване на самият ден  give_rose
Следя темата, макар да не съм се включвала до сега, искам да ти кажа изобщо да не слушаш обвиненията, към теб за лигавене и неща от сорта "е какво не ти харесва роклята".
Момичета това е темата на Hecate не забравяйте, и след като, казва, че роклята не и харесва и че не са изпълнили предварително поръчането нещо, значи е така, половината сте били булки на другите им предстои, защо не се поставите на нейно място вместо да я обвинявате. Още повече, много красноречиво за магазина говори липса  на касови бележки и документи за продажба (демек те не плащат данъци) и крадат от всеки един български гражданин.
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #100 -: май 18, 2012, 10:12:07 »

Съгласна съм напълно с поста на desirer  give_rose
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: май 18, 2012, 10:14:49 »

Така, знаеш че съм пряма и ще го кажа директно hecate- роклята определено има защо да си им сърдита, причините - ясни са на всички  NO .
Но снимката на която роклята е на теб- си прекрасна. А аз съм наблюдателен човек- въпреки това си качество гледах предимно факта че ти стои много добре, а не -детайлите. Представям си пък мъжът ти как ще те погледне- като едно цяло с нея  heart !
Деничка е права за лентата под деколтето, само това ми направи впечатление, всички други детайли които си снимала и указала, искат само малко шев по ръба, за да не се доверяваме на силикона им.
А тези дето казвате че се глези - на чужд гръб и сто тояги са малко. Да не говорим че тук има неписано правило - може да се плюем по другите теми, но в сватбената тема на всяка отделна булка- ИЛИ Добро ИЛИ Нищо !!!
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #102 -: май 18, 2012, 10:26:50 »

 :offtopic:Не се притеснявай Ем и те ще имат нужда от подкрепа, а ние ще ги обвиняваме в глезене, тогава ще ги видя  Offtopic
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: май 18, 2012, 10:40:58 »

Благодаря ви за моралната подкрепа и трезвото мнение, момичета. give_rose
Между другото, Деничка и аз съм влюбена в цвета на роклята. heart
Другата събота сядаме да я оправяме, само трябва да намерим достатъчно фини нишки / конци с майка ми дотогава. Ще пусна пак снимки.
Трябва да сме взели и подаръчетата до тогава.
И аз самата съм убедена, че всичко ще е прекрасно.
Остава основно да си отработим първия танц, че там нещо се забавихме.
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #104 -: май 18, 2012, 11:00:59 »

Hecate, включвам се да ти пожелая приятна подготовка! Много усмихнати моменти от тук на татък!

Няма как да не напиша няколко думи за роклята, защото това е "на дневен ред". Цвета е прекрасен! Не зная дали е слонова кост или шампанско, но е толкова нежен и романтичен! Силуетът на роклята ти стои добре. Разгледах и изображението в огледалото. Незашитите елементи, ще ги зашиете, както и бюстието. Важното е, че има възможност и време да се поправи. Постъпката на въпросното ателие няма да коментирам, защото не бих искала да пълня с грозни думи една красива тема...  give_rose Представям си те като много нежна и романтична фея!
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines