Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 11:33:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ"  (Прочетена 173176 пъти)
 
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #345 -: август 24, 2012, 08:25:58 »

До сега коремът ми е все мекичък. Бях се заблудила покрай една приятелка , че едва ли не корема се втвърдявал с напредването и аз чак се бях уплашила , че моят не е твърд , представяте ли си. После разбрах , че изобщо не е хубаво да ти е твърд корема ама от много инфо и четене така става. Бебо също е много активен последните няколко дена, даже не го знам изобщо кога спи , шава постоянно smile. Усещам го и ниско и около пъпа. Не знам какво прави и как се върти , но шава навсякъде smile.
Що се отнася до ходенето и оглеждането на болниците - аз например искам да ида в аг-то , където ще раждам ама как става това - казвам , че искам да видя условията ли какво? Ще ме пуснат ли просто ей така?
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: август 24, 2012, 08:44:02 »

Ани ,най-добре ти  го е обяснила Сноу.Корема не трябва да е твърд ,дори и кожата ти да се разтяга.Всъщност разтягането на кожата носи други усещания - едни такова дърпащо и боцкащо ми е и като се намажа ме облекчава.Иначе и аз пия магнезий 3 по 1  и освен това ,което ти е написала Сноу и е полезен за плацентата ,заздравява я.
Рафи странно стоят нещата при вас с избора на лекар.Как така ще се уговориш с лекар и няма да дойде?И не само това ,ами ще отиде в друга болница.Лекарите не работят ли само в една болница ?Пфу у,че сложно.Аз вече нямам дилеми относно избора на лекар за раждането ,защото случайно си реших моя проблем.Ще бъда при лекарката ,която ме наблюдава ,въпреки че е млада /това ми беше единственото притеснение досега ,но то отпадна/.Стигнах до този извод ,защото нейният кабинет е в болницата и винаги ме преглежда там и колкото пъти отида все тя е в родилна зала - и за нормално и за секцио,а другият доктор ,с който е на смяна все се мота по коридорите.Понякога съм я чакала по 2-3 раждания и идва измежду ражданията да ме прегледа.Просто колегите й гледайки да я "прецакат" да свърши и тяхната работа ми направиха на мен услуга.
Сноуче ако знаеш как ме успокои.Аз незнам далии е главично,на видеозона не ми каза такова нещо,но за момента това няма значение за мен - дали е крак или ръка .Важното е да очаквам да се вдигне още на високо.Аз се бях притеснила ,защото съм чувала за свити коремчета на мамите и удари в ребрата ,пък при мен такова нещо няма ,а то било рано.
red_roses може би ще те пуснат ,знам ли ,но трябва да пробваш.Все пак болниците за зло или за добро се превърнаха в търговски обекти.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: август 24, 2012, 09:49:25 »

аааа Фийби тука лекарите на 10 стана такат /всъщност сигурно не само тук, ама аз за нашия град мога да коментирам/ .. в смисъл, че си имат частни кабинети, в които си преглеждат пациенти, отделно работят примерно в държавното АГ, обаче ако някоя от пациентките им реши да ражда в частна болница и си плати избор на екип и лекар, съответно този лекар отива там или пък обратното - лекаря работи в частната клиника, но пациентката иска да роди в държавното АГ, плаща за него и той отива там /ако не е зает, разбира се biggrin / .. искам да ти кажа, че мен като ме приемаха сутринта в понеделник в АГ-то, от съседния кабинет се чуваше, как си говорят май сестри бяха, че еди кой си доктор бил на смяна, ама щели да го покрият за малко, докато той бил в една от частните клиники тук да прави секцио на пациентка .. тааа така ..
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: август 24, 2012, 09:55:08 »

Разбирам те ,Рафи.Явно добре си обмислила нещата и си имаш основателни причини да вземеш такова решение.Може би то е най-доброто и стискам палци при вас всичко да е наред ,когато дойде момента.
И ние във В.Търново ще имаме училище за бременни другата седмица ,но се притеснявам да не се психясам от първата тема и за това съм силно разколебана дали да отида.Ето ги и темите:
Темите: Спешни състояния и първа помощ при новороденото
и Гнездо за новородени и защо то е толкова важно за правилното развитие на моето бебе?

Вие как мислите?
« Последна редакция: август 24, 2012, 09:57:04 от fiibi_bg » Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #349 -: август 24, 2012, 11:05:24 »

Леле, Фийби, какви са тия теми.....те искат да ви напъдят преди да са ви посрещнали.... Oh my ...
Малко плашещо звучат, но все си мисля, че не би трябвало да предизвикват паника...а какви са другите теми? Ако просто точно тези теми не ти допадат - не ходи на тях, а си избери по-приятни и полезни за теб smile
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: август 24, 2012, 11:17:50 »

Ами Сноу училището е само един път в месеца и сега ще са тези теми.Миналият месец бяха по интересни /за слинга и кърменето/ ,но аз тогава бях на ФМ и пропуснах.Май и този месец ще пропусна,нещо не ми се нрави ,особено първата.Жалко,защото имах голямо желание да отида.
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #351 -: август 24, 2012, 11:41:07 »

ти имаш време, мила.... другия месец е твой smile
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: август 24, 2012, 12:29:35 »

пууу че страшни теми бее .. ама вие пък поне имате училище за бременни .. ние тука сме на светлинни години от тия неща .. още се радваме, че в АГ-то раздават кремчета бочко и по един от съвсем малките пакети памперси Pampers biggrin ама нека не сме максималисти .. когато няма риба и раците са риба biggrin
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #353 -: август 24, 2012, 14:26:38 »

На тези теми да ходят бъдещи баби и дядовци или други далечни сродници. Хубаво е да има информация, за да се даде оценка дали състоянието е спешно или не. Колко са непредвидливи лекарите...Ако бяха дали друго, позитивно название пр."Какво да не ни тревожи при новороденото", пък да си говорят кога е спешно, щяха да идат всички майки. Ама като не ги учат на такива неща....
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: август 24, 2012, 16:19:58 »

мерси, момичета

Почвам магнезия от днес и дано помогне. И да питам мога ли да го пия с пренаталните ми витамини. На витаминбтие ми пише да се пият на празен стомах за по-добро разграждане на желязото и да се пие 2 часа след ядене. Ако пия магнезия точно 2 часа преди пренаталните дали ще пречи на желязото да се разгражда? Забравих да питам лекарката ми.
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #355 -: август 24, 2012, 16:30:47 »

мерси, момичета

Почвам магнезия от днес и дано помогне. И да питам мога ли да го пия с пренаталните ми витамини. На витаминбтие ми пише да се пият на празен стомах за по-добро разграждане на желязото и да се пие 2 часа след ядене. Ако пия магнезия точно 2 часа преди пренаталните дали ще пречи на желязото да се разгражда? Забравих да питам лекарката ми.
МОжеш да ги пише заедно с Пренатала,само разпредели на равни часове Магнезия!

Лека бременност мамчета! give_rose
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: август 25, 2012, 21:25:56 »

Здравейте момичета  Girl_hide
Ние с бебчо сме добре,той вече е доста по-активен дори и съпруга ми удпя да го усети smile Аз лего "почуквам" по корема и той ми отговаря,невероятно е!
В края на другата седница ми предстои ФМ, малко се притеснявам, но се надявам всичко да е наред стискайте ни палци имам нужда от позитивна енергия!
Аз вече не ходя на работа тъй като е свързана с вдигане на тежко а имам контракции и докторите ми забраниха категорично.Малко ми е скучно сама тук съпруга ми работи по цял ден,но още месец и си идваме в БГ,нямам търпение вече smile Яденето е проблем при мен,малко да хапна и имам чувството,че съм изяла цял слон sad  Ям по малко но често.Напълняла съм само с полувин килограм и това много ме тревожи.Докторите казаха,че на този етап не е притеснително и,че са имали и други такива бременни и че от сега теябва да започна да качвам,важното е той да расте.Вече си имам коремче и много му се радвам smile
Red roses на теб кога ти е термина?Гледам ти линийката и си седмица преди мен smile Ти беше споделила,че  се чувстваш като преяла а си хапнала малко и това малко ме успокои,че не само аз се чувствам така.
Това е за сега от мен!Целувки!
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: август 25, 2012, 21:37:48 »

miauka не се тревожи ,че не си качила килограми.Наистина добре е да се храниш ,но никой не е казал ,че трябва да ядеш двойно.Опитай се да приемаш здравословна и разнообразна храна ,макар и в по малки количества.Задължително да имаш плод,зеленчук,млечни,житни ,месни за деня и готово.
За ФМ какво да ти кажа ,всеки се притеснява ,нормално е,но мисли положително ,пък и то не останало.Мисли за срещата с бебчо ,затова ,че ще ти кажат пола /ако не го знаете вече/.Успех!
Аз от вчера нещо съм със напрегнато коремче и бодежи или дърпания незнам как точно да го обясня ,но корема ми не е ставал чак на топка както при по сериозните контракции.Звъннах на лекарката и совен магнезия и папаверина ,които си пия добавихме и Гинипрал по половин таблетка ,който започвам от тази вечер.Бях се поразтревожила малко ,но сега съм много по спокойна след като се чухме с лекарката.Пък и коремчето ми е вече много по спокойно.Лошото е,че нямам идея от какво се е предизвикало това състояние ,защото вчера цял ден нищо не съм правила ,но излязох към 16 часа.Ако евентуално от жегата се е получило ,незнам.Искам да си обясня ,за да избягвам друг път това,което го причинява.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: август 25, 2012, 23:17:14 »

fiibi_bg, по-голяма паника от мен едва ли си виждала. ако тръгна да ти разказвам какви чупки правих през цялата бременност ще ми се смееш, само ще кажа че смених 3-ма гинеколози. Всеки път когато ме хванеха контракции преди 9-тия месец толкова се шашках че предизвиквах нови и така карах с контракции на 10мин докато не се сетя да се успокоя.
 Каквото и да го е предизвикало(на-вероятно жегата) не се давай на страха!
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: август 26, 2012, 00:49:11 »

fiibi_bg на мен между 5 и 7ми месец ми се стягаше така корема от вървене, при условие, че не съм вървяла повече от 10 минути. Изморявах се при ходене пеша, въпреки че бях много активна през цялата бременност и упражнения правех, но от ходенето ми се стягаше корема, затова си почивах често или дори съм хващала автобус за 1 спирка. Трябва да забележиш от какво ти се втвърдява така и да го избягваш. Препоръчват като ти се стегне така да си легнеш на лявата страна и да си почиваш докато се отпусне.
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines