Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 00:38:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ"  (Прочетена 172813 пъти)
 
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: юни 29, 2012, 17:56:40 »

Фиби ,аз до 7 ми месец никакви синтетични витамини,фолиева киселина от цитруси най-вече натурален портокалов  сок,тук портокали има в изобилие,черен хляб,много броколи,спанак,домати и краставици,картофит съдържат но не пържени,не пия мляко от години нямам недостиг на калции,сурови ядки...беба отговая точно нито върви по-еда нито по-дребна  казаха ми като по учебник аз до тук според кантаа нямам и 8 кг качени....но това е лично мое решение ,всеки трябва да прави това което сметн за добре за бебето....
Забавих ...риба ,пиле и телешко...
« Последна редакция: юни 29, 2012, 18:11:40 от carol » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: юни 29, 2012, 20:34:21 »

Старая се да се храня разнообразно ,въпреки че нямам особен апетит и всъщност досега имам качен 1 кг.
Месо трудно приемам ,но се старая ,риба два пъти съм приемала.Иначе всякакви млечни в изобилие,сезонни плодове и зеленчуци.Минах през тиквички ,домати ,краставици,пресни картофки сега и чушки .Ядки не консумирам много ,което си го отчитам като минус.Общоо взето вкъщи сме на леки летни ястия.Витамините започнах заради малко по ниския хемоглобин ,но наистина малко - мисля беше 124.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: юни 29, 2012, 21:53:28 »

Фийби, аз и преди съм писала че и аз нямах апетит до скоро, но през последните 2 седмици апетита ми се върна. Имам предвид че си хапвам с апетит а не като преди едва едва от няма как, тъй че предполагам ще ти   дойде апетита скоро. И аз хапвам главно зеленчуци и плодове, доста често картофи, рядко нещо с ориз. Месо хапвам рядко но ако ям е главно пилешко или свинско, както и нещо с кайма-пълнени чушки примерно, кюфтета, мусака и т.н. Риба не ям понеже обичам само скумрия а тя е противопоказна. Ядки хапвам често, главно орехи, тиквени семки, стафиди, от време на време бадеми. От плодовете главно праскови, круши, сливи (заради запека), ябълки. Напоследък хапвам и диня. Закусвам предимно някакви принцеси, макарони или мекици, баница и т.н., за обед обикновено някаква салата и после вечеря. Между тях плодове, ядки или някакви бисквити ако има, както и преди да легна някакъв плод. Качила съм около 3.5кг а съм вече 20 седмица, коремчето ми е мъничко, но се надявам да наваксам скоро. И отделно си пия витамините.
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: юни 29, 2012, 22:03:23 »

Това ми е много познато,аз ям все още като преди да забременея,в началото до към 16 тата седмица не можех да кача, препоръчаха ми много интегрални и пълнозърнести продукти,като паста  и ориз поне веднъж седмично ,моя гинеколог специално за витамините ми каза,че ако изследванията са ми добри няма проблем да не взимаш  допълнителни витамини а и сега е много хубав период пресни плодоже и зеленчуци,така ,че ако не пиеш витамини н е фатално,но контролирай  ...това е от мен ,н успах да пия фолиева и бебка няма отклонения,така ,че фолиева може да се набавя и само от храна ....

Анита сега виждам за скумрията ,защо ? заади живака ли?
аз ям много скумрия,сиомага ,риба тон  ,сардини и до тук не са ми казали в консултацията да не ям ...
« Последна редакция: юни 29, 2012, 22:08:20 от carol » Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: юни 30, 2012, 17:02:00 »

Карол, да заради живака. Аз поне затова я избягвам. По принцип не съм много яжна на риба така че не ми липсва кой знае колко.

И понеже вече е лято, момичета хапвате ли сладолед? Доколкото знам домашния сладолед се прави със сурови яйца, не знам как е при купения, но вече е топло и е сезона на сладоледа, та се чудех дали е ок да се яде сладолед. Предполагам ако е с пастюризирани яйца  е ок, ама проблема е че ако питам какви яйца ползват, едва ли продавачите знаят, понеже предолагам купуват сладоледа от други хора.Друг вариант си мислех за замразеното мляко, което става като сладолед горе долу. То поне е ок.
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #110 -: юни 30, 2012, 17:43:26 »

Съмнявам се да има изобщо някакви яйца в сладоледа, който се продава. Да не кажа, че и мляко няма...Аз лично не мога без сладолед, това е от малкото неща, които изобщо ми се хапват през бременността. Другата ми слабост са черешите, изяждам промишлени количества от тях. Хапвай си с мярка и чааак толкова не се замисляй.
Активен
Ivonbufon
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83


Only God can judge me!


« Отговор #111 -: юни 30, 2012, 17:52:55 »

Риба тон и акула са противопоказни заради голямото количество живак, което се съдържа в тези океански риби. За скумрията не съм чувала, поне тук не е в списъка със забранените храни. Рибата като цяло е полезна, веднъж в седмицата или два пъти, но по една порция (200 грама) мисля, че не е фатално. А и за тези, които обичат скумрия в България има и речни такива. Лично аз мразя скумрия, заради миризмата, но като си бях в България не се стърпях и си хапнах акула, защото много я обичам  yahoo Пък и тя си е черноморска...
Анита, относно сладоледа мисля, че почти няма сладолед в магазините, който да се прави със сурови яйца. Все пак може да поглеждаш на кутията. Единствено избягвай сладолед от машини. Лекарката ми ме посъветва, че е много рисковано от гледна точка на това, че не се знае колко често, как и кога ги почистват вътре. Иначе аз си хапвам редовно Магнум или друг на клечка (за разлика от БГ Магнум тук е много евтин).  
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: юни 30, 2012, 18:04:34 »

Риба тон от консерва може ,не е в забранените хани,сладолед да и тук скумрията не е забанена ,но и колко можем да изядем? 100-200 грама,не вярвам ,че това може да навреди,по-скоро трябва да внимаваме с пържените  храни с консерванти, полуфабрикати  ...,които са много по-опасни
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: юни 30, 2012, 20:04:44 »

мерси милички

и аз си мислех че най-малкото сладоледа в кутийте по магазините едва ли е със сурови яйца, но честно казано не съм купувала скоро и не съм заглеждала съставките. Сега обаче е доста топло и мислех да си купя една кутия та затова попитах.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: юни 30, 2012, 20:15:38 »

Аз и друго да ви попитам:някакви болки ,придръпвания,боцкания и какъвто е да било дискомфорт с коремчето изпитвате ли ?Интересно ми е доколко и какви усещания е нормално да има бременната жена.Не искам да звуча параноично ,но аз постоянно усещам някакви придърпвания или изтръпвания ,а понякога и леки болка ,но не постоянна.Другото ,за което мисля е,че все още не усещам бебчо или поне не мога да разбера дали го усещам ,но по скоро не sad
Активен
Ivonbufon
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83


Only God can judge me!


« Отговор #115 -: юни 30, 2012, 21:11:48 »

fiibi_bg, толкова се радвам, че питаш точно за това. Мислех си, че само при мен се случва и даже си мислех другата седмица на прегледа да питам джи Пи-то. И аз все още не усещам бебчо ( а и да усещам не мога да разбера дали е точно той, защото това, което чета не съответсва на това, което аз изпитвам). Придърпване, или съвсем лека, почти незабележима кратка болка, по-скоро като лек спазъм...не мога да го обясня, но това е, което аз усещам, а съм вече в 23 седмица. Знам, че всеки организъм е различен, вероятно това е причината и мисля, че няма нужда от притеснения. И все пак ще се радвам и другите мами да споделят точно какво уссещат, за да си направя сравнение.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #116 -: юли 01, 2012, 06:08:47 »

Anita81 спокойно за сладоледа, аз ям всекидневно, буквално килограми, на кутия - на клечка.
 от машина единствено съм пила милкшейк от Макдоналдс (незнам колко е полезно)
fiibi_bg,  Ivonbufon,
за вашите придърпвания, матката расте, всяка бременна жена го чувства, някои по рано през бременността, на други по късно, но всичко зависи от степента ви на чувствителност
Матката се държи на тънки мускули като ластичета, когато бебчо расте  (по някое време расте доста бързо), рязко матката се килва настрани и точно това усещане като придърпване имаме
Мен все ме придърпваше като бях в магазин, какъвто и да е, прорязваше ме изведнъж и се свивах на катове и хората ме гледаха странно, но тогава не си личеше че съм бременна все още

За рибата мога да добавя, че е много полезна особено мазната като сьомга, Омега киселините (те помагат за развитието на мозъка на бебчето), но не да я ядеш всеки ден, веднъж седмично (например петък е при нас) е напълно достатъчно.
За живака знам че не е полезна рибата която има дълъг живот, погледнато реално колкото повече живее, толкова повече живак приема.

друго, не е полезна никаква вакумирана храна, особено риба, по добре си я купете прясна, измийте и замразете за когато ще я ползвате

Лека и приятна бременност дами
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #117 -: юли 01, 2012, 09:33:53 »

Ихааа...каква дискусия се е заформила тук smile
Фиби, аз съм на ФМ при Марков на 4 юли и на ФЕ при Спасов на 10 юли - моя доктор ми препоръча Фемина за ФЕ, а към Марков ме насочи една позната, която има бебенце на годинка.... Ти имаш време още дотогава, като ги мина и двете изследвания ще разказавам smile
Както е писала fibi матката расте и е нормално да се усещат спазми и придърпвания......при първа бременност тези усещания били по-осезаеми, каза една приятелка pardon
Колкото до витамините - аз не пия допълнителни, изключае фолиевата киселина....Старая се да се храня разнообразно, тази седмица ми предстоят изследвания, да видим какво е станало с хемоглобина....
Инъче, специално съм говорила с доки за рибата - той не препоръчва да се яде риба тон (особено от консерва) и всякакви морски дарове, но е добре да се похапва по-мазна риба като сьомга - задължително много добре изпечена... Полезно е да се ядат и бобови и зърнени храни, аз се старая и да хапвам сурови ядки smile
Аз като се замисля, никога не съм се хранила толкова добре, редовно и разнообразно  pardon
Фиби, не се притеснявай.....ще започнеш да усещаш бебчето ...при мен това стана през 17 седмица, но е различно и зависи от много неща smile
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #118 -: юли 01, 2012, 10:48:33 »

Привет. Дълго време бях в темата на бебеправещите , но ето , че от 30.04 , когато разбрах най - прекрасната новина в живота си вече съм за тази темичка smile. Много сме щастливи с таткото , това ми е първа и много чакана бременност - някъде 1 год и половина опити без успех , имах някои хормонални проблеми , но ги оправихме и забременях. Т.е. лекарите не успяха да ми помогнат много и аз сама си помогнах с едни билки. В 13-та седмица съм и всичко е наред , няколко пъти вече се гледахме на ехограф , предстои ми сега замерването за Даун и да науча пола. Имам проблем с венците - много са подути и ме болят. Ако някой знае някакъв лек? Качила съм 1 кг до тук и мисля , че е ок. Ям умерено и не се тъпча , може би това ще ми помогне да не кача много , че и от преди бременността си имам някой друг кг.
П.С. При кръвно 105/75 , 115/80 или 110/75 док ми се кара за висока долна граница и ме подгони да съм ходела на кардиолог shok. Взех да й обяснявам , че това ми е кръвното сутрин и после пада на 100/70 тя пак си знае нейната. Ами ако беше високо не знам какво щеше да каже тогава.
« Последна редакция: юли 01, 2012, 11:17:28 от red_roses » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: юли 01, 2012, 11:28:56 »

Red_roses добре дошла !И при нас имахме година и половина опити ,така че те разбирам напълно.Много често даже такива дългоочаквани бременности протичат с много притеснения от наша страна и това  е съвсем нормално.Ти ранен БХС ли ще правиш?Той е до 13 г.с. + 6 д.Колкото до венците мога само да ти препоръчам Лакалут и Парадонтакс ,но тази седмица съм на зъболекар за профилактичен преглед ,на който най-вероятно ще изникне някой кариес и ще попитам зъболекарката ми .
Честно да ви кажа относно болките и всякакви други симптоми около коремчето мисля ,че се чувствам по-добре ,когато се движа .Вчера цял ден почивах вкъщи и не ми се отрази добре /през нощта имах болки /.А когато съм умерено натоварена ,разбира се без стрес ,което е ужасно трудно се чувствам много по-добре.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines