Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 00:39:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ"  (Прочетена 172817 пъти)
 
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: юни 21, 2012, 07:13:12 »

Anita81,

извинявам се, че пиша конкретно към теб, но искам, ако мога да ти помогна да се успокоиш.
Ти имаш една прекрасна и спокойна бременност! Усмихни се, огледай се, снимай се, насладии се! Ти си почти извървяла половината от нея. И след това те чака нещо страхотно, НО ти готова ли си за срещата с малкото човече?
Четеш ли книги за бременността, за гледане на бебето, за кърменето, за възпитание на детето? Например  - решила ли си как ще раждаш?
Сама ли ще гледаш бебето? А започнала ли си да избираш неща за него?
Ще кърмиш ли?  Ще ваксинираш ли бебето?
Познаваш ли майки около теб с деца, с които да излизаш? Повярвай, да останеш по цял ден с бебе сама в къщи не си е работа..
Има още много неща, за които ТИ и съпруга ти трябва да вземете решение.
Използвай максимално свободното време сега, както и форума - питай и ще ти бъде дадено инфо от полезна литература, покупки, до практически съвети...
« Последна редакция: юни 21, 2012, 15:41:11 от Anichka » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: юни 21, 2012, 13:22:50 »

И аз да се отчета.Ходих на обстоен преглед на узи и разгледахме подробно бебчо.Това ,което успя да огледа доки всичко си му беше наред .Преброихме пръстчетата на ръчичките и крачетата ,видяхме камерите и предсърдията и така.Единственото ,което ме притесни лекичко е ,че леко бе притиснат от плацентата,в резултат на спазъм на матката .Увеличихме магнезия и папаверина и дано да няма проблеми .Даже се прибрах да полежа малко и се надявам скоро да се поотпусне матката и да освободи място за бебчо.Това от мен .А,забравих да спомена ,че по първи данни сме момченце smilesmile
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: юни 21, 2012, 16:06:00 »

Аничка, разбира се, че чета книги, информирам се и съм взела решения по посочените въпроси. Именно защото много чета ми изникват постоянни въпроси, макар да са глупави понякога. ПОкупки правя малки засега, понеже чакам да видим пола на бебчо.
Активен
Ivonbufon
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83


Only God can judge me!


« Отговор #93 -: юни 23, 2012, 13:28:34 »

Привет на всички!
От доста време ви чета момичета, но чак сега се реших да се присъединя към вашата групичка. Надявам се да ме приемете и предварително да ви кажа, че много ви се радвам на ентусиазма и готовността ви да споделите опита и знанията си.
Моят термин е 31.10.2012, но все си мисля и някак си вътршно съм се настроила за ноември. При всички случаи се вмествам във времевия интервал на темата biggrin
Виждам, че обсъждате редица въпроси и се опитвам да изчета всички мнения и съвети, за което обаче ще ми трябва много време  Wink . Сигурна съм, че ще са много полезни. Искам да попитам, някоя от вас имала ли е/има ли подобен проблем, а именно, понякога имам ужасно силни болки в лявата част на таза. Особено като се навеждам или съм леко приведена, понякога ми е адски трудно да се изправя. Според лекарката ми тук това е нормално и не мога да направя нищо по въпроса, но на моменти е доста стряскащо, особено ако си вървя по улицата и получа спазъм в движение....голям смях пада около мен, а някои се и шашкат като извикам или се скова неподвижно по средата на пътя и не мога да мръдна  blush Та, ако се е случвало на някоя от вас момичета, моля за съвет. Използвате ли някакъв колан или крем? Предварително благодаря. Хубав и ползотворен ден на всички  Sunshine
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #94 -: юни 25, 2012, 11:41:32 »

Мила Ivonbufon, ако прочетеш от темичката "април май юни", сме описвали този проблем.

Аз съм потърпевша, сега едва ходя, а все още чакам бебка да се роди, за да ме отпусне. Става дори по лошо и наистина нищо не може да се направи освен да търпиш.
Надявам се при теб да е по леко мила,
като наваксаш твойта темичка, прочети тази за която писах горе, поне ще ти даде нужната информация и да знаеш какво горе доло те очаква, лично аз много се оплаквах от тези болки.
Препоръчаха ми колан акошерките, но не ми помагаше, повече болеше, него също писахме в горе спомената тема

Късмет, дано да ти се размине
Активен
Ivonbufon
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83


Only God can judge me!


« Отговор #95 -: юни 26, 2012, 13:33:29 »

Fibi, много ти благодаря за инфото. Още повече се шашнах, а нещата даже стават по-зле. Едва 23 седмица, а вече и само при лежане болките се появяват sad((( Днес бях при доки и ме насочиха към физиотерапевт, дано има резултат. След консултацията ще пиша какви методи препоръчват, може да е от полза на някой друг.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: юни 26, 2012, 13:42:01 »

Добре дошла,Ivonbufon!

Дано болките да преминат след физиотерапията.
Как са останалите бъдещи мами?Как изкарвате горещините?
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: юни 26, 2012, 16:04:59 »

с мнооого зор и благодарности към изобретателя на климатика biggrin
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #98 -: юни 27, 2012, 10:22:09 »

ето ни и нас - вече сме добре и проявяваме характер.....всъщност, аз не съм съобщавала новината тук, че нашето момче се оказа 100%-ва кокона, за радост на майка си и за първоначално изумление на баща си smile
Жегите бяха кошмарни - аз трябваше да лежа вкъщи, че имах контракции и имах чувството, че изгарям в леглото.....сега вече по-се диша, а и бебка се успокои smile

Ivonbufon  Welcome
Активен
Ivonbufon
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83


Only God can judge me!


« Отговор #99 -: юни 28, 2012, 11:50:15 »

Fiibi_bg, Snow_White, благодаря за приветствията  Flower

Вече мога и аз да се запиша официално, с термин 31.10.2012. Онзи ден бях на преглед и ще си имаме момченце. Първа бременност ми е и адски много исках момиченце, но имах някакво вътрешно чувство и гледах много много да не се настройвам. Виждам, че и други мами има в същото положение. Признавам си, че беше малко разочароващо и едвам се сдържам, но....какво да се прави. Поне имам обещание от милото да се реваншира следващия път с момиченце, иначе  beating 

Преди почти две седмици си бях в България и не беше чак толкова горещо. Представям си сега какво е  Sunshine  Пожелавам ви прохладни дни и по-малко подути крака!
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: юни 28, 2012, 16:58:16 »

Сноу-Уайт, поздравления за девойката Wink
Ивонбуфон, поздравления за момченцето smile. По-важното е да е живо и здраво,  а дали момче или момиче все пак си е ваше детенце и не мисля че ще го обичаш по-малко защото не е момиченце. Тези неща не можем да си ги избираме и трябва да сме благодарни, че ги имаме тези дечица в коремчетата ни.
За мен най-важното е да е живо и здраво и нямам търпение да дойде другия четвъртък когато сме на ФМ и силно се надявам всичко с бебчо да е наред smile Според прогнозите на лекаря 95% е момиченце, но ще видим дали ще се подвърди на ФМ.

Бебчо е много активен през последната седмица и много ме радва всеки път като мръдне. Чак като усетя че мърда не ми се ще да си сменям позицията, за да продължи да мърда милото Wink

Вече съм 20 седмица, избутахме половината smile

Милички, вие на всички ли сте казали за бременността ви? Ние сме казали само на роднините и няколко приятели, които всъщност попитаха и си признахме, но не сме тръгнали да разгласяваме наляво и надясно.Признаваме си само ако някой пита. И да ви питам. Попаднах на статия, в която пишеше, че тефлоновите тенджери, тигани и тави, както и гювечетата са вредни за готвене ( не само за бременни, а като цяло), понеже тефлона като се нагрее много, отпуска пластмаса, а гювечетата изпускат олово, та въпросът ми е вие готвите ли в тефлонови тигани, тави и тенджери, гювечета и ако да, на каква температура ги позлвате? Аз преди доста ползвах тефлонови тигани, когато пържа нещо, но след като прочетох това се въздържам или ако ги ползвам гледам да е на средна температура максимум. Ползвам си иначе алуминиевите съдове и тенджери от неръждаема стомана, но признавам си че тефлона си е най-удобен за пържене.
« Последна редакция: юни 28, 2012, 19:48:08 от Anita81 » Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: юни 28, 2012, 22:06:51 »

Дулата Олга Дукат е публикувала това във фейсбук профила си:
"Момичета имам спешна нужда от бъдещи майки в начална, по-напреднала и много напреднала бременност, които да дойдат с мен в студиото на БНТ предаване Денят отблизо на 2,3,4 и 5 юли сутринта. Ще говорим за бременноста по месеци, за раждането и ще показваме разни упражнения. Има ли желаещи?"
Ако искате да станете "известни" smile пишете и.


https://www.facebook.com/olga.dukat
« Последна редакция: юни 28, 2012, 22:09:16 от angel4e » Активен
Ivonbufon
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83


Only God can judge me!


« Отговор #102 -: юни 29, 2012, 10:38:41 »

Благодаря Anita81, абсолютно права си, пола няма такова значение, щастието е еднакво голямо и в двата случая.
Аз също като теб споделям само с близки и приятели. Не мисля, че е необходимо да се тръби наляво надясно. Неизбежно е бързото разпространение на новината и на работното място. Няма и смисъл да се крие. Аз от време на време си мисля все пак дали да не си вържа една червена " гривничка" , по стар български обичай, не че съм суеверна, но все пак..... blush
Относно тефлона, чувала съм, че е вредно само ако продължаваш да ползваш съдове с нарушена повърхност. А за глинените съдове сега чувам. Но ако някой има подобна информация ще се радвам да сподели.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: юни 29, 2012, 11:36:31 »

И ние разпространихме новината първо на работа ,защото всички започнаха да се усъмняват още на втората седмица от проявата на признаците - спрях да пия кафе ,заместих го със сутрешен фреш,бях бледа ,а и ми се наложи да лежа 1 седмица вкъщи ,после пет дни в болница .Нямаше как да лъжа целият си персонал ,все пак така губя доверието им.
като чухме сърчицето казахме на близките роднини и от тогава от време на време на някои приятели и близки ,но ми се е случвало да ме питат партньори ,с които работя и няма как да отрека ,защото преди работех по 14 часа на ден почти седем дни в седмицата ,а сега даже си позволявам да отсъствам.
Лошото е ,че живея в малък град и като кажеш на един ,той казва на друг и така научават и хора ,които не са ми важни ,но няма как  Wink.
Колкото до тефлона и аз като Ivonbufon съм чувала ,че е вреден само акоо е нарушено покритието .Иначе тавичките ми всички са стъклени / йенски / .
Вие пиете ли постоянно витамини или сте на някакви етапи ,защото моята лекарка ми каза да пия десет дни  и после почивка ,тъй като ми беше нисък хемоглобина.Сигурно после пак ще ги почна.Четох ,че от витамините бременната допълнително напълнява ,а и бебчето наедрявало много ,но не съм сигурна доколко това е вярно.Вие къде ходите на ФМ.Аз съм си записала час за 28.07 при Димитрова във Фемина.Моята лекарка ми препоръча нея или Марков
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: юни 29, 2012, 15:37:35 »

Благодаря ви милички

Аз като прочетох за тефлона доста се учудих понеже все пак това са едни от най-разространените съдове за готвене, а след като са вредни не знам защо не ги спрат от употреба. Може би наистина са вредни само ако е нарушено покритието. Нямям идея но избягвам да ги ползвам само ако наистина се налага.А за стъклените съдове спор няма че са най-добри и най-безопасни, но няма стъклена тенджера все пак. А и понякога са доста тежки стъклените съдове. За тавичките и аз имам 1-2 стъклени, но като че ли повече ползвам алуминиевите ми тави, че са по-удобни и леки.

Фиби, аз пия витамини постоянно, просто не съм спирала. Даже лекарката ми изписа допълнтиелно желязо и витамин Б комплекс. Аз лично предпочитам да си ги пия, за да знам че ако има недостиг все пак имам нещо допълнително, но все пак следвай инструкциите на лекарката ти. тя знае най-добре според мен.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines