Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 10:36:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Готвенето - част 14  (Прочетена 216170 пъти)
 
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: април 06, 2012, 19:47:36 »

Страхотни неща имало в тази темичка. Аз досега я прескачах, защото нямам никакво време за готвене и обикновено нещо бързо и по-традиционно приготвям или мъжът ми готви. Но скоро ще имам повече време и ще се включвам и аз.  smile

Фунийките са страхотни и непременно ще ги направя и аз по тази рецепта.  good
tweety bird може ли да публикуваш също рецептата за шоколадовата корта, когато имаш време. Изглежда ми лесна и вкусна.  smile

Също искам да попитам, в заведение БМ Варна предлагат торта с маскарпоне. Много ми се иска да открия рецептата за този десерт. Ако някой помогне, ще съм много благодарна.  give_rose
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: април 07, 2012, 08:30:37 »

Шоколадовата торта

1ч.ч. майонеза - 1 опаковка от 200 г.
1 ч.ч. вода
2 ч.ч. брашно
5 с.л. натурално какао
1 ч.ч. захар
2 ч.л. (1 п. от 10 г) бакпулвер
ванилия (по желание)
Известния сладкиш с майонеза. Пекох го за около 30мин, може и по-малко. Смесва се всичко на ръка само. намаслява се тавата (тортена форма ползвах аз), поръсих с брашно. Като стана готов (на 180С), го оставих да изстине. Разделих го на два блата. Сложих сладко от ягоди и след това намазах крема. А кремът е от 500мл сладка сметана и пакет Оле на Др Йоткер. А отгоре полях с разтопен шоколад и олио. 
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: април 08, 2012, 12:01:16 »

Днес по случай именния ден на дъщеря ми,направих един кекс с какаова глазура и препечени орехи. smile

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: април 08, 2012, 12:42:22 »

Ето тортата за на татко РД, стана разкошна на вкус, препоръчвам я, от на Йоли сайта е много е добра.Иначе аз не съм фотограф, а и за първи път работя с шоколад, та борда ми не стана добър smile


* ttt.jpg (39.36 KB, 400x300 - видяно 2903 пъти.)
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: април 08, 2012, 12:42:46 »

И в разрез smile


* tttr.jpg (33.08 KB, 400x300 - видяно 2692 пъти.)
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: април 10, 2012, 10:03:57 »

Маги, тортата в разрез изглежда страхотно, коя точно рецепта си ползвала?

Петя, как направи глазурата? Аз правя една, но е доста течна, а другата която правя пък става твърда и не е подходяща. Твоята как я правиш и колко твърда седи?

Искам да направя кашкавал пане, обаче не искам да го пържа и се чудя ако го нарежа и го топна в яйце и брашно и го сложа върху хартия за печене във фурната дали ще се получи? Аз така правя и чушките бюрек, за да не ги пържа и не стават лоши.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: април 10, 2012, 10:57:32 »

Ей, туй е тортата http://yoli-www.blogspot.com/2009/11/blog-post_17.html на вкус е страхотна, а направих борда, защото исках да има много шоколад по нея, баща ми обича такива шоколадови неща smile
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: април 10, 2012, 11:56:03 »

Ели,рецептата я взех от тук.Много лесно и бързо става.Като заври всичко,махаш от котлона и оставяш да се охлади,но не прекалено-около 10 мин. поставих купичката в съд със студена вода,за да се охлади.После поставяш кекса върху решетка/аз го поставих в/у решетката от фурната/ и заливаш с една лъжичка,той си се стича.Преди да е стегнал на цяло,поръсваш с орехите,за да полепнат.Стана много вкусно,все едно шоколадово. blum
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: април 10, 2012, 22:13:44 »

Маги браво за тортата! Изглежда много апетитно!  Bravo Bravo Bravo

Аз искам да ви попитам някой правил ли е хляб с натурална закваска - имам предвид с такава традиционна вкиснала, а не с мая. Иска ми се да направя такъв, но първо трябва да си изясня закваската и ще се радвам, ако някой сподели проверена рецепта.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: април 11, 2012, 07:03:03 »

Много вкусни неща има тук както винаги , Маги тортата изглежда много апетитно.
Аз се вихрих ония ден и правих за първи път Малеби , но за жалост пропуснах да го снимам,както и козунаците които правих пробно,получиха се доста вкусни и на конци ,както купените.Кои от вас са предпочели домашните козунаци , пред купените или няма да има желаещи да се цапат толкова ?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: април 11, 2012, 07:36:12 »

Маги страхотна торта.
Аз вчера правих обичайните зелена салата и таратор,направих и една супа от лапад-уникално лесна ,а много вкусна и една запеканка с картофи ,бекон и майонеза.
Активен
bubi_baby
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 474



« Отговор #341 -: април 11, 2012, 10:14:34 »

Маги, браво тортата е страхотна ммм! Прилича ми на една торта която много обичам "Ден и Нощ".
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #342 -: април 11, 2012, 10:26:27 »

както и козунаците които правих пробно,получиха се доста вкусни и на конци ,както купените.Кои от вас са предпочели домашните козунаци , пред купените или няма да има желаещи да се цапат толкова ?
Браво мила  give_rose
В къщи майка ми ще меси ,че аз сега съм леко затруднена,а и всички знаем,че сладкото тесто се меси по трудно smile ,но домашния козунак си е домашен козунак .Майка ми прави пробни миналата седмица и нейните станаха на конци ,а как миришеше цялата къща на козунак мммммммммм  blush

Маги тортата изглежда много апетитна и добре си се справила smile

Абе не ви ли се струва ,че темичката ни нещо опустя??? huhhuh.gif
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: април 11, 2012, 10:30:02 »

Опустя, ама аз в последно време не готвя, просто съм заета.А и зимата като нямаме работа, прави по-изчанчени неща, сега всеки излиза по улиците и готви нещо леко и за бързо.
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: април 12, 2012, 10:21:30 »

И аз не пиша,не че не готвя,ами си бяхме в Бг и главно по разходки бяхме.Вчера правих тирамису,снимки,по-късно ще кача (ако остане).Много вкусно стана както винаги.
Хляб с чесън и пармезане.Сега искам да си приготвя кайма за кюфтета и кибапчета на скара.Ще ходим на грил по-късно.Някой правил ли си е кибапчета?Незнам какво е по-различно от стандартното което се слага.И още нещо има ли разлика в приготвянето на каймата за кюфтета на скара и пържени?
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines