Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 23:57:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Секцио или нормално раждане-как избрахте да раждате!  (Прочетена 100315 пъти)
 
Мърче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 546


come true..........


Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: ноември 11, 2012, 13:52:07 »

Аз 7 месеца вече преливам от едната крайност в другата -естествено и секцио. Засега обаче бебка добре си се е разположила седалищно и не й се мърда. То време има да се обърне още де. Но може и да нямам избор. Та исках да питам - когато раждането е със секцио по медицински причини /в случая седалищното разположение май си е такова/ плаща ли се или не? И друго - първата вечер седи ли се в реанимация и дават ли ти бебето? съжалявам ако съм малко  Offtopic
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: ноември 11, 2012, 18:42:40 »

Когато секциото е по медицински причини не се плаща,Мърче.Колкото до реанимацията зависи от болницата в която си и зависи ти колко бързо ще се раздвижиш.Аз се раздвижих на следващият ден ,но съм чувала и за момичета ,които стават на шестия час.
Колкото до болките не мисля ,че секциото е по безболезнено от естественото раждане.По скоро въпроса е в това ,че при секциото риска е контролиран и по малък.Аз днес съм 7-и ден след секцио и си правя нормални разходки,изкачвам си по два пъти на ден стъпалата до 4-ия етаж и предполагам ,че нямаше да има проблем ,ако бебчо беше с мен.Но първите три дни бяха ужасни.
Активен
Мърче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 546


come true..........


Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: ноември 11, 2012, 21:38:43 »

Благодаря ти Фийби. Радвам се, че си добре. Дано и Явор скоро да е добре като мама.
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #123 -: декември 13, 2012, 13:27:30 »

Да попитам раждалите със секцио - аз имам проблем с оросяването на крайниците , студени са зимата , надуват се понякога пръстите . Ще кажа на лекаря като ходя другата седмица за изследвания и прегледи. Някоя от вас има ли такъв проблем и дали е пречка за секцио , понеже знам ,че там се наблюдава цвета на ноктите , дали достига достатъчно кислород , а моите от студа посиняват.
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #124 -: декември 21, 2012, 17:14:36 »

Да попитам раждалите със секцио - аз имам проблем с оросяването на крайниците , студени са зимата , надуват се понякога пръстите . Ще кажа на лекаря като ходя другата седмица за изследвания и прегледи. Някоя от вас има ли такъв проблем и дали е пречка за секцио , понеже знам ,че там се наблюдава цвета на ноктите , дали достига достатъчно кислород , а моите от студа посиняват.

Моите крака са винаги студени и посинявам.Бях избрала да родя нормално ,влязох за нормално раждане,но за жалост имаше усложнения и се наложи секцио.Бях с лакирани нокти на краката - никой не ме попита за оросяването на крайниците ми ,макар да имам проблем с тях - често се схващат и ми се пукат вени макар,че съм слаба .(то и нямаше време да ме попитат ,но нямаха и друг избор живота на детето ми беше по важен от всичко останало) .
Тоест искам да кажа ,да не се притесняваш мисля ,че няма да е проблем (моите крака са студени дори и през лятото)
Относно раждането - ако един ден решим да имаме още едно дете за миг не бих се и замислила и пак бих решила да раждам нормално.

Лека оставаща бременност !!
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: декември 23, 2012, 09:14:14 »

Родих нормално, без успойка и Окситоцин, но раждането ми беше мноооооооооооого продължително, над едно денонощие, малко преди да влезна в предродилна си мечтаех за секцио.
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #126 -: декември 23, 2012, 09:29:35 »

Bibsi8792 , мерси , че сподели. Аз казах на опериращия лекар , той каза , че не било проблем . Мислех , че упойката трябва да е съобразена с това , но явно няма значение.
Днес влизам за секцио , не знам , не мога да кажа , че съм паникьосана , определено ме е страх , но чувството е много странно.Все едно не се случва на мен  smile.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #127 -: декември 23, 2012, 14:04:38 »

Доколкото знам, секциото се прави с епидурална.
Аз раждах секцио с пълна упойка заради тесен таз. Всъщност това е единственото нещо, което не ми хареса...че не видях сина ми веднага. Но гинеколога ми каза, че не съм за епидурална, защото съм много чувствителна даже и на допир. Доста бързо се възстанових, белега ми почти не се забелязва, абе всичко си беше ОК smile За мен секциото е една доста добра алтернатива на 21 век smile Шансовете ми бяха 50 на 50, но се очакваше по-малко бебе...добре че не съм избрала естествено, защото при килограмите на сина ми пак щяха да ме резнат в края. Също много се притеснявах дали естественото не е по-доброто решение и дали не трябва поне да пробвам, но тогава лекаря ми отговори, че не сме в средновековието и секциото не е като едно време така че е спорен въпроса дали естественото е по-добро...така и реших да не преживявам и двете болки smile

П.П. Неприятен е момента докато не се махнат конците и то не защото боли операцията, а защото самите те опъват и се получава дискомфортно усещане smile
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: януари 10, 2013, 15:16:28 »

но тогава лекаря ми отговори, че не сме в средновековието и секциото не е като едно време така че е спорен въпроса дали естественото е по-добро... smile


Разбирам твоя случай и че е имало реални показания да родиш секцио. Обаче това по-горе, което е казал лекаря ти ме възмути nea Не подхващам поредната полемика, само изразявам мнение.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #129 -: януари 10, 2013, 15:26:10 »

аз също не одобрявам гореспоменатото на лекаря, това е сложна коремна операция и лично аз щях да си остана на масата след секциото.

получих кръвоизлив при срязването на матката и никой не е застрахован от подобна ситуация
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #130 -: януари 10, 2013, 17:11:53 »

Лекаря е Алфред Якуб и е доста известен тук - Варна, изключително внимателен и невероятен специалист. Не знам защо го е казал и дали е така...може да го е казал, за да ме успокой защото в моя случай нямаше особен избор (въпреки че не ми се вярва). Аз обаче пак бих избрала секцио и изобщо не бих рискувала с нормално. Може би е и до организъм, защото аз се възстанових изключително бързо, както и коремните ми мускули...всичко си беше без абсолютно никакъв проблем smile

П.П. Иначе каза, че пълния максимум на такова раждане е 3, ако някой реши за четвърто (случайно), то вероятността да остане на масата е доста голяма, да не казвам пълна.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #131 -: януари 10, 2013, 18:14:24 »

Боже, какви прогнози дава този лекар.
Никъде не е казано че след секцио не можеш да родиш нормално следващо бебе.

Ето моята съседка има 3 момичета, 1-то е секцио защото се изакала в околоплодните води, 2-то нормално, 3-то пак секцио, но не разпитвах защо.
След толкова срязвания на матката дали изобщо ще успее човек да износи 4-то бебе или дори 3-то ми е под въпрос, та нека да стигне до термин.

това си е голяма и рискова операция колкото и да я рекламират и представят, едва са успели да го спрат кръвоизлива при мен, направо съм късметлийка

далеч съм от мисълта да споря, просто излагам моя случай и дали отсрещният човек ще има този късмет. Така че се извинявам ако на някой му се стори другояче написаното от мен
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #132 -: януари 10, 2013, 18:52:13 »

Май нещо не се разбрахме, аз не казах че не можеш следващото да е нормално, а че ако всички са секцио третото си е рисковано, за четвърто няма за какво да се говори smile А относно износване аз имам позната, която е раждала три със секцио в рамките на пет години т.е. най-малкото е бебе, а най-голямото на 5 smile

П.П. Аз мисля, че раждането е изключително личен момент за всяка жена, така че всяка сама си решава кое е най-добро за нея и детето й. А и това като се замисля е първото решение, което взема като майка smile Не бих упреквала нито една от двете страни, всеки си има живот и си решава нещата в него. А и надали някой ще роди по който и да е начин само защото аз или някой друг сме казали, че го предпочитаме smile Едно е да чуеш мнение, съвсем различно да вземеш своето решение smile

Успех на всички и безпроблемно раждане каквото и от двете да изберете give_rose
« Последна редакция: януари 10, 2013, 18:54:10 от casky » Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #133 -: януари 12, 2013, 14:04:07 »

Преди 20 дена раждах със секцио. Трябва да ви кажа , че от 6тия месец само го мислех това раждане и се бях побъркала на тая тема. Още по - зле стана когато една позната загуби бебчето при нормално раждане и това още повече ме разстрои. В началото на 9тия месец реших , че ще раждам секцио и бях готова да понеса всички последствия. Ужасно много се страхувах дали съм взела правилно решение. В крайна сметка се оказа , че съм взела точното решение и грам не съжалявам, че родих така. Много бързо се възстанових и после в реанимация докато лежах още първия ден и си слушах музика на телефона и се кефех , че имам бебче слушах как жените с нормално се дерат и крещят и благодарих , че съм вече родила. Ако трябва пак да избирам ще родя секцио. Може да има последствия да , но и при нормално няма гаранция. Нека всеки вземе сам решение за себе си .
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: януари 19, 2013, 17:38:26 »

Нормално раждане след секцио е яесто срещано явление тук. Това, че бебто е голямо , не означава,че не може да се роди по естествен път. Дъщерята на моя близка има 5 деца, които всичките са били над 4 кг , като последното момченце се родило пет и нещо, пак по нормален път с акшерка у дома. Съжалявам за детенцето на приятелката ти, но това не означава, че секциото е безопасно. Грешки стават навсякъде, особено когато се намесим в естествените процеси. Освен това има не малко случаи, където бебето е било наранено при разреза. Да не говорим , че бебето може да изпадне в шок и да има затруднено дишане , когато бъде извадено изведнъж от утробата. Така че има риск не само за майкта , но и за детето. А най-новото проучване , което четох наскоро е ,че при нормално раждане , когато бебето преминава през родилния канал наследява стомашната флора на майката , т.е. всички благоприятни бактерии. За това е хубаво да се взимат пробиотици по време на бременността и особено последния триместър.
Не казвам , че съм изцяло против секциото. Има случаи , където се налага и тогава наистина е животоспасяваща операция или когато майката има някакво заболяване, което би застрашило живота й .
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines