Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 06:31:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта - 10част  (Прочетена 184256 пъти)
 
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #360 -: април 10, 2012, 14:31:11 »

Аз не съм ползвала агенция, всичко си правим сами, ангажирала съм 5 мацки и до тук
- късметчета - тюл на метър - 7 лв., кошница - 10 лв.
- саксии - 20 бр по 5 лв , 100 лв., тюл за тях зелен - 3 м х7 лв. -21 лв., червена панделка 5лв. метър, 4 м - 20 лв.
- за масите, свещници и свещи от Джъмбо общо 150 лв.
- булченската маса е подарък от ресторанта, но тя е с покривки каре битови, глинени гърнета с цветя, жито, орехи, ябълки и свещи - от ресторанта. Вашият не предлага ли украса на масата?
- покривките на масата от ресторанта - основа бели, отгоре каре червено.
- украса на пейките - пак зелен тюл вързан на панделки - 5 м х 7 лв. - 35 лв.
- тейбъл картички - 50 лв.
- украса на колата с зелен букет - 50 лв.
- за гостите бутониери ще направим сами, ще купим само цветята - 50 лв.
Общо всичко 500 лв.
Става въпрос за София - Пловдив  smile
Активен
Bulka88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: април 10, 2012, 14:37:40 »

"саксии - 20 бр по 5 лв".Tsutsi какви са тези саксии?
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #362 -: април 10, 2012, 14:45:38 »

Саксиите са с живи цветя , червени на цвят. Понеже самите саксии са пластмасови и грозни, ще ги увием в тюл зелен на цвят и ще завържем саксията с червена панделка. След сватбата ще си ги посадим в градината на къщата и това ще бъдат нашите сватбени цветя.  yahoo
Активен
Bulka88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: април 10, 2012, 14:47:16 »

Какви са цветята?Петунии ли?
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #364 -: април 10, 2012, 14:48:23 »

Забравих да добавя - на всяко място ще има малка саксиика с посаден райграс, с дървена пръчка и името на госта
Саксиики - 100 х 0.6 лв, пръчки от гората на село, картички 100х0.20 лв, малки щипчици с калинки 100 ь 0.22 лв.
102 лв. общо  Wink
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #365 -: април 10, 2012, 14:55:23 »

Мислех за червена теменужка, понеже много ги харесвам. Но като ходим до Флората след празниците ще реша окончателно. Каквито са цветята в саксиите, от тях ще имам и в букета + зелени неща.
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: април 10, 2012, 15:05:43 »

Tsutsi, поздравления за хубава концепция, която си избрала. Освен това излиза, че е доста икономична! Ще бъде една прекрасна българска традиционна сватба smile
Активен
desirer
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 190


« Отговор #367 -: април 10, 2012, 15:06:55 »

На мен цените ми се струваха нормални, преди да прочета, че в цената не са включени цветята. Те за цветята още толкова сигурно ще ви искат и от там нещата отиват на "ден година храни".
Аз за София, ще ми струва изнесен ритуал с 6 стойки с цвета, арка, маса, има тераса и оградата ще е украсена с воали и възглавничка за халки (тя пак ще е от цветя) -240лв. Като мисля да намаля стойките с цветята от 6 на 4, от там ще спестя към 50лв. За вътре в ресторанта 7 маси с по-една ваза с цветя в средата, камъчета и свещички 84лв. Булченска маса, цветя, свещи драперия 65лв. Като сме се разбрали единствено по масите да има по малко цветове от цветята и повече зеленина (според мен пак е красиво).
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #368 -: април 10, 2012, 15:18:46 »

Честно казано не съм го мислила откъм икономичност, даже не съм проверявала и агенциите, просто толкова емоции и радост ми донесе да измислям концепцията, да се ровя, да търся, да си правим кръжок по труд и творчество. Пък и доста хора ми помогнаха работя в рекламна агенция все пак, "сватбеният агент" както се майтапим с приятелката работи тук като дизайнер направи поканите, тейбъл картичките, измисли украсата, печатницата на фирмата ми ги направи на цена "за наши хора". По принцип работата ми е да търся и да изработвам интересни рекламни сувенири, викам си толкова промоции са ми минали през ръцете, та няма сватбата си да направя ...Двамата с милото обожаваме природата и все ни тегли натам, за това и като започнахме да организираме сватбата си казахме - зелено ще е.
Ако обаче концепцията е по-друга , няма кой да ти помогне или си в чужбина тогава си ползваш агенция примерно.  smile
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: април 10, 2012, 15:24:44 »

Бих  казала,че ако  човек има  желание  всичко може  да  стане.Аз  нашата  сватба  я правих в  съвсем  друг  град.Милото ме  влачеше по  ресторантите,които  бях намерила  в  нета,защото не познавам  града.Всичко останало си  го  свърших от  разстояние и по телефона.На мен  също никой не ми помагаше.Дадох  си инструкции на  шаферките кое  къде и как  и  всичко беше  ок.
Така,че  смело напред момичета.
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #370 -: април 10, 2012, 15:26:04 »

Булка съветвам те така да направиш - виж се с агенцията и прецени кое да вземеш от тях, кое да спестиш от украсата и кое да купите сами. Явно те ти дават цени на парче. Говори и с ресторанта, кое можете да вземете от тях.
 smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: април 10, 2012, 21:25:33 »

Има тема за цените-моля пишете по темата.
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: април 11, 2012, 05:49:23 »

Казвала съм го и друг път - на мен тези цени ми изглеждат нереални и ужасно високи за тези услуги! Сега да не предизвикам пак спор, ама лично аз никога не бих дала 700 лв. за калъфи за столове и салфетки!
good
Аз все повече си мисля да взема вазички и да сложа в тях рози  *THUMBS*но когато разпитам точно ресторанта и агенция с предложения ще реша окончателно  smile
Активен
next2u
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 20



« Отговор #373 -: април 17, 2012, 11:08:51 »

Ето две много яки идеи, който намерих из нета:)))

Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: април 17, 2012, 20:38:55 »

Аз до сега се бях навила на орхидеи в саксийка като украса на масите, но сега се замислих дали да не са откъснати цветове хортензия. Някой има ли идея колко струва един цвят при купуване на едро?  blush
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines