Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 06:26:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта - 10част  (Прочетена 184209 пъти)
 
goldish
Сватбар
***
Публикации: 168



« Отговор #60 -: февруари 20, 2012, 09:14:56 »

Ние сме избрали прасковен цвят. Аз исках лилава сватба, но няма да се върже с ресторанта. Той е по-скоро оранжев и затова прасковено. Сега като видях цвета на rady17 мисля, че това е и нашия цвят.
Активен
rady17
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 377



« Отговор #61 -: февруари 20, 2012, 11:05:19 »

Привет на всички  give_rose
goldish - този цвят се води сьомга и аз реших да го съчетая с бордо (тъй като ресторанта предразполага към бордо). Ето как ще изглеждат панделките:

Мерси за прекрасните предложения за украса smile

« Последна редакция: февруари 20, 2012, 11:16:41 от rady17 » Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #62 -: февруари 20, 2012, 11:06:03 »

emmmmmy   Bravo страшна си!  yahoo много ти благодаря!  give_rose наистина е паус, той може да направи такива хубави гънки
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: февруари 20, 2012, 11:20:01 »

Имате ли представа откъде мога да наема високи вази?

veseto_87, проблемът при наемането само на вази е, че има много агенции за декорация, но на повечето от сайтовете им не се споменава какви са им точните условия, в смисъл дали може да се наемат само вази или работят само с пакети.

Ето примерно две, но с конкретен въпрос само за вазите май трябва директно да им се пише, защото всички агенции си имат собствена политика - едни ще се съгласят, други не:

http://ukrasa-bg.com/default.aspx

http://www.goldenroses.eu/1.htm

 smile
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #64 -: февруари 20, 2012, 11:24:07 »

veseto_87 а и стъклените вази са много рискови-често се чупят, губят... трудно ще намериш някой, който да рискува само да ти отдаде вазите... по-добре да им възложиш цялата украса  nea
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: февруари 20, 2012, 11:37:02 »

Аз имам приятелка, която така нае вази от фирма , но й поискаха един вид застраховка - да остави пълната стойност на вазите - 11 бр по 35 лв/бр. и чак като ги върне и върнаха парите. Едната от вазите се счупи на сватбата и й удържаха 35 лв от оставените. Като се има предвид, че едва ли цената на въпросната ваза беше повече от 18-20 лв. Но така е като се пренаема  pardon
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: февруари 20, 2012, 12:10:25 »

Аз имам приятелка, която така нае вази от фирма , но й поискаха един вид застраховка - да остави пълната стойност на вазите - 11 бр по 35 лв/бр. и чак като ги върне и върнаха парите. Едната от вазите се счупи на сватбата и й удържаха 35 лв от оставените. Като се има предвид, че едва ли цената на въпросната ваза беше повече от 18-20 лв. Но така е като се пренаема  pardon
Ами например вазите,които са над 50см. високи на едро да ги закупиш под 33-35лв. и нагоре няма. Зависи какви вази са наели. Едни от нашите вази на едро ги взехме 96лв едната. И не е въпроса в това колко струва самата ваза,а че има модели,които няма и от къде да се допълнят вече. Макар че дали ще я дадеш под наем само вазата или ще я дадеш с цветя е все едно и също. Ако се счупи или изчезне,какво значение има дали агенцията ще ги сложи или булката ще си ги сложи. И в двата случая има риск и в двата случая се заплаща. Да не говорим,че при транспорта аз сама съм си чупила не една ваза.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: февруари 20, 2012, 12:12:38 »

goldish, няма такова нещо да не се върже. Смело с цветовете. Ето ти оранжево и лилаво.
http://bios.weddingbee.com/pics/139405/Purple_bridesmaid_dresses_with_ORANGE_flowers_-_theknot_com_Photo_by_Creative_Force_Photography_Silver_Spring_MD.jpg





Успех!
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: февруари 21, 2012, 00:32:02 »

Здравейте,

Прочетох доста теми във форума преди да се включа, някои от идеите ви за декорация са просто прекрасни, благодаря ви много Bravo  Ние сме още в трескаво търсене на ресторант, но това не ми пречи да се ровя вече за украса  blush

Една идея за украса, която на мен много ми харесва, е малките кафези или старинни лампи - http://weddingpartycenterpieces.com/wp-content/plugins/jobber-import-articles/photos/124069-lantern-wedding-centerpiece-2.jpg

Много приятно седи и като е в леко ориенталски стил като тази - http://photos.weddingbycolor.com/p/000/022/740/m/139016/p/photo/355660.jpg

Колкото до кафезите за птици, май има много идеи, ето една много симпатична - http://www-static.weddingbee.com/wp-content/uploads/2006/12/birdcage.jpg

Дано ви харесат smile
Активен
goldish
Сватбар
***
Публикации: 168



« Отговор #69 -: февруари 21, 2012, 08:57:54 »

tweety bird, благодаря за идейките  good
Само че аз искам светло лилаво. Ще се опитам да кача снимка на ресторанта.
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: февруари 21, 2012, 11:51:05 »

flyin и аз много харесвам латерни, фенети и клетки. За съжаление са доста скъпички и се отказах от идеята за нашата сватба- аз си купувах сама украсата  smile smile


интересно предложение за кутия за поздравителни картички и пожелания...




Ах толкова романтично настроение излъчват тези клетки  heart
« Последна редакция: февруари 21, 2012, 11:53:59 от anelcka80 » Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #71 -: февруари 21, 2012, 12:15:38 »


flyin anelcka80   фенери, клетки... страхотни са!!!  Bravo  yahoo страшно романтични са ми  Girl_hide
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: февруари 21, 2012, 20:03:39 »

Още не сме решили ресторантът кой ще е, но ако има как, бих сложила в центъра на масите или такава малка клетка, или от големите стъклени купи със свещи, или то тези страхотни плетени неща, за които бяхте писали по-рано (и ако ми остане време да ги направя smile ). Иначе се набутах в един столичен магазин за всякакви неща за дома и снимах тайно някаква част от продуктите им с цените, за да си направя преценка. Големите кафези са от 10 до 15 лева, а малките около 7-8 лева и биха паснали, ако масите са големи, най-големият плюс е че не е необходимо да се прекалява с останалата украса.

Лошото е че започвам да губя преценка дали такава украса би отивала на ресторантите, които гледаме, или не, защото колкото и да ми харесват като идея, все пак не искам да изглежда не на място. Вие какво мислите - това би ли седяло добре в ресторант или е по-скоро за сватба в градина?
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: февруари 21, 2012, 20:33:13 »

Още не сме решили ресторантът кой ще е, но ако има как, бих сложила в центъра на масите или такава малка клетка, или от големите стъклени купи със свещи, или то тези страхотни плетени неща, за които бяхте писали по-рано (и ако ми остане време да ги направя smile ). Иначе се набутах в един столичен магазин за всякакви неща за дома и снимах тайно някаква част от продуктите им с цените, за да си направя преценка. Големите кафези са от 10 до 15 лева, а малките около 7-8 лева и биха паснали, ако масите са големи, най-големият плюс е че не е необходимо да се прекалява с останалата украса.

Лошото е че започвам да губя преценка дали такава украса би отивала на ресторантите, които гледаме, или не, защото колкото и да ми харесват като идея, все пак не искам да изглежда не на място. Вие какво мислите - това би ли седяло добре в ресторант или е по-скоро за сватба в градина?
Зависи от самия ресторант. Има ресторанти в които една градинска украса стои много добре,но има е по-тежки ресторанти в които не върви този тип фенери например! Кой ви е ресторанта? Имаш ли някакви снимки или сайт?
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: февруари 22, 2012, 22:56:56 »

 Offtopic Ами точно това е, че още не сме избрали ресторант все още, обиколихме около 30 и даже чакам да се отвори темата за ресторантите, за да допринеса и аз с впечатленията си, които натрупах smile

Класиката си е класика, но на мен честно казано най-много ми е на сърце градинският, леко винтидж вид на някои сватбени украси като тези от сайта Glamour USA:


* Untitled.jpg (18.47 KB, 300x407 - видяно 4368 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines