Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 13:19:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко за бебето и детето" 6  (Прочетена 191870 пъти)
 
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #480 -: юли 31, 2012, 09:07:35 »

за мед не знам, ама анасон /не мастика biggrin / със сигурност помага за облекчаване при никненето на зъбките
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #481 -: юли 31, 2012, 09:12:21 »

Зависи от детето, ти сама ще видиш.Няма две еднакви при които да действа едно и също нещо.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #482 -: юли 31, 2012, 09:52:34 »

Анасонът не беше ли за облекчаване на коликите?... crazy Поне нашите мазилца за колики бяха с анасон.
За зъбки не съм пробвала, щото нищо не ни помага, така или иначе.

Магито е права - при всяко дете помага, или не, различен препарат. Дано поне едно ви подейства и на вас!
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #483 -: август 02, 2012, 13:56:08 »

Аз да попитам вие откога започнахте да слагате възглавница на бебето и колко см?  smile
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #484 -: август 02, 2012, 14:02:03 »

Аз още не слагам. Няма смисъл от нея според мен, а и не само, де smile Купихме една на Бертони, мемори пяна, но не знам кога ще й дойде времето. Много е тънка - може би 2-3 см.
Зависи и от детето. Ели е много шавлива, докато спи. От 5-6 месечна я намирам къде ли не из леглото й, така че възглавницата просто щеше да е избутана някъде си smile
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #485 -: август 03, 2012, 22:46:15 »

За коликите ние ползвахме Ентерокинд - само него и ни помагаше  good.
Относно възглавницата си мисля, че докато е малко детето е по-добре без. Обаче Влади нали имаше проблем и ми казаха да спи на приповдигнато и го сложихме на възглавница от доста малък (мисля, че към 2-3 месец) и той я прие и си свикна. Като под възглавница има предвид нормална, а не от тези тънките за бебенца - те като са толкова тънки не се сещам за какво са точно crazy
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #486 -: август 04, 2012, 00:11:42 »

Благодаря за отговорите, момичета.  good

Аз не мисля да я слагам още на възглавничка, но забелязах, че май й харесва главата да й е леко повдигната. Понякога я вземам да спи при мен, като плаче обикновено, и я слагам на ръката си в легнало положение като главата й идва леко повдигната. Чувства се добре така, но ще изчакам.

Другият ми въпрос е за крустите. Нямаме много, но гледам от седмица някъде леко се залюпва кожата около веждите и съвсем малко в началото на косата. Купих специален шампоан и има подобрение, но пак съм оворена за всякакви съвети. Четох, че някои майки мажат с олио, но много ще се омазни косата и не ми се ще. Иначе на челцето слагам малко олио преди къпане, за да паднат по-лесно.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #487 -: август 04, 2012, 12:27:20 »

Единствената техника, за която научих, когато Марта страдаше от сьщото беше мазането с олио. Правех така: един час преди кьпане мажех, слагах шапчица, за да не оцапа всичко, а и за да омекнат коричките и преди да я изкьпя изресвах хубаво с четката за коса, след кеото измивах косата.

Тези от веждите бяха по-голям проблем, защото нямаше как да ги изреша, а те падаха от изресването, олиото служеше само за омекотяване. Казваха ми да не ги пипам, защото остават белези, но за мен беше непоносимо, защото тя имаше ужасно много и чак като вьзпаление стоеше  girl_impossible
Така един ден мазах с Лансинох (крема за разранени зьрна (чист ланолин)), защото реших, че щом детето може да го приема вьтрешно (нали не се мият гьрдите от него преди кьрмене), мога да му го приложа и вьншно, а и нали е за разранени зьрна мислех, че сигурно ще помогне и разранената кожа отдолу. Та мажех и след като омекнат ги отлепвах леко с нокьт (мьжьт ми беше в ужас, че е много нехигиенично, но така правех), после пак мажех и пак отлепвах, докато не ги махнах всичките.

Не смея да го препорьчвам като метод, но това е моят опит.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #488 -: август 04, 2012, 17:25:29 »

inaxastra благодаря за споделянето на опит. Да ти кажа честно не си единствената така да прави, четох и из други форуми много мами така правят. На мен не ми се иска да ги махам, но все още са малки и много малко, не знам по-нататък как ще е. Но от шампоана има видим ефект, а само 3 пъти съм го ползвала. Вчера половин час преди баня пак й намазах с олио веждите, после измих с шампоана и видях, че някои люспички се бяха махнали сами. Явно действа и ще продължа така.  good

Друго да те попитам като падат люспичките, стават ли пак нови на това място или край? Също след като са паднали, гледам малко е зачервена кожата, с какво да я мажа, някакъв специален крем или с това, което имам. Имам и крем здраве за бебе, може би с него.
« Последна редакция: август 04, 2012, 17:40:29 от Princess_of_the_Dawn » Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #489 -: август 04, 2012, 23:09:57 »

Може да ви развеселя, но ще си питам- мажете с готварско олио или бебешко? И да се оправдая-имам съмнения че говорите за готварско, защото в болницата мажеха бебето ми с преварено готварско обикновено олио.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #490 -: август 05, 2012, 00:48:59 »

Бебешко олио аз ползвам,  smile но имам една позната тя ползваше зехтин.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #491 -: август 05, 2012, 12:37:14 »

Аз до годинка и нещо не бях ползвала никакви химични продукти т.е не използвах шампоан. Мазала сьм с бадемово масло, масло от каийсиеви ядки и зехтин. Кьпех с едни пакетчета за бебешка баня пьлни с билки и овесено брашно, а отскоро използвам шампоана на Wеlеdа.

По принцип всяко олио, което човек може да си сложи в устата е достатьчно чисто, за да се използва за бебето  good

На Марта люспите бяха ужасно много и се появяваха отново и отново, ако са малко и не те дразнят ги остави.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #492 -: август 05, 2012, 13:39:36 »

Крустите наистина могат да бъдат много упорити, както е било и при Мартето на Ина sad Свеки ме беше предупредила за това.
Нашите се появиха много късно, около 6-тия месец - основно по скалпа. Имаше и от вътрешната страна на веждичките, но много малко и не се налагаше да ги махам аз.
Тези по скалпа се появиха късно, но и бяха достатъчно, за да реша да се намеся. Много ми помогна кремчето за крусти на Мустела (макар да не ползвам тази марка....). Просто ми го препоръчаха, че дава резултат. Та, мажех, оставях да попива поне час и докато спеше ги... чоплех blush внимателно с нокът. При нас с четка беше абсурд да стане, защото Ели от бебе е с много коса и се налагаше да ровя, за да ги видя и да чопля с нокътя. Доста време отне, но пък не помня да са се появявали след това. Но си бяха на доста места по скалпа...
След като ги махнех оставаше зачервено мястото, но съвсем леко и не съм го третирала с нищо.

Подкрепям Ина за Лансиноха. С него мажех къде що видя нещо нередно по кожата на Ели - сухо място или пък люспички. Действаше безотказно good Между другото, и сега дори го ползвам понякога, като видя, например, че на някое от пръстчетата на крачетата й има по-твърда кожа. След 2-3 намазвания и всичко е ок - явно е от ходенето.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #493 -: август 05, 2012, 13:47:02 »

Супер сте, че ми дадохте идея за Лансиноха, понеже се бях запасила като родих, а гърдите ми минаха бързо и се чудех какво да я правя цяла опаковка.  good

При нас е още съвсем малко, както писах, но не се знае по-нататък как ще е. Засега комбинацията от мазане с олио преди къпане и шампоана действа. Гледам днес половината по веждичките са изпопадали, но ако станат много, най-вероятно ще последвам вашите съвети.  give_rose
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #494 -: август 05, 2012, 22:20:49 »

И аз имам един вьпрос:

Някой да има опит с микроскопични пьпчици, които стоят като зрьнца, изглежда да имат врьхче и да са пьлни с течност, но все пак са сьвсем дребни ??
Появиха се по няколко навсякьде - корема, гьрба, краката, рьцете. Нямам представа какво може да е и не знам дали е сьвсем невинно или да се притеснявам. Появиха се вчера и чакам да видя как ще се развият.

Ще сьм благодарна, ако някой, който се е сбльсквал с нещо подобно сподели  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines