Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 17:47:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко за бебето и детето" 6  (Прочетена 192039 пъти)
 
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: юли 09, 2012, 14:01:16 »

За пръв път чувам такова нещо!
Струва ми се толкова нелепо,че бих го определила като мит.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: юли 09, 2012, 14:21:14 »

Не съм и съм 99% сигурна, че е някаква безумна измишльотина. На кой му е дошло на акъла, не знам. Или е бил някакъв конкретен случай, който е изисквал специфични грижи, а после е плъзнал като принцип, едва ли не...Ужас! shok
Поне аз това, което знам за женските гениталии никак не се вързва с доводите, дадени от тази майка, и докато лекар/ педиатър не ми каже, че "трябва, защото" - не мога да повярвам.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: юли 09, 2012, 23:08:13 »

echy_  при момиченцата има само един вид ципа и всички я знаем коя е но има едно състояние от което предполагам тръгва този мит...казва се атрезия на химена и е много често срещано явление напоследък по думите на моята гинеколожка и го свързват с изпиването на разните му там задържащи хормонални. Това е състояние при което липсва отвор в химена и ако не се открие навреме може да създаде големи проблеми при идването на менструацията. Ама ако в някакъв даден случай е можело да се отстрани само с масаж на срамните устни  crazy да се превръща в практика е пълна лудост. Най много да се научи детето на мастурбация или да му се причини ненужна болка. Това състояние се отстранява  хирургично.  Имам приятелка на която детето и е с такава диагноза и се налага хирургична намеса която те са я отложили засега. При нас педиатърката като дойде за първия преглед специално и разтвори срамните устни точно за да види за евентуално такъв проблем. Както имам приятелка на която дъщеря и я водиха при какви ли не специалисти защото си търкаше коремчето и се оказа че малката мастурбира и лекарите я посъветваха да не бъде толкова педантична когато прави тоалета на малката както и да махне памперсите или да слага много широки такива. Малко съм откровена ама понякога между нас мамите прехвърча и по някоя нелепост. Всичко това го говоря толкова категорично защото много подробно разпитвах гинеколожката си че нали и аз имам дъщеря...
« Последна редакция: юли 09, 2012, 23:21:45 от m_eleva19 » Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: юли 10, 2012, 04:16:23 »

подкрепям поста на m_eleva19.
Да, чела съм/чувала съм, че и при момиченцата може да има ципа, НО родителя не пипа. Педиатърът трябва да постави диагноза, а хирург да отстрани ципата.
Аз лично само почиствам с вода. До тук.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: юли 10, 2012, 15:20:13 »

Благодаря за отговорите момичета относно пъпчиците. Не можах да разбера дали е изчистване или нещо от горещина се появиха, но тук наистина ги определиха като вид акне при бебчетата. Вече взе да се изчиства.  good

И да попитам нещо друго: майка ми каза, че първият месец два, било хубаво да се слага лъжица сол във ваничката. Било свързано с потните жлези и след време кожата нямало да мирише силно при изпотяване. На мен ми се струва малко странно. Вашите мнения какви са по този въпрос?  smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #425 -: юли 10, 2012, 15:22:24 »

Моето мнение е, че са остарели виждания и не бива да се прави. Все още се практикува "осоляване" в някои села в Бьлгария, с по-силна концентрация от тази, която ти си споменала и има бебета в болница с изгаряне на кожата. Цяла тема има за това в "Б..М..а"  good
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: юли 11, 2012, 07:28:27 »

Аз съм твърдо против соленето под всякаква форма, пък дори и само във водата. То така или иначе бебешката кожа е толкова чувствителна и да я изсушава някой допълнително със сол... Пък погледнете го и от друга гледна точка - вие солите ли се? Дори след солената вода в морето човек се къпе с чиста. Не съм и не бих солила детето си. Бабите да си говорят каквото си искат. Мисля, че и мен майка ми не ме е солила. Това как и колко ще мирише потта си е до организъм и при всеки е различно.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: юли 11, 2012, 09:14:50 »

И за мен соленето на водата е остаряло и неправилно. Аз не съм солила водата , но слагах тетра (смрадлика) във водата.  Варях едно джезве (или джезбе ли е  blush ) и слагах в легена с водата. След това изплаквах Никола.
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #428 -: юли 11, 2012, 22:04:27 »

Здравейте майки! По-назад виждам, че дискутирахте поставянето на гърне, искам да споделя нещо, което ми направи впечатление днес и ме накара да се замисля. Запознах се с майка на 8 месечно бебе, почти колкото е дъщеря ми, детето стои без памерс, слага го през 40 минути да пишка, дори през нощта пак е без, не пишкало нощем. Как се постига това, не знам, от настойчивостта на майката ли зависи, от детето ли. И аз съм слагана на гърне от седмия месец и нищо не ми е повлияло на психиката. Смятам като започне да седи напълно стабилно да започвам да я слагам и аз. Вярно, че не е състезание, всяко дете е индивидуално, но аз смятам да съм по-упорита. Само не знам като прекарваме толкова време навън как ще стане. Има време за всичко.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #429 -: юли 11, 2012, 22:15:30 »

Напьлно вьзможно е.

Но е на принципа дресировка, а не следване на естествения ритьм и нужди на детето. Т.е то се приучава да пишка, когато майка му го сложи на гьрнето, а не когато има желание за това и по задьлжение, а не по природен инстинкт. Защото дете в осмия месец не е способно да си каже, че му се пишка и дори едва ли си дава сметка, че нещо се случва в момента, в който го прави.
Вероятно тя е привьрженичка на ЕБХ, за която както за всяко друго нещо има За и Против.

На моите виждания противоречи, но те засягат само мен  pardon Светьт е хубав, защото е шарен и всеки избира това, което му се вижда най-подходящо.

Иначе сьщо сьм слагана отрано на гьрне. Психически не знам дали ми е повлияло. Физически страдам от хроничен з..к (което го дават като вьзможно следствие), но не може да се знае дали наистина е от това  pardon

Да разкажеш непременно как вьрви при вас  good
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: юли 11, 2012, 22:50:02 »

За случая с 8-месечното бебе подкрепям мнението на Ина. На тази възраст е доказано, че не знаят какво се случва с тях, че това, което излиза от тях е тяхно, не могат да задържат. Те на тази възраст горе долу се осъзнават като индивиди, отделни от майката, камо ли да осъзнават чак такива физиологични процеси. Би било висш пилотаж, по мое мнение. Макар също да съм привърженик на по-ранното махане на памперса. Но никога без тя да ме разбира, да може да стиска и да осъзнава, че да е мокра е неприятно усещане, което може лесно да избегне good
Едно време всички сме били слагани отрано на гърне, защото многократните пелени са си били истинско бреме в ежедневието на нашите майки.
Сега Ели ми казва "аку" в 99% от случаите, когато ще или прави нещо. Половината от изпишкванията/ изхожданията за деня вече са в гърнето. Но аз обяснявам и тя ме гледа съвсем разбиращо, убедена съм. Като я питам къде се правят тези работи, отива и сочи гърнето. И така.
Една позната сподели, че детски нефролог й е казал, че детския пикочен мехур се пълни за около час и половина, тоест това е интервала, на който обикновено трябва да се изпишкват децата. При нас понякога е на час, друг път на няколко часа.
На следобедния сън сме без памперс, но защото една седмица Ели се събуждаше съвсем суха с него и реших да й го махна. Вече само нощем слагам - него няма да го махнем в близките месеци, предвид факта, че сутрин е тежък като бомба! shok
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #431 -: юли 11, 2012, 22:56:29 »

Ами може и да е единичен случай, понеже това детенце правеше боц и махаше с ръчичка за чао  pardon А майката не изглежда някаква напориста, може би бабите да са я научили, понеже спомена, че стои често при баба си на село.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #432 -: юли 11, 2012, 23:19:55 »

Не знам...

Марта на 7 месеца правеше чао-чао с рьчичка (сега се вьрнах даже да проверя по нашите теми дали не бьркам), но в момента на 17 месеца изобщо не е готова за гьрне. Мькне го с нея, но когато я поканя да седне и да пишка в него, отказва. Всьщност тя от сьвсем скоро забеляза пишкането и още не го предвижда, просто го констатира, когато стане факт.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: юли 12, 2012, 09:44:59 »

Може и да е възможно .
Аз съм нямала 2 месеца, когато съм спряла да се напикавам през ноща . Майка ми не е можела да повярва, след като сестра ми все още е имало вечери , в които се е напишквала (3 години и малко ни е разликата)

Що се отнася до моя син - започнах да го слагам на гърне  на 7 месеца, защото още на 6 стоеше много стабилно. Мисля, че беше на около 10 месеца, когато ака последно в памперса. На година и 9 месеца махнахме дневния памперс, но той почти винаги беше сух, защото от много време си казваше. На 2 години махнах и този през ноща, защото и той беше почти винаги сух. До сега 2 пъти се е начурквал през ноща, но се събужда и ми казва, а не без да се усети.
Моя съвет е : следете детето и ако ви се струва готово , тогава правете крачката  good
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: юли 15, 2012, 20:12:06 »

Момичета, да ви попитам още нещо..
Нослето - как най-лесно да го почиствам. Засега през 2-3 дена й капвам физиологичен разтвор и после каквото е излязло отпред в нослето почиствам. Пробвам и с една помпа, аспиратор май се наричат, но нещо не виждам голям ефект. Може би не правя нещо като хората. А нослето й продължава да хрипти леко от време на време.
Другото, с което срещам трудност е бялото вагинално течение. Съвсем леко е, казаха, че е от хормоните и си изчезвало само, но как да почистя в малките гънчици. Чистя доколкото мога, тя постоянно рита и ме е страх да не я нараня. Като я къпем само с водичка поливам и така.
Всякакъв съвет ще ми е от полза.  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines