Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 02, 2024, 18:27:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко за бебето и детето" 6  (Прочетена 192587 пъти)
 
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: декември 16, 2011, 00:52:08 »

На нас тук ни казаха,че трябва да започнем след появата на първото зъбче.Тогава е и първият преглед при зъболекаря(ние отидохме когато Виктор имаше 5 зъбчета,само за да попитам кога трябва да е първият преглед и зъболекаря каза-"закъснели сте,но заповядайте!!").
Нашата паста е такава  и четката.Сменям я на 3 месеца,също както нашите.Мием 1 път на ден,само вечер.Тук много се държи на това,всеки път като ходим на лекар (Виктор не са го теглили и мерили откакто направи годинка,НО винаги питат дали мием зъбките),не пропускат да ни напомнят.
Дори педиатърът му ни пита дали е на кърма или АМ и сега като вече не се кърмим ми каза,да обърна внимание и на кутията с мляко ,че пише след консумация на АМ задължително на детенцето му се измият зъбките.До 2 годинки се мият по един път на ден,после по 2 пъти.На Елмекс е хубава,защото има само 500 мг флуорид.А нали все още даваме витами Д и не трябва да става пренатрупване.И още нещо аз след миене не изплаквам устичката му.Само мокря  четката накрая и пак малко му четкам зъбките.Паста слагам колкото зърно леща.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: декември 16, 2011, 01:27:35 »

И ние имаме 5 зъбчета, но още не ги мием. Ще взема да го обсъдя с нашия стоматолог...
В аптеката ми препоръчаха ето тази паста на Веледа, някой има ли отзиви?

http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=9598&cat=53
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: декември 16, 2011, 09:13:34 »

Момичета  help help help

Никола през ноща се буди много често, на около час. Буди се с плач и бърчи веждички, все едно нещо го боли. Пие малко водичка, ако не помогне, гушкам го и се люлеем малко и заспива пак. 2 пъти се буди за хранене, но това не ме притеснява, като е гладен ще му давам. Но другото будене направо ме побърква, като парцал съм вече... Притеснявам се дали нещо му няма, изключвам да са коликите, мисля че приключиха. За зъбите давам Хамомила, но той няма никакви наченки на зъби, така май е малко вероятно и това да е причината. Нещо го мъчи бебчето ми и не мога да си обясня какво. Снощи не дадох Хамомила, да не би от лекарството нещо да се буди, но пак се буди. Някакви идеи?
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: декември 16, 2011, 10:35:42 »

Ели,според педи,венеца се подготвя за зъбите 2м преди избиването на първия зъб.Та според мен най-вероятно е от това.
Консултирай се с лекар за да изключиш друг проблем.
Можеш да опиташ Дормикинд или Дентокинд.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: декември 16, 2011, 10:57:57 »

Диди, аз питах лекарката. Но тя каза, че не вярва да му има нещо. Аз и диагноза рахит му бях поставила  crazy Според педи няма такова нещо, но в понеделник сме на ортопед, да видим има ли нещо няма ли... Много ми е криво, че детето не може да спи, знам колко е важен съня. Отделно от това и аз на нищо не приличам вече от безсъние и трудно се издържа...
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #125 -: декември 16, 2011, 12:27:32 »

Чистата Камомила,макар и хомеопатия,не понася добре на някой деца,само за вметка.
А за коликите-ако се свива не ги изключвай. Ако си започнала със сокчета и захранване-възможно е пак да се върнат гадините.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: декември 16, 2011, 14:04:29 »

Ами на него добре му понася уж. Като я започнахме и 2-3 нощи си спа човека идеално, но след това нещо пак стана. Не всяка нощ не спи или поне има нощи, в които спи до някое време, после се започва интересното...

Не съм започнала захранване, още сме си на мляко, за това не виждам от какво може да са се появили отново коликите... Като се събуди ако заспи бързо с водичката даже не го вдигам от леглото, не се свива или изпъва. АКо не успея и го взема на ръце се извива на дъга, но той това го прави като се ядоса нещо, така че и това не отчитам като колики. Не знам честно казано какво му е...

Мислех си да не го претоплям, но в стаята, в която спим не включваме парното, през ноща температурата пада до 19 градуса, той е с пижама и завит с олекотено. Та изключвам и това. Не вярвам и да му е студено, защото аз спя по нощница с къс ръкав и олекотено в същата стая и ми е добре.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #127 -: декември 16, 2011, 14:41:07 »

Ели, децата минават много и различни периоди. Не за всичко има обяснение.

Знам колко са сьсипващи такива нощи. Самата аз от месеци вече не сьм спала.

Ще мине. Няма смисьл да си чукаш главата. Тьрпение му е майката.

Кураж  Friend
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #128 -: декември 16, 2011, 15:29:31 »

Ели, помоли майка ти да поеме една нощна смяна, а ти се наспи. Не можеш ли да изцедиш кърма и една нощ майка ти да му даде от шише, а ти да не ставаш? Само не ме пребивайте с камъни, знам всичко за шишето, гърдата, дадеш ли веднъж от шише - край, всичко пропада с кърменето, нощното кърмене че стимулира лактацията и т.н., съветът ми е за ЕДНА НОЩ. Не мога да кажа какво му е на малчо, ако не вдига температура, значи най-вероятно са зъби, а може и на стомаха да му е дискомфортно, не е задължително да са колики.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: декември 16, 2011, 15:46:06 »

Мерси момичета, четка му взех днес имаше на промоция на Elgydium  в аптеката, от 0 до 2 г.
Значи Лени, ако правилно съм разбрала мокриш четката само с водичка и търкате smile
Да, първо търкам аз. После му давам той да си ги търка  good
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: декември 16, 2011, 15:50:04 »

Мерси за успокоението момичета.

Майче, той дребен е на смесено хранене, така че не ми е проблем да се храни на шише, проблема е че майка ми е в Пловдив smile С Даниел се редуваме и така поспиваме, но пак не си е работа. Мен вече не ме притеснява толкова моето недоспиване, а дали на него му няма нещо, което го притеснява и го кара да се буди и то с плач.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: декември 16, 2011, 16:51:22 »

Мен вече не ме притеснява толкова моето недоспиване, а дали на него му няма нещо, което го притеснява и го кара да се буди и то с плач.
Точно това и аз щях да напиша-наспиването една нощ не решава проблема.А самото недоспиване е по-малкия проблем от безпокойството,че на бебчо му има нещо,което мама пропуска.

Ели,това не е утеха,но и у нас беше месеци наред така.
Надявам се гадния период да отшуми скоро.
Сега ми иде на ум,че можеш да пробваш някой чай,който успокоява-имаше някакъв на Хип-Лека нощ;или някаква билка,която е позволена.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: декември 16, 2011, 17:10:25 »

Пробвах го вече чая... Ефект никакъв, пробвах какво ли не преди да пиша тук. По-късно/ранно заспиване, дълга баня преди сън, игра с цел да се измори, чай, топло, студено, хомеопатия за зъбите, за коликите, на нашето легло, на неговото, с олекотено, одеало, пелена, всичко на куп, не и не. Буди си се рев по 100 пъти на нощ и това е...
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: декември 16, 2011, 17:25:01 »

Дидето е права за венците преди избиването на зъб. Ние също нямахме никакви признаци на зъбоникнене - побелели или подути венци и т.н. Но около 6-тия месец започна още по-неспокойното спане, а в 8-мия чак изби първото зъбче. Според мен са зъби. Аз давам Дентокинд, но особен ефект не виждам. То ние го даваме всъщност само вечер, може и затова да няма резултат, но уж да не я наблъсквам с разни препарати, пък били те и треволяци...Сигурно, ако стане по-критично от сега, ще започна по-често да го давам. Веднъж за всичките тия месеци покрай зъбоникненето, съм прибягнала до Панадол-а, ама тя плачеше ужасно и дори и гушната не спираше.
И аз като Ина мога да кажа, че не се бях наспивала от не помня колко месеца blush От 1-2 месеца обаче, поне през уикенда сутрин поспивам, защото Миро е "дежурен" при Ели в петък и събота вечер. През останалите нощи аз спя при нея, защото работата му не позволява да ходи недоспал и да прави гафове...Ще мине все някога...

Диде, Дари започна ли да спи през нощта хубаво? Ели много се буди, вече не ми прави и впечатление. Рядко се стига до плач, но заради зъбите е неспокойна, пъшка, проскимтява и явно в момента, в който я резне болката, се събужда. Надига се и или ме вика, или седи и чака изправена. Така сме на час-два наааай- много. Вярно, че и преди сепше неспокойно, но будения от порядъка на 2-3 пъти за нощта, си бяха идеалка, а сега...Дормикинд не искам да давам, от друга страна. Дано го израсте и да е САМО от зъбите. Иначе през деня е образцово бебе направо - нито плаче, нито нищо. Поспива си 3 пъти дневно, но пак си се пробужда поне веднъж по време на всяка дневна дрямка.
« Последна редакция: декември 16, 2011, 17:28:06 от sunray » Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: декември 16, 2011, 19:10:45 »

Капризче, Стилиан в продължение на 4 месеца се будеше всяка нощ в един часа и ревеше до 4 часа без да спре. Само намаляше децибелите за малко, и после пак викваше, стигаше до мрънкане, но без да спре, и после пак на пълна газ. Всяка божа нощ, душа, 4 месеца поред, без нещо от познатите ни методи да постигна успех. Какво да ги правиш, бебета.

Вече е голям Никола, трупа много впечатления през деня, нервната му система не е толкова развита, че да отработи спокойно цялата нова информация, в резултат на което фазите на сън и преминаването им от една в друга са накъсани и неспокойни. Така първият рев е когато не може спокойно да мине от първа във втора фаза, а вторият рев е,защото се е превъзбудил от първия и така нататък. Разбираш ли ......, затворен цикъл е и няма оправия, освен търпение, защото точно както всичко останало, така и това е период. Незнам доколко четеш и си информирана за емоционалното и интелектуално развитие на бебето и детето, но ако не си - намери време да си набавиш нужната информация. Това ще ти внесе доста спокойствие, че всичко, което се случва у вас е нормално и на време. Просто всеки един етап има капацитет на преминаване от 1 до 10 примерно за различните деца, и всяка една от тези стойности е в норма. Само нервите на мама и тате излизат от норма, но след време ще се връщаш с усмивка и снизхождение към тези моменти.
Да, може да ти скъса нервите и да ти изчерпи търпението, ама то няма да се промени.

Има си етапи от развитието на детето, които са постоянна величина. При някои деца минават спокойно, при други драматично.

Стискаш зъби и това е. За собствено успокоение си направи консулт с док, но лично аз не бих водила бебе в развъдник на бацили в това отровно топло зимно време, само за да кажа, че плаче нощно време.
« Последна редакция: декември 16, 2011, 19:14:04 от ina_lemon » Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines