Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 29, 2024, 05:41:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 41   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В ПЛОВДИВ - 12 -та част  (Прочетена 175868 пъти)
 
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #195 -: декември 09, 2011, 06:31:41 »

 Погледнете темата за това кое колко е струвало на булките и ще су уверите, че бюджета за ресторанта е основно перо. А по отношение на това дали трябва да има тържество в ресторанта - да, трябва, но ако има бюджет за това. Пловдив е като всеки друг град, съществуват определени традиции, но дойде време, в което някои традиционни харчове за българина трябва да изчезнат. Всеки ще се разполага според чергата си. Почти на прага на времето сме, когато ще се прави скромна почерпка в наето за целта помещение. Ресторант ще си позволяват не всички. Сватбена агенция обаче - всички.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: декември 09, 2011, 11:37:01 »

Ще чакам да го видя това време  danceg Според мен агенцията е най- ама най-ненужния разход независимо дали тържеството ще е в ресторант или не. На агенцията се плаща за да направи нещо, за което нямаш време или желание да направиш. Така че и да имаш и да нямаш финансовата възможност по -добре си направи всичко сам да не те е яд или пък да те е яд на теб самия, вместо да дадеш една торба с пари и пак може да останеш недоволен. Да не говорим, че със сумата от таксите на агенциета може да си направиш не малко неща. Но специално за украса аз не бих наела агенция. За 2000 лв и плат ще си купя и щивач ще ми я ушие, и ще е по мой вкус и специално за мен!!!
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #197 -: декември 09, 2011, 12:55:22 »

 :offtopic:Хора, много сериозно спорите за съвсем безмислени неща. Верно , че аз налях малко масло в огъня, затова и се оттеглям от спора. За съжаление повечето не схванаха смисъла на поста ми. А аз написах нещо много просто. Когато нещо не ви харесва не е необходимо да обиждате и да вдигате вой до небето. Всеки има право да продава каквото си ще и да купува каквото си ще. Просто подминете въпросната филма и изберете друга или си свършете работата сами. Не може всяка втора тема в този форум да почва с "...... не мислите ли че хонорара на тази фирма е много голям?" и " ..Не мислите , ли че това е много скъпо?". Да мислиме, това е ясно, ама какво от това. Никой не ви изнудва. Изнудването е при сметката за тока и на бензиностанцията. Защото там нямате право на избор.А във вашия случай имате свобода на действията. Offtopic
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: декември 09, 2011, 18:01:17 »

Ще чакам да го видя това време  danceg Според мен агенцията е най- ама най-ненужния разход независимо дали тържеството ще е в ресторант или не. На агенцията се плаща за да направи нещо, за което нямаш време или желание да направиш. Така че и да имаш и да нямаш финансовата възможност по -добре си направи всичко сам да не те е яд или пък да те е яд на теб самия, вместо да дадеш една торба с пари и пак може да останеш недоволен. Да не говорим, че със сумата от таксите на агенциета може да си направиш не малко неща. Но специално за украса аз не бих наела агенция. За 2000 лв и плат ще си купя и щивач ще ми я ушие, и ще е по мой вкус и специално за мен!!!
Този пост определено е малко пресилен. В случая за 150 човека,ще ми е интересно как ще си ушиеш 150 калъфа и панделки и покривки и вази да си купиш и естествени цветя и още куп подробности. Не казвам,че е невъзможно,а че тази сума няма да ти стигне. Не казвам също и че е задължително да се ползва агенция,защото когато ресторанта разполага с повечето неща,тогава агенцията се обезсмисля и липсващите неща можете да си сътворите сами. Но не подценявайте труда и на другите,защото и вас ако ви подценяват по този начин няма да ви е приятно.  Това се е коментирало хиляди пъти дали има смисъл от агенции или не и мисля,че въпроса е изчерпан. За да съществуват толкова много агенции това означава,че доста хора имат нужда от тях и не смятат,че са излишни. По тази логика и всички останали агенции също са излишни. И в този ред на мисли само българина всичко може и всичко умее.  good
« Последна редакция: декември 09, 2011, 19:36:56 от Nina Style » Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: декември 09, 2011, 20:16:22 »

Аз подкрепям професионалистите, които се включват по един или друг начин в сватбеното тържество- фотографи, оператори, ди джей, агенция за украса и координатор! Това са хората, които най-много се трудят, за да направят този ден незабравим и реших, че точно за тях няма да пестя пари.
Това са хора, които заслужават всеки един лев (поне за тези, които аз наех), защото угаждат на всякакви прищевки, влагат много усилия, за да е различна доколкото е възможно всяка сватба, идват първи и си тръгват последни от тържеството, а фотографът и операторът продължават дори и след това да работят!
Каквото и да правите сами, все си мисля, че няма да успеете да направите това, което професионалистите правят, все пак не става въпрос просто да накупиш калъфи с панделки и да ги наредите. Има куп неща, които докато не се сблъскате с тях, няма как да ги разберете, а на тези хора това им е работата! Аз, например, имах изискване и за това как да са ми нагънати салфетките, ами ако нямах агенция кой щеше да нагъне 120 бр. салфетки, да ги изглади и да ги направи на ветрило? Мога да дам още куп примери, но ще стане прекалено дълго. В крайна сметка всеки сам решава, но трябва да се промени това мислене, че всеки от всичко разбира и всичко може сам да направи. Ами по тази логика сами да се лекуваме и да не ходим на лекар, сами да си водим делата и да не ползваме адвокати и т.н. На хората това им е професията и те я работят години наред, за да достигнат някакво ниво, ако ви се струва скъпо, има и по-евтини варианти, но да казвате, че едва ли не това е нищо и всеки сам може да я свърши тази работа, не сте прави! По тази логика дайте фотоапарат на приятел, за да ви снима и камера на друг, който да направи видеото! Въпреки, че в този форум бях чела и подобно мнение пак на булка, която искаше да спести! Лошо няма, но тогава търсете по-ниска цена, а не да подценявате труда на тези хора и да казвате, че вие и сами може да я вършите smile
Активен
JANET_1
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: декември 18, 2011, 21:32:52 »

Има ли булки ,на които сватбата им ще бъде в Санкт Петербург?   smile   pardon
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: декември 19, 2011, 17:47:02 »

Има ли булки ,на които сватбата им ще бъде в Санкт Петербург?   smile   pardon

Моята ще е там. smile
Активен
JANET_1
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: декември 19, 2011, 18:45:07 »

Моята ще е там. smile

Ще имате ли изнесен ритуал  smile ако  да къде ще бъде на басейна или вътре?
Активен
anekra
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 17



Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: декември 19, 2011, 21:05:04 »

И нашата сватба ще е там, искаме да имаме изнесен ритуал до басейна, дано и времето го позволи  pardon По принцип управителят на р-та ни предупреди, че наемателят на басейна може да иска такса... но не се знае - все пак има половин год. до тогава  nea
Активен
JANET_1
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: декември 19, 2011, 21:57:42 »

И нашата сватба ще е там, искаме да имаме изнесен ритуал до басейна, дано и времето го позволи  pardon По принцип управителят на р-та ни предупреди, че наемателят на басейна може да иска такса... но не се знае - все пак има половин год. до тогава  nea

Да и нас ни спомена,че сигурно ще трябва да си платим такса  smile

А някоя от вас да е разглеждала каталога им с торти   Torte
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: декември 20, 2011, 09:17:19 »

JANET_1, ние също искахме изнесен ритуал, докато не гледахме едно видео на познати, които имаха такъв на басейна. Цялата тържественост се губеше, около тях имаше плажуващи, виждаха се разни надписи от рода на "сандвичи" и т.н. Решихме, че не си струва и се ориентирахме към ритуална зала. Не целя да ви разубеждавам, но вземете предвид това, че няма да сте само вие и гостите ви, а хората по бански около вас никак няма да се вписват в картинката. Вариант да опразнят целия плаж не съществува.

Колкото до каталога с торти, не съм го разглеждала, макар че много искам. По принцип има възможност да се хареса торта извън каталога и да им се покаже. Ако могат, ще я направят. good
« Последна редакция: декември 20, 2011, 09:22:41 от sunset » Активен
JANET_1
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: декември 20, 2011, 14:28:51 »

sunset ,anekra избрали ли сте агенция,която да ви украси ресторанта
(ами мислите,че тук няма да е коректно,може да ми пишете и на лични,ще съм ви благодарна)  girl_wink smile
« Последна редакция: декември 20, 2011, 14:33:36 от JANET_1 » Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: декември 22, 2011, 11:11:17 »

Да попитам някой следи ли информация относно изнесените ритуали. Мен ме тресе една треска сега новия кмет да не ги забрани, че увисваме от към дата не само от към час  cray
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: декември 22, 2011, 11:13:57 »

Да попитам някой следи ли информация относно изнесените ритуали. Мен ме тресе една треска сега новия кмет да не ги забрани, че увисваме от към дата не само от към час  cray

Няма да ги забрани,защото записват в дома на младоженците.  good Не се тревожи толкова.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: декември 22, 2011, 11:14:45 »

Ох дано, че на много булки ще скапе сватбения ден!!
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 41   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines