Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 06:25:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани бебета АПРИЛ-МАЙ-ЮНИ "  (Прочетена 118027 пъти)
 
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #150 -: януари 16, 2012, 16:48:15 »

Да,имах в предвид това което казва Боги good По здравна каса са само 3 видеозона,ами и аз мисля,че е супер малко,но е така както и с всичко останало в нашата държава diablo ,то затова се принуждават жените да ходят на частно поне знаеш,че ще те гледат всеки път,макар,че лекарите твърдят,че няма смисъл,щом го усещаш и се чувстваш добре,но аз мисля,че не е редно NO Вас всеки път ли ви гледат на видеозон,момичета give_rose
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: януари 16, 2012, 17:28:49 »

Малко е разбира се, по здравна каса или не, няма значение, но явно така са приели от Министерството.
Иначе, мен всеки път ме гледат, но както вече споменах аз ходя при лекар, който не работи със здравната каса и плащам по 40 лв. на преглед. Да, много е, но здравето на бебето и моето са по-важни от всичко друго и затова реших, че ще е така. Има добри лекари, които работят със здравната каса, но моят не е от тях, за съжаление. Поне съм сигурна, че всичко, което зависи от него ще е както трябва направено. bobi123, ако ходиш при лекар, който работи с касата, моят съвет е да си плащаш от време на време, ако трябва, но да те гледа и на видеозон по-често.
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #152 -: януари 16, 2012, 18:51:11 »

Аз не си плащам допълнително, но всеки път ме преглеждат с видеозон, да не говорим, че гинеколожката ми ме е викала извънредно и в частния си кабинет и там не ми е взимала и стотинка! Явно съм попаднала не само на добър специалист, но и на свестен човек, което не винаги се съчетава, защото по-често се опитват да те ошушкат. На преглед съм най-малко два пъти в месеца, вие момичета колко често посещавате женската консултация? Явно има сериозни разминавания по градове или по преценка на лекарите.
Активен
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #153 -: януари 16, 2012, 19:13:39 »

Разминаване има и то яко,аз ходя на 2 места- която ми води консултацията  и на частно,и така стават 2 пъти месечно прегледите ми, последния път ме видя на видеозона,защото и казах,че не усещам още бебето  пък бях в 18 седмица,и тя тогава вика"Щом не го усещаш ще те видя на ехографа",но тъй като аз съм си патила с предната бременност и реших да ходя не само при нея ами и на частно,макар,че то писано ли ти е да стане нещо лошо пак ще стане,но аз за мое спокойствие.Редното си е в месеца веднъж да се ходи,но пак по преценка на лекаря явно,знам ли и аз nea
Активен
lola_bunny
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 122



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: януари 19, 2012, 12:55:23 »

Аз ходя  в  частна болница, в която докторката ми  преглежда  и  със  здравна каса( но  това става веднъж месечно) Иначе си  преглежда  постоянно  на  частно. До  сега общо взето  съм ходила само  1 път на  преглед  със  здравната  каса и  то, за да  ми  пусне  изследванията чрез касата. Споделям  мнението  на  Боби, че веднъж месечно е  нормално да се  ходи  и  да  се  гледа  на видеозона, но  все пак  ако бременността протича  нормално.
Аз вчера  бях  отново  на преглед, че  нали  ми  изписа края  на декември хапчета за задържане и днеска тябва  да  ги  спирам, а  нз далии имат  ефект. За  сега нещата  вече  са  малко  по-добре. Бебчо  не е толкова  ниско. Докато гледаше  бебо, Доки  каза: " Момиченце  казахме, нали?!"  laugh И  ние  с таткото потресени... Висулката  му , която  предния  път  видя, вече  не виси pleasantry Като  и  казахме , че  ни е  казала  момче и  започна да  гледа  по- обстоино  м/у  краката, но  я  извикаха в родилна зала...и  така още  не  се  знае  какво  ще донесе  щърко stork-gurl или  stork-boy
 Вие  как  те  бъдещи  мамчета? Как  с а бебоците? Галки  по  коремчетата от  мен
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: януари 19, 2012, 17:44:43 »

Здравейте и от меееен!  cap Как сте, има ли ритничета?  blum
И аз мисля, че при една нормална бременност няма нужда от повече прегледи освен по веднъж на месец, освен на края разбира се, когато до колкото аз съм информирана, са веднъж седмично. Иска ми се от една страна да ходя по-често, просто за да си го виждам, но като се замисля няма смисъл - а и това висене пред кабинетите ме напряга. Общуваме си двамата по друг начин.  smile Иначе аз също на частно си ходя при моя си лекар, който ме следи и в болницата, в която ще раждам. Мисля, че така е най-добре.
lola_bunny, ако на мен ми кажат изведнъж, че е момиченце ще припадна! Аз винаги много, много съм си мечтала за момче. Но и още от началото знаех и бях 100% уверена, че е момченце. Усещах го много силно, както и усещам връзката между нас двамата. И макар че майка ми все ми казваше да не съм толкова сигурна (то било защото искала момиченце да е), аз си упорствах. И ето - два пъти лекарите са съвсем сигурни и казват, че ясно се вижда. И аз си вярвам! И си знам - момченце е!  good
Вчера се беше разритал особено силно и му пуснах музика. Укроти се веднага. Обаче като спря песента и пак се разрита. Пускам аз друга песен и пак се успокои. И като свърши - пак така! Правих си цяла вечер експерименти и ми беше много смешно, че все така прави! Има си характер детето и вече си проявява претенциите!  sarcastic
При вас как е момичета?  blum Нещо позамря темата! sad
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: януари 19, 2012, 18:32:17 »

Момичета, извинявайте, че ви се намесвам в темичката, но просто ми се искаше да си кажа мнението  smile Когато бременността протича нормално 3 видеозона са пре-предостатъчни, всичко останало е само за удоволствието на родителите, за да се вземат парите им, както и ред други причини. Вие казвате, че това било така, както всичко останало в държавата ни - тук пък съвсем не съм съгласна, просто защото в повечето държави, за които аз знам /в миналогодишната януаро-февруаро-мартенска  темичка бяхме много мами откъде ли не/ видеозоните също са толкова на брой. Всъщност в Англия до миналата година даже бяха само 2 по здравна каса, от тази година са ги променили на 3  pardon . Това пак подчертавам е за нормално протичаща бременност , всички отклонения се наблюдават много повече. Не знам защо вие така се шашкате, ако не ви гледат на видеозон на всеки преглед  pardon

Хайде леко бременеене коремчета и по-ведро, радвайте се повече на ритничетата и се наслаждавайте на коремчетата, по-малко обръщайте внимание на нещата, които ви дразнят  give_rose give_rose give_rose
Активен
lola_bunny
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 122



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: януари 19, 2012, 19:26:05 »

Мони, и  аз  от  самото  начало  си  знаех  че  ще  е  момче. И  двамата си  искахме първото да  ни е  момче. Моята  майка  също  ми  мрънкаше  да  не  се  настройвам  така,  за  да  не  се  разочаровам и  от  една  страна  е  права, защото  не  че  ще  го  върнем  ако  е  момиче, но нагласата  ще  е  друга. Така  малко  по  малко  започнах да  не  го  мисля  толкова, но  все  пак  тайничко  си  искам  момченце честно  казано girl_wink Но  при  нас  още  предният  път  не се виждаше  добре и  Доки  го  каза,  ама не  можа да  ме  убеди , че ще  е  момче smile А  при  вас  се  е виждало  добре,  така  че не  се  притеснявай  smile И  както  баща  ми  казва: " Май  месец  ще  ви  кажа  какво  е на  100 % funnytooth"
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: януари 19, 2012, 20:42:31 »

 lola_bunny, права си! Аз май между другото не се усетих като написах, че ще припадна, че не е много правилно по отношение на теб, де!  blush И да са ни момиченца бебенцата ще си ги обичаме много, просто в началото ще сме изненадани! Обаче имаме право да си вярваме и мечтаем! Пък аз ти пожелавам накрая освен да е момченце и да е здравичко! Другото - не е толкова важно!  blum
Активен
zlatomira__
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 457


Обичаме те малко Мишленце


Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: януари 19, 2012, 22:24:03 »

Здравейте дами!
Не си мислете, че съм ви забравила, просто все не остава време да драсна някой ред...
Мин.седмица си имах рожденник та се приготвяхме, правихме торта , сладки голяма еуфория беше smile
Мин.седмица ходих на 3д при един лекар, който всъщност е хирург, но гледа на 3Д като любител и ми каза, че ще имам момче, не знам дали да му вярвам или не... в петък съм на консултация при моята лекарка и ще я помоля да ме огледа обстойно smile
хайде утре ще мина пак да драсна някой ред ,че Мишока ме дърпа за съм smile
Активен
vilinka__
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: януари 20, 2012, 09:04:31 »

Здравейте мамчета! blum Аз съм на преглед на 26 януари и после пак на 6 февруари. Налага ми се, защото както писах напред имаме проблем с теглото на бебка. Надявам се всичко да е наред като отида на 26-ти. girl_wink Колкото до темата с пола с на бебето, на мен 2 пъти доки ми каза, че ще е момиченце. Аз много се зарадвах, като ми каза още първия път, защото много искам момиче. Но все пак да е живо и здраво, пък другото не е толкова важно.  smile Тук гледам, че много мъжки мами станаха, май мамите с момиченца се броят на пръсти.  
Активен
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #161 -: януари 21, 2012, 14:57:41 »

Здравейте,коремчета blum
Ние с бебо тая вечер сме на банкет но без пиене и много танци,културно ще играем yahoo Тъкмо направих някоя друга снимка на коремчето ми,мисля,че е пораснало danceg
vilinka_ не се притеснявай,миличка,всичко ще е наред,то м/у другото понякога така има разлика ако те гледат на 2 апарата може и двата да ти покажат различно,понеже зависи кой как мери главичката ,но спокойно /гуш/
Относно пола,аз си знаех,че ще е момче защото такова ми беше майчиното чувство,на момиче и двамата с таткото много щяхме да се радваме,но каквото и да е ще си е наше,само да е живо и здраво,и момченцата не са за изтърване,та нали ако не са те сега и ние нямаше да сме щастливи и бременни,понеже сами неможем да си направим бебчета,затова и на момченце се радвам,то като те изрита и ти става толкова хубаво,че.....невероятно е  heart ,аз съм доволна от моите ритничета,правят ме мнооого щастлива yahoo danceg
Галки и цунки по коремчетата от нас give_rose give_rose give_rose
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: януари 21, 2012, 20:16:07 »

Адвокат, би ли казала кой лекар ти следи бременността?
Активен
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #163 -: януари 22, 2012, 11:42:26 »

Върнахме се от банкета,живи и здрави blum
Поиграхме,пийнахме сокче,1-2глътки ракийка и това беше.Аз си мислех,че на високата музика бебчо ще се пукне да играе ,пък той така се кротна,че дали 2-3 пъти да ритна blum за вечерта.Но тая сутрин пак ме навести и сега съм отново щастлива danceg Вие как прекарвате почивния ден,мамчета give_rose
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: януари 22, 2012, 14:01:08 »

Посум, при д-р Минев съм, сигурна си го чувала, един от основателите на Селена smile и съм изключително доволна! Но... прегледа е 40 лв. sad хубавото е, че поне мога да му се доверя на 100 % и всеки път ме гледа с видеозон smile
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines