Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 19, 2024, 06:42:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Майсторийки всякакви от ръчички сръчни!!! част 5  (Прочетена 183092 пъти)
 
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: февруари 24, 2012, 13:02:25 »

Благодаря  ви много  на  всички:)
Ариел,кутийките  ще  са  7/7/7.не много  големи.Хареса ми  това  за  биберона,мисля  че  това  ще  напиша  на кутийката.
Свекърва  за  одеалцето мисля  да  сложа самолети и  топки,ако  намеря  такива  емблемки  за пришиване,ако  не  ще  измисля нещо  друго.Не  намерих  снимката,за която обясняваш sad
МНого ми  хареса  идеята с  отпечатъка.Мисля,че с  гипса няма да  ми  се получи,ако искам да  го занеса  до  там и  после да  може  да  се  отпечата.Ще  потърся  нещо  в нета  как може  да  се  направи
Благодаря  ви отново момичета,чудесни  сте
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #211 -: февруари 24, 2012, 16:52:23 »

Момичета, аз искам да питам точно за рамките с отбелязано краче или ръчичка на бебето. Някъде бях чела от какво ги правят, но просто не мога да намеря къде беше.  scratch one-s head Купуваше се от книжарница, но ... друго не помня!  pardon Аз искам сама да си го направя - с отделение за ръчичката, за крачето и за снимка, т.е. тройна рамка. Намерила съм си много интересна техника за самите рамки. Но не знам каква е тази смес, в която се отбелязва отпечатъка. Помагайте!  give_rose

 Offtopic Ariel, не намирам нищо ужасно в това да си запазиш положителния тест за бременност! Това нещо ти е донесло такова щастие, че...  pardon Пожелавам ти и ти скоро да имаш такъв (или когато пожелаеш) и ще разбереш за какво ти говоря.  smile

Мимси аз съм купувала напарво смес + рамката (за племеницата ми ) .. отбелязхме и крачето - рамката е разделена на 12 и така сестра ми слагше по една снимка всеки месец - да видиш как им се радва сега .Рамката  е закачена над кошарката и  smile
Та тази смес ,която беше в компекта е между гипс и пластелин ,сложена е в пакет - след отваряне на пакета се втвърдява за 24 часа - на 100% е безвредно за бебето.
Марката беше сега се сещам Baby Art smile погелдни в сайта им ,може да пише нещо по конкретно.

Ариелче и аз като теб бих си запазила положителния тест за бременост.Дори съм си харесала рамка в която има място за един тест и първата снимка от видеозона smile
« Последна редакция: февруари 24, 2012, 16:54:29 от Bibsi8792 » Активен
krasart
Ентусиаст
**
Публикации: 53



« Отговор #212 -: февруари 25, 2012, 00:28:38 »

steli4ka страхотни идеи, и аз мога само прости неща на една кука, ама май и това съм забравила. Да покажеш после нещо изплетено да оплакнем окото smile
kiwi браво много добре са станали  Bravo

bamce  да се изкажа и аз като прилежна майка на момченце дето си пази следните неща: дрешките от изписването, дрешките от 1-я рожден ден, първите обувки, първата сурвачка (тя е малка и правена от мен smile, 3-4 други любими за мен дрешки, свещта от кръщенето, клонката здравец пак от там, косичка,гривните от болницата и табелката му с името, мисля и няколко играчки да запазя едната от които е била любима на татко му като малък- едно жълто пеещо пате (зъбче и тест за бременност не пазя и не мисля да пазя и тука да коригирам Bibsi8792  че Monikamaria е за пазене на теста, не Ariel - въпрос на разбиране и усещане)... май това е всичко, занапред ще има и още но немисля да се унясям. И в тоя ред на мисли стигам до следния извод- всяка майка си пази по нещо според собствените си разбирания, аз засега ги държа в една обикновенна кутия, но ще е супер ако имам кутия специално за това. Ако ти харесва идеята може да потърсиш красива голяма кутия (дървена или достатъчно здрава за да издържи през годините), може да я облечеш с нещо, да я боядисаш или просто ако е достатъчно красива да си я подариш така.





Знам че е розово, но много ми хареса smile


Нещо което получих купено, но може да се направи е табелка за вратата, на която пише че бебето спи примерно да не звънят -

Може също да направиш играчка на бебо- от опит 90% от момченцата обожават ТОПКИ, коли/камиончета, 90% от момиченцата имат принцески период- корони, мноооооогоооо розовоооооо, и всякакви панделки, фиби, гривни и разбира се КУКЛИ.

Аз бях харесала една супер топка ( по -долу), но малко безлична ми се стори за дете, понеже те се впечатляват от цветовете (на мен ми харесва страшно много в оригинал) и според мен не е сложна за плетене. Може да се направи от няколко пастелни цвята. Моето дете в момента е в период на топкоманията- с топки лягаме с топки ставаме, само тях повтаря по цял ден. Имаме над 20 и всички са му много любими  blum
А можеш ли да шиеш? Бих ти предложила няколко не толкова сложни идеи
http://www.melinskibaby.com/files/cache/04f221dfac2237bfe05def5daa7c9ebe.jpg


Ох малко са големи някои снимки, но незнам как да ги намаля blush дано не е проблем
За източник на снимките кликни върху тях.
« Последна редакция: февруари 25, 2012, 00:31:53 от krasart » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #213 -: февруари 25, 2012, 01:03:23 »

Красарт благодаря за  Bravo

Твоя пост ме подсети, че съм виждала дървени кутии за декориране в Слънчоглед, в София. Бамсе можеш да ги оцветиш и изрисуваш подобно на тези от снимката мисля smile
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: февруари 25, 2012, 08:52:10 »

Оооо дааааа :bravo:суперско.
Бях  замислила  да  направя  такива  рамки за  снимки (мама,татко и  аз).
Красарт,мога да  шия,машината  е  в  другата  стая  заредена:))Табелката  много ми  хареса:)
За отпечатъка реших да  помоля мамчето  ,да  прескоча  до  тях,да  направя  едно  тесто и там  наместо  да  направим отпечатъка,след  това д а  го изпечем:)Дано  се  съгласи:)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #215 -: февруари 25, 2012, 11:25:52 »

bamce, тук се събраха идеи за подаръци, които можеш да му правиш още поне 7 години!  good
Какво тесто си замислила да правиш, брашно и сол ли? Имай предвид, че калпазанчетата си държат ръчичките свити на юмруче и е доста трудно да му вземеш хубав отпечатък още от първия път.
 :offtopic:всичките тези кутии /в моя случай кашони/, май си остават за нас. Ако са на дъщери, може и да си ги вземат, ама синовете, поне моите, само ми се смеят. Вероятно зависи как ще подходят снахите, браво на Красарт, че е уважила патето на таткото / Wink нямах това предвид, ама чак при редакцията на текста го видях и няма да го трия/.
bamce, снимката вече е в галерията, вчера токът спира няколко пъти.
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: февруари 25, 2012, 11:39:18 »

 :funny:Това  с  патето ми  хареса...
Свекзрва с  това  тесто мисля  да пробваме,стига мама да  каже кога и да  разреши  разбирасе.Струва ми се  най - безобидно.Сигурно  ще  изчакаме и малчо  да поресна ,за да  почне  да  си  пери пръстите:)
За  кутийките,аз лично   бих  се  радвала,ако има  изостанала такава,но за сега нищо  такова  не  се  появява,само  разкази.
Но  сега  можем да  направим  ан  другите,все  пак  спомена  е много мил.Моята  майка ми  пазеше такива неща и ми  беше много мило ,когато ми  ги показваше  като  голяма:)
Активен
krasart
Ентусиаст
**
Публикации: 53



« Отговор #217 -: февруари 27, 2012, 00:37:58 »

svekarva   laugh разби ме в добрия смисъл и си спомних и аз някои мои двусмислени изказвания тука в Чехия, че те имат идентични думи с българския език но значението е друго или обратното на нашето smile като например "Вониш ужасне"- значи "Ухаеш страхотно", пък аз мислех че ме обиждат в началото.  "Диваци" на чешки означава "Зрители" на български и разни такива да не ставам много  Offtopic
Аз ако имам такава кутия за спомени ще си е за мое лично удоволствие. Пък и сега като махнах балдахина на кошарата и ми се струва голо и безлично и искам да сложа едно рафтче на легълцето и ще взема там да си измайсторя една такава кутия, че да са ми под ръка и да си ги поглеждам нещата. Аз бих искала да имам някакво наследство от моите първи години, но се оказа имам само една снимка половината от която е излезла и някаква къща явно от друга поза на диапозитива sad

bamce  за шиене следните неща:

хавлийка (аз ших хавлийка зайче която съм описала наполовина в блога ми, но поради липса на време и начин да направя шаблона на ухото за принтене не съм го публикувала- снимка на хавлийката виж тук и тук ) моята я ших на подобен принцип http://images.melissaesplin.com/wp-content/uploads/2008/12/hooded_towel_tutorial.pdf


лигавник- всяко дете има нужда- лигави се понеже му растат зъби (някои не се лигавят), цапа се докато яде(аз ползвам такива с ръкави зимата, лятото обикновенни)

торба за играчките: моята реализация от която съм много доволна


Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: март 01, 2012, 15:42:18 »

аз да покажа първия си декупаж върху дърво.. tease  Стана доста сакат, но все пак сега като работя върху един стъклен буркан виждам напредък. Трябва си упражнения. Използвах кофти материал - ц 200, лак за джанти за покритие после. Нямам медиум за декупаж за момента. Салфетката се набръчква доста с това лепило...


* P1230725.JPG (57.44 KB, 492x358 - видяно 243 пъти.)
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: март 01, 2012, 16:59:14 »

Ако разредиш повече Ц200 няма да с набръчква толкова и почвай винаги от средата и изглаждай към краищата.Аз ползвам го правя и с пръсти а не с четка.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: март 01, 2012, 17:06:10 »

да, пробвах, като го разредя ми къса салфетката. от средата към края също го следвах правилото, гледах разни клипове преди това. Но определено ще пробвам с медиума когато имам възможност.
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: март 02, 2012, 09:00:03 »

Аз пробвах  върху  едни  бутилки.Получи  се  добре.Също използвах  ц 200.Малко повече  търпение мисля,че  е  необходимо
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: март 02, 2012, 09:57:32 »

да, сега изсъхна бурканът и е станал без особени гънки, но ползвах малка част/детайл от салфетката. мисля че на стъкло за момента на мен  ми е по лесно да се уча.
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: март 03, 2012, 13:17:04 »

Казаха ми,че  на  стъкло  било  най-трудно,а  на  мен  ми  беше  супер  лесно.Има  и нещо  друго,колкото по-малки  елементи ползваш,толкова  по-малко  гънки  се  получават.
Активен
ivkacom
Новак
*
Публикации: 7


Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: март 05, 2012, 12:22:38 »

 Bravo
евала за творенията и идеите ви!
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines