Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 18, 2024, 22:23:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Майсторийки всякакви от ръчички сръчни!!! част 5  (Прочетена 182869 пъти)
 
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #105 -: декември 03, 2011, 12:47:09 »

Виолет благодаря за идеята, цветовете ще ги доизбирам с декораторите smile

Тази самосъхнеща глина е направо страхотна!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: декември 06, 2011, 14:05:47 »

Здравейте, момичета! give_rose
Показа ли сте чудесни неща!!! Bravo give_rose

Ето няколко шапки за Роско, като на Коско, че да си ходят еднакви, както се изрази баткото ;-) А ето и едни терлички/ботушки!!!
Активен
Violet
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302


ръчно изработени сватбени покани www.violet-bg.com


« Отговор #107 -: декември 07, 2011, 15:46:12 »

Специално за kiwi, но и за други любопитни  Wink :

http://poppytalk.blogspot.com/2010/01/artmind-tutorial-no-1-polymer-gift-tags.html
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #108 -: декември 07, 2011, 18:24:14 »

Виолет, четеш ми мислите всеки път smile

Такива буквички печати си търся от много време, обаче искам да са българските буквички. Някакви идеи от къде да купя в София?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #109 -: декември 09, 2011, 09:13:20 »

kiwi, ползвала съм /за други цели/ чукчета от пишеща машина. С удоволствие ще ти ги пратя, само да се поразтърся в почивните дни, че нямам спомен къде са.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #110 -: декември 09, 2011, 18:19:46 »

Да, нещо такова ще трябва да свърши работа, ще съм ти много благодарна ако ги откриеш. Аз се замислих за същото и тъкмо се чудех къде ли е сега пишещата машина от работата на мама smile

Мислех си и за месингов печат за восък да си поръчам директно с дата и нашите имена или да помоля на този принцип да ми направят няколко букви и цифри smile и да ги "напечатам" самичка върху глината. Но за това трябва да отида на място и да си поговоря, не мисля, че по телефона ще ме разберат.

Изобщо струва ли ви се подходящо да предложа поставката за тейбъл картичка като функционален предмет (на които съм фен, поради непоносимост към нефункционалните предмети) като подарък за спомен на гостите? Мисля си, че могат да си я ползват и после за някоя любима снимка.

И сега хипотетично ако бяхте мой гост на сватбата, бихте ли оценили факта, че подаръка е  направен ръчно и специално за събитието? Ще ви зарадва ли да си вземете нещо за спомен?
Активен
steli4ka
Ентусиаст
**
Публикации: 96



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: декември 10, 2011, 00:21:11 »

Най-накрая успях да си довърша коледните венци и "Дядо Коледа" може да ги подари  danceg Пробвах да ги събера в една снимка...не е никак качествена, но поне се добива представа за моделчетата. Използвах гирлянди, от тези които са с телче вътре за да се оплетат кръгчета и да стоят стабилно.


* koledni_venci.JPG (50.93 KB, 517x480 - видяно 289 пъти.)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #112 -: декември 10, 2011, 20:05:46 »

steli4ka, този с дрешките е страхотен! Как ти идват на ума такива работи  Bravo!
kiwi, тази тейбълкартичка с щипка ли ще завършва, или ще се пъха някъде картончето?
Колкото за вземане на нещо за спомен, жените си взимаме винаги с удоволствие, без значение дали ще го ползваме после. На сватбата на сина ми бях подпряла плейскартичките с шишарки и всички те "потънаха" в нечии джобове, макар да имаше друг подарък. Може после да са ги изхвърлили, че бяха с доста ярка зелена панделка и не виждам за какво можеше да се ползват....
Ще ти отговоря съвсем честно, какво ще си помисля, ако подаръкът е правен от булката. Ще си кажа "това момиче е от "нашите", с него винаги ще намеря общ език и ще ми стане много приятно.
Правенето на нещо е като подаряването - носи радост и на този, който го майстори. Ако ти е приятно да правиш тези поставчици, прави ги  good! Освен това вече и ние участваме в процеса и искаме да знаем крайния резултат Wink!
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #113 -: декември 10, 2011, 20:19:27 »

kiwi,
аз лично много бих се зарадвала на нещо ръчно направено. За нашатасватба бих направила, но никак не съм сръчна  blush , а и дори да се справя, няма как да транспортираме нещата до България...
steli4ka, страхотни неща си направила!
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #114 -: декември 11, 2011, 00:31:43 »

Радвам се, че идеята ви допада smile

Ето и снимка на почти финалния вариант, сребърна основна със златни звезди. Сватбата ще е вечерна и ще можем да направим връзка с нощното небе. Как ви се струва?

Относно конструкцията - телта е завита на охлювче накрая и се получава като кламер, който да захване картончето с името.



* heart 01.jpg (47.96 KB, 386x336 - видяно 3914 пъти.)
« Последна редакция: декември 11, 2011, 00:36:58 от kiwi » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #115 -: декември 11, 2011, 12:33:02 »

kiwi, даже може да се използват след това за оставяне на бележки, много са хубави! Аз в офиса си поставям задачките за деня на едно такова  Bravo
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: декември 11, 2011, 21:44:44 »

kiwi  много са хубави поставките. Пробвала ли си вариант светло синя основа и златни звезди?

Аз се подготвям за Коледа и направих тези пръстени за салфетки и картичка с името на всеки гост:



Само че текста на картичките с имената няма да е писан на ръка разбира се smile
Активен
krasart
Ентусиаст
**
Публикации: 53



« Отговор #117 -: декември 13, 2011, 14:03:20 »

Привет на всички и от мен  smile Много коледно е станало в темичката, което е супер. Браво на всички за творенията! Bravo  На мен ми останаха очите в картичката с прежда на Violet

Капризче  ти докъде стигна с поканите? Иначе си се справила много добре с коледните неща. Основата на тейбълките тъмносиня ли е или е от моя монитор?

steli4ka венците са ти много идейни! за снимките, ако искаш другия път пробвай да ги направиш на колаж със пикасата( безплатна е, може да си я свалиш от тук : http://picasa.google.com/ много лесно се работи с нея, инсталира се за има няма минута). Аз нея ползвам за да събера няколко снимки в една композиция, като тази примерно http://krasart.com/wp-content/uploads/2011/10/1st-Birthday-decor2.jpg . Може да се регулира колко разстояние искаш да има между снимките, как да са подредени и други. После като създадеш колажа е добре да го запаметиш и в .jpg и може да го качваш като една снимка. Ако не го запаметиш в .jpg  ще може да го отваряш и гледаш само с пикасата и с нищо друго.
Изобщо струва ли ви се подходящо да предложа поставката за тейбъл картичка като функционален предмет (на които съм фен, поради непоносимост към нефункционалните предмети) като подарък за спомен на гостите? Мисля си, че могат да си я ползват и после за някоя любима снимка.

И сега хипотетично ако бяхте мой гост на сватбата, бихте ли оценили факта, че подаръка е  направен ръчно и специално за събитието? Ще ви зарадва ли да си вземете нещо за спомен?
kiwi  много зависи от хората, някои ползват такива неща, някои не (аз съм от последните и затова за мен не е функционален, но съм убедена че за тези които ползват ще е много полезен). Каквото и да избереш да направиш бъди убедена че няма да намериш идеалния вариант където нещото ще е полезно и ще се хареса на всички. Затова го направи както на тебе ти харесва и си си представяла винаги в мечтите smile Относно оценяването- аз бих го оценила видоко че някой е отделил от времето и труда си, за да създаде нещо специално за повода. Дали бих го взела- ако много ми хареса и мисля че ще го ползвам- да, ако е само да събира прах- не (просто съм много практичен човек живеещ на 45 квадрата, не ме разбирай погрешно, всеки сантиметър ми е ценен). Иначе чисто визуално на мен ми идват малко тъмна комбинацията от 2 цвята понеже и 2-та са доста наситени. Бих пробвала Комбинация от бяло(основата) и злато (за звездичките) или бяло (основата) и сребро  (за звездичките), в зависимост от цветовете на сватбата ви, но пък ако на теб така ти харесва го остави така. Успех!

Исках и други неща да кажа но детето се събуди и ме вика smile Ставам.

Няколко коледни предложения:

Коледен венец от кожа от www.thenester.com Повече инфо ТУК


Хартиени Коледни дръвчета от www.blog.birdsparty.com и www.mybabyfaves.blogspot.com Повече инфо ТУК


Коледни орнаменти от www.sweetlittleparties. blogspot.com Повече инфоТУК


Коледни орнаменти от www.sweetlittleparties. blogspot.com Повече инфоТУК

Активен
Violet
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302


ръчно изработени сватбени покани www.violet-bg.com


« Отговор #118 -: декември 20, 2011, 11:38:53 »

Напреднахте ли с украсите? Ето още няколко идеи за последния момент:
 http://twojunkchix.blogspot.com/2011/01/snowball-wreath.html


* igrachki.jpg (56.77 KB, 720x506 - видяно 383 пъти.)
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: декември 21, 2011, 16:14:36 »

Чудесни неща сте показали, момичета! heart give_rose Bravo

От мен един шал от прежда Фламенко Wink

Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines