Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 14:40:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на Princess_of_the_Dawn 20.08.2011  (Прочетена 28207 пъти)
 
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: август 16, 2011, 17:00:29 »

Благодаря момичета за подкрепата. smile

Днес купих истинските пури, също и свещи, кошнички за късметчетата, възглавница за халките и книга за гости. Утре ще ми украсят свещите, чашите и шампанските. В църквата ми казаха, че никаква чаша не трябва да нося, но Monikamaria по-горе писа, че се носело една чаша и незнам, може би по различните места е различно.

Също исках да попитам когато младоженецът отива да вземе кумовете той трябва ли да им носи нещо?

Уговорих си маникюра и педикюра за петък. Решихме, че основата ще е или френски или цвят слонова кост и на два пръста ще ми нарисува червена роза с камъни по нея, тъй като розите са ми в темата на сватбата, а букетът ми е ярко червен и мисля, че ще се получи интересно. Между другото цветарката ми каза, че никога не е правила такъв букет, тъй като това било по-специален сорт роза, която се нарича Black magic и мислеше, че съм взема модела от някакъв флорист от София. Също да споделя, че по съвет на една приятелка реших да купя един по-обикновен букет от рози, който ще хвърлям, а моят ще си го запазя.

За украсата на колата си харесах ето тази, която е пускана в този форум, само цвета на розите все още незнам, тъй като завсият от цвета на колата.

Тортата ще ми е както модела, който съм качила в галерията, шоколадова на 3 етажа, отгоре ще се сложат фигурки на младоженец и булка, а на всеки етаж ще има естествени червени рози, като букета ми.

Неща за правене: да поръчам алкохола и напитките, да уточня броя гости по масите с ресторанта и да уточня финалната декорация на масите за гости и нашата, да се направи украсата на колата.
« Последна редакция: август 16, 2011, 20:47:36 от Princess_of_the_Dawn » Активен
pink_panther
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 350



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: август 16, 2011, 19:16:55 »

Браво, чудесно се справяш!  Bravo
Иначе за църквата, те си имат принципно бокал за сватби, но ти ако искаш можеш да си донесеш твой. Затова са ти казали, че може и да не носиш. И на нас ни казаха, че може и да не носим, може и една от сватбените чаши да ползваме.
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: август 16, 2011, 20:02:16 »

Хайде още съвсем малко остана, на финалната права си smile виждам, че има още неща по организацията, така че ти пожелавам успех и последния ден гледай само да почиваш и да се отдадеш на глезотийки  give_rose
Активен
dany_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: август 17, 2011, 06:30:29 »

Абеи ние ще носим такв чаша за църквата,бокал се казва-от църквата не ви ли дадоха списък с необходимите неща,на нас ни дадоха.....
А относно кумовете-младоженецът трябва да носи букет за кумата и евентуално ако кума му е издал какво му кроят да се подготви-било то уиски за из път,чаши
поне нашите кумове мислят всевъзможни работи и не го мисля младоженеца,така е поразпитайте кумовете за да може да се подготвите
Активен
mimi1809
Професор
****
Публикации: 481


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: август 17, 2011, 07:03:56 »

Princess_of_the_Dawn  ние в църквата си носихме обикновена чаша за вино не сме носили бокал а когато младоженеца отива за кумовете носихме бъклица с ракия украсена и букет за кумата.Справяш се чудесно и с подготовката.Успех и само хубави емоции
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: август 17, 2011, 19:00:44 »

Принцеске, много добре се справяш!  Bravo Още малко е останало! Относно чашата наистина искат различни неща на различните места, от форума съм го чувала. Но това значи, че ще ви дадат да пиете от чаша, от която пият всички в църквата. Не знам дали няма да ти стане неприятно в деня.
И на теб ти останаха 3 денааааа!!!  yahoo Супер!!!! Не мога да повярвам колко е готино де ти наближава сватбата и да си го споделяш с други булки и да се вълнуваш и за техните!!!  danceg
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: август 17, 2011, 22:01:57 »

Наистина много се радвам, че намерих място където да си споделям радостите и тревогите по организацията на сватбата, а и колко много неща научих от тук. Добре че ви има.  give_rose

Обаче днес да ви кажа честно не ми издържаха нервите, и на няколко пъти плаках. Много напрежение ми дойде, защото останаха неща за последния момент и някои от тях не зависеха от мен, а от друг човек, който отговаряше за тях и много се изнервих, и да се обаждам и координирам абсолютно всички неща за такъв кратък срок от време и решения за всяко едно детайлче..Утре доуточнявам всички неща и се надявам в петък да си почина, само да отида на маникюр, за да съм свежа за събота.
« Последна редакция: август 17, 2011, 22:09:21 от Princess_of_the_Dawn » Активен
dany_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: август 18, 2011, 07:29:05 »

Princess_of_the_Dawn
Недей да се изнервяш последните дни,вярно някои неща които искаме не стават точно така,но не си разваляй последните дни от потготовката заради такива неща-поправи ги и премени към хубавите
Активен
mimi1809
Професор
****
Публикации: 481


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: август 18, 2011, 07:33:21 »

Princess_of_the_Dawn  не се изнервяй допълнително радвай се защото хубавия ден наближава аз свърших всички дребни неща в самия ден преди сватбата много нерви и напрежение и аз като тебе си поплаках но не съжалявам за нищо защото си заслужаваше и твоя момент ще настъпи да си официално госпожа и няма да усетиш как ще мине и като се обърнеш назад няма да съжаляваш за усилията и нервите който си положила.
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: август 18, 2011, 08:08:37 »

Принцеске, няма лошо в това ,че си  cray Отпусни напрежението сега, за да може последните ден-два да ти е  Blush Blush Утре задължително се отдай на релакс  Coffe MANICURE и не мисли за нищо друго освен за прекрасния ден, който ти предстои!
Активен
echi_
Ентусиаст
**
Публикации: 57


« Отговор #40 -: август 18, 2011, 08:37:13 »

От доста време мисля да пиша в тази темичка и сега, когато на Princess_of_the_Dawn и остава толкова малко време до нейният ГОЛЯМ ДЕН, просто не се сдържам. Причината е, че датата, която сте избрали с любимия човек е много специална за мен. Тази година ще я отпразнуваме за 6-ти път:). Искам да ти пожелая, така както на нас тази дата ни е донесла много щастие и любов, на Вас още много пъти по толкова семейно щастие!!! Също така забелязах, че и още нещо ни свързва, и аз съм заложила на розите за нашата сватба, но споко не червени, а лилави Wink. В този ред на мисли, всичко което си показала в галерията си е просто прекрасно и много стилно, затова искам да ти кажа да не се шашкаш толкова за дребните детайли, защото сватбата ще мине, всички много ще се забавляват и ще им остане спомен предимно за цялостната визия и за изкарването и не толкова за някой дребен детайл, заради който си се разтройвала и си си тровила нервите и то в момент, когато трябва да релаксираш и да се подготвяш!!! Пожелавам ти една наистина приказна сватба, така както си си мечтала и си си я представяла:)

Тейбъл картичките ти са невероятни, и ако нямаш нищо против да пооткрадна леко идейката @}->--ще съм ти много благодарна!!!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #41 -: август 18, 2011, 09:41:34 »

Princess_of_the_Dawn, щеше да си изключение, ако не беше плакала!  Wink. Това е от нерви, всичко да беше равно и гладко, пак щеше да намериш за какво да пролееш някоя сълза. В кръга на шегата, реви си колкото искаш и днес, но от утре - край, че ще ти са подути очите blush. Така е, когато нещата зависят от други хора. Не се притеснявай, идеите ти са толкова хубави, че и на половина да се реализират, пак ще е страхотно. Сега виждам, че си сложила в галерията украса за кола, която и аз почти бях направила за сватбата на сина и ми стана много мило....
Активен
plesure
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: август 18, 2011, 11:43:45 »

Princess, поеми си дълбоко въздух през носа и издишай през устата. Всичко си успяла да направиш, всичко е много красиво и изпипано, ще имаш най-хубавата сватба на света!

Дреболийките и нещата правени в последният момент наистина изнервят, но не се притеснявай, при всички е така, а никой от гостите няма да забележи, ако си изпуснала нещо, гарантирам на 100% smile  give_rose
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: август 18, 2011, 17:20:48 »

Благодаря момичета за милите думи и пожелания от сърце, наистина ми повдигнахте духа.  give_rose  smile

Днес се обадих на всички да потвърдя всички детайли. Утре сутринта ще вземем нещата за декорацията, които съм поръчала вази, свещници, калъфи за столове и панделки. Утре ще си взема и букета, а също така трябва да купя и подаръка на кумовете. Останаха наистина някои неща, но ще съм по-спокойна вече. Утре ще се преместя на хотел с моите роднини, които пристигат, ще си занеса там роклята и всички неща. Ще ви направя снимки. smile

Днес обаче като се чух с фотографа, който е в екип и с видеоператор и съм разговаряла с тях от два месеца насам, изведнъж днес ме информират, че нямали транспорт. Интересно защо тази важна подробност чакаше до два дена преди сватбата. Ама наистина за балама ме взеха. Сега знаят, че сме под напрежение и ще се съгласим с всичките им изисквания. Направо нямам думи. Сега аз да мисля как да транспортирам 3-ма души от хотел до ритуална, от ритуална до църква и после до хотела. Егати нахалството. Казах му, че не мога да им осигуря транспорт, нямаме такава уговорка, да се оправят. Незнам как е при другите фотографи, вие ли им осигурявате транспорта? Незнам, но на мен ми се стори много нечестно сега да ми казват това.  nea

svekarva един въпрос към теб относно тази декорация на колата, с какво я залепихте - със силикон или книжно тиско, беше ли стабилно? Мен ме притеснява от топлината да не започне да се разлепя.

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #44 -: август 18, 2011, 18:21:45 »

Под всяка роза имаше вакуум /има такива безцветни закачалки, които се засмукват на гладки повърхности/. Има двустранно залепващо тиксо, което е много здраво и издържа на всякакви температури. Не използвах тази украса, защото в последния момент смениха марката на колата и нямаше как "да прекроя" всичко. Ако залепвате със силикон, трябва да сте сигурни, че после няма да останат следи по колата, особено ако не е ваша.
Фотографа и видеооператора ги бах зачислила към списъка "гости", от момента в който дойдоха в къщи. Без да имаме предварителна уговорка ги бях разпределила по коли и маси. Хората останаха приятно изненадани и оставиха колите си пред нас. Така се сляха със сватбата и поне не се притеснявах да не се загубят /те пък взеха, че пак се загубиха с младоженеца, но това е друга история/. Помоли родителското тяло да се занимае с тях, не се нагърбвай с разрешаването на всички проблеми.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines