Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 13:47:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебчета ЮЛИ-АВГУСТ-СЕПТЕМВРИ 2011  (Прочетена 30461 пъти)
 
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« -: юли 19, 2011, 13:43:32 »


Мили, момичета, хайде престрашете се и се запишете тук!!!
heart good

Предстоят ви едни от най-прекрасните месеци в живота!!!
heart

 

ЮЛскИ мами
Ivaylabor - ??.?? stork-boy
pinup_girl - 03.07 stork-gurl
van4ii - 11.07 stork-gurl
deyzy1 - 16.07 stork-boy
˙·٠Butterfly™٠·˙ - 17.07 pqz
Тео - 17.07 stork-boy stork-boy
Капризче - 20.07 stork-boy
bobby - 21.07 pqz
mariestrellas - 23.07 stork-gurl
Anichka - 24.07 stork-gurl


АВГУСТовски мами
BuB4eto - 01.08 stork-boy
kamger - ??.?? pqz



СЕПТЕМВРИйски мами

tcveteto - 09.09  stork-gurl
iveto90 - 10.09 stork-boy
kateto87 - 20.09  stork-gurl
   

Предишната тема за 2011г.
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: юли 19, 2011, 21:12:07 »

Здравейте момичета, вече съм мама!
Имаме най-прекрасната дъщеря на света, много сме щастливи, на 14.07. проплака нашето слънчице, всичко е наред, гледаме се и се учим! По-нататък ще се включа по-подробно.......
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: юли 19, 2011, 21:26:09 »

Ванчи, честито мила! Да ти е жива и здрава дъщерята! Много, много радост да ви носи. Пиши как сте като имаш време!  give_rose
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #3 -: юли 20, 2011, 08:08:38 »

                                                          Ванчиии ЧЕСТИТО

                                         


Да ви е жива и здрава и много да ви радва. На теб пожелавам бързо възтановяване и чакам разказче и от теб girl_wink

Активен
kateto87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: юли 20, 2011, 09:23:33 »

 @}->--Ванчи Честито мила, желая ви само хубави мигове с малката принцеса  yahoo


* file257.jpg (28.75 KB, 448x448 - видяно 420 пъти.)
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: юли 20, 2011, 17:03:39 »

van4ii, Честита Дьщеричка!
Нека расте здрава и обградена от много обич!



Как се чувстваш? Много ще се радвам да разкажеш как мина раждането, как се казва малката, как минава ежедневието Ви give_rose
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #6 -: юли 21, 2011, 09:39:10 »

Здравейте мамита girl_wink

Отчет от днешния ни преглед,
бебо е пораснал доста yahoo около 2000 гр. е вече и 40 см. горе долу  smile не е много точно защото нали вървим малко назад със седмиците но доктора каза че нямаме никакви забележки girl_wink позицията ни е правилна, и дано така остане докрай smile Питах го за ухото и каза че няма проблеми за нормално раждане (преди няколко години имах отит) и съм много доволна...

След 15 август започваме със седмичните консултаций и следене на тонове на бебо girl_wink

Това е от нас за сега, чакаме и другите да пишат girl_wink

хубав и прохладен ден ви желаем мамита и бебковци Flower
Активен
kateto87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: юли 21, 2011, 09:53:25 »

 yahoo yahoo yahoo Браво Ивеееееееееее мн се радвам че всичко е наред , мъжа расте а smile yahoo Браво и за ушето smile целувкииии
Лек ден на всичкиии Girl_hide
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #8 -: юли 21, 2011, 15:12:03 »

И аз много се радвам Кате, че всичко ни ОК на фона на всичките ми притеснения които имам относно раждането ама мисля че е нормално пък да се вълнувам...  pardon

Намерих един сайт преди време и там има много хубави статии които може би ще са полезни и за другите мами, който се интересува да каже и ще го публикувам. Сега чета за кърменето и първите 3 месеца с бебето-опознаване и т.н... много ми е интересно biggrin а пък и чета темите на другите мамита Wink

То не останахме много в темата неродили (или поне тези които даваме често отчет) къде са другите мамита...не се знае

Поне времето се разхлади и се живее и диша yahoo

Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: юли 21, 2011, 17:30:14 »

Ивето, Браво за добрите новини около теб и момченцето ти  Bravo Все така и занапред  good Ти в коя болница ще раждаш? Какви са притесненията ти? Споделената тревога е на половин тревога Flower

По принцип е доказано, че колкото майката повече знае/чете, толкова по-спокойна е тя. Разбира се, вьв всяко правило има изключения, но като цяло и аз подкрепям това мнение.
Аз преди време 'пропагандирах'  тази книга за кьрменето.
Сега чета Книга за бебето на Доктор Сиьрс и много му се кефя. За сьжаление не можах да я намеря в онлайн бг книжарница, за да Ви я покажа. Но така изглежда тук.

За статии - има много, много. Ивето, не виждам нищо лошо да пускаш линкове кьм това, което си прочела и мислиш, че е полезно, даже напротив. Аз лично чета старите отчетни теми сьщо, кьдето има много полезно инфо. Даже накарах мьжа ми да прочете разказа за раждането на моята приятелка, защото аз ще раждам в сьщата болница и е хубаво той да знае повече за порядките там.
Жегата тук продьлжава с пьлна сила - през нощта е 35, през деня 40С. Добре, че навсякьде има климатици.
« Последна редакция: юли 21, 2011, 17:33:32 от Anichka » Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: юли 21, 2011, 17:35:06 »

Да дам отчет и аз за 39 седмица Girl_hide  Аз и бебче сме добре, както обикновено.
На беба пулса беше 130 днес  heart, беше будна и показа коленца на акушерката и тя много й се зарадва  heart
Моето крьвно беше 118/60, кг + 0.4 за последната седмица (12.5 от началото), прегледаха ме за разкритие - 1см - нищо кой знае какво, но по-добре от 0см. Акушерката трябваше да брькне около главичката, за да провери колко ми е разкритието. Шийката не е скьсена много. Като цяло прегледа не беше кой знае какво, но когато бьркаше около главичката беше неприятно като усещане, но за кратко.
Активен
kateto87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: юли 21, 2011, 18:58:44 »

 give_rose Иве не се притеснявай мила, за раждането знаеш и аз колко съм развълнувана за неизвестното angry Може да пуснеш линка които четеш,  ще ни е от полза и аз все се ровя и чета за раждането и кърменето smile
Аничка- радвам се много че сте добре с бебка ,а при тебе направо неостана  @}->--Стискаме ти палци всеки ден и очакваме скоро хубавата новина Girl_hide yahoo
Благодаря за това сайтче мн е интересен с удоволствие ше го преглеждам тези дни  good

Ние сме добре с бебка,чакам с нетърпение да стане 4 август ,че сме на доки тогава yahoo

Лека вечер от мен момичета и само позитивно мислене  smile
Активен
Lina81
Ентусиаст
**
Публикации: 54


« Отговор #12 -: юли 21, 2011, 21:34:01 »

Здравейте,всички!Като сме започнали с отчетите и аз да дам своя:).Днес бяхме на док,досега не си бяхме говорили за раждане,днес беше денят.Бебето е добре,каза че е с две седмици напред(досега си беше наред) - 2.600 е вече.И каза че главицата му е голяма( умно като майка си ще да е) и за това да си мисля за секцио. Честно казано и двете раждания- естествено и секцио са ми неприятни,но някак си моята приятелка роди преди месец за 1 час- естествено и  много ме успокои и ме нави за нормално.Но...каквото каже доктора.Иначе Anichka  и мен ме прегледа на магарето,ужасно беше.
Мериха и тоновете на бебето,беше добре,каза че съм имала и няколко контракций,не съм разбрала.Ами остават още 5 седмици и ми препоръча да ходя всяка седмица на тоновете,аз си мислех че се правят по към края,но щом казва вярвам му.Е това е от мен.
Даже ми записа и дата в болницата...нещо много бързо взе да става всичко shok
Лека вечер и дано днес е по прохладна:)
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #13 -: юли 22, 2011, 08:36:29 »

Добро утро мамита girl_wink

Снощи след като излязохме с мъжа ми навън някак си ми се оправи настроението и си поговорих с една приятелка която е раждала вече и казах за моите мисли и вълнения, тя доста съвети ми дава и ми помага както и моята кума...тя също щом я попитам нещо веднага ме успокоява и дава съвети-много съм им благодарна smile

Ани решила съм да раждам в бившата Тина Киркова много мои приятелки са раждали там и познати момичета, другият ми вариант е клиниката на д-р Мазнейкова, но аз не искам там. Моят лекар ще си ме изроди който ми следи бременността това ми е достатъчно успокоение че няма тепърва да мисля кой да е и как да е... Да вмъкна нещо вчера от прегледа говорихме за раждането и т.н. и доктора каза че ще гледа до 15 септември да сме готови и да съм родила shok и аз малко се стреснах ама щом казва че така трябва... Ани радвам се и че при вас с бебка са добре нещата girl_wink

Относно тревогите ми за раждането-страх от неизвестното е по-скоро въпреки че знам че няма да си остана с бебо но ме е страх как ще тръгне да става и дали ще мине ОК...макар че съм сигурна че ако си мисля че нещата ще са нормални и всичко ще мине нормално значи така ще стане. Статиите които чета ми вдъхват кураж и както ми мине негативна мисъл през главата се сещам за тях blum

Кате знам мила че и ти си на на същото дередже като мен, аз мога друг да успокоя но себе си трудно навивам-хахаха, както казах и на теб както съм казвала само трябва да мислим че всичко ще е наред и то ще е good

Lina81 много се радвам че пишеш girl_wink ако се наложи секцио не се притеснявай по-добре ще е така вместо да се мъчиш да излезе нормално, да и аз не съм привърженик на секциото и само ако се наложи ще родя така...но щом теб те съветват така значи е по-добрият вариант.

Хайде че се отнесох рано рано, ще пусна линковете към статийте girl_wink

http://www.mamaibebe.com/?id=107 -основни етапи при раждането
http://www.mamaibebe.com/?id=110 -изтичането на водите
http://www.mamaibebe.com/?id=114 -обезболяване по време на раждане
http://www.mamaibebe.com/?id=117 -преимущества на кърменето
http://www.mamaibebe.com/?id=188 -примерна схема за хранене на бебето
http://www.mamaibebe.com/?id=178 -разнообразяване храната на бебето

това е което мен ме вълнува, има и още много статии но вие ще прецените кои да четете и кои ще са ви от полза, като цяло сайта е много хубав и статиите в него girl_wink

Хубав ден на всички  Flower
« Последна редакция: юли 22, 2011, 08:46:11 от iveto90 » Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: юли 22, 2011, 17:10:48 »

Здравейте дами. Аз нямам много време, но сега бебока спи на терасата влязах за малко да ви видя как сте smile

Иве, много хубави линкове си дава. Можем да ги добавим на първа страница, както съм сложила полезни линкове на темата за следващото тримесечие. Само да имам малко повече време smile

Браво на всички за добрите резултати от прегледите smile Живи и здрави ще се появят много здрави и красиви бебчета smile

Отивам да си донапиша разказа за нашето раждане. Дано малкият не се събуди преждевременно smile Прегръдки на всички! give_rose give_rose give_rose
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines