Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 10:26:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В РУСЕ - 3 част  (Прочетена 164134 пъти)
 
Tihomira
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 191


07.09.2013


« Отговор #225 -: февруари 17, 2013, 22:53:47 »

Иван Неделчев, чела съм хубави коментари , но нямам номер sad. Аз работя с агенция и нямам номера, но мога да питам. blum
Активен
dolly
Новак
*
Публикации: 17


« Отговор #226 -: февруари 20, 2013, 15:45:58 »

Аз съм много доволна от фотографите Ал. Карчински и Явор Седянков. От снимките, които направиха в сватбения ден и сесията след това...:)Ние бяхме с оркестър, част от момчетата са от оркестъра "Найден Киров" и от тях останах доволна те бяха от вземането на булката до края...Следяха хората на какво стават да танцуват и мога да кажа, че ние и гостите почти не сме сядали:)
Активен
Tihomira
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 191


07.09.2013


« Отговор #227 -: февруари 20, 2013, 19:29:53 »

Здравей, dolly. Оркестърът от колко души беше и на какво свиреха. И не по- малко важното каква им е цената.Аз ще съм с дж и оркестър.Както си разбрала още търся оркестър. Можеш ли да ми дадеш и номер да се свържа с тях. Много ти благодаря,   give_rose
« Последна редакция: февруари 20, 2013, 19:33:45 от Tihomira » Активен
dolly
Новак
*
Публикации: 17


« Отговор #228 -: февруари 21, 2013, 17:19:08 »

Оркестърът беше от 5 души. Могат да са и повече ако искаш, но някой от тях свирят на по няколко инструмента и ги сменят. Имаше гайда при вземането на булката, окордеон, в ресторанта имаше цигулка /беше много добър/ и кларинетист, също много добър и певица, която водеше и ритуала в началото. А и след това там с всички характерни неща за една сватба /освен ако не искаш да изключиш нещо/. Ние държахме да има много хора, защото гостите и ние сме танцувални по разни състави и никаква чалга. Но по принцип те се съобразяват само с това, което вие предпочитате. Ние имахме и гост музиканти, така, че трябваше и с тях да се съобразят и нямаше никакъв проблем. Няха много коректни. Номер за връзка 0886320829 - Цецо /съжалявам, забравих му цялото име/.
Активен
Tihomira
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 191


07.09.2013


« Отговор #229 -: февруари 21, 2013, 19:49:22 »

Много ти благодаря. Още другата седмица ще се обадя.  danceg
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: февруари 22, 2013, 07:22:50 »

цена?
Активен
Tihomira
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 191


07.09.2013


« Отговор #231 -: февруари 22, 2013, 15:44:07 »

Петя, аз щ е се обадя днес или в понеделник и ще ти кажа каквото знам. smile
Активен
Lidsy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78



« Отговор #232 -: февруари 25, 2013, 23:30:04 »

Здравейте, бъдещи русенски булки, присъединявам се и аз към вас. Още сме в начален стадий с планирането на сватбата, смятахме да е през август, за да може да се събере цялото семейство. Тъкмо бяхме постигнали съгласие относно датата, но се оказа, че от 1-ви до 14-ти не могат да се сключват църковни бракове, а да насрочим сватбата за последните две седмици на същия месец не е възможно. Май работите отиват към септември, което първоначално беше моето желание... Много ми се искаше сватба на левента, но колкото повече изместваме датата към края на месеца, толкова по-рисковано става и ще търсим вариант за ресторант с лятна градина, който може да побере 100 и повече човека ако завали. Изобщо не съм запозната с DJ's, понеже не съм присъствала на много сватби, а и трудно помня имена. Същото се отнася и за видео операторите. За фотограф имам няколко идеи, поне има кого да питам в тези среди. Все още не мога да изляза от шока след обиколката по магазините за сватбени рокли в нашия град, ходя като ударена с мокър парцал и си се представям произволно увита в евтина дантела, кренолин и обръчи, щедро гарнирана с пайети и тук-таме лентички, провесени без грам замисъл. Не знам просто какво ще се случи когато започна да обикалям за обувки с моето краче - 41-ви номер, засега не ми идва друго наум, освен цвичка, хем ще ми е удобно, хем ще съм под 190 см... girl_impossible Относно ритуала, колежките ми с нетърпение чакат да ме оженят и доволно потриват ръце всеки път, когато мина покрай ритуалната зала, утре ще намина да говоря с тях по същество какво е необходимо да се направи преди сключването на граждански брак. Сватбената агенция - Дежа вю, разбира се. В зависимост от ресторанта, който ще изберем ще се изясни дали можем да си поръчаме торта от друго място, ако позволят сме се спряли на Dolce Vita, при тях всичко е направено с идея и много вкусно. Ще следя темата с интерес, пожелавам ви по-малко нерви и обикаляне, за да успеете да се насладите на подготовката за собствената си сватба.
Активен
Tihomira
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 191


07.09.2013


« Отговор #233 -: февруари 26, 2013, 12:29:25 »

Здравей,Lidsy.Моята сватба ще е през септември. И ти препоръчвам да запазваш ресторант от сега. Аз като звънях през януари, да запазвам за септември всичко беше заето, НО ми излезе късмета и двойката, която беше запазила Рай се отказа.Ти леко ме притесни с тези рокли, но силно се надявам, è през март ще намеря моята рокля. Пиши за обувките, че е аз съм 40-41 и ще трябва да съм с ниски обувки, че иначе ставам по-висока от всички  blum
Активен
Lidsy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78



« Отговор #234 -: февруари 26, 2013, 13:55:40 »

Tihomira, и аз от това се опасявам, че няма да има места, но не мога да правя уговорка без конкретна дата  sad Няма да е никак коректно да ангажирам заведенията при сегашното положение. За обувки - започнала съм да търся. Има голямо разнообразие, обаче след един абитуриентски и един абсолвентски бал, които изкарах боса почти през цялото време сега водещо ще е по-скоро удобството, а не трябва и да са високи. Мъжа ми е само 6 сантиметра по-висок от мен, прибави прическата и воала, които също ще добавят по малко към силуета... Когато ходих да разглеждам рокли, в пробната на магазин "Елиза" имаше едни сандали, които освен, че ми станаха, бяха с подходящата височина и почти не ги усещах на краката си, но нямаха други такива, веднага щях да ги взема!
Активен
Tihomira
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 191


07.09.2013


« Отговор #235 -: февруари 26, 2013, 18:26:02 »

О, да първо трябва да изберете дата. За да съм ти полезна 07.09.2013г са заети Рига, Левента, Рай(за мен), а в Дунав още не са дали капаро.Ако ти трябва някаква друга информация пиши. smile
« Последна редакция: февруари 26, 2013, 18:37:35 от Tihomira » Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: февруари 26, 2013, 19:02:55 »

лили, първо резервирай ресторант, от ресторанта ще нагодиш датата,около 14 и 29 септември пак не може църковен брак,заради празниците на йоан кръстител,не знам какъв ден искаш, но тръгни от ресторанта, защото аз така май май нямам избор, имам още 2 ресторанта надежда, а иначе съм запазила дата в гражданското и църквата, а от вс ресторанти ми отказват, имам 2 възможности и ако няма къде да се направи на моя ще му се види тесен света с неговата реплика "бързаш" и ние мислим с дежа ву-за сватбената маса, вс др си правя сама-покани декорации,все още не съм търсила рокля,но и до там ще стигна...не мога да се преборя с мн неща, ама....успех с потготовката, като гледах как ти предложиха и сватбата ще е вълнуваща  Bravo
Активен
Lidsy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78



« Отговор #237 -: февруари 26, 2013, 20:02:56 »

Петинка, до 2 дни трябва да отидем на място в ресторанта, сега пишем, смятаме гости и чак главата ме заболява. Дежа вю много ни помогнаха, дори само на първо четене. Как стои въпроса с църквата? Мисля за "Света троица". Тази седмица може би ще се ходи до Асеновград, а в средата на март и до София.
Днес говорих с г-жа Козовска (при която се сключва граждански брак в Общината). Цените за ритуал са следните:
 - в делнични дни - безплатно;
 - изнесен ритуал - 180 лева;
 - ангажиране на зала ритуална в Дом за женитби - 250 лева;
За самото сключване на граждански брак са необходими медицински удостоверения - по 18 лева на двамата съпрузи, валидни са за срок от един месец, считано от датата на издаване на същото; лични карти; актове за раждане. Записване на изръшване на ритуал - двамата с лични документи, на първия етаж, задния вход откъм улица "Петър Берон". Ако ще има изнесен ритуал, се подава и заявление до кмета най-късно седмица по-рано в деловодството (то е в информационен център, вероятно ви се е налагало да ходите там, гишетата в ляво).
За смяна на лична карта - възможно е да се заяви на следващия работен ден след сключване на гражданския брак. По-специфично е, ако ще има и промяна на постоянен адрес, каквато при мен ще се наложи. Ще разуча подробно, когато срещна някой от "Гражданско състояние".
Съжалявам за дългия пост и в случай, че съм се повторила с някого по-рано, надявам се да съм била полезна.
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: февруари 27, 2013, 07:30:53 »

лили,моята сватба е в съботен ден, музикално оформление - 80 лева без него не можело, 15 лева организационна такса, 120 лева ритуал в дома за женитби, и вече ако някой ще снима ще се плаща...
и ние сме в света троица...след като си запазила в стая 122 в общината и в дома за женитби(ако ще сте там де) отивате в света троица влизате през портичката и тръгвате на дясто,това е едно като отделение на самата църква, и там жената те записва, 90 лева ритуал и ако ще снима се плаща и ако има хор се плаща...смяна на лична карта до 1 месец след женитбата, смяна на шофьорска книжка до 3 месеца, аз съм проучила  Girl_hide
Активен
Lidsy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78



« Отговор #239 -: февруари 27, 2013, 12:03:08 »

И нашата ще е съботна, но смятаме да сключим брак през седмицата - само подпис със свидетели, никакви китари, питиета и т.н., което е напълно безплатно. Някак си не намирам гражданският ритуал за по-тържствен от църковния, затова за мен тази процедура се обезсмисля, натоварва финансово и оставя по-малко време за същественото. Сметката излиза точно - колежката не ми ги каза по отделни пера, както ти ги описа, а ми каза общата сума на ритуала като цяло, с нещата които искам или не, ще трябва да си платя - 120 зала + 80 музика + 15 организационна (до тук 215) + 15 фотограф + 25 сватбен венец = ей ти ги 250 лева, че даже и 5 лева отгоре.
Ето това са цените на услугите по отделно (без да е описано, че не може без едното или другото  crazy :
http://www.obredendom-ruse.eu/svatbeni_obredi_i_uslugi_svatbeni_uslugi.html
Ще ползвате ли отпуск при сключване на брак? Полагат се 2 дни (деня на брака и следващия, ако брака е сключен в почивните дни - ползват се първите 2 работни след него. Това е по чл. 157 от КТ и чл. 62 ЗДСл за булките на държавна служба. Чудя се как да ги изразходя, дали за подготовка или за реанимация.
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines