Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 19:18:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В РУСЕ - 3 част  (Прочетена 163625 пъти)
 
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: ноември 11, 2011, 13:27:50 »

Тази сума е "нормална" за мен, доколкото може да е нормално за една вечер да се дават такива пари само на фотограф, но на фона на цялата сватба не се усещат  shok Но щом сме решили да правим сватби, няма да гледаме много много разходите  girl_wink Ти защо си наела двамата? Значи цената на единия да снима сватбения ден е 450 лв. така ли? Аз четох,че искали към 600 лв.
Активен
Mimito1
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 9



« Отговор #31 -: ноември 18, 2011, 14:59:49 »

Здравейте, и на мен ми предстои сватба през 2012, но още не сме избрали дата! успех на всички с организацията! smile
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: ноември 20, 2011, 11:16:35 »

Здравей Mimito1. Честито  Bravo Темата не е много активна, но аз влизам почти всеки ден, така че ако имаш въпроси или идеи, може да обменяме опит с подготовката  Girl_hide
Активен
Mimito1
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 9



« Отговор #33 -: ноември 23, 2011, 10:36:38 »

А къде ще е твоята сватба? Аз имам голям проблем с датата - Или трябва да е до края на март или ноември. Мислех за март, но където и да чета се падат май пости и няма да стане, за февруари незнам дали са пости, но мисля че няма да ми стигне времето тъй като нищо не съм започнала да организирам и незнам от къде. smile И така де големи мисли ме измъчват на последък, а времето лети smile
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: ноември 23, 2011, 21:21:48 »

Първо трябва да провериш в църквата кога са постите. Според мен от там трябва да започнеш, за да уточните датата. Най-важните неща според мен са капарирането на ресторант, диджей/оркестър, фотограф и видеооператор. Повечето ми приятелки организираха сватбите си за 3-4 месеца, така че ако е края на февруари ще имаш необходимото време. Моята сватба ще е началото на юли в х-л "Рига". Аз исках да е по-рано, но заради присъствието на роднини от чужбина решихме да е тогава.
Активен
ela_kordela
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #35 -: декември 09, 2011, 21:30:28 »

ЗДРАВЕЙТЕ , ТУКО ЩО СЕ РЕГИСТРИРАХ, НО И НА МЕН МИ ПРЕДСТОИ СВАТБА ПРЕЗ 2012. ОЩЕ НЯМАМЕ ТОЧНА ДАТА НО МОЖЕ БИ КЪМ КРАЯ НА СЕПТЕМВРИ.ПРОЧЕТОХ ДОСТА НЕЩА И МИСЛЯ , ЧЕ ДОСТА ЩЕ МИ ПОМОГНЕ ВАШИЯТ ОПИТ Wink ЗАСЕГА НЕ СЪМ СЕ СПРЯЛО НА НИЩО КОНКРЕТНО , САМО СЪБИРАМ ИДЕИ. МОЛЯ ПРЕДЛОЖЕТЕ МИ РЕСТОРАНТ ЗА СВАТБАТА :)И ДОЛУ ГОРЕ КАКВИ КУВЕРТИ ИМАТ smile БЛАГОДАРЯ ВИ smile
Активен
NaTom
Новак
*
Публикации: 13


« Отговор #36 -: декември 19, 2011, 16:58:25 »

Здравейте, бъдещи булки,

   аз имах малко здравословни проблеми и затова не съм влизала тук дълго време.

   За фотографите в крайна сметка наех само единия. Мислех да са двама, за да заснемат и приготовленията на булката, и тези на младоженеца. Но като размислих, имаме толкова много приятели и роднини с професионални фотоапарати и интерес към фотографията, че няма смисъл от втори фотограф.

   Къде се губи моята колежка по дата? smile

Весели празници, много късмет и щастие на вси;ки!  Santa
Активен
svetla_ruse
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #37 -: декември 19, 2011, 23:18:35 »

Твоята колежка по дата ти е сърдита, задето така безмилостно си и отмъкнала видеооператора smile Шегувам се, разбира се. Тъй като Цанев е зает си наехме от В. Търново оператор, понеже въобще не ми допада работата на другите. Незнам дали е защото аз съм много претенциозна или има нещо друго, но е факт smile Дано да си оздравяла NaTom , че сега има много красиви празници и не е време да се разболява човек  yahoo . Съгласна съм с теб, че няма смисъл чак от няколко фотографа. Според мен един е достатъчен, стига да знае какво и как да го направи smile Весели празници и от мен и дано дядо Коледа да мине покрай вашите елхи поне по 2-3 пъти хихииххи.
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: декември 20, 2011, 11:08:05 »

Здравейте и от мен smile Новото при мен е, че запазих видео Цанев и си купих рокля  danceg (вчера). Мога да дам прясна информация в търсенето на рокля. 1) бутик Маркиза в гр.Шумен страхотни намаления на испанската марка White One ( От 2000 лв.- на 700-1000). Поне за мен са страхотни, защото исках маркова рокля до 1000 лв. 2) Грънчаров и син - имат страхотни дантели и платове, качество на изработката и всичко - нищо общо с Асеновград! 3) Моята рокля е на Demetrios намалена от 1600 на 1200, а след това на 800, защото е без ДДС. Много съм щастлива, че отметнах този голям ангажимент да си избера рокля. Както всички съветват трябва да се пробват различни рокли, защото аз се бях насочила към тип-русалка от дантела, а като се видях с такава рокля не се харесах, по скоро подхожда на американски тип коктейлна сватба или за някой Оскари  blum Ако имате въпроси, аз съм на разположение!
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: декември 20, 2011, 11:17:27 »

ela_kordela, аз запазих ресторант "Рига" по две причини - най-голяма и просторна зала (без чупки, колони) и лятната градина (защото искам изнесена церемония). За кувертите нищо не съм говорила с управителката, защото е много рано да се каже какви ще бъдат цените за лято 2012г. Каза ми ориентировъчно почват от 26-7 лв. най-евтините нагоре. Според мен до 35лв. е нормално. Но в някой ресторанти като Космополитън, Левента например са над 40 лв.
Активен
svetla_ruse
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #40 -: декември 20, 2011, 12:29:44 »

Браво manuella за свършената работа и за информацията, която си споделила. Ще ми е много полезна и на мен, понеже и аз с роклята съм наникъде все още sad Ето още един късметлия, който е успял да наеме Цанев за видеото, а аз изглежда съм най-големият карък на планетата  insane Ние искахме нашата сватба да бъде в Дунав, но след ремонта който са правили наскоро, чувам, че цените били убийствени. Някой има ли актуална информация по въпроса?
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: декември 20, 2011, 12:50:37 »

Аз нямам инфо за цените в Дунав.Само чух, че новия стил бил много тежък и не се харесва много на няколко човека, които са били там по друг повод.
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: декември 22, 2011, 10:00:14 »

Вчера посетих църквата на центъра, за да проуча въпроса. Споделям информацията веднага smile Венчавката струва 90 лв., НО плюс църковен хор, такса за видеооператор и фотограф = 175 лв. Първо трябва да се запази час в гражданското и след това с картончето от там се отива в църквата. Не се заплаща капаро. Задължително първо трябва да е гражданският брак и  естествено всички да са кръщавани. Необходими са питка, мед, една чаша, червено вино, 2 големи свещи и 2 малки за кумовете. Но за всяка църква изискванията са различни. Ритуалът бил максимум 30 мин. Това ми казаха за сега. Мисля края на януари да запазя часове за двата брака.
« Последна редакция: декември 22, 2011, 10:02:07 от manuella » Активен
ela_kordela
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #43 -: януари 08, 2012, 22:49:34 »

мерси, manuella smile лошото е, че сега не съм в българия и ми е много трудно да почна с подготовката. напеаво незнам от каде да я почна sad но мисля че работите ще се наредят:)
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: януари 17, 2012, 22:52:06 »

Как върви подготовките на сватбите  Wink
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines