Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 11:47:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИ!!!! ЧАСТ 7  (Прочетена 159703 пъти)
 
goldish
Сватбар
***
Публикации: 168



« Отговор #390 -: януари 17, 2012, 17:34:51 »

 marina_kb, ще кажеш ли какви са впечатления и цени от:
- Централ Форум
- х-л Москва
-х-л Родина (аз лично бях ужасена, така че не го препоръчвам, въпреки че кувертите са около 35 лв)


- Одаджийски
- Глория Палас
-х-л Витоша
- х-л Вега

-Скай Уей
- св Валентин (но там ресторанта е в ремонт до фев)
- На върха в горна баня
а-Бест Уестърн Сити
Активен
tedi1
Новак
*
Публикации: 13


« Отговор #391 -: януари 17, 2012, 18:53:13 »

Здравейте момичета, може ли да ми дадете информация за комплекс "Рачич" близо до Пловдив, ако някои има впечатления оттам. :)Благодаря предварително.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #392 -: януари 17, 2012, 21:00:52 »

Здравейте момичета, може ли да ми дадете информация за комплекс "Рачич" близо до Пловдив, ако някои има впечатления оттам. :)Благодаря предварително.
Здравей Теди! Ето тази тема ще ти е по-полезна,защото в нея са много Пловдивски булки и почти всички ресторанти са коментирани. http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,30406.0.html  good
Активен
animal
Ентусиаст
**
Публикации: 131



« Отговор #393 -: януари 17, 2012, 21:12:24 »

Здравей, goldish,

Нашата сватба беше в х-л Централ Форум - много съм доволна от обслужването и съм особено впечатлена от украсата. Кувертът ни излезе 35,40лв +2лв/човек за украса и + 2 лв/човек такса за внасяне алкохол. за тези 2лв/човек за украсата не очаквах да направят кой знае какво, но наистина останах очарована! Бяхме в голямата зала, сватбата беше 60 човека - имаше достатъчно място за танци smile

Количеството и качеството на храната също е много добро (аз лично не успях да ям много - само салатата и тортата) smile

Активен
alla
Професор
****
Публикации: 338



« Отговор #394 -: януари 17, 2012, 22:00:05 »

animal, може ли да качиш някоя снимчица на украсата?  give_rose
Активен
animal
Ентусиаст
**
Публикации: 131



« Отговор #395 -: януари 17, 2012, 22:46:05 »

alla, нещо не мога да се справя с качването... ако искаш дай mail и ще ти пратя smile

p.s. в галерията съм сложила една снимка от нашата маса, но не се вижда много добре
« Последна редакция: януари 17, 2012, 22:48:04 от animal » Активен
marina_kb
Ентусиаст
**
Публикации: 124


« Отговор #396 -: януари 18, 2012, 00:18:08 »

marina_kb, ще кажеш ли какви са впечатления и цени от:
- Централ Форум
- х-л Москва
-х-л Родина (аз лично бях ужасена, така че не го препоръчвам, въпреки че кувертите са около 35 лв)


- Одаджийски
- Глория Палас
-х-л Витоша
- х-л Вега

-Скай Уей
- св Валентин (но там ресторанта е в ремонт до фев)
- На върха в горна баня
а-Бест Уестърн Сити
ето и моите впечатления от тези места. Само искам да уточня с какви предтави и изисквания тръгнахме да търсим ресторант: 1) да е просторно и светло място с голям дансинг; да е чисто, приветливо, добре поддържано, добре климатизирано 2) да се вижда масата на младоженците от всички гости, така че да няма изолирани 3) капацитет 120 места, 4)да има хотелска част или поне хотел в близост, 5) да има възможност за изнесен ритуал навън 5) да е на комуникативно място (примерно близо до църква) 6) и разбира се гледаме и цената да е приемлива.

Разбира се оказа се, че не е толкова лесно да намериш 'мястото'. Oh my ...

- Централ Форум -  като отидохме тъкмо подготвяха  ресторанта за сватба. Хареса ми как изглежа- беше добре украсено (без да е претруфено), имаше достатъчно светлина в ресторанта, не се носеха миризми на манджа... Управителят беше много мил човек и поне на  нас ни направи впечатление на човек, който си разбира от работата и е врял и кипял в организацията на сватби. Обясни ни, че сватбата ще бъде от 80 човека, колкото е и капацитетът на основния салон на ресторанта. За по-големи сватби отварят една от страничните стени и така ресторантът става Г-образен като гостите пак имат някаква видимост към масата на младоженците и към дансинга. Имаше и градинка, която мисля че беше ок за изнесен ритуал. Като цяло ни хареса мястото, но си мисля, че е по-подходящо за сватби под 100 човека, защото така както бяха сложени масите за 80 човека ми се стори, че дансингът е много малък и че масите бяха твърде близо една до друга, а и не съм сигурна дали за нашия брой гости дали тази Г-образна форма е удачна

-Москва -  в Москва има 2 ресторанта -  един на първия етаж и ресторант Панорамата на последния. Първият ресторант можело да се прегражда според броя на гостите. Ние като отидохме пак го подготвяха за сватба и не видях прегради, а напротив изглеждаше си доста  голямо помещение. Почти всички всички стени бяха прозорци и беше доста светло, но това беше единственото нещо което ми хареса. Като влязохме миризмата беше като в стол от едно време, а и цялостоното усещане беше като в столова. Тук не се сещам за други детайли, защото доста бързо си излязохме -  просто това соц излъчване мен явно доста ме отблъсна...  NO
Разгледахме и Панорамата. Там пак го има това соц излъчване, а и масите, столовете и покривките изглеждаха доста увехтели (може би с подходяша украса това ще се покрие), но пък гледката си заслужава.... наистина беше красиво. За нас най-големия недостатък е капацитета, защото е подходящ за не повече от 100 човека. принципно има място за до 120, но тези 20 се настаняват до входа на ресторанта, от където няма добра видимост към основната част на ресторанта и към младоженците  sad И също така няма и място за изнесен ритуал навън

х-л Родина - както вече споменах нищо не ми хареса -  нито ресторанта, а стаите в хотел бяха още по-зле. Ресторантът е голям, но няма никакви прозорци и целия е в черно и кафяво. В целия хотел има миризма на застояло, а стаята която ни показаха миришеше на цигари и беше доста увехтяла. Казаха ни, че тези стаи не са реновирани и са с мебелите още от създаването на хотела. Цената с намеление за тези стаи беше 60  лв (иначе са 70 лв). Накратко беше доста подтискащо, тъмно и  bad

Активен
marina_kb
Ентусиаст
**
Публикации: 124


« Отговор #397 -: януари 18, 2012, 00:19:08 »

- Одаджийски -  ресторантът не работеше (викали готвача само за определени поводи), но ни пуснаха да разгледаме. Като капацитет ми изглеждаше добре за 120 човека, беше светъл и просторен. Според мен си беше ок, но на приятеля ми нещо не му допадна (основно, защото имаше едни стари канапета точно по средата на ресторанта, които не можели да се махнат, а не бяха много удачни да се настаняват хора там). Също така имат само 9 стаи, които няма да са достатъчни за нашите гости.

- Витоша -  там ресторантът е светъл и просторен, но е Г-образен. Младоженската маса се поставя на такова място, че се вижда от двете части на ресторанта, но гостите няма да се виждат (което може и да не е такъв проблем  Wink Според мен оставаше и достатъчно място за дансинг. тук единствено не ни хареса факта, че безалкохолното ще трябва да се поръчва от тях, а средно цените са  2 лв на бутилка.

- Вега -  в офертата ни бяха писали, че капацитетът е 100 места, но според мен ресторантът е подходяш за не повече от 60 човека иначе няма да има място за дансинг. Освен това на нас ни предложиха да настаним част от  гостите си (около 40 човека) в една конферентна зала, която е точно до ресторанта, свързана с врата.  crazy Така, че този вариант отпадна за нас веднага. Иначе е приветлив, но има доста колони

- в Скай Уей бяхме на сватба преди няколко месеца и там моята приятелка ползваше не ресторанта, а една от залите им. Получи се хубава сватба с голям дансинг, а и навън в градината беше красиво. Залата нямаше прозорци, но това не беше кой знае какъв проблем.

В Глория Палаз и На Върха не успяхме да отидем тази седмица. Аз май малко се увлякох в писане,а  стана късно.
Утре ще ти пиша  на лични по-подробно за офертите. нали съм новак във форума и не съм сигурна дали тук е редно да се споделя информация за цени в подробности. Надявам се да съм била полезна  danceg
Активен
goldish
Сватбар
***
Публикации: 168



« Отговор #398 -: януари 18, 2012, 08:20:16 »

 marina_kb, благодаря много за информацията! Наистина добих представа и ми беше много полезно. Бих те помолила да споделиш и цените за тези места, за да видим дали се вписват в нашия бюджет smile
Активен
tedi1
Новак
*
Публикации: 13


« Отговор #399 -: януари 18, 2012, 09:10:55 »

Благодаря Нина  pleasantry
Активен
Lepotica
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45


Г-жа -)


Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: януари 18, 2012, 09:15:18 »

Здравейте,

На 05.09.2011 бяхме в "Акорд" и не усетихме проблем с музиката?  pardon За какво става въпрос? Ние и гостите ни не слязохме от дансинга.  danceg

А Сашка, управителката е наистина много коректен човек и каквото ни е казвала/разказвала- точно така си беше.  good
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #401 -: януари 18, 2012, 10:08:27 »

Ние сме се спрели на р-т "България" и затова мога да дам само от там впечатления. Украсен ресторанта е много хубав, поне според нашите представи. Гостите ще са на две нива, защото държим да са кръгли маси, а те са доста обемни. Гостите ни ще са между 110 и 120 човека. Като тези, които ще са горе имат много добра видимост, няма гости с гръб. Покривът се отваря. Слиза се по стълби, което е доста тържествено  Girl_hide За DJ-я има подиум, така че всеки ще го вижда. Тортата е включена в куверта, а имат хубав каталог от торти, но могат да направят и по снимка, все пак към ресторанта има виенска сладкарница  good Ресторантът има предверие, където има маси и столове, т.е. гостите може да излязат и там. Повече отзиви ще дам след сватбата, но досега сме предоволни. Каквото поискахме го правят - помолихме да няма никакви сложени безалкохолни и салати по масите, когато дойдем - няма проблем, ще се сервира на момента, поискахме бар - няма проблеми. Управителят е супер!  Bravo

пп - сетих се и още нещо, DJ-я който наехме каза, че самия ресторант има много добра акустика и музиката звучи много добре, а и няма проблем да има шум до когато си поискаме.
« Последна редакция: януари 18, 2012, 10:10:29 от Christy » Активен
marina_kb
Ентусиаст
**
Публикации: 124


« Отговор #402 -: януари 18, 2012, 11:58:22 »

goldish, пратила съм ти на лични повече информация за цените в тези места. Пиши ми, ако съм пропуснала някое място, че нещо им загубих бройката smile

Аз още си нямам фаворит sad и търсенето продължава .... така че приемам всякакви препоръки  girl_wink
Активен
marina_kb
Ентусиаст
**
Публикации: 124


« Отговор #403 -: януари 18, 2012, 12:05:19 »

Christy, може ли да споделиш инфо за цени в р-т България? Аз съм им изпратила запитване, но още не съм получила нищо...
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: януари 18, 2012, 13:26:41 »

Ами мога, но по спомени... имаха 3 примерни менюта - едно за 43 лв., едно за 45 лв. и едно за 55 лв., ако не се лъжа. Просто ние ще си правим съвсем друг куверт от тези менюта и не се загледах много. Но примерно това за 43 лв. беше шопска салата, предястие (може би беше плато кашкавал и филета?), пилешко със сос рокфор с гарнитура от печени картофи и задушени зеленчуци, и включената торта, плюс някакво безалкохолно и алкохол. Като предястия имаше още чушка бюрек, някакви филета от фазан, печени тиквички, патладжани, домати. Другото основно беше свинско със някакъв сос (може комбинация от пилешко и свинско)... Общо взето е хубаво да се срещнете с управителя и да си говорите лично с него, аз да видите какво що. Най-добре се свържи с него по телефона  good И мсиля, че нямаше такса "бушон".
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines