Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 22:14:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИ!!!! ЧАСТ 7  (Прочетена 160172 пъти)
 
buburina
Новак
*
Публикации: 15



« Отговор #90 -: септември 29, 2011, 21:16:49 »

А някой да има пресни впечатления от ресторанта на Парк Хотел Витоша? Вижда ми се много класен и хубав, найстина кувертите са малко по-високи, дали си заслужават?  pardon

daisyto, ние след дълго мислене и обсъждане резервирахме Витоша (р-т Тоскана). Ходихме на две срещи и всичко ни направи добро впечатление, както отношението, така и цялостният вид, които сравнени с един Централ Форум например, който е също 4 звезди и ни беше другата алтернатива, определено изглеждат едно ниво по-високи. Всичко разбира се са повърхностни лични впечатления, дано наистина оправдаят очакванията ни и всичко протече както е планирано, тъй като една от основните ни причини беше, че очакваме от такъв хотел, как да кажа "европейски" тип поведение и отношение smile. Дано не сме сбъркали. Иначе, да, малко вдигнаха кувертите, от 45лв , минималните вече са 48лв, но тук вече всеки има своя бюджет и лимит и трябва да преценява за какво е готов да отдели повече и за какво не.. Ако имаш някакви по-конкретни въпроси за Витоша, пиши smile
Активен
daisyto
Любопитен
*
Публикации: 27



« Отговор #91 -: октомври 01, 2011, 09:36:33 »

buburina, благодаря за отговора. Вие мислите ли да наемате фирма за украса, на мен хич не ми се дават тези пари, но май и сама да си правя украсата няма да ми излезе евтино, защото ще трябва да купивам всичко от панделки за столовете до вази и цветя...Сега още обмисляме, но нямяме много време...като вземем някакво решение ще пиша pardon
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #92 -: октомври 03, 2011, 11:21:55 »

Момичета, не бих направила компромис със ресторанта. Там се провежда по-голямата част от събитието, която всички гости очакват. Всъщност ресторанта и украсата на ресторанта дават облика на цялото тържество. И точно, понеже е "тържество", не бих допуснала и най-малкото неудобство на моите гости. Недопустимо, според мен, е да карам гостите си да излизат да пушат при положение, че пушачите са 90%. Аз съм непушач, и цигарения дим не ми е любим. Добрите ресторанти, обаче, имат добри вентилационни системи и явлението "димна завеса" остана в 90-те год. Все пак помислете за свещи в украсата, които допълнително да поемат пушека. Подкрепям напълно Делийски - струва ми се абсурдно ресторант без климатик! Дори вариант за две сватби в едни ден е немислимо! Нали заради това има overtimе - ами ако гостите от дневната сватба искат да останат още, ще ги изгонят, ли!? Не мога да си представя умората на персонала, дори и на две смени, от две толкова важни събития в един ден! Не бих допуснала и сервиране на салатите предварително - представям си как гостите ми влизат в омирисан на изсъхнали салати ресторант... Чак ми става смешно! Затова има персонал, които да се погрижи след настаняването на гостите, да сервира храната. Била съм на сватби, на които се е налагало да използвам една вилица за всички ястия, включително тортата! Беше много "апетитно" сладка торта със солена вилица... Може би това са малки детайли, които пропускаме, но правят ужасно впечатление!
Извинявам се за дългият пост. Има още хиляди аспекти, които трябва много добре да се обмислят по отношение на ресторанта, но може би някои от вас не държат толкова на това. И не всичко се свежда до цената, а до изискванията на младоженците.
   
Бил съм в много ресторанти, и всеки път когато се прибера след сватба или друго мероприятие изнасям дрехите си на терасата. Още от вратата съпругата ми усеща миризмата на тутун. Пушачите отдавна не са мнозинство. Крайно време е да стане както в цивилизованите държави. Тоест да се пуши извън ресторанта. Каквито и климатици да има в 90 и повече % от ресторантите те не са достатъчни. Да не говорим, че съвсем не е редно повечето хора да се тровят и най вече децата защото на пушачите не им е удобно да пушат отвън. blum
« Последна редакция: октомври 03, 2011, 11:30:33 от AIVEN » Активен
buburina
Новак
*
Публикации: 15



« Отговор #93 -: октомври 04, 2011, 17:40:06 »

buburina, благодаря за отговора. Вие мислите ли да наемате фирма за украса, на мен хич не ми се дават тези пари, но май и сама да си правя украсата няма да ми излезе евтино, защото ще трябва да купивам всичко от панделки за столовете до вази и цветя...Сега още обмисляме, но нямяме много време...като вземем някакво решение ще пиша pardon

При нас нещата изглеждат по същия начин  smile В началото планирахме сами да се погрижим за всичко около декорацията, идеи не ни липсват, но колкото повече обмисляме, толкова повече стигаме до извода, че ще е много трудоемко и в крайна сметка също няма да излезе много по-евтино, да не говорим, че не се знае какъв ще е крайният резултат и дали пък не е наистина по-добре да се доверим на професионалисти.. В момента събираме оферти от фирми, като тези, които имаме до момента се въртят около крайната сумата 1500-1800, което в най-общи линии включва пълно декориране на масите (вкл. живи цветя), колата и църквата, при 150 гости..Само от калъфи ще се откажем и ще ползваме тези от ресторанта на хотела. Но продължаваме и ние да обмисляме как ще е най-добре  pardon 
Активен
daisyto
Любопитен
*
Публикации: 27



« Отговор #94 -: октомври 05, 2011, 18:51:26 »

buburina, ние в крайна сметка се спряхме на хотел Сити, три семейни познати сами предложиха да се погрижат за украсата и много ще ми помогнат smile  ще следя твоята подготовка с интерес, пожелавам ти успех с украсата и най-хубавия сватбен ден danceg
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: октомври 09, 2011, 13:51:39 »

Здравейте, моля за актуално мнение за ресторант Той и тя в Драгалевци. Градината ми изглежда подходяща  за изнесен ритуал, а и цените ме устройват. Друга възможност ми е ето този ресторант :  http://www.hotelastrasofia.eu/restaurants.aspx. Приемам и предложения за други ресторанти в София с куверт не повече от 40 лв. и възможност за внасяне на алкохол. Искам да попитам и за някакъв хотел с прилични цени, защото има гости, които ще трябва да спят на хотел. То щеше да е най-добре да се съчетае ресторанта с хотела, но досега не съм намерила нищо подходящо, което да ме устройва и като цени. Приемам съвети всякакви. smile
Активен
mivr11
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #96 -: октомври 10, 2011, 16:30:12 »

Здравейте дами,

Макар и рядко да се включвам в темите, първо, бих искала да благодаря на онези от вас, които ми помогнаха да избера DJ и фотограф. Второ, тъй като сватбата ми мина на 01.10.2011 г., няма как да не похваля ресторанта - казва се ресторант "Ханами" и се намира в жк. Дружба. Останах очарована, както и гостите ни - не само че интериорът му е прекрасен, събра без проблем малко повече от 130 гости, менюто беше невероятно, ами и персоналът и управителката ни направиха прекрасно впечатление - непрекъснато съблюдаваха дали всичко е наред и изпълняваха всяко искане. Не искам да звучи като реклама, а напротив - смятам, че бъдещите булки трябва да са ориентирани какво къде се предлага и очаква, затова исках да споделя и за перфектната работа на въпросния ресторант. Дори и да не го изберете, пожелавам ви да уцелите с мястото на сватбата си, тъй като това са оказа изключително важно.smile

Сега заминавам на меден месец и ви пожелавам невероятен Октомври!:)))
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: октомври 10, 2011, 18:43:45 »

Здравейте, ще съм много благодарна ако някой може да сподели мнения за хотел Астра в София, тъй като за мен е на много удобно място: http://www.hotelastrasofia.eu/
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #98 -: октомври 10, 2011, 19:50:25 »

Здравейте, моля за актуално мнение за ресторант Той и тя в Драгалевци. Градината ми изглежда подходяща  за изнесен ритуал, а и цените ме устройват. Друга възможност ми е ето този ресторант :  http://www.hotelastrasofia.eu/restaurants.aspx. Приемам и предложения за други ресторанти в София с куверт не повече от 40 лв. и възможност за внасяне на алкохол. Искам да попитам и за някакъв хотел с прилични цени, защото има гости, които ще трябва да спят на хотел. То щеше да е най-добре да се съчетае ресторанта с хотела, но досега не съм намерила нищо подходящо, което да ме устройва и като цени. Приемам съвети всякакви. smile
Писах на лично съобщение но не знам защо не се изпрати. Пробвах два пъти и реших да копирам текста тук :

Здравей. Ако не е късно пробвай в Свети Валентин. Намира се на Симеоновско шосе № 80 . Стаите не са им скъпи и правят около 30-40 сватби годишно. Кувертите се движат 25-35лв. Като за тези пари получаваш наистина добро качество и количество. Свободно си внасяте алкохол и безалкохолно. През този сезон имах няколко сватби там и се радвам всеки път когато разбера че там ще имам мероприятие или сватба. Персонала е на ниво и можете да сте спокойни че не са възможни селски номера и нередности каквито чета в този форум и на каквито аз самият съм бил свидетел не веднъж. Успех give_rose
« Последна редакция: октомври 10, 2011, 19:52:09 от AIVEN » Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #99 -: октомври 10, 2011, 20:34:32 »

Вчера станах свидетел на грозна гледка. Сватбата беше дневна в ресторанта на х-л Св.София на улица Пиротска. Когато изнасяха основното ястие видях сервитьорите да прибират чинии със салати които не бяха пипнати. Нормално е когато хората танцуват храната да остава по дълго на масата без да се консумира. В последствие видях младоженеца да стои до една от масите и да ръкомаха на сервитьорите сочейки масата да донесат нещо си...вероятно масата е била празна и човека като добър домакин е поръчал допълнително мезета или салати. Нямаше и минута когато виждам как изнасят салати, вероятно същите които бяха прибрали малко преди това. Дали ги е платил допълнително? Не знам. Най-вероятно Да. Вероятно ресторанта се държи от друг собственик не от този на хотела но цялата им организация е такава. Друг път когато съм бил там ставам вир вода докато сваля апаратурата по стълбите и през тези врати които няма как да стоят отворени и няма кой да ти задържи. Тези които са били там знаят за какво говоря. Този път помолих рецепционистката (много готина) да ми задържа външната врата поне докато минавам от там със техниката. Като видя как се мъча ми предложи да ползвам хотелската количка. Учудих се защо до сега никой не ми е предложил да я ползвам но си помислих, че смисъла не е голям защото разстоянието от външната врата до стълбите не е много. Споделих това и тя ми предложи да ползвам асансьора който слизал и в ресторанта. Лелеее... Казвам Ви какво облекчение почуствах, yahoo и същевременно какъв яд  Boy cry P-(защо толкова пъти (поне 5-6) до сега никой не ми е казвал и са ме оставили да се мъча. При положение че ме виждат как се мъча по стълбите. Точно си мислех как другият път като ходя там трябва да си взимам резевна риза защото докато сваля всичко в ресторанта ставам като Веско Маринов по време на бис. funnytooth
« Последна редакция: октомври 10, 2011, 20:40:21 от AIVEN » Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: октомври 18, 2011, 14:00:45 »

Matilda  Благодаря за предложението, но след дълго умуване и разглеждане решихме  (нещо съвсем различно от първоначалния вариант)  smile  ресторанта да бъде Панорама на Парк хотел Москва. Офертата ни устройва напълно, гледката е много красива. Мисля, че трябва да се простя с фенерите, защото май там няма място за тях, но тези дни сме на втора среща с управителя и ще видим дали има възможност за някаква изненада (фенери или заря).
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: октомври 18, 2011, 14:24:46 »

irena_popova, би ли споделила какви са условията в Парк - хотела?
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #102 -: октомври 18, 2011, 18:13:38 »

Парк хотела нямаше ли някаква тераса? Ако няма, може да говорите с управителя да се качите на покрива. От там ще е много яко. Макар че тези фенери станаха малко банални. Да не говорим че са опасни. Веднъж пред един друг ресторант се закачи на жиците. Можеби там сега е прогоряна изолацията и при дъжд посолствата на Симеотовско шосе може да останат без ток. Представяте ли си ако някой от балоните падне в парка и направи пожар? В парк хотела менюто е малко от "бай-Тошово" време. Рулца по чешки и овчарска салата.  funnytooth И се разберете със шефа да не ви изгонят в 23:30ч. както обичат да правят. ANGRY  Иначе ресторанта не е лош, итериора е хубав, и гледката си я бива но обслужването им куца. sad
« Последна редакция: октомври 18, 2011, 18:32:19 от AIVEN » Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: октомври 19, 2011, 08:33:57 »

хехех остава да оборудваме гостите с пожарогасители  smile тераса доколкото знам няма, а покрива ми се вижда "малко" страшничко. Ами сигурно за Вас вече са банални, но като цяло според мен са много готини (това е въпрос на личен избор) и съм почти 100 % сигурна, че няма да ги  включим в програмата smile За менюто, нас ни устройва- не се притесваняме, че гостите няма да уважат овчарската салата (ако изберем таква). Незнаех, че има вероятност да ни изгонят нали точно за това е оувъртайм-а, а и ДЖ мисля, че няма да откаже допълнително парички? Хаха ако не им се иска да вземат доъплнително  незнам ?
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #104 -: октомври 19, 2011, 15:12:03 »

irena_popova good
veseto_87 ,
Парк хотел Москва е едно от най-добрите места за сватби в София. Моментът с гоненето на клиенти е някаква интерпретация без грам истина в нея. Менюто е такова, каквото вие си го изберете и ако си харесвате рулца по чешки си ги поръчвате, ако харесвате сьомга си поръчвате сьомга. Кухнята е много добра и с големи възможнотсти. Персонала е с голяма рутина в обслужването на сватби и партита и винаги са в час. Основния ресторант е с капацитет до 450-500 души, разбира се и за по-малка бройка също става.
 Панорамата също е уникално място за сватби до 120-130 души. Екипът и там е много добър със страхотен и много ерудиран управител, с който се говори лесно и проявява разбиране към всичко което имате желание да обсъдите.

P.S. Не съм от тези които препоръчват там !
« Последна редакция: октомври 19, 2011, 15:25:08 от DjNick Mc » Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines