Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 16:57:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИ!!!! ЧАСТ 7  (Прочетена 159919 пъти)
 
m_dimitrova
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #15 -: юли 21, 2011, 21:19:01 »

Здравейте на всички мили дами! Съдейки по моята сватба знам колко е важен изборът на добър ресторант и колко трудна задача е това понякога. Моята сватба беше във Варна в ресторанта на х-л Голдън Тюлип. Цените на кувертите бяха малко над средните, но обстановката напълно отговаряше на вкуса ми. Много съм доволна от цялостната организация и професионализъм от страна на управителката! Получихме чудесно обслужване, много вкусна храна и изобщо... наистина луда и незабравима сватба. А най-готиното е, че като бонус получихме нощувка в президентския апартамент!!! smile smile smile yahoo

Искам да споделя впечатленията си и за още един ресторант. Предполагам, че ще е полезно за всички булки, които планират да се омъжат в Несебър. Наскоро бях на сватба там в х- л Мариета Палас. Хотелът се намира в центъра на Несебър и е доста стилен и висок клас. Много ми хареса ресторанта - просторен и светъл, подходящ за сватби с повече от 100 гости. Храната също беше много вкусна, а обслужването на ниво. До колкото разбрах от булката и кувертите са били на много разумни цени. Останах много очарована от ресторанта, а и сватбата си беше супер купон. За всички, които планират сватба в Несебър горещо препоръчвам х-л Мариета Палас.  good
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юли 25, 2011, 02:49:13 »

И по-назад съм писала, че в Акорд ми направиха много добро впечатление, защото когато звънях да питам дали ще съберат гостите ми, жената, с която говорих много съвестно ми призна, че ако ги събере, то ще бъде страшна лудница и не ни съветва да го прави. Беше много мила и не ни излъга, както на други места.  smile

Здравейте,
както се вижда съм нова във форума, защото буквално преди броени дни получих предложението. Планираме сватба около 70 души в София, но още нямаме нищо конкретно около нея. Реших, че ресторантът е най-важното и ще започна оттук. Интересува ме кувертът да е в граници 30-55лв. Ако е в горна граница, съответно ще разчитам на някаква украса от тях или безалкохолни, или интериорът да е по-хубав, или да има прилична градина, която да може да се ползва, за да им е комфортно на гостите. Иначе не държа на изнесен ритуал, дори напротив. Важно е за мен да има дансинг. Видях доста предложения като ресторант Акорд, ресторантът в Интерпред и др. често споменавани, но не мога да се ориентирам и да направя разликата между тях, а и не мога да намеря цени за повечето. Буквално всяка идея е добре дошла. Склонна съм и на не толкова популярни места стига да намеря в мястото очарование.
Време също имам, сватбата ще е догодина след Великденските пости задължително, но и преди Богородичните.
Предварително благодаря. give_rose
Активен
sweet_miminka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 41



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юли 25, 2011, 11:20:18 »

Здравей и добре дошла! нашата свтба също ще е тогава! Има много ретсоранти с които говорих вече. Има много интересни предложения. Това което ние искаме е all inclusive . Кувертът се вдига с около 15-20 лева  в зависимост от гостите , но пък за сметка на това не мислиш за нищо! Ако искаш ми пиши на лични да ти кажа с кои ресторанти сме говорили!
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #18 -: юли 25, 2011, 11:25:43 »

Здравей, Hecate, и честито  offer Нашата сватба беше преди месец в ресторанта на Интерпред, така че, ако нещо те интересува, може да ми пишеш на лични. Ресторантът е прекрасен, всичко е на невероятно ниво, а управителят е един от най-коректните хора, които съм срещала.
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: юли 25, 2011, 23:16:47 »

Благодаря Ви, момичета smile Писах и на двете, ако някой друг може да се включи с имена на ресторанти и ориентировъчни цени на лични, ще съм му благодарна. Ако имате и Ваши, лични снимки, дори и да не са точно от сватбата, също ще ми е полезно. На рекламите и сайтовете го карат да изглежда едно, но друго е да придобиеш впечатления в "по-суров" вид.
Активен
valtsvet
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 105


♣♣♣♣♣


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: юли 26, 2011, 09:19:52 »

момечета да се оплача и да се похваля, оказа се, че ресторанта, който бяхме избрали е много тесен, максимум за 100 души  angry тази събота дето мина имаше сватба там за 150 души отидохме за да видим как са разположили масите и евентуално да преценим ние как да ги сложим, така яко ги бяха натъпкали, че за да стане човек да отиде до WС-то например трябва да дигне всички около него, за да може да излезне  shok
трябваше да измислим бързо решение и вчера отидохме до "Горублянско ханче" оказа се, че за нашата дата е свободен  yahoo платихме капаро и светбата ни ще е там yahoo много съм доволна, защото ресторанта е голям, имат си собствени калъфи и панделки за столовете  danceg и реално ще ми трябва украса само за младоженската маса  yahoo yahoo yahoo
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: юли 26, 2011, 15:45:42 »

Привет от мен smile
Планираме сватба за около 80 - 90 човека  (с децата)  smile в София, от известно време заглеждам темите тук и попаднах на много интересни идеи благодарение на вас smile Тепърва ни предстои да организираме големият ден, който  решихме да бъде през м.Май 2012.. Мисля, че трябва да започнем с ресторанта smile Имам два варианта за сега това са ресторант Скай Плаза и ресторант  България. За България  пуснах  запитване, но нямам отговор все още. Молбата ми е ако някой има инфо за ресторант, цената на кувета и какво включва тя ще бъда благодарна да сподели : )
Предварително Ви благодаря
Активен
Medeia
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 95



« Отговор #22 -: август 05, 2011, 10:21:03 »

Здравейте на всички.
От известно време разглеждам темите тук и най-накрая реших и аз да се включа. Започваме организацията с избирането на ресторант. Сватбата ще е догодина пролетта в София. Разгледах списъците с ресторанти и попрочетох някои от темите, но все пак бих се радвала да препоръчате хубави места, с читав персонал и капацитет 70-80 души, но да остава и място за танцуване. Иска ни се ритуалът да е в самия ресторант. Предвидили сме кувертът да е среден - 45-50 лв...може и малко повече в зависимост от предлаганото меню. Ако разполагат с някаква украса, като калъфи например, също ще е добре.
Много благодаря на всички предварително smile
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: август 05, 2011, 10:45:52 »

Здравейте на всички.
От известно време разглеждам темите тук и най-накрая реших и аз да се включа. Започваме организацията с избирането на ресторант. Сватбата ще е догодина пролетта в София. Разгледах списъците с ресторанти и попрочетох някои от темите, но все пак бих се радвала да препоръчате хубави места, с читав персонал и капацитет 70-80 души, но да остава и място за танцуване. Иска ни се ритуалът да е в самия ресторант. Предвидили сме кувертът да е среден - 45-50 лв...може и малко повече в зависимост от предлаганото меню. Ако разполагат с някаква украса, като калъфи например, също ще е добре.
Много благодаря на всички предварително smile
Здравей и добре дошла,
като чета  публикацията ти и се припокрива, с това което и ние търсим smile Аз също съм нова във форума smile Варианта ни беше Скай плаза, но цените на украсата ни накараха  да се ориентираме към друг ресторант. Тук във форума съм сигурна, че ще намериш много полезни идеи и съвети от момичетата smile Сега по темата smile ресторанти от този тип с изнесен ритуал можеш да разгледаш  My choice  на Скай Уей; Пакр ин на Грийнвил; ресторант Одаджийски. За тези се сещам smile Успех smile
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #24 -: август 05, 2011, 10:47:15 »

здравейте всички!  smile когато избирате ресторант ви съветвам да разгледате в интернет, да си набележите списък с места, които ви харесват и отговарят на изискванията (брой места като начало), след това звъннете по телефона и задайте няколко въпроса, които ще ви ориентират. и когато ограничите списъка - отивате на място. огледайте хубаво мястото (ако има събитие е най-добре), много често се е оказвало, че например един ресторант изглежда супер, отговаря на всички изисквания но..като се види на живо има огромна колона в средата или пък е много тесен и различен от снимките..или пък е Г-образен.. изобщо докато не видите лично - не може да прецените. още повече, имате възможност да се запознаете с управителя, да прецените (доколкото е възможно) дали е любезен, ще се опита ли да ви излъже, изобщо ще имате някакви впечатления. най-добре е да опитате и храната. така ще имате възможност да видите и обслужването.
ето и няколко въпроса за ресторанта, които може да ви ориентират като звъннете по телефона:
капацитет – ресторант до ... човека, дансинг
младоженски апартамент (ако сте се спрели на хотел, обикновено е подарък за младоженците)
цени  от ... лв
меню ... степени
десерт /торта  
алкохол може ли да се внася? цена?
украса има ли?
паркинг ? плащане?
музика DJ/техника
вечерна сватба до ... часа, след това лв/час?
капаро – около .... %
лице за контакт ...... (управител ресторант) телефон................

след като сте избрали ресторанта уточнете подробностите. например:
•   Кога може да се занесе алкохола/безалкохолните, тортата ?
•   Виното може ли да го охладят?
•   Как е по-удобно? В наши бутилки или го сипват в гарафи?
•   къде ще се слага алкохола - на всяка маса, отстрани на масите?
•   Украса в ресторанта? те с какво разполагат?
•   Кой ще посреща гостите на събитието?
•   Ресторанта има ли менче, бяло платно и тн?За ритуала по посрещането?
•   В колко точно трябва да сме там? Има ли проблем като закъснеем?от кога текат 5-те часа? От момента, в който дойдем или от часа, в който сме се разбрали?
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: август 05, 2011, 11:02:16 »

emocia_wa Благодаря за съветите, наистина това са (според мен) абсолютно всички въпроси, на които трябва да се дадът отговори преди резервиране на ресторант, за да няма изненади по време на подговотката на сватбата smile
 
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #26 -: август 05, 2011, 11:11:47 »

да, това са въпросите на прима виста, със сигурност ще има и още много - зависи вече от спецификата на сватбата и лично вашите си изисквания. мен лично ме гледаха доста странно като помолих соковете и водата да се сервират по масите сипани в кани... така ми се струва доста по-елегантно smile без пластмасовите бутилки..
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #27 -: август 05, 2011, 11:41:22 »

Бих препоръчала Парк Берлин Витоша, където бяхме. Идеален е за 70-80 човека с място за танцуване и тераса. Писала съм и преди впечатления.
Активен
Medeia
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 95



« Отговор #28 -: август 05, 2011, 12:10:03 »

irena_popova, emocia_wa, grey, благодаря ви за информацията.
Специално за Грийнвил исках да питам - не можах да намеря сайт и каквато и да било информация. Всъщност сайтът е неактивен и не открих нов. Някой има ли тел. за връзка или пък скоро да е празнувал там, за да каже впечатления.
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #29 -: август 05, 2011, 12:57:00 »

irena_popova, emocia_wa, grey, благодаря ви за информацията.
Специално за Грийнвил исках да питам - не можах да намеря сайт и каквато и да било информация. Всъщност сайтът е неактивен и не открих нов. Някой има ли тел. за връзка или пък скоро да е празнувал там, за да каже впечатления.
Greenville вече не съществува под това име, затова не го откриваш  Wink. Rаdisson го купиха и вече се казва Park Inn. http://www.parkinn.com/hotel-sofia това е сайта  good
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines