Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 06:25:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 12  (Прочетена 187632 пъти)
 
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: декември 06, 2011, 22:58:54 »

Деничка Звездичка,
тестото го замесиш на око, ще ти дам една рецепта иначе smile , но не съм я пробвала. Направих го на око, защото мислех да правя мързелива баница, за да пробвам дали съдът ще издържи на топлината, че не бях сигурна, да, но реших, че ако ще се пука да се пука с quiche, та в него сложих 2 яйца, брашно на око, 3-4 с.л. олио, даже и малко сирене , че беше за баница, сода изгасена в 1 ч,ч, кис. мляко и оттам колкото брашно поеме, за да стане тесто за разстилане. Мен ако питаш видях, че има тесто под формата на кори, мисля че са на Белла, вземи от него и направо постави върху съда, за да не си играеш. тук валеше дъжд, иначе щях да излезна, но ми беше трудно с малката, но много искаш да пробвам това тесто. Та след това го слагаш върху съда в който ще печеш quiche, във загрята фурна на около 200 С го печеш докато леко покафенее, но само леко. отгоре върху тестото слагаш боб, за да запази тестото по дъното и да не се надуе. След като леко покафенее махаш боба, надупчваш дъното , за да влезне въздух и го печеш още малко докато стане готов и там. В тиган запържваш всичко, което имаш в хладилника и пълни тестото. Отгоре заливаш със заливка и кашкавал. Става бързо, запичаш го даже само на грила на печката. Общо взето вземи готово тесто , но като кори и слагай плънката, за да стане по-бързо. Иначе това може да се направи с яйца, без брашно и да стане супер диетично и без да се запържват нещата.
http://allrecipes.com/recipe/cheesy-quiche-crust/
Забравих да напиша за салатата. Става супер , аз обичам мно леща smile Сваряваш я и овкусяваш пак по твое желание и предпочитания. Ние не ги ядохме едновременно де, защото много тежко щеше да ни стане smile Отдавна исках да си направя такава салата и все забравям.
« Последна редакция: декември 06, 2011, 23:00:40 от tweety bird » Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #346 -: декември 07, 2011, 10:45:08 »

Tweety, мерси за рецептата, ще я пробвам обезателно.

Капризче, давай рецепта. С бейби моркови ли я прави? Ние снощи си взехме филе от пангасиус, костур и сьомга. Разбира се, оказа се, че сьомгата е ужасно вкусна - няма тежкия рибен вкус, заради който не ям риба по принцип, сочна е, лесно се готви. Всичко запекох на тигана, защото нямах време за по-сложни неща, прибрахме се много късно, но пак съм удивена колко лесно и вкусно се приготвя. За другия път съм планирала все пак да я направя като Руми със сметана.

Момичета, някой все пак да се включи по въпроса ми за това откъде мога да си купя хранителни боички за оцветяване?
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #347 -: декември 07, 2011, 10:59:51 »

 Деничка, такива хранителни боички видях миналата седмица в "Била" на щандовете с нишестета, пудра захар и др.
 А сьомгата наистина е много приятна за готвене и вкусна  smile Вчера импровизирах със сьомга на фурна с вино, зехтин и подправки. Отделно гарнитура от гъби и праз лук (трябваше да е пресен, но не открих  sad ). За съжаление не случих на добро вино, ала като цяло комбинацията беше сполучлива. Което отдавам най - вече на сьомгата.
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #348 -: декември 07, 2011, 11:06:20 »

Мишел, мерси!

Какво вино харесвате? Ние обичаме плътни, сладки, без никаква кисела жилка. Явор купува едно "Станимашка Малага" май беше, за което казва, че е българският Портвайн, който сме почерпили с него, все ни пита какво е. Иначе независимо от евтината цена, едно от най-вкусните ми е Tempranillo, което продават в Lidl, струва 4лв. Домашни вина не обичам, защото колкото и да ми ги хвалят, просто не обичам кисели и газирани вина.

Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #349 -: декември 07, 2011, 11:52:20 »

 Пак се включвам във вкусната темичка  smile
 Деничка, благодаря за препоръката  give_rose Ще се провери  Wink
  Най -предпочитаното ми вино е "Снежно вино" от "Queen's winery" в Балчик (макар че се прави в една винарна във Варненския регион, трябва да проверя коя точно беше и мога да ти пиша). При първата глътка има хладно-сладък вкус с едва доловима резлива нотка. После се прибавя такъв, който леко напомня бъз и билки (поне на мен това ми напомня  Wink ). Много силно и замайващо. Ако проявяваш интерес, мога да ти дам координати за поръчка  smile
 В последно време по-достъпно за намиране ми е розето "Св. Димитър". Прави се от мавруд и е изненадващо добро за цената си от около 4 лв. Има съвсем леки кисели нотки, но на втората половина от чашата усещането за плътен и богат вкус е такова, че вече не ги забелязваш.
 Дотук за пиене. За готвене ползвам всякакви вина и определено не обръщам внимание дали са предназначени за тази цел. Важното е на момента да преценя, че вкуса и аромата им се съчетават с останалите продукти  smile
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: декември 07, 2011, 12:48:25 »

Еееееееее, всички сте яли риба снощи....а аз не sad lol))))))
Бяхме на имен ден на едно бебе. Там имаше скара...бебка обаче не издържа и започна да реве както като малка и си тръгнахме, дали е имало после риба или не не знам, но ми беше първия Никулен без риба.

Червената сьомга (гледам, че доста сте яли от нея), е мазна риба, обожавам я, няма ли да стане тежка със сметана?
Аз гледам да се храня пак здравословно и внимавам какво да ям, затова и не ядох от Quiche, смао го опитах. При Гала веднъж даваха Кичка направи хубава сьомга, но не помня точната рецепта. Сложи я в тавичка, поля я с кисело мляко и майонеза и отгоре каперси, но пак ми изглежда да става тежка така.
Днес в Бон Апети по Нова даваха Quiche, Деничка Звездичка, може от сайта да си запишеш рецептата, беше със сирена и броколи.
Момичета тази Коледа пак ще сме при свекърите и те знаят, че си падам по пипкавите неща и нямат търпение да ги опитат, далече сме от нашите и затова там, пък и с малката на студ да пътуваме или сняг не, колкото и да ми се иска. Аз искам да приготвя тоолкоооооова много неща, но и нямам много време, но все пак ще намеря някак си. smile
Та въпросът ми е хайде да си кажем кой какво ще готви за празниците, с какво ще изненада близките си?
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: декември 07, 2011, 12:50:15 »

Дени, заповядай:

За 6 филета:

Изтискваш 2 лимона и добавяш 2-3 лъжици соев сос, 1 малка лъжичка горчица, 1 малка лъжичка мед, копър и счукан чесън. После слагаш филетата в плосък съд, осоляваш и след 10 мин ги поливаш с тая марината, така рибата остава да престои 2 часа. На дъното на тавата редиш нарязани на шайби моркови, редиш отгоре рибата и печеш на 200 градуса около 40 мин.

За виното пием и бяло и червено, но зимата основно червено. За марка не мога да кажа, но харесваме плътни и тежки вина.

За боите: аз моите ги купих от тук: http://www.zmeeborets.com/ Магазинът се намира в Редута и е много добре зареден, не само с бои, но и с всичко свързано със сладкарството!
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #352 -: декември 07, 2011, 15:57:52 »

Капризче, мерси за контактите. Не са ми далече. Колко струва една тубичка с боя за оцветяване на тесто? Ориентировъчно де.

Мишел, мерси за отзивите, ще се оглеждам за тези вина. Спомням си, че преди 3 години като неопитвала розе, много се бях нахъсала колко е хубаво от мнения на приятелки и най-накрая с гордост купих една скъпа бутилка. За съжаление, не беше такова, каквото си го представях, ама то си е ясно, че вино само на вкус трябва да се пробва, не с картинка. Сега в работа една фирма-партньор са ни предложили едни чилийски вина и нямам търпение да ги пробваме. (И тия неща ги казва човек, който друго освен вино и коктейли не пие).  pardon

Tweety, аз още си измислям меню, но тая година няма да се престаравам. Миналата година правих гигантско меню за 7 човека, с двеста неща вътре - обикновени, завъртяни, постни, месни, предястия, салати, мезета, разядки, основни, следястия, десерти, баклави, баници, питки... ужас.  girl_impossible Накрая исках само да се наспя и приключих Коледата в 23ч. Този път съм замислила да е пей, сърце.  Girl_hide Много ми се иска да направя една коледна торта, на която вече съм измислила украсата и цветовете. Сега ми остава да подбера и подходящия крем, защото аз обичам само сочни и шоколадови торти, а тази трябва да е по-бяла. Твоите планове какви са? Какво си замислила?  Wink
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #353 -: декември 07, 2011, 17:17:04 »

Здравейте и от мен smile
Вчерашното ни меню включваше пържоли, а рибата бе представена само в едната салатка - Морско изкушение biggrin Риба тон, рулца от раци и разни други добавки, но стана мноооого вкусно. Направих и една страшно бърза и лесна торта с готови блатове, течна и заквасена сметана и я украсих с една русалка отгоре biggrin
Празниците още не е ясно как ще бъдат разпределени между родителските семейства и затова не знам дали изобщо ще готвя аз, но ще стане ясно в близките няколко дни.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: декември 07, 2011, 19:21:58 »

Мацки само наминавам да ви се похваля с вкусните ми tartlets, нали знаете само ги опитах smile
Утре ,Деничка, ще ти кажа какво мисля, но искам да знам и вие какво ще правите, може да ми дадете някаква идея. Трябва да къпя Ева и затова само ще ви постна изкушенията. Цяло и едно разрязано, като отвътре сладкото тече и ти иде да се омажеш цялата smile


И рецепта мога да дам при желание, но да не натежавам поста сега.
Цоп, идвам пак, за да кажа какво мисля да правя. Явно на вас ви е рано още, но аз започнмах да мисля какво да майсторя.
Деничка, и ти си луда като мен smile Миналата Коледа направих толкова много неща, корема ми личеше вече, едвам се изкъпах, но мерак да направя нещо.
Мисля да направя от топчетата със сирене, зелен кръгъл боб увит с бекон (опоказвала съм ги), стават бързо за предястие, исках и солена торта , но едва ли ще смогна пък и миналата година я правих.
За основното няма да мисля, аз няма да го правя.
За десерт искам да направя пак чийзкейк, който всеки го чака smile, една торта шарлота с руло, прилича на костенурка отгоре. Също мисля от тези тартлети да направя. Май ще е само това, но пък за сметка на това ще се изморя smile ,а също и киш искам да направя вместо солената торта за предястие. Дано съпругът ми гледа бебка, че да се справя, ако ли не ще си я гледам и няма да направя нищо.
Хайде давайте идеи какво ще правите, може да копирам нещо от някой.
« Последна редакция: декември 07, 2011, 22:28:53 от tweety bird » Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: декември 14, 2011, 10:54:52 »

Здравейте момичета,
искам да правя една рецепта със звезден анасон. Вчера си ги купих, изглежда като звездички, но незнам как да го приложа сега....трябва да го настържа или смеля ...моля за помощ, ако някой вече е работил с него...

Благодаря предварително give_rose
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: декември 14, 2011, 14:56:59 »

Ние тази година на Коледа ще си имаме гости-моите родители.
За Бъдни вечер ще си правя стандартните неща
-зелеви сърми с праз
-пълнени сушени чушки с боб
-бобена салата
-салата от печени чушки
-баница с тиква и ябълки
-содена питка
-трушийки
-картофена салатка
-салата от цвекло
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #357 -: декември 15, 2011, 14:13:01 »

toni8301, стрива се на прах и се слага в ястието непосредствено преди поднасяне. Какво ще правиш? Аз се мъчих един път с една патица по сечуански, няма да повторя  pardon
Активен
Barborana
Сватбар
***
Публикации: 251



« Отговор #358 -: декември 16, 2011, 14:42:26 »

Здравейте, момичета  give_rose
Приемате ли нови попълнения в готварския клуб? smile

tweety bird , много харесах тарталетите, които си направила!  Torte Torte Torte Излгеждат съблазнително вкусно! Моля те, сподели рецептата, че ми се иска и аз да опитам да ги направя.   pardon
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: декември 18, 2011, 13:06:44 »

Barborana , добре дошла!!

Тези тарталетки ги правих на око, но общо взето е
1 чаша брашно
1 щипка сол
50гр захар
1/2  чмасло
1 яйце
Акоо ти се струва много гъсто може да сложиш няколко лъжички студена вода
Разбъркваш първо сухуте съставки и след това бовавяш и другите. Разбъркваш. Намазваш формичките или голямата такава с масло или спрей за печене и запичаш докато стане готово тестото, да покафенее по краищата. Тестото на дъното трябва да го набодеш с вилица, за да влиза въздуха или сложи боб за тежест.
Като изстинат сложих крем за сладкиш от карфур го купих, Вкуса е между крем и сметана, много вкусен и украсих с плодове и карамелен топинг. Става бързо, но може и с бутер тесто да го направиш за по-бързо.
Успех.
« Последна редакция: декември 18, 2011, 16:01:29 от tweety bird » Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines