Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 10:26:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 12  (Прочетена 187732 пъти)
 
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: ноември 05, 2011, 21:13:44 »

Страхотни са мъфините и на двете smile Браво smile Аз ще метна едно сладки мъфини за мъжа ми , че аз се въздържам от това за някакво време, докат не си върна килограмите. Пък и не съм много по кексове и мъфини. Аз обичам американски куки, добре, че тук ги няма или поне не съм ги намерила, има само като бисквитки, а не мекички. Ям шоколад и понякога сладолед, това е за сладките неща, а и чийзкейк.
За да не е празен поста ето едно обикновено ядене smile
Исках да изпека сърчица, за да не са пържени и пилешко с лук отделно, обаче реших да ги смеся.
Пилешко филе
Две тарелки сърчица
3 големи глави лук (колкото повече, толкова по-добре)
Моркови
сол, черен пипер
Магданоз
яйца
Понеже бързах метнах всичко на куп като ги обърках хубаво с подправките без магданоза и яйцата.Сложих във фурната и когато стана готово поръсих с магданоз и сложих яйцата, така още 3-4 мин и изключих
« Последна редакция: ноември 05, 2011, 22:10:30 от tweety bird » Активен
kalinda
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19



« Отговор #271 -: ноември 09, 2011, 21:29:43 »

На вълна свежи салати съм. Например английска салата, салата от настъргани моркови,босилек и царевица(може с майонеза,може и без). Днеска си направихме кремчетата на Йоткер с карамел и добавих зрънца нар.
Общо взето традиционната ни куня ми е поомръзнала  Yes
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: ноември 11, 2011, 11:21:25 »

И аз обичам само свежи салати, не обичам туршии, а сега ще се започва с тях, но аз не ги и аз. А пресните зеленчуци не са хубави като през лятото, но това е.

Вчера пълних пълнени бутчета. Повдигам кожата и ги пълна с кайма, кашкавал и топено сирене. После ги запичам и ги глазирам с Барбекю сос, който си правя сама, че в готовите кой знае какво има.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: ноември 13, 2011, 00:53:36 »

..........но не мога да правя хубава заливка за мусака...........

Не обичам от онези дебели заливка, които са с количество колкото мусаката, за това правя моята по следния начин: Разбивам 1-2 яйца, кофичка кисело мляко, настърган кашкавал и магданоз.

Успех с намирането на твоята рецепта!

Момичета, давайте идеи за салати през зимата. По възможност бързи и лесни за приготвяне. Само да кажа, че не си падаме по салати тип манджа  pardon Моите се изчерпват само с зеле+моркови, салата моркови, руска, печени чушки със сирене(не се сещам как й беше името) и картофена GROAN
« Последна редакция: ноември 13, 2011, 01:05:05 от Lionelsa » Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #274 -: ноември 13, 2011, 01:25:32 »

Настъргани бяла ряпа, червено цвекло и алабаш - поотделно или в комбинация помежду си или с моркови също са много вкусни. Китайското зеле също.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: ноември 13, 2011, 11:00:21 »

Червено цвекло .ябълка и морков настъргани smile
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #276 -: ноември 13, 2011, 12:20:33 »

Още една идея за салата за този сезон - т.нар. "зимен таратор": Консервирани домати (може и доматен сок), нарязан праз, малко сол, зехтин, магданоз (или други подправки напр. риган, босилек, чубрица...). Някои дори добавят и сирене  huhhuh.gif
Иначе и аз обожавам ряпа-моркови-цвекло - заедно или поотделно.
Печените чушки също имат доста вариации.
Ако обичате карфиол - той също става много приятен на салата (аз дори и само така си го обожавам). Например с копър и медено-зехтинов-лимонов дресинг.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: ноември 13, 2011, 15:10:29 »

Още една идея за салата за този сезон - т.нар. "зимен таратор": Консервирани домати (може и доматен сок), нарязан праз , малко сол, зехтин
Стар лук слагам аз smile Много я обичаме ! smile
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: ноември 13, 2011, 15:14:34 »

Тази салата с консервираните домати я обожавам. Това беше единственото нещо, което можех да ям и което ми се искаше да ям в първите месеци на бременността ми  tease

Не знам дали като салата или предястие да го определя, но много ми харесва следното нещо - броколи на пара, заляти с млечен сос - кисело мляко, копър, зехтин, чесън - хем полезно, хем лесно, а и мноооого вкусно  girl_wink
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: ноември 13, 2011, 15:47:55 »

Благодаря за идеите!
А с какво овкусявате ряпа+цвекло+морков? До сега никога не съм се сблъсквала с цвеклото. Яла съм го веднъж като бях на гости Girl_hide Доколкото разбирам трябва предварително да се свари,нали?
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #280 -: ноември 13, 2011, 16:23:55 »

Червеното цвекло може и сурово да е, даже е още по-полезно - задължително настъргано. Овкусявам със сол, зехтин, лимонов сок
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: ноември 13, 2011, 19:22:48 »

Mоля за рецепти с ябълки и най-вече дюли,а по точно сладкиши...мойте ми писна ми писна да ги въртя
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: ноември 14, 2011, 00:36:56 »

Mоля за рецепти с ябълки и най-вече дюли,а по точно сладкиши...мойте ми писна ми писна да ги въртя

Ето нещо от мен 

За тестото:5 яйца, 150 мл олио , 330 гр брашно, 300гр захар , 1п бакпулвер.
За плънката :500гр ябълки , 150гр орехи и канела.
За карамела:150гр захар ,40 гр масло.
В тавичка се карамелизира захарта.След изстиване и втвърдяване на карамела се настъргва масло.Върху него се нареждат обелените и нарязани на полумесеци ябълки, поръсват се с канела.Върху тях се поръсват част от орехите и се изсипва половината тесто.Отгоре се нареждат пласт ябълки, пак канела и останалите орехи и се изсипва останалото тесто.Малко след като е готово се вади от тавичката.

Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: ноември 14, 2011, 19:04:40 »

plamak_   звучи много вкусно. Реших спонтанно да пробвам рецептата днес! Ще кажа как е станал кекса
Активен
kalinda
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19



« Отговор #284 -: ноември 14, 2011, 19:33:51 »

Днеска изпробвах английски соленки :
http://gotvene.eu/%D0%B0%D0%BD%D0%B3%D0%BB%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%BB%D0%B8-%D1%85%D0%BB%D0%B5%D0%B1%D1%87%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%83%D0%BD%D1%81-scones/

Стават много пухкавки,като не се слага вода в тестото,а мляко.
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines