Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 17:57:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Инсеминация, Ин Витро, ИКСИ - къде, как?  (Прочетена 81769 пъти)
 
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: януари 18, 2012, 08:11:05 »

cafence страшно много съжалявам за случилото се. И аз заедно с теб много се радвах от положителния резултат....
Кураж мила, кураж. И нашият ден ще дойде, сигурна съм.
Както Гери пита, и аз да попитам - разбра ли се каква е била причината?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: януари 18, 2012, 09:16:41 »

cafence  много съжалявам, каквото и да кажа ще е малко.Важното е да си го преживееш, да се съвземеш и да продължиш напред.Наистина много съжалявам, прегръщам те и ти пращам малко от моята сила.Ще успеем smile
Активен
cafence
Новак
*
Публикации: 19



« Отговор #47 -: януари 18, 2012, 10:07:27 »

Уфф, дано успеем.. Благодаря ви, момичета.
Причина според Александров няма- случвало се понякога, добре било, че е в началото. sad Може и така да е, ама от това на мен не ми става по-леко....
Според лекарите тук обаче има причини и те са две:
1. Резус фактора ми е отрицателен, на съпругът ми положителен. След като се е разбрало, че съм бременна е трябвало да ми направят някакви изследвания и да ми поставят  общо две инжекции резус фактор имуноглобулин.
Според лекарите в БГ първата ваксинация се прави през 28-та седмица от бременността, а втората през първите 72 часа след раждането. Инжекциите гарантират, че тялото на бременната няма да произведе антитела, в случай че в даден момент от бременността или по време на раждането, кръвта й се смеси с тази на детето.
Според лекарите тук се поставя една инжекция като се разбере, че жената е бременна (ако това е второ раждане) и втора при нужда.
2. Лапароскопията, която ми направиха е трябвало да се направи още преди първия ми опит, т.к. е имало съмнения за сраствания и евентуално увреждане на тръбите.

Не знам коя е причината всъщност и трябва ли да търся такава изобщо, но знаете, че когато ни се случи нещо лошо сме така устроени, че трудно приемаме думите- така било писано. Аз поне ги приемам трудно.

Опитвам се да гледам по-позитивно и се надявам, че този път всичко ще е наред.
А вие, момичета? Как сте? Прави ли някой нещо?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: януари 18, 2012, 14:49:43 »

Ако тръбите са прекъснати само заради сраствания, не хидросалпингс, то те не могат да навредят на бремеността, но може да стане извънматочна и затова е добре да се прекъснат.Но ако има хидросалпингс, той нямаше да позволи на ембриона въобще да се развие, защото течноста е токсична за него.Колкото до резус фактора, аз имам приятелки който имат различен от този на мъжете си и са им били инжекция точно както ти казваш след като са родили.Едната има две здрави момченца.Наистина в БГ и чужбина се процедира по различен начин за някои неща и не сме ние тези който да прецением кой начин е верният.Само мога да ти пожелая, дано следващия път да стигнеш до финал.

Аз скоро няма да правя никакви опити.Финансово се изръсихме много покрай други случили ни се неприятности и засега събираме сили и пари.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #49 -: януари 18, 2012, 17:36:31 »

Доколкото съм запозната, наистина в България при отрицателен резус фактор на майката поставят инжекцията след раждането. Но ако при твоите лекари има друга практика, може би е по-добре да се съобразите с нея следвашия път (дано да е скоро give_rose ) А евентуалният проблем с тръбите ми се струва по-малко вероятен, след като ти си имала бременност до 10 Г.С. cafence, желая ти спокойствие, търпение и кураж! Както и на всички останали  Good luck
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: януари 18, 2012, 18:10:52 »

1. Резус фактора ми е отрицателен, на съпругът ми положителен. След като се е разбрало, че съм бременна е трябвало да ми направят някакви изследвания и да ми поставят  общо две инжекции резус фактор имуноглобулин.
Според лекарите в БГ първата ваксинация се прави през 28-та седмица от бременността, а втората през първите 72 часа след раждането. Инжекциите гарантират, че тялото на бременната няма да произведе антитела, в случай че в даден момент от бременността или по време на раждането, кръвта й се смеси с тази на детето.
cafence, много съжалявам за случилото се.
Това е тежка загуба, която не мисля, че времето може да излекува лесно. В сърцето на теб и мъжа ти бебенцата ви ще бъдат завинаги.
Относно имуноглобулина - аз съм случай като теб - отрицателен резус фактор, мъжът ми е с положителен. Два доктора в две различни болници в Чикаго буквално го казаха като рутина още в самото начало на бременността - както ти си го написала - инжекция в 28 седмица + инжекция до 72 часа след раждането (ако бебето е с положителен резус фактор). Изключително много се държеше на тези инжекции, чак ми дадоха картончета, че са поставени. Няколко доктори ме питаха след това, за да се уверят, че някой не е забравил да ме боцне. Самите инжекции са неприятни за поставяне според мен. Бият се в дупето; около 5 мин трае поставянето, защото ако се сложи по-бързо боли повече. Сега се сетих, че в началото на бременността не знаех на мъжа ми резус фактора и докторите казаха, че няма значение - гледа се на майката резус фактора и след това на бебето.
От друга страна, това, което съм чела, че дори след загуба на бебе, трябвало да се бие тази инжекция..На теб сега биха ли ти я?
Успех на всички момичета. Вие сте силни!
« Последна редакция: януари 18, 2012, 18:15:10 от Anichka » Активен
cafence
Новак
*
Публикации: 19



« Отговор #51 -: януари 18, 2012, 18:36:22 »

Благодаря ви за подкрепата. Да, след случилото се ми я биха.
Колкото до лапароскопията- при мен имаше стеснение на едната тръба(правили са пластика) и множество сраствания, които са премахнати. Не знам и аз, нали ви казвам- има ли причина, няма ли... но е гадно... много...
Маги, желая ти да имате сили и финансова възможност и да гушнете скоро мечтата си  smile
Слънце, желая ти леко раждане и здраво малко слънчице!
Аничка, това малко сладкишче ( с което виждам, че сме родени на една дата) да го нацелуваш едно хубаво  girl_in_love girl_in_love
« Последна редакция: януари 18, 2012, 18:41:48 от cafence » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: януари 18, 2012, 19:47:34 »

cafence трябва ти време.Сигурна съм ,че следващия опит ще е добър до края.
Ние в момента изчакваме.Защото всяко нещо иисква финансов ресурс.Има доста изследвания.
Кураж момичета.Ще се справим.
Скоро и аз ще ви разкажа част от моите премеждия.Просто ми трябва малко време.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #53 -: януари 19, 2012, 16:29:33 »

Хм, на мен пък така и не ми сложиха тези инжекции. През бременността пусках изследвания за антитела и тъй като не се образуваха, ми казаха, че няма нужда. След раждането пък се оказа, бе бебето е с отрицателен резус фактор като моя и не сложиха. Та минах и без тях...
Активен
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: януари 19, 2012, 20:52:48 »

На мен след раждането ми сложиха инжекцията, защото бебето се оказа с положителен резус фактор, а аз съм с отрицателен. Това било задължително, за да няма усложнения при втората бременност. Други инжекции не са ми били по време на бременността, даже и изследвания за антитела доктора не ми беше наззначил.
Активен
cafence
Новак
*
Публикации: 19



« Отговор #55 -: януари 20, 2012, 13:06:41 »

Това било задължително, за да няма усложнения при втората бременност.
Имено затова е трябвало да ми я бият (по мнение на тукашните лекари). За мен това беше 2-ра бременност, а при първата в БГ не са ми били такава. Както и да е. За съжаление не мога да върна времето назад.
Гучи, пожелавам ти успех! Когато си готова- сподели, понякога помага give_rose
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: януари 21, 2012, 19:12:37 »

cafence, много съжалявам за това през което сте минали и ти пожелавам кураж и много сили! Сигурна съм,че положителното мислене ще ти помогне,колкото и невъзможно ти се струва да имаш такова в този момент. Исках да те попитам дали ти биха прогестеронови инжекции и до коя седмица?
Активен
cafence
Новак
*
Публикации: 19



« Отговор #57 -: януари 21, 2012, 23:02:49 »

Благодаря ти give_rose
относно прогестерона- трябваше до 12ГС поне, но аз така и не стигнах до нея. Но на мен ми изписаха таблетки в БГ и това беше веднага след пункцията, а според лекарите тук най-ефективният начин за приемане на прогестерон са вагиналните свещички. След това прогестероновите инжекции и най-слабо ефективният начин е оралното приемане на таблетки.
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: януари 22, 2012, 00:53:18 »

cafence,аз незнам куде си сега и защо постоианно сравниаваш Бг и другото място,но по-бих се съгласила с лекарите извън Бг и много съжалявам,че не са ти предложили по-сигурен вариант от таблетките. Те тогава и не са ти следили всяка седмица нивата на прогестерон както правят тук в Щатите.Освен това и ултрасаунд правят и наблюдават всички показатели. Съжалявам и чак се ядосвам малко,щото ми намирисва на леко немърливо или по-точно непреценено добре лекарско мнение. Успех мила и да знаеш,че ние сме с теб!
Активен
cafence
Новак
*
Публикации: 19



« Отговор #59 -: януари 22, 2012, 08:32:00 »

Ами аз по-напред бях писала, че ин витрото го правих в БГ, а живея в Канада. Следиха ми нивата тук(в Канада) и от там всъщност разбрах, че поне до 12ГС трябва да продължа с прогестерона. Тъй като в БГ (Варна) ми бяха изписани таблетки, тук ми казаха, че трябва да са или свещички или инжекции. Обадих се във Варна и от там пък ми казаха да си продължа с хапчетата. Не искам вече да търся причините, защото това с нищо не ми помага. Надявам се този път да успея и гледам да мисля повече в тази посока, колкото и трудно да е. Утре имам среща с Александров да видим какво ще правим и кога, за да мога да си направя сметката и аз- кога пак трябва да идвам, колко време да седя и такива работи. А и да решим дали ще правим изобщо опит тук. Ще видим.
« Последна редакция: януари 22, 2012, 08:43:46 от cafence » Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines