Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 15:17:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Годежен пръстен - 3"  (Прочетена 252269 пъти)
 
merita
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 159



Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: август 16, 2013, 11:57:15 »

rujka Честитооооооооо smile Очакват те най сладките емоции heart heart heart
Активен
rujka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 118



Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: август 16, 2013, 17:35:38 »

Благодаря  blush Истината е, че най-сладките емоции започнаха още като се запознах с него, така че ... за мен просто ще продължат  heart
Активен
Antonia87
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 122



Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: август 16, 2013, 17:41:37 »

Честито Rujka , пръстенът е много красив и нежен , поздравления за младоженеца страхотен избор  Bravo
Активен
rujka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 118



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: август 16, 2013, 18:01:32 »

Ходил с майка му да пазарува милия ми той, тя харесала нещо друго, а той като се заинатил: Не искам, тоя ще е! biggrin Ако чуеш историята преди да видиш пръстена и то си е направо за притеснение  shok

Сега само остава да измисля подходяща халка... искаше ми се да ги нося на един пръст и двата, ама ... направо не знам дали искам да им разделям така вниманието biggrin
Активен
Pulsatorkata
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78


Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: септември 04, 2013, 08:54:19 »

По принцип в България годежният пръстен се носи до сватбата на лявата ръка на безименният пръст а в деня на венчавката се мести на дясната където се носи и халката-само дето ние  рядко изпълняваме тези традиции и рядко носим 2 пръстена на 1 място.Но всеки човек е различен и всеки сам преценява къде да го носи smile
Активен
bbride
Професор
****
Публикации: 439



« Отговор #320 -: септември 04, 2013, 12:02:28 »

Аз от самото начало нося годежния на лявата, а сега и халката е там. Според моето виждане няма "как" в тези неща, въпрос на усещане и желание е.
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: септември 13, 2013, 10:14:13 »

аз нямам годежен пръстен и сигурно няма да имам.. не ми е толкова важен  и не ми трябва,за да разберем,че искаме сватба  Сватбаааа повече си искам халките,след време като си ги вземем и си ги сложим завинаги  след това twohearts
Активен
merita
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 159



Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: септември 13, 2013, 10:37:53 »

Аз си имах навремето един годежен пръстен, не ми донесе късмет и все още въпреки че го няма на пръста ми го усещам....... Затова и неисках сега друг. Но......взе да ми се приисква. Миналото си е минало......А моят ми казва нали неискаше пръстен сега вече е късно smile хаха. Абе жени сега искам после не
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: септември 13, 2013, 11:49:36 »

Тези пръстени са си някакво нововъведение, което вероятно е навлязло през последните 23 години. В българската традиция няма годежен пръстен, но пък на мен си ми харесва. Онзи ден го взех от стесняване. Само си го гледам и му се радвам  blush
Активен
natalia_vn
Любопитен
*
Публикации: 37


« Отговор #324 -: септември 13, 2013, 14:47:03 »

Аз моя годежен пръстен го нося на дясната ръка, а разбрах, че после халката остава там, а годежния минава на лявата crazy, явно не съм доразбрала.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #325 -: септември 13, 2013, 15:05:25 »

Има доста версии на това как се носи годежния пръстен Wink И твоя вариант съм чувала, така че не се притеснявай, важното е да ти е удобно.  girl_wink

Аз моя си го нося на лявата, защото имах друг пръстен там и бях свикнала, така че ... както и да е сложен, важното е значението му, а не къде се намира. smile

blackisback, да ти кажа масово е през последните години, защото около мен има хора, които се изненадват на пръстена, а са се женили преди 10-ина година. Wink Но е готино, да, още едно нещо от запада, но пък като ни прави щастливи, защо не? smile
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: септември 13, 2013, 16:22:13 »

Vivi, така е. Вярвам, че хубавото има място във всяка една култура. За годините - налучквах  pardon
Активен
bbride
Професор
****
Публикации: 439



« Отговор #327 -: септември 18, 2013, 22:13:44 »

Аз не съм за замисляла дали държа на годежен пръстен преди да го получа, но след като го получих, е изключително ценен за мен. Мога да кажа повече от халката. Някак си го свързвам с други емоции, мисълта как мъжът ми го е избирал, планирал е предложението, самото предложение и т.н. е толкова мило за мен.
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: септември 19, 2013, 09:27:25 »

Именно  give_rose Моят ми предлагаше да ходим заедно да избираме, но настоях той да го избере, аз само размер на пръста дадох ( после го стеснявахме, де  blush ). Та си ми е много скъп.
Активен
Po3u
Ентусиаст
**
Публикации: 82


Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: септември 19, 2013, 10:08:04 »

По принцип в България годежният пръстен се носи до сватбата на лявата ръка на безименният пръст а в деня на венчавката се мести на дясната където се носи и халката-само дето ние  рядко изпълняваме тези традиции и рядко носим 2 пръстена на 1 място.Но всеки човек е различен и всеки сам преценява къде да го носи smile

Обратното е. От христианството зависи. Православните страни (каквато е България) носят годежния на безименния пръст на дясната ръка. После има два варианта - или да се "затапи" с брачната халка, или да се премести на лявата ръка. Годежен пръстен на лявата ръка носят католиците. Те после не го местят, а слагат май на дясната ръка венчалната халка.
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines