Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 14:02:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Годежен пръстен - 3"  (Прочетена 252262 пъти)
 
Amelie
Ентусиаст
**
Публикации: 72



« Отговор #150 -: април 19, 2012, 14:24:42 »

явно не ме разбра. Как така реши че всеки има възможността да спестява?
Ние имаме заем за нещо много по-важно-жилище. Изключено е да пестим, защото всичко като доход е разпределено до стотинката. Това което ми е купил е максимумът и то с лишения от негова страна. При това не съм със сребърен пръстен.
Да ти кажа вече хич не ми пука дали ще сме женени или не- като навлезеш в организацията на сватбата си някой ден, ще разбереш защо.
Ако нямаш пари- просто не дигаш сватба pleasantry , а не -не се жениш. Един подпис и едно влизане в църквата не е кой знае какъв разход. Има разлика между двете описани ситуации.
А това за десетте години го дадох като метафора на мъжа-диамант.
Той да се постарае да е добър и любящ съпруг и да си носи парите вкъщи -както досега. Другото е вятър работа- бижутата  минават и заминават. Миналата година ограбиха нашите и загубиха всичките си семейни взаимноподарявани бижута.
О, и никой не те напада. Просто чети внимателно, може да откриеш че понякога хората говорят сходни неща, но на различни езици. Вавилон, какво да се прави.
Абсолютно съм съгласна тук. Но според мен няма нужда да чакаш 10 години за твоя съпруг диамант - ти вече си го имаш.
Но пък с Весето не съм съгласна, на нас да се женим също не ни е фикс идея. Ще го направим тогава, когато искаме, така както смятаме за добре.
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: април 19, 2012, 14:35:57 »

Аз да се включа и да кажа, че моето предложение го получих както си бяхме в морето не на дълбоко...той просто падна на колене ... погледна ме и мe попита.. Ще станеш ли моя съпруга...нямаше пръстен..нямаше нищо...но е най-страхотното предложение /това беше първото няколко месеца по-късно вече дойде пръстена/ но да ви кажа и без пръстен пак щях да кажа - Да и да се оженим smile  и подкрепям мненията и на Веси и на Еми
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: април 19, 2012, 14:37:19 »

Цветии, хубаво че не е паднал на колене на дълбокото , върху някоя медуза DANCE
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: април 19, 2012, 14:37:40 »

Абсолютно съм съгласна тук. Но според мен няма нужда да чакаш 10 години за твоя съпруг диамант - ти вече си го имаш.
Но пък с Весето не съм съгласна, на нас да се женим също не ни е фикс идея. Ще го направим тогава, когато искаме, така както смятаме за добре.
И с кое точно не си съгласна?
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: април 19, 2012, 14:38:58 »

Еми той явно затова така...по на плитко  tease blum DANCE
Активен
Amelie
Ентусиаст
**
Публикации: 72



« Отговор #155 -: април 19, 2012, 14:46:08 »

И с кое точно не си съгласна?

Можеше да се ожените с парите от годежния пръстен!  god

Вече го написах - не ми е фикс идея да се женя. И затова не бих го направила за отбиване на номера.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: април 19, 2012, 14:49:06 »

Много си далеч от мисълта ми! Ама защо ли очаквам друго при тези размисли?  nea
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: април 19, 2012, 14:54:17 »

Преди време имаше точно подобна дискусия..За мен пръстена е едно красиво допълнение към предложението за брак. Това е просто символ. Аз дълго мислех, че моят бъдещ съпруг няма да ми подари пръстен, а просто като дойде момента ще ми предложи. Amelie повярвай, не винаги може да се пести..И въпреки трудните моменти, моето мило е успял да ми купи пръстен, който за мен винаги ще е най-ценният. Както каза и Еми, за някои двойки /особено ако живеят заедно/ годежният пръстен е въпрос на много лишения. Въпреки това моят мъж се зарече, че на 5-тата годишнина от сватбата ще ми подари диамантче...защото вярва, че до тогава ще сме си стъпили на краката. И искам да ти кажа, че основно той разпределя бюджета ни и добре че го прави , до сега аз да съм оплескала нещата  blush и ни за пръстен, ни за сватба щеше да има  blush blush
Активен
Amelie
Ентусиаст
**
Публикации: 72



« Отговор #158 -: април 19, 2012, 14:56:11 »

Много си далеч от мисълта ми! Ама защо ли очаквам друго при тези размисли?  nea

Добре, признах ти го - ти си най-самоотвержената, алтруистична, нематериална бъдеща булка.
Какво разбира моята сребролюбива глава?! Ще се самолинчувам!
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #159 -: април 19, 2012, 15:23:45 »

Отново спорим за пръстен с диаманти или без е необходим за да бъде предложен и приет брак. Мое мнение - не е необходим, но от друга страна и аз имам скъп пръстен. Семейна ценност е и за мен има и сантиментална стойност, никога не бих настоявала за такъв камък.

Аз сега да попитам девойките с диамантите, знаете ли колко деца умират ежегодно в диамантените мини в  Африка? Сигурни ли сте, че камъкът на ръката ви не е струвал нечий живот?

Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: април 19, 2012, 16:15:22 »

Аз винаги къде на шега, къде на истина (абе повече на шега) казвах, че ако пръстена не е с диамант да не ми предлага и задължително камъка да е със сертификат Girl_sing В момента в който ми го даде, а и сега изобщо не се замислям с какъв камък е , има ли сертификат . Други емоции и неща ме вълнуваха и тогава и сега.
 
Аз сега да попитам девойките с диамантите, знаете ли колко деца умират ежегодно в диамантените мини в  Африка? Сигурни ли сте, че камъкът на ръката ви не е струвал нечий живот?
Хайде без нападки ако може.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #161 -: април 19, 2012, 16:33:38 »

 Хайде без нападки ако може.

Никого не нападам, темата е съвсем актуална и сериозна.

Попитах знаете ли колко деца умират ежегодно в диамантените мини в  Африка и сигурни ли сте, че камъкът на ръката ви не е струвал нечий живот? Ако не съм сигурна къде отиват събираните с месеци пари, които давам за диамант, аз лично не бих го купила. В много случаи с тези пари се купуват оръжия.

В България предлагат ли сертификат  за  conflict free диаманти?

Ето тук има събрани някои статии, Гугъл може и повече да ви намери: http://www.conflictfreediamonds.org/aboutus/press.html
« Последна редакция: април 19, 2012, 16:43:02 от kiwi » Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: април 19, 2012, 16:48:45 »

Не съм си чела сертификата  girl_wink  Аз нищо не си купувала, пръстена ми е подарък от моя мъж, той дали е правил проучване не знам, но знам че диаманта ми е купен от лицензиран магазин, а не от ebay или Amazon, и едва ли с парите от моя пръстен ще си купят оръжие.
« Последна редакция: април 19, 2012, 17:14:39 от miss™ » Активен
Amelie
Ентусиаст
**
Публикации: 72



« Отговор #163 -: април 19, 2012, 17:05:38 »

След като ще водим статистика, ти знаеш ли колко китайчета умират, докато ти произведат фалшивите маратонки на найк... И колко кокошки умират нещастни, за да дадат яйцата си на теб, колко крави биват убивани, за носиш обувки и колан.. Защо продължаваш да го правиш?!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: април 19, 2012, 18:02:39 »

 Offtopic е, затова не нося супер евтини ментета или прескъпи оригинали ( и в двата случая има нещо гнило ), не ям месо  и гледам да не си купувам кожени изделия  ( било то колани, палта , обувки - повечето са ми екокожа ) . Който колкото може- не се престаравам, но гледам да ограничавам вродените си вредителски  човешки умения. focus
Това за неконфликтните диаманти е интересна тема, мерси Киви, ще попрочета. good
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines